Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Майнлаб TEKNETICS Simplex Fisher nexus kupuvam miladinka deus грунда tesoro пират lorenz Minelab GOLD врътка маск нишани mask Spectrum 5000 VANQUISH wave prodavam nokta Coil голден
 

 откриване на метали с кучета

Go down 
+17
PAPA BEN XVI
Petronii
vvurbanov
nqmamnervi
QNUS
Pukanka
Virosss
vezir
cynology
vende
apti
топи
sitalk
PlovdivTrakiq
djasko
yaponetsa
rado
21 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
rado
Новобранец
Новобранец




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 12:32 pm

колеги,попадна ми една книга от тоталитарно време,руска за обучение на служебни кучета,оказа се че братушките доста успешно са използвали кучешкото обоняние,за да откриват медни и други руди,интересно дали кучетата могат да открият и от благородните.
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 12:43 pm

,


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 7:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
rado
Новобранец
Новобранец




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 12:49 pm

в книгата пише,че овчарките без проблем са откривали находища от медна руда.
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 3:46 pm

yaponetsa написа:
rado написа:
колеги,попадна ми една книга от тоталитарно време,руска за обучение на служебни кучета,оказа се че братушките доста успешно са използвали кучешкото обоняние,за да откриват медни и други руди,интересно дали кучетата могат да открият и от благородните.
кучета се изпозват за откриване на мини(военни) ,ама за руди не ми се верва.
Патината може да надуши
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 3:48 pm

То сигурно може да се надуши,но на колко ще хваща?
Лично моята немска овчарка,хващаше парче луканка на 5 метра въздушно!
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 4:30 pm

PlovdivTrakiq написа:
То сигурно може да се надуши,но на колко ще хваща?
Лично моята немска овчарка,хващаше парче луканка на 5 метра въздушно!
С по голям нос, ще бърка по на дълбоко.
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 5:44 pm

А дискриминатор имат ли?
Very Happy
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 6:13 pm

sitalk написа:
А дискриминатор имат ли?
Very Happy
Е как...
Върнете се в началото Go down
топи
Цезар
Цезар
топи



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 6:34 pm

гледаш опашката на къде сочи.аз се прекарах.имам ротваилер.трудно му я виждам.все едно и ПИ Very Happy
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 8:17 pm

Кокаин хваща до 2м в земята смятаи
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 8:37 pm

А прасетата хващали най-много,но неможело да се обучат
Върнете се в началото Go down
apti
Легионер
Легионер
apti



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 8:50 pm

PlovdivTrakiq написа:
А прасетата хващали най-много,но неможело да се обучат
...ех ако можеше да се обучи...хем щеше да го изравя сигнала...а и много се въдят...
Върнете се в началото Go down
vende
Легионер
Легионер
vende



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 9:13 pm

Arrow http://lovnikucheta.start.bg/
Върнете се в началото Go down
vende
Легионер
Легионер
vende



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 9:27 pm

Arrow http://nemskaovcharka.start.bg/
Върнете се в началото Go down
vende
Легионер
Легионер
vende



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyЧет Мар 11, 2010 9:29 pm

Arrow http://www.cynology.info/
Върнете се в началото Go down
cynology
Новобранец
Новобранец
cynology



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyВто Юни 29, 2010 4:49 pm

rado написа:
колеги,попадна ми една книга от тоталитарно време,руска за обучение на служебни кучета,оказа се че братушките доста успешно са използвали кучешкото обоняние,за да откриват медни и други руди,интересно дали кучетата могат да открият и от благородните.

Това е пасаж от моя книга - уводната част, за използването на кучетата в различни дейности на хората:

През 1962 г. проф. Арно Кахма от Финландия предлага методика за обучение на кучета за разкриване на полезни изкопаеми. След три години, по време на пробните изпитания, на площ от 3 км2 обучено немско овчарско куче открива 1330 минерала, а специалистът-геолог за същото време - едва 270 минерала.

Руснаците доразвиват методиката, но впоследствие се отказват от приложението на кучетата в тази област.

Друга интересна сфера, в която кучетата са използвани, това е да разкриват разгонени крави по миризмата на естралния секрет. Методиката е разработена от академик Эрнст от ВАСХНИЛ (Всесъюзната академия на селскостопанските науки на името на Ленин). Тази методика се доразвива по-късно в САЩ. През 80-те години на миналия век исках да я приложа тук в България (имах честта и удоволствието да се познавам с акад. Эрнст, който ми подари методиката), но прекия ми началник в института ме отсече с думите "не се занимавай с мастии".
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyВто Юни 29, 2010 5:20 pm

Е ама аз от две години работя с куче.Сам съм го научил,ама работи само зимата на влажна почва.Паля си огън огън на завет, с две луканки в джоба и тубичка вино и кучето ми носи монети,монетка резенче луканка,колкото по голяма монета толкова по голямо парче луканка,напоследък и то се изтарикати,само стерции и колонии ми носи. Wink
Върнете се в началото Go down
Virosss
Легионер
Легионер
Virosss



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyВто Юни 29, 2010 5:30 pm

А ако намери гърне, требе и вино да му даваш с луканката Wink Хем компания ще си имаш Smile

Мойто куче съм го научил ракия да пие, салата яде... остана билот да го науча да играе и нищо повече не ми требе Smile


Последната промяна е направена от Virosss на Вто Юни 29, 2010 5:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : Допълвам нещо към пост-а ;))
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyВто Юни 29, 2010 5:51 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 5:30 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyВто Юни 29, 2010 5:52 pm

Кучето до метър намира ,а прасето до 2м хероин ако е голямо количество,но много трудно подлежи на дресировка
Върнете се в началото Go down
Virosss
Легионер
Легионер
Virosss



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyВто Юни 29, 2010 7:33 pm

yaponetsa написа:
Руснаците ползват кучета за откриване на мини още от 2СВ.Методиката била много проста - заравят мина и в-ху нея поставят некво лакомство.Кучетата свикват с това че в-ху мината винаги има лакомство и след време когато го пуснат,а то открие мина,кучето почва да рови окло нея.Просто е свикнала гадинката винаги да има нещо за хапване около мината и инстинктивно го търси.
Некой ако има време за губене и умно куче може да пробва тоя метод и за монети,ама незнам как ше е дискриминацията Laughing

Всъщност тази методика се нарича апортиране и има различни методики за обучение. Всеки дресьор си има някой техники по които да учи животинчето. Най-простият вариант, за заучаване е първо да се научи кучето да донася любима играчка и след това се заучава да разпознава различните метали по миризмата с определена команда, като му се дава лакомство, за да прави връзката...

Варианта който описваш ти, едва ли е точно такъв, понеже кучето ако почне да рови мината е много вероятно мината да избухне... но вероятно са измислили някакъв подобен начин.

Но преди всичко, требе да се работи най-вече за разпознаването на миризмите, което не е никак лесна задача за един дресьор. Моето куче съм го научил като му кажа донеси играчката и ходи да ми носи някоя от играчките с които то си играе.. предполагам, че ако намеря време и тихо място, вероятно ще успея да го науча и да разпознава металите... т.е. ще включим "Дискриминацията"... но честно казано доста ще ми е трудно с това Сибирско Хъски... доста са своенравни и правят само когато желаят Smile
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyВто Юни 29, 2010 10:12 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 5:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Virosss
Легионер
Легионер
Virosss



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyСря Юни 30, 2010 1:45 am

В руснаците никак не се съмнявам Wink Даже се чудя дали има нещо от което да не разбират. Един факт е, че някой от най-видните дресьори са именно руснаци и едно от най-простите джаджи за трениране на кучета идва именно от русия - кликера.
Върнете се в началото Go down
cynology
Новобранец
Новобранец
cynology



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyСъб Окт 02, 2010 11:09 pm

Virosss написа:
В руснаците никак не се съмнявам ;) Даже се чудя дали има нещо от което да не разбират. Един факт е, че някой от най-видните дресьори са именно руснаци и едно от най-простите джаджи за трениране на кучета идва именно от русия - кликера.

Щракалката (от англ. "кликер" - clicker) като методика за обучение на кучета е разработена в САЩ на основата на принципите на бихевиористите и по-специално школата на Скинър - т.н. Необихевиоризъм. Тя е елемент от така нареченото "позитивно обучене". По времето, когато последователите на Скинър започват да прилагат неговото учение в дресировката на кучета, в СССР са прилагани основно силовите методи на обучение (compulsory trayning).


Не винаги казвай това, което знаеш, но винаги знай това, което казваш !
Върнете се в началото Go down
Pukanka
Легионер
Легионер
Pukanka



откриване на метали с кучета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета EmptyНед Юли 29, 2012 9:45 pm

Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.
Върнете се в началото Go down
 
откриване на метали с кучета
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Откриване на монети с....врани
» Анализи на съдържание на метали в самородка-5,7гр.
» Откриване на сезон 2018

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Техники на търсене-
Идете на: