Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH 5000 Spectrum маск Minelab prodavam lorenz GOLD kupuvam nokta грунда mask врътка пират Майнлаб wave голден Simplex TEKNETICS нишани miladinka tesoro Fisher nexus deus Coil
 

 minelab gpx 5000 за начинаещи

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyСря Дек 07, 2016 1:21 pm

Здравейте! C minelab gpx5000 съм и все още не знам как да я използвам по предназначение. моля за малко инфо ще бъде от голяма полза
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyСря Дек 07, 2016 2:01 pm

diksel написа:
Здравейте! C minelab gpx5000 съм и все още не знам как да я използвам по предназначение. моля за малко инфо ще бъде от голяма полза

От къде си?
ГПХ не е за начинаещи, никак. Ще ти е необходимо голямо търпение докато научиш настройките на тази машина.
Върнете се в началото Go down
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyСря Дек 07, 2016 2:25 pm

от червен бряг съм. ясно ми е ,че ще отнеме доста време. имам опит с обикновените металотърсачи, но те нали са по опростени. та реших да вдигнем нивото
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyСря Дек 07, 2016 4:10 pm

diksel написа:
от червен бряг съм. ясно ми е ,че ще отнеме доста време. имам опит с обикновените металотърсачи, но те нали са по опростени. та реших да вдигнем нивото
Най-близкия до тебе експерт то пулс индукция е Любо Войнов (Ника му е Рис) от Берковица, освен ако няма друг от твоя район, който не познавам. Свържи се с него на лични.
Върнете се в началото Go down
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyСря Дек 07, 2016 6:14 pm

понеже съм нов във форума не знам как да го намеря. моля те кажи ми как да се свържа
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyСря Дек 07, 2016 7:21 pm

Ресетираи детеkтора до заводските настроики на Мinelab и го използваи, като единственно задължително прави AUTO TUNE и проверRваи GB ( виж Instruction manual)като на челния панел превключваи на MONO ili DD според това, с каква антена работиш в момента. Виж тук:  


Всеки от нас, които имаме Минелаб GPХ5000 е започнал като тебе. Нетърпеливостта не помага-нужни са постоRнство и практика. Добре дошъл си да ми пишеш на лични , ако имаш въпроси.
Върнете се в началото Go down
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyСря Дек 07, 2016 10:26 pm

Много съм Ви благодарен за помощта.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyСря Дек 07, 2016 10:48 pm

Aurelius написа:
Ресетираи детеkтора до заводските настроики на Мinelab и го използваи, като единственно задължително прави AUTO TUNE и проверRваи GB ( виж Instruction manual)като на челния панел превключваи на MONO ili DD според това, с каква антена работиш в момента. Виж тук:  


Всеки от нас, които имаме Минелаб GPХ5000 е започнал като тебе. Нетърпеливостта не помага-нужни са постоRнство и практика. Добре дошъл си да ми пишеш на лични , ако имаш въпроси.

Ако има въпроси нека да ги пише тук, защото много хора се интересуват от тази машина включително и аз Smile може в близко бъдеще да се окажа собственик на подобна...
Върнете се в началото Go down
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyПет Дек 09, 2016 11:10 am

въпросът ми е съществува ли програма при която се дискриминира изцяло металният сигнал и се търси само благореден метал и с помощта на коя пита, след като те са седем на брой?
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyПет Дек 09, 2016 12:02 pm

Когато говорим за дискриминация на желязо с GPX5000, а и с останалите от групата на Minelab вкл. SD2200d a и след него, разбираме използване на антена от типа DD и включена IRON DISCRIMINATION OT дигиталния панел. Въздържаи се от много агресивна дискриминация-за по-малки обекти не повече от 3, но когато почвата е изключително минерализирана с железни окиси се налага да се увеличи даже и до 7, когато е невъзможно да се балансира детеKторa към земRта нормално. Имаи предвид, че дискриминациRта на желязото е на практика заглушаване на звука и ако в зоната попадне добър(цветен) сигнал, тои нRма шанс да бъде чут-заглушава се заедно с желязото! Има един трик да се ползва DD антена на МОНО режим с включена дискриминация, които колегите в USA наричат лъже-моно режим на работа. При използване на DD антена на Минелаб GPX детеkтори, при включен МОNО и дискриминация на желRзото, работи само лявата намотка и сигналът се търси в средата  и, т.е на 1/4 от левия ръб на антената, гледана отгоре.Така се използва само 5.5" MONO антена с дискриминация, като апаратът може да работи на прилична дълбочина дори и в замърсени раиони. Няма на света металотърсач, които да удовлетворява изискванията и очакванията на абсолютно всички търсачи.Когато човек има в инвентара си GPX5000 трRбва да се снабди и с един(или повече) отличен VLF детеkтор... Успех!


Последната промяна е направена от Aurelius на Пет Дек 09, 2016 6:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyПет Дек 09, 2016 12:53 pm

Cърдечно благодаря за съветите Ви, ще се възползвам на драго сърце. Bъзможно ли е при неуспех от наша страна да разчтаме на вашите понататъчни полезни съвети?
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyПет Дек 09, 2016 6:49 pm

Не претендирам, че съм експерт по въпроса, но винаги съм готов да помогна с каквото мога. Желая наи-сърдечно успех!
Върнете се в началото Go down
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyНед Ное 05, 2017 6:13 pm

здравейте! понеже взех голяма антена и искам да попитам има ли съществена разлика в използването на и (18'') нещо по-различно в настройките, ако има и знаете разбира се
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyНед Ное 05, 2017 6:36 pm

diksel написа:
здравейте! понеже взех голяма антена и искам да попитам има ли съществена разлика в използването на и (18'') нещо по-различно в настройките, ако има и знаете разбира се

Кой размер е сондата И какъв тип моно или двойно DD
Върнете се в началото Go down
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyВто Ное 14, 2017 3:07 pm

размерът на сондата е 18" тип двойно DD
Върнете се в началото Go down
diksel
Новобранец
Новобранец




5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: minelab gpx 5000 за начинаещи   5000 - minelab gpx 5000 за начинаещи EmptyНед Мар 15, 2020 3:13 pm

Някой да знае?
Върнете се в началото Go down
 
minelab gpx 5000 за начинаещи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» minelab jpx5000
» Minelab GPX 5000
» S.E.F. COIL for Minelab GPX 5000

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: