Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
5000 голден miladinka VANQUISH Spectrum Minelab lorenz Fisher Coil врътка маск nexus TEKNETICS wave нишани пират Майнлаб prodavam mask deus tesoro Simplex GOLD nokta грунда kupuvam
 

 Въпрос за видове антени?

Go down 
+2
mdetectors.bg
unreal_66
6 posters
АвторСъобщение
unreal_66
Преторий
Преторий




Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 11:19 am

Колеги,някой може ли да каже каква е разликата между моно,концентрична и дд антени.И коя е по добра като дълбоччина,точност и т.н.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 12:08 pm

Първо трябва да се разграничат нещата:
- моно може да е за пулс-индукционен металотърсач
- ДД може да е и за пулс и за ВЛФ-монетар

Кажи за кой вид металотърсач става дума - за пулс-индукционен или за ВЛФ
Върнете се в началото Go down
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX



Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 12:20 pm

Моното по добре центрира,а ДД е по дълбока.За замърсено моно,а за орудено ДД.Но най-добре е наистина да кажеш за каква машина ти трябва антена,и при какви условия ще търсиш с нея Cool
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 1:09 pm

По абсолютна стойност спрямо земния ефект ако антените са с еднаква площ и работят на една и съща честота, няма разлика между различните видове по отношение на дълбочина.
Площта на антената е най-определящия фактор за дълбочината, не конфигурацията.
Увеличаване на дълбочината на всеки един детектор може да се постигне само с по-големи антени.
Подбора на конфигурацията зависи от условията на работа и какво се търси.

За всеки детектор за да се увеличи дълбочината в земята 2 пъти средния диаметър на антената трябва да бъде 8 пъти по-голям съответно площта 64 пъти по-голяма.
Пример;
Ако стандартната антена на даден детектор е 25 см (10") за да се увеличи дълбочината на същия този детектор в земята 2 пъти ще е необходима антена с диаметър 1 метър.

Пропорционалното увеличаване на чувствителността на въздух по абсолютна стойност е 2 пъти по-голямо в сравнение с нарастването на дълбочина в земята.
Пример;
Ако в резултат на употребата на по-голяма антена чувствителността на детектора е нарастнала на въздух със 100% (2 пъти) в земята същия детектор ще има нарастване на дълбочина само 50%.
Това важи за всички принципи на работа. В точи контекст легендите за импулсната индукция, че ловяла в земятя много по-дълбоко в сравнение с въздух са само това - легенди, нищо повече.

Всичко друго са супер издути детектори, които не стават за реална работа.
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 2:40 pm

Георги Чаушев написа:
В точи контекст легендите за импулсната индукция, че ловяла в земятя много по-дълбоко в сравнение с въздух са само това - легенди, нищо повече.
Жоре как се ще обясниш,че съм вадил монета на 50 см(беше под камък ),а на като излезе я хваща на има няма 30 санта във въздуха.Аз на тебе ли да вярвам или на очите си.Вземи едно ГПХ4500 ,изкарай някой друг сигнал и тогава коментирай.

Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 3:37 pm

N@SKO написа:
Георги Чаушев написа:
В точи контекст легендите за импулсната индукция, че ловяла в земятя много по-дълбоко в сравнение с въздух са само това - легенди, нищо повече.
Жоре как се ще обясниш,че съм вадил монета на 50 см(беше под камък ),а на като излезе я хваща на има няма 30 санта във въздуха.Аз на тебе ли да вярвам или на очите си.Вземи едно ГПХ4500 ,изкарай някой друг сигнал и тогава коментирай.

Когато има предмет под камък сигнала е комбинация между дупков ефект и метал. В дупки и под камъни (в земята) сигналите се усилват със стойност между 5 и 8 пъти. Ако камъка е оруден засилването на сигнала е по-голямо.
Този ефект се демонстрира много добре с феритен пръстен пред монета при всички детектори.

На очите си ще вярваш разбира се, но е необходимо и образование за да разбереш какво си видял.

Върнете се в началото Go down
unreal_66
Преторий
Преторий




Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 3:56 pm

За сега съм с ВЛФ апарат.
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 4:08 pm

Георги Чаушев написа:
N@SKO написа:
Георги Чаушев написа:
В точи контекст легендите за импулсната индукция, че ловяла в земятя много по-дълбоко в сравнение с въздух са само това - легенди, нищо повече.
Жоре как се ще обясниш,че съм вадил монета на 50 см(беше под камък ),а на като излезе я хваща на има няма 30 санта във въздуха.Аз на тебе ли да вярвам или на очите си.Вземи едно ГПХ4500 ,изкарай някой друг сигнал и тогава коментирай.

Когато има предмет под камък сигнала е комбинация между дупков ефект и метал. В дупки и под камъни (в земята) сигналите се усилват със стойност между 5 и 8 пъти. Ако камъка е оруден засилването на сигнала е по-голямо.
Този ефект се демонстрира много добре с феритен пръстен пред монета при всички детектори.

На очите си ще вярваш разбира се, но е необходимо и образование за да разбереш какво си видял.

Като казах камък имах предвид друго.Монетата беше по камък около 5 см .Оргоре имаше около 45 см земя.Така че не паднала от стените и не е била по на плитко.
И още нещо при SD и GPX няма дупков ефект!!
Върнете се в началото Go down
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX



Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 5:08 pm

unreal_66 написа:
За сега съм с ВЛФ апарат.
В твоя слу4ай най-добре се екипирай с една поне 28-30см ДД,и една 22-25 моно.Моното за замърсено и таб.н е ненадмината,а всичко останало го ма4кай с ДД-то.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 9:08 pm

N@SKO написа:
Георги Чаушев написа:
N@SKO написа:
Георги Чаушев написа:
В точи контекст легендите за импулсната индукция, че ловяла в земятя много по-дълбоко в сравнение с въздух са само това - легенди, нищо повече.
Жоре как се ще обясниш,че съм вадил монета на 50 см(беше под камък ),а на като излезе я хваща на има няма 30 санта във въздуха.Аз на тебе ли да вярвам или на очите си.Вземи едно ГПХ4500 ,изкарай някой друг сигнал и тогава коментирай.

Когато има предмет под камък сигнала е комбинация между дупков ефект и метал. В дупки и под камъни (в земята) сигналите се усилват със стойност между 5 и 8 пъти. Ако камъка е оруден засилването на сигнала е по-голямо.
Този ефект се демонстрира много добре с феритен пръстен пред монета при всички детектори.

На очите си ще вярваш разбира се, но е необходимо и образование за да разбереш какво си видял.

Като казах камък имах предвид друго.Монетата беше по камък около 5 см .Оргоре имаше около 45 см земя.Така че не паднала от стените и не е била по на плитко.
И още нещо при SD и GPX няма дупков ефект!!

Тествал съм ГПХ5000 подробно и на орудено и на нормална почва.
Монета на 50 см не може да намери, дори голяма сестерция. Също не може да намери менче на един метър дори с 40 см моно.
Да не говорим, че със сигурност не си бил с рулетка в ръцете, иначе ще си първия копач който хови да копа с рулетка.
Що се отнася до дупковия ефект всички детектори го имат. Това че не го чуваш не означава че го няма, означава само че електрониката го отстранява от звука.
А в ръководтсво за експлоатация на ГПХ се коментира метод на работа за избягване на дупков ефект, това е понеже няма никакъв.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 9:30 pm

Георги Чаушев написа:
N@SKO написа:
Георги Чаушев написа:
N@SKO написа:
Георги Чаушев написа:
В точи контекст легендите за импулсната индукция, че ловяла в земятя много по-дълбоко в сравнение с въздух са само това - легенди, нищо повече.
Жоре как се ще обясниш,че съм вадил монета на 50 см(беше под камък ),а на като излезе я хваща на има няма 30 санта във въздуха.Аз на тебе ли да вярвам или на очите си.Вземи едно ГПХ4500 ,изкарай някой друг сигнал и тогава коментирай.

Когато има предмет под камък сигнала е комбинация между дупков ефект и метал. В дупки и под камъни (в земята) сигналите се усилват със стойност между 5 и 8 пъти. Ако камъка е оруден засилването на сигнала е по-голямо.
Този ефект се демонстрира много добре с феритен пръстен пред монета при всички детектори.

На очите си ще вярваш разбира се, но е необходимо и образование за да разбереш какво си видял.

Като казах камък имах предвид друго.Монетата беше по камък около 5 см .Оргоре имаше около 45 см земя.Така че не паднала от стените и не е била по на плитко.
И още нещо при SD и GPX няма дупков ефект!!

Тествал съм ГПХ5000 подробно и на орудено и на нормална почва.
Монета на 50 см не може да намери, дори голяма сестерция. Също не може да намери менче на един метър дори с 40 см моно.
Да не говорим, че със сигурност не си бил с рулетка в ръцете, иначе ще си първия копач който хови да копа с рулетка.
Що се отнася до дупковия ефект всички детектори го имат. Това че не го чуваш не означава че го няма, означава само че електрониката го отстранява от звука.
А в ръководтсво за експлоатация на ГПХ се коментира метод на работа за избягване на дупков ефект, това е понеже няма никакъв.
И керамиката чува доволно. Wink
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyСря Окт 12, 2016 9:41 pm

FELIX написа:
unreal_66 написа:
За сега съм с ВЛФ апарат.
 В твоя слу4ай най-добре се екипирай с една поне 28-30см ДД,и една 22-25 моно.Моното за замърсено и таб.н е ненадмината,а всичко останало го ма4кай с ДД-то.

Колега може би имаш в предвид не моно, а концентрична...
Върнете се в началото Go down
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX



Въпрос за видове антени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за видове антени?   Въпрос за видове антени? EmptyЧет Окт 13, 2016 4:30 pm

Баш-баш мерси
Върнете се в началото Go down
 
Въпрос за видове антени?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Видове прагове.
» Видове сонди и тяхното приложение като част от металдетектора.
» Гранат - неговите разновидности и видове.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Техники на търсене-
Идете на: