Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
врътка VANQUISH 5000 nexus Simplex TEKNETICS Fisher kupuvam mask wave пират prodavam deus грунда nokta Spectrum маск голден miladinka lorenz Coil нишани tesoro Minelab GOLD Майнлаб
 

 Интересно видео за ситене на речно злато

Go down 
+11
pechkata
vaseto
pet1r90
Kiril62
Virosss
K7650
don
jorodi
bigcat
makedonski
adminn
15 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 1:23 pm

[quote="vaseto"]
adminn написа:
ебати каманите....само реклами ....АМАН....[/quo

Не колега не е реклама ,а нещо като показно към начинаещи .Той сам си поставя златото в началото и показва какъва е техниката за ситене.


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 1:38 pm

тези какпки не са ли за повърхностното напрежение на водата
щото примерно в чешмяна вода ситното злато и магнетита плуват отгоре
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 2:11 pm

goldhunter написа:
тези какпки не са ли за повърхностното напрежение на водата
щото примерно в чешмяна вода ситното злато и магнетита плуват отгоре

Не са ,поврхностното напрежение се отнася само за сухи предмети и исключително леки.Златото не се окислява но си губи от блясъка, а и от калта се зацапва ,с тези капки от киселина се получава реакция и златото придобива блясък и по лесно се забелязва.


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 2:25 pm

Чумата написа:
Не са ,поврхностното напрежение се отнася само за сухи предмети и исключително леки.Златото не се окислява но си губи от блясъка, а и от калта се зацапва ,с тези капки от киселина се получава реакция и златото придобива блясък и по лесно се забелязва.

не колега точно за повърхнотстното напрежение на водата са тези капки а не за да се вижда по добре тои човека от клипа даже го казва
цитирам от 4:50 минута
"първо взимаме от разтвора за запазване на златото слагаме 2 капки от този wetting agent точно толкова ни трябва тои разбива повърхностното напрежение на водата и задържа златото на мястото му"

поврхностното напрежение не се отнася само за сухи предмети водата също го има и може да се премахне както с тези капки в клипа така и с препарат за миене на чинии веро сапун аз когато довършвам концентрата слагам малко веро защото ЗЛАТОТО ПЛУВА ОТГОРЕ НА ВОДАТА
ако си виждал американски клипове на драги с атворен зикал сигорно си виждал че водата е пенлива това е защото слагат препарат точно за това повърхностно напражение защото иначе златото се лепва отгоре и заминава
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 9:37 pm

goldhunter написа:
Чумата написа:
Не са ,поврхностното напрежение се отнася само за сухи предмети и исключително леки.Златото не се окислява но си губи от блясъка, а и от калта се зацапва ,с тези капки от киселина се получава реакция и златото придобива блясък и по лесно се забелязва.

не колега точно за повърхнотстното напрежение на водата са тези капки а не за да се вижда по добре тои човека от клипа даже го казва
цитирам от 4:50 минута
"първо взимаме от разтвора за запазване на златото слагаме 2 капки от този wetting agent точно толкова ни трябва тои разбива повърхностното напрежение на водата и задържа златото на мястото му"

поврхностното напрежение не се отнася само за сухи предмети водата също го има и може да се премахне както с тези капки в клипа така и с препарат за миене на чинии веро сапун аз когато довършвам концентрата слагам малко веро защото ЗЛАТОТО ПЛУВА ОТГОРЕ НА ВОДАТА
ако си виждал американски клипове на драги с атворен зикал сигорно си виждал че водата е пенлива това е защото слагат препарат точно за това повърхностно напражение защото иначе златото се лепва отгоре и заминава

Ами то по твойта логика да е изплувало златото още преди да слага тия капки за повърхностно напрежение Very Happy Very Happy Very Happy.Обясни ми защо ги слага накрая ами не в началото на ситенето тия капки.И защо сравняваш драгите с това легенче,не ми се вярва че златото ще плува а пясъка и другите материали не.


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 10:10 pm

За електрическо напрежение ли става дума за механично напрежение - защото ел.напрежението не обича много водата...
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 10:46 pm

Чумата написа:
Ами то по твойта логика да е изплувало златото още преди да слага тия капки за повърхностно напрежение Very Happy Very Happy Very Happy.Обясни ми защо ги слага накрая ами не в началото на ситенето тия капки.И защо сравняваш драгите с това легенче,не ми се вярва че златото ще плува а пясъка и другите материали не.

злато съм виждал да плува със собствените си очи ама тва че ти не вярваш ама хич неми дреме и не ми е притрябвало да те обеждавам защото знам какво говоря и нека някои друг които разбира англииски да потвърди това което ония от клипа казва след 4.50 минута
аз вече ти обясних каквото трябваше и няма повече да се занимавам с теб
прочети тук http://bg.wikipedia.org/wiki/Повърхностно_напрежение и тогава ми разправяи че водата няма пов. напрежение
КАТО НЕ СИ СИГУРЕН В НЕЩО ПО ДОБРЕ МЪЛЧИ
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 11:11 pm

goldhunter написа:
Чумата написа:
Ами то по твойта логика да е изплувало златото още преди да слага тия капки за повърхностно напрежение Very Happy Very Happy Very Happy.Обясни ми защо ги слага накрая ами не в началото на ситенето тия капки.И защо сравняваш драгите с това легенче,не ми се вярва че златото ще плува а пясъка и другите материали не.

злато съм виждал да плува със собствените си очи ама тва че ти не вярваш ама хич неми дреме и не ми е притрябвало да те обеждавам защото знам какво говоря и нека някои друг които разбира англииски да потвърди това което ония от клипа казва след 4.50 минута
аз вече ти обясних каквото трябваше и няма повече да се занимавам с теб
прочети тук http://bg.wikipedia.org/wiki/Повърхностно_напрежение и тогава ми разправяи че водата няма пов. напрежение
КАТО НЕ СИ СИГУРЕН В НЕЩО ПО ДОБРЕ МЪЛЧИ

Аз не тдърдя че водата няма повъхностно напрежение ,нито искам да се занимаваш с мене,нито аз се заяждам с тебе ,казвам това което знам и го обеснявам.
Обясни ми защо ги слага накрая тия капки ами не в началото на ситенето?Означава ли че златото ще изплува към края на ситенето ,че тогава слага капките, и ако ще изплува защо де не изплува още в началото?


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 11:49 pm

ми в началото как да сложи като тои постоянно промива и трябва да слага постоянно да капне 2 капки да промие малко пясък да капне 2 капки да ........ нал ма разбираш незнам аз на реката никога не съм ползвал такива работи няма и да ползвам аз само като се прибера слагам малко веро в водата колкото да довърша концентрата и това е ама то това с чешмяна вода като го правя иначе с речната нямам проблем с пов. напрежението
Cool
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 11:57 pm

Cool


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyНед Фев 27, 2011 8:18 pm

Ето ви нещо интересно и нагледно.Полукомплекта го имам при нас ,само че е във червено.

http://imperio.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=198175&df=14&dflid=3


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
Online
pechkata
Джадай
Джадай




Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyНед Фев 27, 2011 8:36 pm

http://imperio.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=198175&df=14&dflid=3
Да аз мисля да взема един комплект от тези... super21
Върнете се в началото Go down
joroaik
Новобранец
Новобранец




Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyВто Май 10, 2011 12:45 am

колеги някои ако има легенче за промиване и го продава да пише да го взимам търся 2 ра употреба заради липса на пари за ново Wink Wink
Върнете се в началото Go down
cofebabone
Новобранец
Новобранец
cofebabone



Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересно видео за ситене на речно злато   Интересно видео за ситене на речно злато - Page 2 EmptyВто Яну 24, 2012 4:24 pm

pechkata написа:
Kiril62 написа:
Ето ви нещо интересно.


И този - мале нямам думи...Кириле еми този какво смучи със тази помпа...?



Не е помпа а магнит и обира магнетита.

Върнете се в началото Go down
 
Интересно видео за ситене на речно злато
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Интересно видео са промиване на злато.
» направи си сам пособия за промиване на речно злато
» XP Улей за промиване на злато - видео

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Пособия за добив на злато-
Идете на: