Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2

Go down 
+3
adminn
vanbg
mdetectors.bg
7 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyНед Окт 23, 2016 10:48 am

Няколко колеги тестваха металотърсачът и засега има положителни отзиви в момента го тества един колега от форума, след това заминава за Перник, след това заминава при Печката на финални тестове.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyНед Окт 23, 2016 4:50 pm

Значи първата бройка ощe от сега е резервирана. Basketball
Днес времето беше прекрасно и имах възможност да направя 2- 3 часа тестове и да поработя малко. Първо едно голямо благодаря на Светльо за възможността, която ми даде и доверието което гласува към мен. :bienvenue
И така на първо четене мога да кажа само хубави неща. Много добре балансиран.Основно му разучавах менюто и мога да кажа че след пъвите няколко пъти разходка из него, се свиква много лесно и всичко става интуитивно. Имах възможност и да направя така малко сравнителни тестове с още 3 апарата-един тежон и два гаражни по стари модела. Значи по дълбочина са почти напълно съпоставими. Доста по чувствителен на дребни и тънки цели. Много бърз апарат. Значи по начин на работа за мен е голдбъг+т2/ф75. Усилих го на максимално и остана стабилен за работа. Единствено на 2-3 пъти ми даде за по няколко секунди смущения, предполагам от мобилния, когато търси мрежа. Точно така правеха и ф75 и т2, които имах, когато ги усилвах на макс.За дискриминацията, до това което видях днес е доста категоричен.Има 5 вградени програми, които може да си прменяш и донастройваш. Взех го със  заредена батерия и в момента си е на същото място. Така че за нея мога да кажа след още няколко часа. Дават я до около 30 часа работа на високоговорител.Друго в момента не се сещам, но може да питате. Със сигурност ще се сетя по късно за нещо и мога и аз да пиша пак. Поздрави.
http://prikachi.com/images.php?images/263/8944263D.jpg
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyНед Окт 23, 2016 6:08 pm

Страшно много се радвам на такива постове, защото сме форум за металдетектинг и металотърсачи.
И аз и другите тестващи имаме позитивни впечатления за Deteknix Quest Pro - с изключение на един от тестващите.
Добре е да не се забравя, че Deteknix Quest Pro е на цената на Fisher Gold Bug и не е правилно да се сравнява с XP DEUS. Deteknix Quest Pro в момента е с 25см. ДД сонда, а не с 28см ДД.
Много благодаря за коректността ти!
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyВто Окт 25, 2016 6:11 pm

Здравейте, днес отново успях да  намеря свободно време да направя втори излет с тестовия модел. И така отново след 2-3 часа навън мога да кажа, че окончателно затвърди отличното си представяне. Съжалявам, че направих една голяма глупост, като опитвайки се да редактирам и да кача снимките и клиповете, които направих, изтрих всичко. До сега се мъчих по някакъв начин да възстановя нещо, но не се получи. Както и да е, станалото станало. Аз вече съм направил своя избор.Ако имах няколко часа опит, бих показал на тестовете в Куклен за какво става дума. Моята лична оценка е, че е един детектор, който съчетава всички положителни качества от голд бъг и т2/ф75 събрани в едно. Отдавна очаквах нещо подобно. Изключително бърз процесор, пет отлични заводски програми, много стабилна изработка, водоустойчив. На всяка отделна програма може да задаваш до 7 различни тона. Това го има единствено при ф75. Може да си включвам, но и изключвам осветлението на дисплея. Има го единствено при ф75, но пък много ме дразнеше, че не се изключва. При дълбоките сигнали, до самия предел на чуване ги определя много коректно. 10 евро цента на 25-26 см в земята ги чува перфектен цвят с аванс от 2-3 см още.Направи ми и друго нещо впечатление, че с повишаване на дискриминация, не се намали дълбочината. На другите поне беше така, че за да се постигне максимална дълбочина, трябва да се работи на минимална дискриминация. Тук това не го усетих. Единствено може би на първа програма (реликви) сякаш като свалих на 0 дискриминация минимално  повиши дълбочина, но там пък на предела цветния сигнал на моменти го очерняше. На мен сякаш най ми допадна четвърта програма. Пробвах и другите естествено. За трета (алметал) не мога да кажа нищо. Просто аз не съм привърженик на алметала. А и да не забравя за батерията - падна с едно деление.За около 6 часа работа не е никак зле. Това е от мен за днес. Хубава вечер. Аз отивам да пия ракийка някъде. Cool
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyСря Окт 26, 2016 8:09 am

Колегия чест и почитание за коментарите са много важни за нас и за търсачите!
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyСря Окт 26, 2016 1:43 pm

Колеги, преди малко детектора тръгна за София. Надявам се и следващите колеги, които имат възможността да тестват апарата да споделят впечатленията си тук. Снощи се сетих още нещо, което установих. На 4 или на 6   на настройките за тон е по добре отколкото на 5.На тия настройки до последно го дава цвят, докато на 5 ми направи впечатление, че на предела цвета  го сменя с черно.Програмите за плаж не можах да ги тествам в реални условия, макар че едната доста ми допадна, но като излезе, надявам се в съвсем скоро време, тогава ще има много време да се разучава и тества. За тия няколко часа толкова успях да видя. Важното за мен бе, че покрива моите изисквания, и всеки лев, който дам ще си струва. Поздрави. Браво  на Deteknix. super21, а на Светльо още веднъж мерси
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyСря Ное 02, 2016 12:09 am

Как вървят тестовете по пернишко. Има ли впечатления от колегите, които тестват в момента. Очаквам с нетърпение официалният дебют на машината. Basketball
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyСря Ное 02, 2016 10:10 am

Сега заминава за Перник, защото го тестваха двама колеги по Елин Перин и Ботевград.
Засега получавам само позитивни отзиви, с изключение на един, който работи с XP Deus с 28см. сонда и ползва много издути програми на работа.
Вижте този металотърсач Deteknix Quest Pro трябва да се срамнява с Fisher Gold Bug Pro с Garrett AT Gold и AT Pro и то имайки в предвид, че Quest Pro сега се тества с малката му сонда 25см., а има и 28см. сонда, както и 32см.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyПон Ное 21, 2016 3:01 pm

Привет на всички. Гледам преди няколко дни на някакво шоу за екипировка за гмуркане и подводен спорт, мисля в Лас Вегас че беше, дано не греша, Deteknix  представя и новия подводен апарат за гмуркане на по голяма дълбочина. Дали няма в скоро време да пуснат на пазара и Quest-pro.?Да се надяваме, че ще можем да си направим по един подарък за Коледа, че наближава . Поздрави santa rendeer
https://m.facebook.com/hashtag/demashow
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyПон Ное 21, 2016 3:25 pm

За съжаление напоследък фирмите правят презентации на продукти, които пускат на пазара след година или две такъв е случаят примерно с XP или Fisher, които от години се канят да пуснат нови модели.
Относно тестовете на Quest Pro - засега всички са много доволни от апарата, включително и колегите от Перник.
Единствено остана да го пратя на Печката за тестове като цяло според мен моделът ще бъде доста успешен.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyПон Ное 21, 2016 10:12 pm

www.mdetectors.com написа:

Единствено остана да го пратя на Печката за тестове като цяло според мен моделът ще бъде доста успешен.

Светлъо, Печката каза така - променлива константа, приемен генератор и други подобни.
Извинявай, но ако такъв невежа е тестващ детектори в твоя списък, това говори много зле за теб като представител на сериозни марки.
Човек който не е наясно с основната терминология на тая техника не може по никакъв начин да има адекватно техническо мнение.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyВто Ное 22, 2016 9:01 am

Подобни термини ползвам при диалог за да разбера опонента дали е в час - просто тактика... търкане

И не мисля че Светли ще ти върже на акъла - изкуфяла кратуно... яяяяяяяд




Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyВто Ное 22, 2016 9:32 am

pechkata написа:
Подобни термини ползвам при диалог за да разбера опонента дали е в час - просто тактика...


:mdr97: ерор :fessee: :mdr97:
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyВто Ное 22, 2016 10:58 am

pechkata написа:
Подобни термини ползвам при диалог за да разбера опонента дали е в час - просто тактика... търкане

И не мисля че Светли ще ти върже на акъла - изкуфяла кратуно... яяяяяяяд





Винаги съм разчитал на мнението на Печката, дори и когато е било различно от моето.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyВто Ное 22, 2016 12:38 pm

www.mdetectors.com написа:
pechkata написа:


И не мисля че Светли ще ти върже на акъла - изкуфяла кратуно...

Винаги съм разчитал на мнението на Печката, дори и когато е било различно от моето.

super21

Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: ПАФ , ПАФ    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyВто Ное 22, 2016 8:30 pm

кюмБЕ-БЕ -БЕ -БЕ яяяяяяяд ОХ- никой друг не ме е размивал така- :mdr97: :mdr97: :mdr97: - дааааааааааааааааа
Подобни термини ползвам при диалог за да разбера опонента дали е в час - просто тактика... търкане

И не мисля че Светли ще ти върже на акъла - изкуфяла кратуно...
:mdr97: На теб ти трябва коминочисТАЧ-ТАЧ-ТАЧ :bienvenue :mdr97: -да ти проДУХА девушка КЮНците извинявай , но аз в момента съм изключително благосклонен към теб-продължавай в същия дух , и двамцата с теб така ще повишим посещаемоста на този велик форум, та ще се знае за него през 9 галактики в десета! :mdr97: :mdr97: :mdr97:
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyВто Ное 22, 2016 8:40 pm

Де да бях муъта на стенъта да видя как почервенява непродухан кюнец .....бабо
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyНед Ное 27, 2016 6:10 pm

Привет колеги, преди малко ми се обади приятел, който се интересува как се държи апаратчето на по тежки, в случая орудени терени. Но поради това, че аз самият не успях да го тествам на такъв терен, моля ако тествалите го до момента, имат впечатления от него на по трудни места, да споделят мнения. Мисля групата от Перник, и сега разбирам, че и Печката ще го тества, или го прави в момента да пише някой ред тук. Поздрави и наздраве. Cool
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyНед Ное 27, 2016 6:32 pm

Справя се доста добре на минерализирани почви все пак трябва да се има в предвид че има съмнения че той е всъщност текнетикс т2.
Точно затова в минерализирани почви се оправя.
Проблемът е че производителят доста забавят поръчките и все още нямаме дата за първа доставка.
Свързвам се с Печката утре има го изпращам.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyПон Ное 28, 2016 3:07 pm

Четох ,че заради все още неразрешените съдебни проблеми с производителят на Фишер/Технетикс,пускането на уреда може да се забави най-малко с поне два месеца.А може и да отнеме година.Били посъветвани от адвокатите си, да се въздържат от пускането му в продажба.Съобщават ,че междувременно продължават да работят по него и да го усъвършенстват с нови неща,като примерно добавяне на още една програма за дълбоко търсене.Тука вече въпросът е дали това забавяне няма да се отрази негативно на предстоящите продажби,тъй като разбрахме ,че в началото на следващата година Гарет подготвят наследника на АТ серията.А и други производители може да изненадат с нещо.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyПон Ное 28, 2016 4:34 pm

Да това е в основата на отложения старт на металотърсача. Фърст Тексас ги съдят в САЩ за това, че са копирали Tekenics T2
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyСря Ное 30, 2016 11:47 am

Сега гледам, че вече на някои места са обявени дати за доставка, а именно от първи януари 2017. Това е хубава новина.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyСря Ное 30, 2016 12:48 pm

colin96 написа:
Сега гледам, че вече на някои места са обявени дати за доставка, а именно от първи януари 2017. Това е хубава новина.

Ще питам отново и ще пиша. Много хора ги чакат.
Между другото не мога да се свържа с Печката, но съм го дал да го тества доста "тегав" специалист и ще го помоля да пише тук впечатленията си.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyПет Дек 02, 2016 3:29 pm

colin96 написа:
Сега гледам, че вече на някои места са обявени дати за доставка, а именно от първи януари 2017. Това е хубава новина.

Все още не се приемат поръчки, това означава, че от товата година се чакат нещата.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2    - Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2 - Page 2 EmptyПет Дек 02, 2016 3:46 pm

Не остава нищо друго освен да чакаме. Видях в сайта на Койстра детекторс че от първи януари 2017 година е на разположение. Поне така пише в сайта им.Може от сега да се поръча/резервира. Дадена е и цената 799 €.
http://www.kooistra-detectors.eu/metaaldetectors/op-merk/deteknix-quest-pro-metaaldetector.html
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсач Deteknix Quest Pro ver.2
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
»  МЕТАЛОТЪРСАЧ QUEST DETEKNIX Q20
» Нов подводен металотърсач до 60м. на Deteknix Scuba Tector
» Deteknix е вече с ново име.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: QUEST-Deteknix Металотърсачи-
Идете на: