Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
wave prodavam kupuvam маск нишани грунда Minelab Майнлаб deus Simplex miladinka VANQUISH lorenz tesoro Spectrum TEKNETICS врътка Fisher голден пират GOLD nexus 5000 Coil nokta mask
 

 направи си сам пособия за промиване на речно злато

Go down 
+20
poison
aleksandar makedoncki
adminn
goldhunter
DTELHO
aspay
zempar
doiran
gergovia
tomi
багер4е
brutus
Virosss
leo 1
saiganica
alpay_es
german
joro_76
Kiril62
bigcat
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyНед Авг 01, 2010 3:05 pm

Вижте ,може и на ток и да си го носиш на обекта.Ако имаш време и желание направи го.Дале4 сам от мисълта да налагам своя модел,но ако помислиш ще се обедиш 4е това е наи простият и евтин модел.И ако все пак държиш да миеш на място с това нещо,по добре си направи разклонение от помпата с едно кран4е и не се хар4и за друга ел. помпа.
Върнете се в началото Go down
doiran
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyЧет Авг 26, 2010 12:47 pm

zdraveite na vsi4ki az sam nov v foromat i nov i v tarseneto na re4no zlato no sam mnogo zapalen i 6te mi bade mnogo priatno da si korespondiramei obmeniame informatsia takade az ot vas se u4a do sega nesam probvam no sam navit da probvam tuk ot tozi forom nau4ih mnogo polezni nee6ta samo molia bihte li mi kazali ot kade da si kupia ligen4e za promivane ot tezi kato va6te na stalbi4ki blagodatia predvaritelno i mnogo hubavo 4e ima takav forom super21 na vsi4ko pojelavam ospeh
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyЧет Авг 26, 2010 1:01 pm

http://mdetectors.com/index.php?cPath=66&osCsid=f6f8f68e43d7dbb999a7128d40acbc3d
пиши на кирилица
Върнете се в началото Go down
saiganica
Легионер
Легионер
saiganica



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Sitene!   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyПет Авг 27, 2010 11:45 pm

Здсраво друже!Ако си от Дойран кажи как се запали по това хоби?Знам дека у вас има
по реки и потоци! Но кажи нещо за тебе?
Върнете се в началото Go down
aspay
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: здравейте и от най новият търсач на злато    направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyПет Сеп 17, 2010 9:28 pm

имам корито което дядо ми е правил от дърво няколко летви залепени една за друга издълбани улеи
като федер аз го намерих на вилата и го боядисах че беше изпръхнало
http://store3.data.bg/aspay/draga/17092010018.jpg
като малък ме водеше дядката да вадим злато с това чудо в село железница
след селото имаше 2 3 места ходихме и вадеше злато парченца 1,2,3 мм
и ги носеше на маика ми тя е златар да да прави разни работи од тях
та реших и аз да се пробвам ходих на същите места помна ги като ден днешен
дядо почина отдавна бог да го прости опитах се да направа нещо и се получи
страшно много магнетит и од цял ден копане и сбиране от дървената чудесия в една кофа
после промивах цялата кофа и намерих само 2 парченца с формата на пръчица с големина
1 десета на 6 десети дължина другото е по малко от магнетита
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyПет Сеп 17, 2010 10:10 pm

aspay написа:
имам корито което дядо ми е правил от дърво няколко летви залепени една за друга издълбани улеи
като федер аз го намерих на вилата и го боядисах че беше изпръхнало
http://store3.data.bg/aspay/draga/17092010018.jpg
като малък ме водеше дядката да вадим злато с това чудо в село железница
след селото имаше 2 3 места ходихме и вадеше злато парченца 1,2,3 мм
и ги носеше на маика ми тя е златар да да прави разни работи од тях
та реших и аз да се пробвам ходих на същите места помна ги като ден днешен
дядо почина отдавна бог да го прости опитах се да направа нещо и се получи
страшно много магнетит и од цял ден копане и сбиране от дървената чудесия в една кофа
после промивах цялата кофа и намерих само 2 парченца с формата на пръчица с големина
1 десета на 6 десети дължина другото е по малко от магнетита
Здравей,преди години реката е била друга всичко се променя,златото се премества и сега може да няма там където е имало.Реката до Железница е златоносна,ако става въпрос за Железница до София,ходил съм и съм вземал проби и съм намирал златинки но подробно не съм работил.
Върнете се в началото Go down
aspay
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyСъб Сеп 18, 2010 7:48 am

здрасти точно с теб искам да се видим някой ден имам къща там над железница и затова ми е удобно
там да хода искам да ти вида драгата и да науча това онова ако нямаш ништо напротив
но незнам как да се свържа с тебе
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyСъб Сеп 18, 2010 8:10 am

aspay написа:
здрасти точно с теб искам да се видим някой ден имам къща там над железница и затова ми е удобно
там да хода искам да ти вида драгата и да науча това онова ако нямаш ништо напротив
но незнам как да се свържа с тебе
Вечерно време на скайпа и на много места можеш да ми намериш телефона и имейла.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyВто Сеп 21, 2010 6:36 pm

Колеги ето ви едно хубаво филмче от поредицата "направи си сам"
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyВто Сеп 21, 2010 9:38 pm

[quote="Kiril62"]Колеги ето ви едно хубаво филмче от поредицата "направи си сам"
[/quote

Това се казва майстор , идеята е много добра за този терен, при нас не е невъзможнотози метод да намери приложение в трудно достъпните местности !

Златодобива е интересно ,а понякога и перспективно занимание (въпрос на късмет и мотивация), такаче колеги негубете време и опитайте късмета си в близката река, никой незнае как и къде ще му излезне късмета !!!
Успех ...
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyВто Сеп 21, 2010 9:48 pm

DTELHO написа:

Това се казва майстор , идеята е много добра за този терен, при нас не е невъзможнотози метод да намери приложение в трудно достъпните местности !

По добре да си направиш сгъваема конструкция от пластмаса или тъка дървесина отколкото да си играеш всеки път 4 часа да режеш и кълцаш дъски Smile

DTELHO написа:
Златодобива е интересно ,а понякога и перспективно занимание (въпрос на късмет и мотивация), такаче колеги негубете време и опитайте късмета си в близката река, никой незнае как и къде ще му излезне късмета !!!
Успех ...
наистина е страшна тръпка, миналата седмица доста материал прехвърлихме и нищо .. но има спомени за цял живот Smile
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyВто Сеп 21, 2010 11:36 pm

Съгласен съм с теб колега феникс ,едно пластмасово корито би било много удобно, човека на клипчето просто показва ако го забравиш как да процедираш Very Happy Very Happy Very Happy ,(нека пренебрегнем изгубеното време и тези инструменти които използва, поне за следващия път като иде си има корито което върши работа ,както се вижда ) !


Да ти кажа честно и на мен не ми върви ,нито със сестерциите и статерите ,нито със златотърсачеството. И аз съм прекарвал часове наред промиваики пясък за нищо ,но несе отказвам , и ти несе отказвай ,ще ти излезне късмета ,като на това място няма има други места пробвай там ,незнаеш къде те чака късмета ,пожелавам ти успех ,на теб и на всички търсачи
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyВто Сеп 21, 2010 11:48 pm

DTELHO написа:
незнаеш къде те чака късмета ,пожелавам ти успех ,на теб и на всички търсачи


Cool само така , хубавото е че съм тъп и упорит lol! Cool
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyПон Сеп 27, 2010 11:31 pm

тръпката наистина е голя особено ако изкараш някоя буца злато Very Happy
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyСря Ное 10, 2010 9:34 am

Това е интересно и просто:

Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyСря Ное 10, 2010 6:43 pm

adminn написа:
Да това наистина е просто решение за бързо пресяване на едрите камъни,според мен ще върши рабобта.Който си има корито трябва само да направи другото приспсобление.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyНед Ное 14, 2010 8:42 pm

Ето ви нещо интересно което видях във един от американските форуми.Идеята на тази преграда е както виждате стрелките.Първо водата която тече трябва да бъде бавна върху драгата.Материала който се слага трябва да бъде пресят и се слага по малко върху течащата вода.По този начин попадайки вътре се получава въртеливо движение при което тежката фракция остава отзад а леката се отмива.Така ако има магнетит и злато те остават във вътрешната страна и въртеливото движение не им позволява да се отмиват.Дано да съм ви полезен и се надявам ако някой направи и пробва да пише как е със него.Американците пишат че има много добър ефект при улавянето на злато.

[img]направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Image1zmz.th [/img]
Върнете се в началото Go down
aleksandar makedoncki
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyПет Дек 03, 2010 5:59 pm

navremeto hora ot seloto sa promivali zlato ot r. mesta dali ima naistina zlato po pore4ieto na mesta
пиши на кирилица
Върнете се в началото Go down
poison
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyЧет Дек 16, 2010 5:44 pm

някои от вас пробвал ли е метода с овчи кожи ?
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyЧет Дек 16, 2010 6:05 pm

poison (Чет Дек 16, 2010 5:44 pm) написа:
някои от вас пробвал ли е метода с овчи кожи ?

Този метод са го ползвали древните гърци,траките и римляните.Сега вече има по нови методи.Най важни са пробите да се види къде има злато по самата река,после вече може да си правиш експерименти всякакви. :мъка: късмет и щастие
Върнете се в началото Go down
poison
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyЧет Дек 16, 2010 6:21 pm

Този метод са го ползвали древните гърци,траките и римляните.Сега вече има по нови методи.Най важни са пробите да се види къде има злато по самата река,после вече може да си правиш експерименти всякакви. :мъка: късмет и щастие [/quote]

и коритата са от време оно но се исползват и днес,мисълта ми беше дали руното е по ефикасно от коритото?
Върнете се в началото Go down
poison
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyЧет Дек 16, 2010 6:49 pm

Kiril имам оште 1 вапрос знаеш ли дали някога е имало златна мина в северозападна Балгария штото 1 местен познат написа 3-4 книги и тварди че е имало,тои е намерил и е дарил 1 златно килче
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyЧет Дек 16, 2010 6:54 pm

[quote="poison"]Kiril имам оште 1 вапрос знаеш ли дали някога е имало златна мина в северозападна Балгария штото 1 местен познат написа 3-4 книги и тварди че е имало,тои е намерил и е дарил 1 златно килче[/quote


Къде по точно в Северозападна България.Района около Чипровци е богат на злато.Имаш лично съобщение.
Върнете се в началото Go down
poison
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyЧет Дек 16, 2010 7:04 pm

не е чипровци близо до видин с.Градец ако можеш виш някоя книга на ВАНЬО ТОДОРОВ
Върнете се в началото Go down
joroaik
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 4 EmptyПет Май 06, 2011 10:59 pm

днес бях на реката промивах но само магнетит бях на реката в село Долнослав асеновградско има ли сведения за че е златоносна
Върнете се в началото Go down
 
направи си сам пособия за промиване на речно злато
Върнете се в началото 
Страница 4 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Интересно видео за ситене на речно злато
» Речно самородно злато
» Уреди за промиване на злато

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Пособия за добив на злато-
Идете на: