Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
prodavam VANQUISH deus нишани Coil Майнлаб грунда kupuvam lorenz пират врътка TEKNETICS tesoro nexus wave mask miladinka nokta Spectrum голден 5000 Simplex Minelab маск GOLD Fisher
 

 Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала

Go down 
+12
LAV DJOI
solid
handjata
pechkata
Aurelius
djasko
бушон
тато
vasilevs
sc
NERON
monetar
16 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Дек 18, 2009 6:08 pm

Колеги, отварям тази тема за пинпойнтерите, тези машинки които ги използваме отделно от металотърсачите, ония "детски пишки" с които като изкопаеш дупката и допълнително проверяваш къде е сигнала, без да си цапаш ръцете и по специално дребните сигнали, много е удобно, поне за мен.
Аз преди работех с SHERLOCK после наскоро си купих от Варна от тези черните дългите няма написано марка на тях но работят по добре, последно по Ибей си купих най добрия съществуващ пинпойнтер Sunray Probe за DFX който се включва успоредно към металодетектора някой има ли такъв Сънрей Проб?
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Дек 18, 2009 6:11 pm

аз имам и на гарета и отделен
и двата вършат работа и двата ги използвам
и моя е шерлок
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Дек 18, 2009 6:28 pm

да и аз използвам и на металодетектора и Сънрея, случвало ми се е като копая сигнал той да остава в дупката и като проверя със Сънрея се оказва че сигнала стои в стената на дупката а това е примерно монета която която е застанала на една страна в земята и отразява сигнала в страни и ти го дава на машината в центъра на дупката като провериш като го центрираш с металодетектора, това е нормално отразява ти сигнала по встрани, незнам някой дали го е забелязал това, тогава наистина има голяма вероятност да го удариш.
Аз по принцип не обичам да копам големи дупки, щото после искат заравяне, та то пак не е гаранция че няма да удариш сигнала като го копаеш като е случая с наклонената монета, но отделния пинпойнтер все пак ти дава няква гаранция защото центрираш сигнала точно, а и на мен ми прави кеф да си го търся сигналчето Laughing
Върнете се в началото Go down
sc
Про-Консул
Про-Консул
sc



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Дек 18, 2009 6:47 pm

kolegi бихте ли дали някакав саит за тези машинки да разгледаме и да се ориентираме за цени
Върнете се в началото Go down
vasilevs
Новобранец
Новобранец
vasilevs



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Дек 18, 2009 8:25 pm

цените варират зависи китаиските са кам 60лв уаитес са 120лв а гарета 260лв и фишера кам120лв
Върнете се в началото Go down
тато
Легионер
Легионер
тато



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Дек 19, 2009 12:02 am

ох мъри майка 6те ме сцепите от смях ти не мой си фани сигнала с машината пък търси пинпойтер.Олеееее малеееее кви търсачи са извъдиха cheers
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Дек 19, 2009 12:09 am

тато написа:
не мой си фани сигнала с машината пък търси пинпойтер.
Абе, тато, ти кат фанеш сигнал в някое коренище,
не ти ли се иска да имаш такава джунджурия,
та да не се налага да корениш цялото дърво, а?
Върнете се в началото Go down
тато
Легионер
Легионер
тато



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Дек 19, 2009 12:19 am

Не иска ми се да имам голям копа4 с големо рамо и да млатя щот съм прост и ще ми е много кеф да видя из вековните буки кво 6те им фанеш в коренищата с тая пишка ако немаш як копач освен малкия военен шанс 1915година дето е 50 санта със сапа стена
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Дек 19, 2009 12:23 am

Чакай де, то освен вековни буки има още и разни салкъми с едни такива жилави коренища, че да му се отще на човек от всичко, и се объща на къртица...
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Дек 19, 2009 12:41 am

AUTOMAX PRECISION V4 - 100 лв.
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Дек 19, 2009 3:18 pm

ето пример:
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=Sunray+Probe&_sacat=See-All-Categories
а най добре от английския Ибей:
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=Sunray+Probe&_sacat=See-All-Categories
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyНед Дек 27, 2009 2:51 pm

колеги ето го моят снайпер, вижте ква оптика съм му взел целя ги сигналите право в десетката атака
Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Srp1o.th
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПон Дек 28, 2009 11:07 pm

Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Srpba.th
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПон Дек 28, 2009 11:10 pm

браво
това сито има ли си име ?
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyВто Дек 29, 2009 6:29 pm

ситото аз съм си го правил за плажно търсене Razz
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Pinpointers-Target Probes   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Апр 02, 2010 11:28 pm

Здравейте колеги! Вече от 6 години ползвам Sun Ray Target Probe към моя Explorer II, а от 1 година употребявам Coiltek Пинпоинтер за моя GPХЧ000. И в двата случая има една кутийка с ключе, от която изли3а кабел с дължина кум 1.5 м. с антенката на Пинпоинтера в края и има една букса, кум която се вклуучва кабела на основната антена на апарата, с която се работи в момента. OT кутийката кабел се включва към апарата.Чрез това ключе кум апарата се превклуучва основната антена и се работи с нея, докато се открие сигнал, които желаем да проверим. Тогава превклуучваме на второто положение и антенката на пинпоинтера става част от апарата. Много е удобно за точното определяне на местоположението на обекта особенно когато се намирате в парк или частна собственност.
Ето някои данни за монета от 25 цента:
-Sun Ray Target Probe с Ехплорер II - 3-5 cм.
-Coiltek Пинпоинтер с GPХЧ000 - 20-22cм.
Виждате голямата разлика в дълбочината-това е факт. Моето скромно мнение е, че за SD, GP и GPХ апаратите на Minelab пинпоинтера е задължително допълнение. Мисля, че в България има много способни хора, които могат да произведат качественни пинпоинтери.


Последната промяна е направена от Aurelius на Сря Апр 07, 2010 9:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Апр 03, 2010 5:42 am

djasko написа:
AUTOMAX PRECISION V4 - 100 лв.
Моят е нов, и него ползвам. Продам го - по договрка. Smile
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Апр 03, 2010 12:17 pm

djasko написа:
djasko написа:
AUTOMAX PRECISION V4 - 100 лв.
Моят е нов, и него ползвам. Продам го - по договрка. Smile
От този мод. ли е твоя... http://store.picbg.net/pubpic/93/96/24b03444f5349396.jpg
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyСъб Апр 03, 2010 1:27 pm

pechkata написа:
djasko написа:
djasko написа:
AUTOMAX PRECISION V4 - 100 лв.
Моят е нов, и него ползвам. Продам го - по договрка. Smile
От този мод. ли е твоя... http://store.picbg.net/pubpic/93/96/24b03444f5349396.jpg
Не, влез в Kellyco.
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Май 20, 2011 10:01 pm

djasko написа:
djasko написа:
AUTOMAX PRECISION V4 - 100 лв.
Моят е нов, и него ползвам. Продам го - по договрка. Smile
колега ,гледам че темата е малко стара,ама да попитам продава ли се още джаджата
Върнете се в началото Go down
solid
Легионер
Легионер




Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyНед Мар 17, 2013 9:02 pm

аз ползвам garret /pro-pointer/ и наскоро разбрах,че има и дискриминация
Върнете се в началото Go down
LAV DJOI
Легионер
Легионер
LAV DJOI



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyНед Мар 17, 2013 9:36 pm

Колега по какъв начин познаваш черно или цвят?
Върнете се в началото Go down
ники колев
Новобранец
Новобранец
ники колев



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Мар 22, 2013 10:57 am

solid написа:
аз ползвам garret /pro-pointer/ и наскоро разбрах,че има и дискриминация
Колега, каква дискриминация на пойнтерчето на Гарет-а ? И аз имам такова пойнтерче (както аз си му викам) ама нещо не мога да загрея за тази дискриминация, може ли да ме светниш малко? confused
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Мар 22, 2013 11:27 am

Дискриминация, силно казано, по точно е автоматична настройка, към околната среда. Когато вкл. пинпойнтера, го доближи до желязо или др. метал, ..после няма да отчита този метал.. Това е много удобно на на активна земя, защото иначе я свири.
Върнете се в началото Go down
ники колев
Новобранец
Новобранец
ники колев



Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала   Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала EmptyПет Мар 22, 2013 12:38 pm

tepes написа:
Дискриминация, силно казано, по точно е автоматична настройка, към околната среда. Когато вкл. пинпойнтера, го доближи до желязо или др. метал, ..после няма да отчита този метал.. Това е много удобно на на активна земя, защото иначе я свири.
Ще го пробвам това още следващия път, когато изляза, макар че, някак ми се струва, че няма да мога да го направя, защото съм пробвал нещо подобно, ама после пак си ми отчита метала ... но пак ще го пробвам и ще питам ако нещо не ми е много ясно Wink
Върнете се в началото Go down
 
Пинпойнтерите, като отделни средства за намиране на сигнала
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Техники на търсене-
Идете на: