Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
нишани VANQUISH голден маск nokta mask deus 5000 врътка грунда TEKNETICS nexus Spectrum miladinka wave lorenz GOLD Simplex prodavam Майнлаб tesoro kupuvam пират Minelab Coil Fisher
 

 Металотърсач Minelab Equinox

Go down 
+32
iliev
Ancient Hunter
S56
kronos555
vasilio
petconi
peneff72
xp fan
N@SKO
boby_24
Рис
Haher4eto
odins-
iemo__
Avrelian
Aurelius
denzel1
deultum
joro_76
batned
lomidol
OMD Detectors
Nexus metal detectors
vanbg
SPVS
dobrevmi
snaiperista
Golden Mask
adminn
pechkata
colin96
mdetectors.bg
36 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Next
АвторСъобщение
vanbg
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyНед Май 27, 2018 11:23 am

adminn написа:
vanbg написа:
Тестове и реално търсене няма нищо общо , точно тук е разликата .
Маинлаба с нормална настройка покрива много обширен диапазон от цели а не като на апарати добри на  тестовете спрямо определена цел да се издуват и да казваме колко е добър или не .
За това колегите оценяват представянето му на терен като много добро а и цената му е много добра за качеството които предлага / с една сонда покрива диапазон колкото други машинки с 2-3 сонди / .
Тестове се правят в реални условия на терен ,защото се нагледах на измислени тестове на видео и на живо които се правят с цел реклама или антиреклама .
Задайте си сами въпроса защо Ви дразни Equinox-a и се пише много за него независимо хубаво или лошо.


Нищо не ме дразни просто гледам обективните неща и на събора също ще ги видим.

Не го приемай лично , става въпрос за всички които пишат само негативни отзиви а не обективни без да са работили с този апарат и да са достигнали до тези изводи . От клипове и нагласени тестове няма как да се правят заключения .
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyНед Май 27, 2018 11:31 am

vanbg написа:
adminn написа:
vanbg написа:
Тестове и реално търсене няма нищо общо , точно тук е разликата .
Маинлаба с нормална настройка покрива много обширен диапазон от цели а не като на апарати добри на  тестовете спрямо определена цел да се издуват и да казваме колко е добър или не .
За това колегите оценяват представянето му на терен като много добро а и цената му е много добра за качеството които предлага / с една сонда покрива диапазон колкото други машинки с 2-3 сонди / .
Тестове се правят в реални условия на терен ,защото се нагледах на измислени тестове на видео и на живо които се правят с цел реклама или антиреклама .
Задайте си сами въпроса защо Ви дразни Equinox-a и се пише много за него независимо хубаво или лошо.


Нищо не ме дразни просто гледам обективните неща и на събора също ще ги видим.

Не го приемай лично , става въпрос за всички които пишат само негативни отзиви а не обективни без да са работили с този апарат и да са достигнали до тези изводи . От клипове и нагласени тестове няма как да се правят заключения .

Когато се публикуват клипове тук съм казал на колегите да слагат проверени неща. В случая колегите от Фортуна не са случайни и самите те продават и двата модела на Minelab, като печалбата им от Equnox 800 е доста по-добра - повярвайте ми , нали и ац продавам Equnox 800 Equnox 600 https://www.shop.imperio.bg/minelab-metalotarsachi
Нали точно за това са форумите - да се обсъждат и дискутират различни неща.
Моля ВИСЧИКИ колеги, когато пишат мнения да дават информация за числото на земята за което говорят, защото на по-тежки почви нещата нямат нищо общо с леките.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyНед Май 27, 2018 3:00 pm

За да не съм голословен , прегледайте цялата тема за Equinox-а и ще видите че точно 4 / трима / от потребителите се изказват винаги негативно за този детектор и качват само клипове в които Minelab има някакви "проблеми".
Защо много от известните имена по света го хвалят , а детектора е зле и не става за нищо , пропуска вода , луфт в щангата и тн. / все неща където не се случват с другите детектори / и много други.
Българската действителност е далеч от истината.
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyНед Май 27, 2018 3:40 pm

Колега незнам дали и моят пост влиза в тези 4 но при нас точно така се получи както описах .А относно детектора се предствя много добре в своя сегмент
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyНед Май 27, 2018 4:41 pm

vanbg написа:
За да не съм голословен , прегледайте цялата тема за Equinox-а и ще видите че точно 4 / трима / от потребителите се изказват винаги негативно за този детектор и качват само клипове в които Minelab има някакви "проблеми".
Защо много от известните имена по света го хвалят , а детектора е зле и не става за нищо , пропуска вода , луфт в щангата и тн. / все неща където не се случват с другите детектори / и много други.
Българската действителност е далеч от истината.

Аз смятам, че точно в България търсачите са най-светнати.
Тогава ти качи Не негативен тест. Нали форумите са за това да се разискват проблеи и впечатления, защото производителите се стараят за позитивната реклама. Нали това е мястото на контрапункт.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyНед Май 27, 2018 6:01 pm

Аз не ги разбирам детекторите.
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Юли 04, 2018 2:11 am

Надявам се да се тества Minelab Equinox 800 отново и да се види къде се намира спрямо конкуренцията. Залагам на него за сега!! Cheers!
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Юли 04, 2018 2:12 am

Имам предвид събора на 14.07. разбира се....
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Юли 04, 2018 9:26 am

Ще има различни металотърсачи включително и Equinox 800 и Equinox 600, но основния проблем, е че горе минерализацията е доста ниска. Тази част на Стара планина е основно от варовик и ще работят повече машини. Есента планираме да направиме по-сериозните тестове на минерализиран.
Въпреки това и сега ще има шоу. МадМакса ще е там и ще има люти тестове.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Юли 11, 2018 8:10 pm

minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Img_2021

minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Img_2022
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Юли 25, 2018 10:14 am

Тъй като клипа с теста беше премахнат, са изтрити и коментарите свързани с него. В очакване сме на нов тест, който ще коментираме.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyПон Юли 30, 2018 9:35 am

Това са новите филмчета с тестовете, даже и AKA SIGNUM е в играта:



Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyПон Юли 30, 2018 8:43 pm

Той Сигнума отдавна е в играта, но човек ако не знае как да играе с него става цирк. Веднага си личи когато някой не е търсач Smile Поне да беше си направил труда да ги усвои добре (освен своя) и тогава да снима. Говори за дълбочинна програма, а всъщност е на общ режим в алгоритъм за филтриране. AF1, AF2 и AF3 са алгоритми за филриране на електромагнитни смущения, който в гората и на полето няма смисъл да се ползват, защото намаляват дълбочината. Освен ако не е близо до далекопроводи и има смущения. Тества MFD, а гледа инструкцията за MFT, в която са дадени примерни препоръчителни настройки, които в никакъв случай не са за максимални дълбочини.
Дълбочинната програма не е за единични монети, а за по-големи находки - гърнета и др. Тя е бавна програма, антената трябва да се движи на определено оптимално разстояние над земята 10-20см. или дори повече според минерализацията. Приближавайки плътно до земята дълбочината започва да намалява. Дълбочинната програма е включена когато е избран "Search mode: DEEP". Всяка програма може да бъде дълбочинна, не непременно 4-та. В случая с AF1 и на GAIN:7 детектора е "скопен".
След като няма никакви смущения в гората, по-добре е да се ползва NORMAL, да се увеличи GAIN на 10, а не на 7 и тогава дълбочинанта е дори по-голяма от на Нексус. Сравнявали сме ги неведнъж. Ето как се засича подобна монета на тая която намери, при правилни настройки на 60см.

Грунд баланс също не се прави така. В Авто не се помпи, а се приближава бавно само веднъж към земята. Помпи се само в ръчния режим и се коригира със стрелките. С PinPointa също не знае как да работи.
Не е ясно също и филтрите накъде са. Ако някой от тях е увеличен, също може да намали дълбочината.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyВто Юли 31, 2018 6:49 pm

Ancient Hunter написа:
Той Сигнума отдавна е в играта, но човек ако не знае как да играе с него става цирк. Веднага си личи когато някой не е търсач Smile Поне да беше си направил труда да ги усвои добре (освен своя) и тогава да снима. Говори за дълбочинна програма, а всъщност е на общ режим в алгоритъм за филтриране. AF1, AF2 и AF3 са алгоритми за филриране на електромагнитни смущения, който в гората и на полето няма смисъл да се ползват, защото намаляват дълбочината. Освен ако не е близо до далекопроводи и има смущения. Тества MFD, а гледа инструкцията за MFT, в която са дадени примерни препоръчителни настройки, които в никакъв случай не са за максимални дълбочини.
Дълбочинната програма не е за единични монети, а за по-големи находки - гърнета и др. Тя е бавна програма, антената трябва да се движи на определено оптимално разстояние над земята 10-20см. или дори повече според минерализацията. Приближавайки плътно до земята дълбочината започва да намалява. Дълбочинната програма е включена когато е избран "Search mode: DEEP". Всяка програма може да бъде дълбочинна, не непременно 4-та. В случая с AF1 и на GAIN:7 детектора е "скопен".
След като няма никакви смущения в гората, по-добре е да се ползва NORMAL, да се увеличи GAIN на 10, а не на 7 и тогава дълбочинанта е дори по-голяма от на Нексус. Сравнявали сме ги неведнъж. Ето как се засича подобна монета на тая която намери, при правилни настройки на 60см.

Грунд баланс също не се прави така. В Авто не се помпи, а се приближава бавно само веднъж към земята. Помпи се само в ръчния режим и се коригира със стрелките. С PinPointa също не знае как да работи.
Не е ясно също и филтрите накъде са. Ако някой от тях е увеличен, също може да намали дълбочината.

Ако ръководството на Сигнума е недостатъчно за най-добри настройки това не е вина на ползвателя ами на производителя. Опитахме се да се свържем с теб Стефчо от гората по време на видеото ама даваше заето за вечни времена.
На видеото се вижда че Сигнума може да хваща добре на въздух(50 см за 1 Евро, с грешни настройки както каваш), но в земята не се случва нищо подобно.

Видеото което ти показваш е за Сестерция, която е много по-голяма от 1 Евро, 32 мм срещу 23.2 за 1 Евро. Тази разлика много добре обяснява разликата в детекцията между 50 см (за 1 Евро) и 60 см ( за Сестерция).
Това което твоето видео не показва е къде я намерихте тая монета, а моето видео показва в детайли какво и как се намира.

Как и какво се прави със Сигнума се обяснява в ръководството за есплоатация а не чрез форумни сплетни.

Ако имаш желание ела до Русе. Еврата са на полигона и ще останат там завинаги. Ела и покажи кой какво е збъркал и кое как се прави и демонстрирай на терен с който не си запознат колко струват тия детектори.
Обещавам да ти направя безпристрастен документален филм без никакви корекции.

Както изтрих първото си видео точно заради твоите забележки така ще коригирам и второто и третото със Сигнума ако дойдеш и демонстрираш как се правят настройките и докажеш твърденията си тука, защото стана ясно че от ръководството за експлоатация няма кяр и обикновения собственик на АКА Сигнум ще е винаги в грешка.

Другата алтернатива е ново видео с "препоръките ти" от тоя последен пост и да се надяваме че няма с да съм пропуснал още някоя тайна настройка дето я няма в ръководството за експлоатация.

Аз признавам когато съм в грешка и го казах на цял свят във новото си видео. Нека да видим ти дали ще излезеш на бял свят пред камера да последваш моя пример.

Имам забита Сестерция на 46 см на моя полигон. Ела и я намери.

Ако имаш желание телефона ми е 0895425635.
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Авг 01, 2018 1:48 am

Жоро, просто ти подскавам какви грешки правиш. Приеми го като помощ, за да не се присмиват притежателите на Сигнуми. Те не са малко, само в БГ вече са няколкостотин и вече няколко доста негативни изказвания чух относно въпросните филми. Включително и за заснетото за Еквинокс.
Имам желание да ти засека сестерцията, вече си запазих телефона ти. Като имам път към Русе ще се обадя (дано има време, че все сме на бегом). Но специално да се вдигна да ходя да доказвам кой прав, кой крив няма да стане. Нямам зор, и време да се разкарвам да коригирам всеки, който сбъркал нещо или не разбрал. За филми също нямам зор, youtube е пълен с филми от собственици на Сигнум.
Относно грешките, вече ги описах в предния пост, но явно не четеш добре.
Инструкцията не ти е виновна, настройваш Сигнум MFD, а четеш инструкция за MFT Не знам откъде си я взел, но това е инструкция за друг модел, който няма дълбочинна програма, в която както обясняваш правиш теста, макар, че реално си в друг режим. И пак повтарям - дълбочинната програма не е за единични монети, а за находки и главно за работа с големите антени. Например:

Не знам кога си звънял, нямам неотговорени повиквания от този номер, ако си уцелил докато говоря е друг въпрос. Ако има нещо неясно звъни и питай - 0899187160. Ще ти обясня подробно всички тънкости ако решиш пак да тестваш и снимаш. Мога да ти подксжа също и какви недостатъци съм забелязал по твоето МР и как можеш евентуално да ги избегнеш.
Сигнума не е " върха на сладоледа" и той има недостатъци, но знам че може повече от това което показваш на такава лека почва. Както всяка машина иска малко повече опит и познаване на настройките. Те всички до една са описани в инструкцията, но трябва да се чете и разбере кога какво се прави. Няма нищо скрито и тайно. Аз лично съм вадил антониан на 38см и като теб съм мерил дълбочината до него. А други собственици за какви дълбочини говорят ... на мен самия ми е трудно да им повярвам.
Виждам, че се стараеш да покажеш максимални дълбочини, но един детектор се оценява по комплексни качества, не само дълбочина на лека почва. Еквинокс изобщо не е за подценяване и Майнлаб са прави донякъде. Преди 2 дни правихме тестове на поляна със средна минерализация, но много солена и мокра почва (след дъжд). Само Еквинокс и Интроник можаха да работят адекватно и с добра дълбочина. Всички останали едно честотни детектори или не можеха да се балансират, или ако някак си се успокояваха, то засичаха 1лв. на 5-10 см.
Фазата на тая почва беше -17 градуса разлика от ферита, което е достатъчно много, за да създава сериозни проблеми на едночестотните.
Върнете се в началото Go down
iliev
Новобранец
Новобранец




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Значи Еконокса не е в играта. даваи да видим Деуса как ще се представи.   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Авг 01, 2018 1:33 pm

adminn написа:
Това са новите филмчета с тестовете, даже и AKA SIGNUM е в играта:



Върнете се в началото Go down
iliev
Новобранец
Новобранец




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Авг 01, 2018 9:05 pm

Жорка направи едно видео със Деус.да видим дали е във играта.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Авг 01, 2018 10:11 pm

Направо ви предлагам да организираме октомври месец 2018 паралелни тестове някъде около Пловдив примерно може да отидем на прословутия полигон перегрузка. Нека колегите от Пловдив да дадат сигнал.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Авг 01, 2018 10:29 pm

Добре е да се направят тестове.
Само че независим / не участващ / в тестовете да заложи целите , без да се знае от участниците какви и на каква дълбочина са. Всеки участник ще трябва да открие целта и да каже цвят или желязо и колко сигнала е открил.
Аз съм навит да ги скрия и да не участвам.
Гответе се.
Върнете се в началото Go down
iliev
Новобранец
Новобранец




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyСря Авг 01, 2018 10:35 pm

И аз съм навит .колкото повече детектори толкова по добре.
Върнете се в началото Go down
SPVS
Легионер
Легионер




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyПет Авг 03, 2018 5:01 pm

Там сме. Търсете тежка почва и горещи камъни Wink
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyПет Авг 03, 2018 9:18 pm

SPVS написа:
Там сме. Търсете тежка почва и горещи камъни Wink

Около Пловдив тежка почва колкото искаш Smile, само плаж не можем да осигурим, че там му е силата на убиеца на едночестотните детектори.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyПет Авг 03, 2018 10:27 pm

Golden Mask написа:
SPVS написа:
Там сме. Търсете тежка почва и горещи камъни Wink

Около Пловдив тежка почва колкото искаш Smile, само плаж не можем да осигурим, че там му е силата на убиеца на едночестотните детектори.

Намери някакво място, което е с нормален достъп на коли и що годе чисто и ще направиме най-големите тестове, които са правени от сетворението на вселената до сега.
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyНед Авг 05, 2018 5:35 pm

добра машинка нооо.....май морскат вода не и понася
https://i.servimg.com/u/f91/19/90/16/38/38702110.jpg
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 14 EmptyВто Авг 07, 2018 2:50 pm

Да, ама НЕ!!!
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсач Minelab Equinox
Върнете се в началото 
Страница 14 от 21Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Minelab Equinox 800 Видеоръководство за работа Част 1 от 4
» Нов софтуер 2.0 за Minelab Equinox 800
» Minelab Manticore или Equinox 800?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: