Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
prodavam GOLD tesoro 5000 miladinka wave VANQUISH голден Minelab пират грунда kupuvam Майнлаб nokta маск Fisher mask Coil Spectrum Simplex lorenz deus TEKNETICS врътка nexus нишани
 

 Смола за антена

Go down 
+4
ton69
adminn
pechkata
bai_georgi
8 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Смола за антена   Смола за антена EmptyПон Сеп 30, 2013 6:31 pm

Здравейте,
Искам да питам колегите с повече опит с какво си заливат антените? Каква смола използвате- епоксидна или полиестерна? И ако може да ми кажете тази българската смола епоксидната дали е подходяша за целта и колко горе-долу количество отива за 32 см?
Предварително ви благодаря!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyПон Сеп 30, 2013 6:57 pm

Да става нея ползвам - ако сложиш повече пълнеш може да се залее със 200-300гр. ...
Върнете се в началото Go down
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyПон Сеп 30, 2013 7:33 pm

Дебелината на слоя 5 мм добре ли е или да е по-дебел?
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyПон Сеп 30, 2013 7:47 pm

Ако питаш за деб. над намотките да и около намотките трябва да има смола иначе ще отметне баланса...
За какъв тип детектор правиш антена...?
И намали малко тази снимка...
Върнете се в началото Go down
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyПон Сеп 30, 2013 8:20 pm

Питам за последния слой след фибрана, дето затваря антената. Най-външния колко да е дебел? Щото да не се чупи при удар, ако се прекали с бирата може и да останем и без антенаCool
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyПон Сеп 30, 2013 9:11 pm

Гордея се със такива като тебе бай Георги - евала...
Аз го правя 3-5 мм. зависи от черупката(жлепа) колко е висока...
Не е проблем да е в повече ама става тежка и измаря при маховете и детектора става непоносим...
И не каза къкъв тип детектор правиш пулс или индуктивен баланс има разлика при заливката със смола...
Нямаше да влизам във форума по това време ама заради теб влязох..super21
Върнете се в началото Go down
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyВто Окт 01, 2013 8:31 pm

Печка, мъча се да сглобя една пусиндукция. Щото е по-лесно да се направи. Иначе имам мерак за ИБ, но не знам как става там баланса на бобината- много е сложно.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyСря Окт 02, 2013 11:22 am

Е така кажи де при пулс-индукцията не нужно да се залива дебел слой смола - няма какво да фиксира прецизно само запечатва жлепа...
Не се безпокой няма вероятност от дебаланс на антената - пулса работи при всякаква форма на антената...
Щото е по-лесно да се направи. написа:
Аз не мисля че е така - пулса е по прецизен за подбор на елементите по платката...
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyСря Окт 02, 2013 5:46 pm

Качете и малко снимки - ще е интересно!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyСря Окт 02, 2013 7:14 pm

Тая схема нмого я хвалят руснаците...

http://prikachi.com/images.php?images/585/6605585X.png
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyСря Окт 02, 2013 11:14 pm

Класически ПИ.Имам го готово на фабрична платка и в кутийка,ако някой го заинтересуваVery Happy 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyЧет Окт 03, 2013 11:58 am

ton69 написа:
Класически ПИ.Имам го готово на фабрична платка и в кутийка,ако някой го заинтересуваVery Happy 
Фабрична какво значи че е на Уайтс ли...?
Качи снимка да я видим...
Върнете се в началото Go down
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyЧет Окт 03, 2013 9:49 pm

Понеже обиколих доста магазини някои от тях железарски и така и не намерих епоксидна смола в нужното ми количество ми изникна един друг вариант за полиестерна смола. Искам да питам дали някой е ползвал полиестерна /пише че била за леене/ и дали може да ми свърши работа? Като я залея ако се получи добре ще кача и снимки.
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyЧет Окт 03, 2013 10:22 pm

Платка правена в платкаджийница не с ютията.Преди години правихме няколко бройки по тази схема и видях,че има останал един такъв уред.Класически ПИ в динамичен режим.Нищо особенноMad 
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyЧет Окт 03, 2013 10:30 pm

Платка правена в платкаджийница не с ютията.Преди години правихме няколко бройки по тази схема и видях,че има останал един такъв уред.Класически ПИ в динамичен режим.Нищо особенноMad 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyПет Окт 04, 2013 8:09 am

bai_georgi написа:
Понеже обиколих доста магазини някои от тях железарски и така и не намерих епоксидна смола в нужното ми количество ми изникна един друг вариант за полиестерна смола. Искам да питам дали някой е ползвал полиестерна /пише че била за леене/ и дали може да ми свърши работа? Като я залея ако се получи добре ще кача и снимки.
Полиестерната разгражда фибрана може да се ползва ако ползваш др. пълнеж...
Върнете се в началото Go down
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyНед Окт 13, 2013 7:34 pm

Благодаря за съветите! Купих си бъгарска епоксидна смола, но е прозрачнаSad Сега се чудя с какво да я оцветя. Кажете някаква рецепта?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyНед Окт 13, 2013 10:38 pm

bai_georgi написа:
Благодаря за съветите! Купих си бъгарска епоксидна смола, но е прозрачнаSad Сега се чудя с какво да я оцветя. Кажете някаква рецепта?
Какво ли ще се получи,ако ползваш суха трина?
Върнете се в началото Go down
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyПон Окт 14, 2013 8:34 pm

Трибал-М написа:

Какво ли ще се получи,ако ползваш суха трина?
Какво ли ще се получи ако ми паднеш на кирката и после ти дам от твоята трина?
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyПон Окт 14, 2013 9:16 pm

bai_georgi написа:
Трибал-М написа:

Какво ли ще се получи,ако ползваш суха трина?
Какво ли ще се получи ако ми паднеш на кирката и после ти дам от твоята трина?
Бай Георги браво Евалла направо ме кефиш та виж със какви гамени съм принуден да правя диалог у форума - изкукали отвсякъде...
В смолата слагам постна боя по малко - цвят по вкус и успех...
Та не знам ако и аз се срешна с някой гамен от форума и аз бих използвал кирката си като теб - то зад клвиатурата е лесно ама на къра не знам...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyВто Окт 15, 2013 12:23 am

Колега Печката,измервал ли си магнитната проницаемост на постната боя,която препоръчваш?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyВто Окт 15, 2013 12:29 am

bai_georgi написа:
Трибал-М написа:

Какво ли ще се получи,ако ползваш суха трина?
Какво ли ще се получи ако ми паднеш на кирката и после ти дам от твоята трина?
Падат тези,които летят непосилно високо...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyВто Окт 15, 2013 9:00 am

Това,което подхвърлих като идея съм го виждал реализирано.За резултати не съм питал,защото не ме е интересувало...
...А този "високо интелигентен" начин на общуване и стил на бай Георги ми е познат от един колега,който от отдавна не се е появявал тук.Дали колегата Иванасен нама да се окаже прав?
Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyВто Окт 15, 2013 2:25 pm

Трибал-М написа:
Това,което подхвърлих като идея съм го виждал реализирано.За резултати не съм питал,защото не ме е интересувало...
...А този "високо интелигентен" начин на общуване и стил  на бай Георги ми е познат от един колега,който от отдавна не се е появявал тук.Дали колегата Иванасен нама да се окаже прав?

Не закачаите Баи Георги ,тои е възрастен човек.На колко години си Баи Георги?Имаш завидни познания за компютрите за пенсионер...да изтеглиш чужда снимка и да си я качиш за аватар,защо е нужна снимка изобщо или за по-достоверно.Маи хобито ти е друго ,не е металдетектинг Shocked 
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Смола за антена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Смола за антена   Смола за антена EmptyВто Окт 15, 2013 6:27 pm

Трибал-М написа:
Това,което подхвърлих като идея съм го виждал реализирано.За резултати не съм питал,защото не ме е интересувало...
...А този "високо интелигентен" начин на общуване и стил  на бай Георги ми е познат от един колега,който от отдавна не се е появявал тук.Дали колегата Иванасен нама да се окаже прав?
super21 Cool Още малко му трябва да се напъне и с всичката си сила ще разцъфне! Бай Георги срамота е да си слагаш аватар на възрастен човек, който може да не е между живите. Не знаеш ли , че те кълнат.
Върнете се в началото Go down
 
Смола за антена
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Търся Whites DFX или XLT
» Антена за GPX
» АНТЕНА

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Направи си Сам-
Идете на: