Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
deus lorenz kupuvam Майнлаб грунда нишани Fisher TEKNETICS wave VANQUISH Coil врътка GOLD маск Minelab 5000 Spectrum Simplex miladinka nokta prodavam голден mask пират nexus tesoro
 

 Питане за металдетектор

Go down 
+10
colin96
pechkata
odins-
IVOOO
SPVS
Nexus metal detectors
vanbg
Avrelian
cecomotors
valioz
14 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 3:27 pm

Здравейте колеги, дайте някаква насока за какво да се оглеждам до 1000лв. втора ръка. Принципно се бях наточил на Гарет Ат Про, но след известно четене установих, че много хора го оприличават като твърде плитък. В този диапазон виждам, че изскача и Минелаб ЕксТерра 705 за който още не съм разгледал достатъчно, също съм попадал на Aka Sorex Pro и Минелаб Сафари(което надскача бюджета, но сигурен съм има защо). Принципно към момента съм с ГМ 1+УК и съм си доволен от него, но е време да си взема нещо с повече опции. Бюджета още не е наличен, но не съм се разбързал, може също така да се вдигне малко, но това ще е при положение, че изскочи нещо което много си заслужава. Еми общо взето това е, ще съм благодарен да споделите мнения и предложения.
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 3:38 pm

Замени 1+ със 5+ и ще е ново и ще продължиш да си доволен.За до хилядарка върши добра работа и по добра от някои за над хилядарка.
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 4:13 pm

cecomotors написа:
Замени 1+ със 5+ и ще е ново и ще продължиш да си доволен.За до хилядарка върши добра работа и по добра от някои за над хилядарка.

Честно казано, 5-цата стартира с доста разнородни мнения, много негативни коментари имаше по неин адрес, а и в ОЛХ се появиха доста апарати. Предполагам, че при 5+ нещата стоят другояче, но засега не съм се интересувал по обстойно.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 8:58 pm

valioz написа:
cecomotors написа:
Замени 1+ със 5+ и ще е ново и ще продължиш да си доволен.За до хилядарка върши добра работа и по добра от някои за над хилядарка.

Честно казано, 5-цата стартира с доста разнородни мнения, много негативни коментари имаше по неин адрес, а и в ОЛХ се  появиха доста апарати. Предполагам, че при 5+ нещата стоят другояче, но засега не съм се интересувал по обстойно.
Добра е няма да сбъркаш, за 5+става въпрос.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 9:02 pm

С малката златарска сонда също работи много добре.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 9:07 pm

vanbg написа:
С малката златарска сонда също работи много добре.
А как бърка между железата, и вади цветни сигнали- направо не е истина. Wink
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 9:21 pm

Avrelian написа:
vanbg написа:
С малката златарска сонда също работи много добре.
А как бърка между железата, и вади цветни сигнали- направо не е истина. Wink

Това не съм го виждал , но видях как чува Gold през керамика.
Разбрах ти намека , но аз обичам да изтъквам положителните страни на всеки детектор .
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 9:48 pm

valioz написа:
Принципно се бях наточил на Гарет Ат Про, но след известно четене установих, че много хора го оприличават като твърде плитък.

Аз не съм убеден, че Гарета ще е твърде плитък. Няма причина да е по-плитък от който и да било друг детектор в категорията. Опитай се да намериш колега с този модел и го тествай сам и вземай хумореските по форумите много на сериозно. Познавам един от Габрово с такъв детектор.
Ето как работи Гарет АТ Про на тест за замърсено - теста на Монте с гвоздеите. На тоя тест бая детектори се спъват.



Гарет АТ Про е също водно защитен и работи на плажа добре. Има доста предимства за цената си.



Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 10:24 pm

vanbg написа:
Avrelian написа:
vanbg написа:
С малката златарска сонда също работи много добре.
А как бърка между железата, и вади цветни сигнали- направо не е истина. Wink

Това не съм го виждал , но видях как чува Gold през керамика.
Разбрах ти намека , но аз обичам да изтъквам положителните страни на всеки детектор .
Няма никакви намеци, машината е доста добра. Единственото нещо което на мен не ми допадна е че е мълчаливка.
Върнете се в началото Go down
SPVS
Легионер
Легионер




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyПет Апр 21, 2017 11:44 pm

valioz написа:
Здравейте колеги, дайте някаква насока за какво да се оглеждам до 1000лв. втора ръка. Принципно се бях наточил на Гарет Ат Про, но след известно четене установих, че много хора го оприличават като твърде плитък. В този диапазон виждам, че изскача и Минелаб ЕксТерра 705 за който още не съм разгледал достатъчно, също съм попадал на Aka Sorex Pro и Минелаб Сафари(което надскача бюджета, но сигурен съм има защо). Принципно към момента съм с ГМ 1+УК и съм си доволен от него, но е време да си взема нещо с повече опции. Бюджета още не е наличен, но не съм се разбързал, може също така да се вдигне малко, но това ще е при положение, че изскочи нещо което много си заслужава. Еми общо взето това е, ще съм благодарен да споделите мнения и предложения.

Колега, ако мислиш да дадеш 1000 лв. за нов уред с гаранция, мисля че тези не са лошо съотношение цена-качество:
http://www.shop.imperio.bg/makro-racer-metalotarsach
http://www.shop.imperio.bg/goldenmask-5-plus-metalotarsach
http://www.shop.imperio.bg/teknetics-t2classic-metalotarsach

И който и уред да избереш направи си тестове с предмети в земята. Така процесът на разучаване ще се ускори.
Успех!
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 7:09 am

а аз ми се иска да попитам някой правил ли е сравнение точно между ГМ 5+ и АТ про и по-скоро говоря за дълбочината?
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 8:16 am

Nexus metal detectors написа:
valioz написа:
Принципно се бях наточил на Гарет Ат Про, но след известно четене установих, че много хора го оприличават като твърде плитък.

Аз не съм убеден, че Гарета ще е твърде плитък. Няма причина да е по-плитък от който и да било друг детектор в категорията. Опитай се да намериш колега с този модел и го тествай сам и вземай хумореските по форумите много на сериозно. Познавам един от Габрово с такъв детектор.
Ето как работи Гарет АТ Про на тест за замърсено - теста на Монте с гвоздеите. На тоя тест бая детектори се спъват.



Гарет АТ Про е също водно защитен и работи на плажа добре. Има доста предимства за цената си.

Колега напълно си прав, четенето по форуми е хубаво нещо, но понякога прочетеното далеч не е обективно. Ще се възползвам от съвета и ще потърся вариант да го тествам лично.
Върнете се в началото Go down
odins-
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 12:52 pm

Колега АТ Про си е пълно разочарование, за тези пари си избери нещо между Ака,Голдмаскпауър или Тесоро лобо,теста на монде си е пълен ташак,в земята нещата са други,за добър детектор ще ти трябват около 2 бона
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 3:10 pm

Колега, ясно ми е, че сериозните машини са в друг ценови клас, идеята е в ценови диапазон 1000/1200лв. да се избере прилична машина.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 3:57 pm

В този ценови диапазон вече влиза и Fisher F75.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 4:11 pm

http://www.shop.imperio.bg/goldenmask4s_metalotarsach

Вземи един от тези нов и забрави за другите - няма Монте няма Донте...



И какви негативни мнения си чел за ГМ 5+ че аз съм пропуснал да чета...?
Върнете се в началото Go down
odins-
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 4:39 pm

valioz написа:
Колега, ясно ми е, че сериозните машини са в друг ценови клас, идеята е в ценови диапазон 1000/1200лв. да се избере прилична машина.
Тези три модела влизат в бюджета ти,но първо ти си задал много не правилно питането си,трябва да си наясно на какви почви предимно ще я използваш,тежки,леки,обработваеми или в гората,замърсени или чисти,минерализирани ли,пълна хубост няма,няма машина която да е най добра на всякъде,и ако някой ти каже че кат и смениш антената ще бачкаш на всякъде те лъжи
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 5:07 pm

valioz написа:
Колега, ясно ми е, че сериозните машини са в друг ценови клас, идеята е в ценови диапазон 1000/1200лв. да се избере прилична машина.

Виж това.
http://www.shop.imperio.bg/fisher-f75-metalotarsach


Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 7:20 pm

pechkata написа:
И какви негативни мнения си чел за ГМ 5+ че аз съм пропуснал да чета...?

Колега благодаря за предложения апарат, а относно ГМ5+ предполагам не си обърнал внимание какво съм написал в коментара си.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 8:36 pm

Здрасти колега. Колега odins най добре ти го е написал. Трябва да си наясно къде ще го ползваш основно тоя детектор, и при какви условия. И оттам насетне трябва да се ориентираш към определени марки и модели. Най добре е да свериш часовника си с колегите от твоя район. Има много добри апарати в този ценови клас, но не всички са подходящи за определен терен. За втора употреба до и около  1000 лева може лесно да намериш т2 лтд, ф75 лтд, ф19,гмакс2 - доста дълбок, гм пауър, тесорото също не е лошо. А за гарет ат про, много си е добър вариант за цената и качеството, което предлага.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 9:01 pm

Nexus metal detectors написа:
valioz написа:
Колега, ясно ми е, че сериозните машини са в друг ценови клас, идеята е в ценови диапазон 1000/1200лв. да се избере прилична машина.

Виж това.
http://www.shop.imperio.bg/fisher-f75-metalotarsach


За тоя плиткаж дълбоки цветни сигнали няма - проверено. bounce
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 9:04 pm

colin96 написа:
Здрасти колега. Колега odins най добре ти го е написал. Трябва да си наясно къде ще го ползваш основно тоя детектор, и при какви условия. И оттам насетне трябва да се ориентираш към определени марки и модели. Най добре е да свериш часовника си с колегите от твоя район. Има много добри апарати в този ценови клас, но не всички са подходящи за определен терен. За втора употреба до и около  1000 лева може лесно да намериш т2 лтд, ф75 лтд, ф19,гмакс2 - доста дълбок, гм пауър, тесорото също не е лошо. А за гарет ат про, много си е добър вариант за цената и качеството, което предлага.

Здравей колега, факт е както спомена и колегата odins, че не съм уточнил в какви условия ще го ползвам. До сега съм ползвал маската все на леки почви, но не се знае утре до къде мога да се разходя, в този ред на мисли ми се иска апарата който взема, да не умира тотално на леко до средно минерализирани терени. Относно терена, не мисля, че някой си ползва детектора само в ниви или само в гори, аз поне навсякъде си го ползвам и така мисля да е и занапред.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 9:13 pm

Avrelian написа:
Nexus metal detectors написа:
valioz написа:
Колега, ясно ми е, че сериозните машини са в друг ценови клас, идеята е в ценови диапазон 1000/1200лв. да се избере прилична машина.

Виж това.
http://www.shop.imperio.bg/fisher-f75-metalotarsach


За тоя плиткаж дълбоки цветни сигнали няма - проверено. bounce

Пич ако Ф75 е плиткаж ти наистина си сбъркал хобито. Ф75 е недостожим в ръчен режим на работа от който и да е друг дигитален детектор като говорим за дълбочина.
На Фишер схемотехника са базират повечето Български детектори от памти века.
Пред Ф 75 няма Деус, няма Маска, няма Гарет или каквито и да било играчки с електронни часовничета по тях. Това съм го проверявал аз в продължение на една година и съм го сравнявал не веднъж с всичко що се води топ модел.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 9:28 pm

Nexus metal detectors написа:
Avrelian написа:
Nexus metal detectors написа:
valioz написа:
Колега, ясно ми е, че сериозните машини са в друг ценови клас, идеята е в ценови диапазон 1000/1200лв. да се избере прилична машина.

Виж това.
http://www.shop.imperio.bg/fisher-f75-metalotarsach


За тоя плиткаж дълбоки цветни сигнали няма - проверено. bounce

Пич ако Ф75 е плиткаж ти наистина си сбъркал хобито. Ф75 е недостожим в ръчен режим на работа от който и да е друг дигитален детектор като говорим за дълбочина.
На Фишер схемотехника са базират повечето Български детектори от памти века.
Пред Ф 75 няма Деус, няма Маска, няма Гарет или каквито и да било играчки с електронни часовничета по тях. Това съм го проверявал аз в продължение на една година и съм го сравнявал не веднъж с всичко що се води топ модел.
Имах го и него Жорка, предложи друг модел?
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Питане за металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Питане за металдетектор    - Питане за металдетектор EmptyСъб Апр 22, 2017 10:17 pm

Не това имах в предвид. Дали е гора, нива или поляна е все едно. Въпросът е какво е отдолу.Ако са примерно алкални, глинести почви, тогава ф75, т2, и т. н. няма да са най удачното решение. Ще трябва да гледаш нещо  от майнлаб.Но пък,бързина, възстановяване и дълбочина остават на втори план. Ако си по морето и търсиш основно  по плажа и солени почви, пак има по добри варианти. Абе винаги има плюсове и минуси.
Върнете се в началото Go down
 
Питане за металдетектор
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» питане
» Змийска отрова
» питане

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Други марки вносни детектори-
Идете на: