Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
TEKNETICS Minelab kupuvam маск голден nexus Майнлаб lorenz Coil грунда 5000 deus GOLD врътка Simplex wave Spectrum пират Fisher nokta нишани miladinka VANQUISH tesoro prodavam mask
 

 Търсене на трюфели

Go down 
+7
peneff72
Zori72
lizimaxy
Kiril62
mdetectors.bg
adminn
Manarov
11 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Manarov
Новобранец
Новобранец
Manarov



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyСря Ное 04, 2015 4:02 pm

Доста колеги се запалиха и по това печелившо хоби,затова пускам тази тема.Въпроса ми е следния,вярно ли е че кучетата са доста скъпи и само с кучета ли се търсят трюфели,къде се търсят и как.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyСря Ное 04, 2015 4:51 pm

Доколко то знам летните труфели могат и на очи да се търсят, защото са на повърхността. Но есенните са подземни и са само с обучено куче.
Много е интересна темата, защото се печели по-вече от злато.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyЧет Ное 05, 2015 6:43 pm

От тази тема се интересувам от година и ми е доста интересна. В интерес на истената много Колеги са се запалили и по това хоби.
По Северо-Източна Бълграия ходихме няколко пъти с местни Колеги за труфели и бях много впечатлен. Ще кача още снимки по темата:

Търсене на трюфели Fjgsqo
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyПет Ное 06, 2015 3:34 pm

Ето колко трюфели може да се съберат

Търсене на трюфели 24lpqgp
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyПет Ное 06, 2015 3:36 pm

Белият трюфел (Tuber magnatum pico) е най ценният и скъп сред събратята си. Цената му може да достигне 10000$ за килограм. Докато черните трюфели са сравнително по евтини зависи от сорта цената им варира между 200$ и 1500$ за килограм. написа:
Върнете се в началото Go down
Manarov
Новобранец
Новобранец
Manarov



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyСъб Ное 07, 2015 9:32 pm

Благодаря за отговорите и най вече за снимките.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyВто Ное 10, 2015 4:34 pm

Ето това кокершпаньолче върши чудеса. Човека е ловец и сам го е обучавал.
Търсене на трюфели Mkd82s
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyВто Дек 15, 2015 9:15 am

Ето с това кокершпаньолче/Англия/се разходихме между Сливен и Котел ,но поради студеното време нямахме много резултати.Поне видях как се търсят трюфели и как работи тази красавица.

Търсене на трюфели Image-6BBC_566FBD01

Търсене на трюфели Image-2B05_566FBD01

Търсене на трюфели Image-657E_566FBD01

Търсене на трюфели Image-1DA5_566FBD01

Търсене на трюфели Image-DA46_566FBD01
Върнете се в началото Go down
lizimaxy
Легионер
Легионер
lizimaxy



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyВто Дек 15, 2015 8:11 pm

Така е и аз съм взел едно бретонче и съм го обучил е ще е готово вече на пролет но и сега има усет вади трюфела и ми го носи на ръка но чувам и виждам че много колеги се занимават с това хем ти плащат веднага и е по безопасно най вече за това и имам един Гарет Про и мисля за бартер за куче което знае какво е трюфел чист бартер
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyВто Дек 15, 2015 9:24 pm

Каква е цената на този вид на труфели?
Върнете се в началото Go down
lizimaxy
Легионер
Легионер
lizimaxy



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyВто Дек 22, 2015 5:26 pm

В Разград есенно зимния трюфел неска беше 75 лева за кило а летния е 630 за кило такива са цените днес но то всеки ден е различно летния достигна това лято 750 лева за кило летен трюфел но времето позволява и излиза летен трюфел все още но и там нещата не са добри братята роми без кучета с мотиките като минат и догодина и трева няма да има разряват мицела и там вече няма гъба така че кво да кажа
Върнете се в началото Go down
Zori72
Новобранец
Новобранец




Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyСря Дек 23, 2015 4:06 pm

То тези където минат трева не никне вече,същото може и да се каже за Котленския балкан.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyСря Фев 03, 2016 5:37 pm

Ето какво прави Нерон(кучето на един приятел от Балчик).Когато кучето макар и малко е добре обучено дава резултати,намерени са в Източна Стара Планина и предбалкана.

Търсене на трюфели 7760aeaf6a29d41d


Търсене на трюфели 6193bcf9e3061798

Търсене на трюфели 4e35bea0efbd423c


Търсене на трюфели 65b39941ea04070f
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyСря Фев 03, 2016 5:46 pm

Абе явно там има, ама дайте информация за Северо-Западна България по планините има ли трюфели?
Върнете се в началото Go down
peneff72
Легионер
Легионер




Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyПет Фев 05, 2016 5:45 pm

Четох в интернет, че имало над 100 вида трюфели и само 3 вида струват пари. Единият вид го няма в България, тъ ... да си додем на думата: да не само приказки за големите цени. Казаха ми, че най-често килото било 80-100лв.
Нека, някой колега, който е изкарал пари да напише нещо!
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyПет Фев 05, 2016 6:24 pm

Истината е че само първо качество струват пари другите качества са драстично по евтини и тази цена за което си писал е долу горе вярно. Не че аз съм продавал досега, но се интересувам много от тази тема и така ми казаха колеги от Пирдоп.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyСъб Апр 30, 2016 9:07 am

Треска за бели трюфели владее българи. По-ценните от злато гъби, за които доскоро нямаше категорични доказателства, че виреят у нас, са били открити от ловците на природното чудо и вече са превърнати в печеливш бизнес.
Редкият и най-цененият вид сред всички трюфели се крие на места със специфична почва и само от най-големите разбирачи успяват да го изровят. За разлика от черните, белите не са разпространени масово в нашите гори и се търсят предимно през зимните месеци. Няма гаранция, че ще бъдат открити, затова кампаниите по ловуването им продължават и в момента.
Попаднат ли на белите съкровища, ловците запазват находищата в дълбока тайна. След като ги открият с помощта на добре обучени кучета, пласират количествата в чужбина, като за килограм средно се печелят по 4000 долара или към 7000 лева.
„Откритите бели трюфели в България засега са два вида. Единият е точно този, който се води най-голям и скъп деликатес“, разказаха ловци на гъбите. Те обаче споделят, че треската за търсенето на трюфели става опасна.
„Има доста хора които се препитават само с това. Повечето търсачи не опазват находищата, явно защото не знаят как да го направят“, обясняват събирачите. По думите им в момента издаването на разрешителни от доста горски стопанства е забранено именно заради унищожаването на трюфелните находища.
В момента се търгува с масовите летни трюфели, уточни за „Труд“ експертът в областта Пламен Димитров. За първо качество или екземпляри над 20 г цената е 100 лв., докато за второ качество парите падат до 45-50 лв.
Във влажни години като настоящата трюфелите, които са всъщност туморни образувания на коренната система на дърветата, излизат на повърхността и са лесни за намиране, посочи Димитров. По думите му така стават лесна плячка за „бракониерите“, които буквално изкореняват вековни дървета само и само да открият семейство от ценните гъби.
„Ако сме държави със закони, по правило трюфели се ловят, а не се копаят. Това се прави само и единствено с обучени кучета, които никога няма да извадят неузрели представители“, каза още професионалният ловец на скъпите гъби и добави, че у нас се прави точно обратното. Всъщност невежи копаят и вадят дори зелените трюфели, които нямат специфичния аромат, заради който са толкова ценни за кулинарията, и все пак ги пласират. Така общото качество на българския трюфел пада значително, защото ресторантите получават гъби, които нямат нужните вкусови качества, и съответно не са готови да плащат добри суми.

https://www.24chasa.bg/Article/5462241
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyСъб Апр 30, 2016 10:24 am

Вече почти ми доказаха, че труфели има почти в цяла България, а не само в северо източна и средна гора.
Хубаво е че могат да бъдат търсени и без куче, лошото е че цената обикновено е 40- 60 лева на килограм но това също не е малко.
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyПон Дек 26, 2016 5:45 pm

Сега видях темата , ето снимки на мойте Кокери .
Първата снимка е на мъжкаря Рудолф , чист търсач.
Днес купих другият мъник на 2 мес. още си няма име,и той е търсач с фамилия.
Търсене на трюфели 294474g
Търсене на трюфели 15qs13n
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyЧет Дек 29, 2016 6:56 pm

Малкият кокер вече си има име Бъстър , игрив и умен типично за породата си.... Laughing
Търсене на трюфели 2wocdue
Търсене на трюфели 14x18b6
Ако има желаещи на следващият събор на БАТСЗМ може да направим едно състезание за търсене на трюфели , от мен ще има награди за най-добрите търсачи.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyЧет Дек 29, 2016 8:52 pm

Обучен ли е да търси трюфели?
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyЧет Дек 29, 2016 9:17 pm

mdetectors.bg написа:
Обучен ли е да търси трюфели?
Бъстър има впечатляващо родословие,родителите му са много добри търсачи.Закърмен е с нюх към трюфелите като другото ми куче.На пролет ще мине Италианския курс за търсачи.Ако има фенове на кокерите и трюфел търсенето могат да пишат в темата,имам много контакти по темата и мога да помогна на желаещите.
Върнете се в началото Go down
solid
Легионер
Легионер




Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyНед Яну 08, 2017 8:50 am

Темата е интересна,но както всичко във нашата Държава се унищожава до цялостно изчезване,така и трюфелите ще бъдат унищожени.Трябва да се приеме закон като при ловджиите,кога можеш да ходиш на лов за трюфели и най важното със какво .
Върнете се в началото Go down
solid
Легионер
Легионер




Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyНед Яну 08, 2017 9:05 am

И най-важното,според мен най-много печелят не ловците на трюфели а хората който продават кучетата за трюфели,защото тази есен нямаше никаква гъба само слухове имаше,че някъде излезнал бял трюфел,но на много търсачи им остана само разходите по гориво,коли,кучета и тн.
Върнете се в началото Go down
kopa4
Преторий
Преторий
kopa4



Търсене на трюфели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на трюфели   Търсене на трюфели EmptyНед Яну 08, 2017 7:53 pm

Много зависи колко са обучени кучетата..

Върнете се в началото Go down
 
Търсене на трюфели
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Продавам кученца за трюфели
» Подводно търсене
» ТЪРСЕНЕ ПОД СЛЪНЦЕТО

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: