Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Новата версия V4.0 бета за Деус

Go down 
+2
adminn
SPVS
6 posters
АвторСъобщение
SPVS
Легионер
Легионер




deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyЧет Мар 09, 2017 2:54 am

Здравейте колеги,
Работих няколко дни с бета версията V4.00 B17 на Деус. Главно работих с новата бяла високочестотна сонда 9" (можете да прочетете наблюденията ми за нея тук: https://www.imperio.biz/t10521-topic#119328 ), както и с 11" сондата.
Версия V4.00 B17 има редица промени и подобрения в сравнение с V3.2 . Някои са очевидни, други скрити на пръв поглед.
Първото, което ми направи впечатление на мен лично беше бързината на превключване на програмите от дистанционното (пулта). Много бързо вече се работи с настройките без нормалното (дори и минимално) изчакване. В нито една версия до сега не е била така бърза реакцията на бутоните. Бързината на процесора като цяло обаче си има и обратна страна - според производителя заряда на батерията на дистанционното ще издържа с около 1 час по-малко (между 18 до 20 часа с едно зареждане на пулта).
Разбира се като започнах да прехвърлям стоковите програми се набива на очи XY осцилоскопския екран, който за някои програми е предварително зададен, но може и да се променя по собствен вкус (OPTION > CONFIGURATION > PROFILE). Аз работих често с този екран във версия 3.2, той беше скрит в инженерното меню (за версия 3.2 влизате в OPTION менюто, след което едновременно натискате най-долния бутон (пинпойнт бутона) и бутон + или - тогава се показваше допълнително меню ADVANCED и вътре бяха XY screen и TID screen). XY екран е много полезен според мен, особено когато се работи на ALL Metal (Goldfield) - това е допълнителен способ за идентификация на металите, освен цифрите на проводимост (както знаем понякога има само звук без ID). Тук по XY визуализацията може да се ориентирате дали е цветен метал, дори когато няма цифри на диcплея. Цветните сигнали се изобразяват в горния десен квадрант и долния ляв квадрант. Тук всеки метален обект има така да се каже собствен почерк.
На първата картинка е пример за засечена монета, на втората и третата различни черни метали, а на четвъртата ферит, някои керамики или горещ камък :
deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Xy_scr10  
deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Captur10  
deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Captur11  
deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Captur12

Направиха ми впечатление и новите 2 програми, които са с предварително зададен XY осцилоскоп екран (на мястото на 6-RELIC сега е 6-DEEP, на мястото на 9-BASIC 2 сега е 9-HOT - програма с FULL tones измислена от Гари Блекуел за засичане на всичко в земята - тоест без дискриминация). Не само, че програмата е без дискриминация, но тук идва и още една новост на версия 4, а именно минусовата (негативна) дискриминация до -6.4 . Деус може да дискриминира сега от -6.4 до +99 (досега можеше от 0 нагоре). Негативната дискриминация би била полезна за търсене на метеорити, керамика, както и някои дълбоки железа, които досега са мълчали на дискриминация 0.
Забелязва се и нова REACTIVITY стойност 2.5 (досега бяха: 0,1,2,3,4,5). Знаейки колко е бърз Деус, стойности 2.5 - 3 надали ще има нужда да се превишават често. Тук дълбочината се влияе много (колкото по-висока REACTIVITY стойност, толкова по плитък става уредът).
Балансът на земята вече се следи много прецизно от Tracking настройката за земя. По-рано почти не съм използвал Tracking, сега с часове го използвах и забелязах, че дълбоките сигнали, колкото и да минавам над тях не ги отстройва. Тоест вече може повече да се разчита на подобрения земен баланс Tracking.
Звуците на новата версия достигат до по-високи честоти за избор: до 993Hz, докато преди бяха до 800Hz. Но сега заочват от 120Hz, вместо от 100Hz. Аз лично бих предпочел да започват от 60-80Hz, така, ако реша да чувам черните сигнали те биха били не дразнещи за цял ден слушане със слушалки и биха давали по-нисък звук, по този начин цветните сигнали биха се откроявали повече на ниския фон.
Деус версия 4 вече ще има връзка със смартфон. За сега в тестовата версия още липсва тази функционалност, но все пак може да си изтеглите андроид приложението от тук:   https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.juicymo.contracts.android.xpdetect&hl=bg      
 и да чакаме да пуснат официалната версия 4, където смартфонът ни ще показва GPS координатите ни на картата от приложението, къде сме минали и информация за засечените обекти (по радиовръзка 2.4 GHz,  а не по Bluetooth, доколкото разбрах).
All Metal или Goldfield програмата вече има Audio Response и най-вече Threshold, което липсваше преди за истинска All Metal програма. Threshold настройката е от 0 до 20 като спомага за по-доброто засичане и на най-миниатюрни предмети, както и най-дълбоките. Някои предпочитат по-шумни апарати, други по-тихи. Аз за условията, в които търсих и високата чувствителност (около 93 - 95) поработих на Threshold 1, 2, 3 и 4 и новата бяла сонда 9" показа голяма дълбочина. В същото време много чувствителна за миниатюрни предмети (особено около 55kHz). Липсват настройките за височината на звука на Goldfield програмата вече (аз преди работих на 404Hz, сега е около 300Hz фиксирана височината на тона), както и възможността да настройваме сами TX Gain на тази програма (новата 9" има фиксиран TX Gain за всички програми и честоти, докато старите сонди само на Goldfield са фиксирани мисля на TX Gain 2).
Аз не работя със стоковите програми. Запазвам си винаги мои собствени програми и понякога тествам даден дълбок сигнал или такъв сигнал, който е почти маскиран как го дава на всички запазени програми и дали може още да подобря в тях от към настройки. В случая с версия 4 използвах за основа на моите си програми (изключвам All Metal програмите ми) програмата 6-DEEP, защото според производителя тази нова програма има специална обработка за да се хващат възможно най-дълбоките сигнали. До версия 3.2 нямаше значение от коя програма ще направите впоследствие собствена, но аз лично използвам вече за основа 6-DEEP.
Това са наблюденията ми за сега от бета версия 4.00 B17
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyЧет Мар 09, 2017 9:37 pm

Доколкото знам MDETECTORS ще пуснат специално филмче скоро за новостите на софтуер 4, но адмирации за темата!
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyПет Мар 10, 2017 9:43 am

Толкова добре го е написал Клегата, че даже аз разбрах това онова допълнително! Супер е
Върнете се в началото Go down
SPVS
Легионер
Легионер




deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyНед Мар 12, 2017 1:14 am

Благодаря. Колегите, които са успели вече да тестват бета версия 4 надявам се да се включат с коментар.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyНед Мар 12, 2017 11:00 am

Доколкото знам и в момента е дадена за тестове, така че очакваме мнения.
Върнете се в началото Go down
SPVS
Легионер
Легионер




deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyПон Мар 13, 2017 11:14 pm

Говори се, че тази седмица ще е официалното излизане на версия 4.0 за XP Deus. Според слуховете (този път се надявам да не се обърка нещо) УТРЕ (14 март 2017г.) е датата на пускане на официалната версия 4.0, която всеки ще може да си изтегли от тук: http://www.xpmetaldetectors.com/metal-detector/deus-update/

Колегите трябва да си заредят уреда преди да update-нат.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyПон Мар 13, 2017 11:58 pm

На бета вариантите днес пуснаха 19
Върнете се в началото Go down
xp fan
Легионер
Легионер
xp fan



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyВто Мар 14, 2017 1:47 pm

Днес пробвах да ъпдеитна деуса,излиза само 2.0 и 3.2 ,4 го няма
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyВто Мар 14, 2017 1:48 pm

Днес привечер можете да качите новия софтуер 4
Върнете се в началото Go down
SPVS
Легионер
Легионер




deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyВто Мар 14, 2017 9:49 pm

Слуховете се оказаха верни и днес 14 март XP официално пуснаха версия 4.0 за Деус.
Всеки сам може да update-не уреда си (само lite версията без пулт-дистанционно трябва да се ъпдейтне от някой, който притежава пулт), стига да има единичния кабел (не този, който е с 3 разклонения) и компютър/лаптоп с Windows и достъп до интернет.
Колегите може да изкажат мнения за работата на новата версия.
Успех!
Върнете се в началото Go down
volga1
Новобранец
Новобранец




deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: New Xp Deus V.4   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyСря Мар 15, 2017 10:54 pm

Здравейте колеги. Днес ъпдейтнах Деуса с новата версия V4.00. На 10 програма Goldfield липсва GroundNoth в експерт на GB. Kak ще се отхвърлят горещи скали,шлака и т.н....
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Новостите в софтуер 4 на металотърсач XP Deus   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyПет Мар 31, 2017 2:46 pm

В новата статия на списание www.spisanie.imperio.bg са описани подробно новостите на софтуер 4 на металотърсача XP Deus.
Новостите не са малко и е добре да ги прочетете внимателно.
deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Soft4-10


http://www.spisanie.imperio.bg/2017/03/31/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B0%D1%87-xp-deus-v4-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5/
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyПет Мар 31, 2017 8:36 pm

Кога се очаква да излезе хартиен носител на списанието ?
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyПет Мар 31, 2017 9:45 pm

То беше подготвено да излезе Точно преди Коледа миналата година но фирмите пуснаха толкова много модели и толкова новини се появиха че се наложи да бъде преправено изцяло очаква се до месец и половина да излезе и всички членове на БАТСЗМ ще го получат безплатно, с което ще получат своето безплатно членство за 2017 година.
Единственото условие е да дойдат на организираните събития през тази година на Организацията.
Върнете се в началото Go down
SPVS
Легионер
Легионер




deus - Новата версия V4.0 бета за Деус Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новата версия V4.0 бета за Деус   deus - Новата версия V4.0 бета за Деус EmptyВто Май 30, 2017 12:16 pm

volga1 написа:
Здравейте колеги. Днес ъпдейтнах Деуса с новата версия  V4.00. На 10 програма Goldfield липсва GroundNoth в експерт на GB. Kak ще се отхвърлят горещи скали,шлака и т.н....

Колега, в новата версия 4.1 тази опция Ground Notch за програма 10-Goldfield е отново добавена. Може да погледнеш какво още е добавено тук: https://www.imperio.biz/t10602-topic
Върнете се в началото Go down
 
Новата версия V4.0 бета за Деус
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Новата версия V4.1 бета за Деус
» XP Deus нова версия
» Новата бяла високочестотна сонда 9" за Деус

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: XP Металотърсачи :: Металотърсачи XP DEUS-
Идете на: