Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
GOLD kupuvam TEKNETICS Minelab nokta mask miladinka голден VANQUISH маск wave lorenz нишани пират nexus 5000 Майнлаб врътка Fisher Spectrum грунда Simplex deus Coil prodavam tesoro
 

 за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset

Go down 
+3
Mladencho
pechkata
deultum
7 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Юни 28, 2010 8:55 pm

Здравейте на всички , знам че ХЛТ не е апарат пулсова индукция а ИБ , което както всички знаем е фактор който пречи на работата им в орудени почви и камъни . Настройката Autotrack Offset на апарата я дават да подобрява работата на апарата в такива трудни условия . Та исках да разнищим как да направим настройките на офсета така че да работи максимално добре машината имам предвид да не обръща сигнала .обърнал съм внимание че сребърни монети които на въздух ги дава +88 примерно в тежка почва го дава около +40 +50 . т.е. намаля с около 40 .по тази логика ако златото го дава +25 , на такава почва ще го даде -20 ,телчетата също . Някой ако знае тънкостите на офсета нека да сподели ...
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyНед Май 05, 2013 7:48 pm

На този клип се вижда да работи със нормални показания...


Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyНед Май 05, 2013 10:56 pm

брат ти каква тема съживи от преди години , между другото не ми го хвали щото е пълна боза на орудено . вадил съм пръстенв плиткото под парче от гърне което ми го даваше желязо ама го сритах че ми писна тоз ден от железа и виж ти без керамиката желязото стана цвят ! Може да е бил добър апарат за времето си , но сега става само за чисти (неорудени) почви !
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 8:40 am

Да няма спор че има по добри от него със тази цифровизация технологията е много напреднала - ама все пак ХЛТ си е класика даже превъзхожда някой топ модели в някой отношения например да пробива подова керамика с лекота...
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 10:53 am

pechkata написа:
даже превъзхожда някой топ модели

Като Ф-75 нали ? Very Happy
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 5:36 pm

няма много полза от пробиването като обръща цвета в желязо . с тоз апарат или на чисто или на орудено на ал метал и вадиш наред иначе изтърваш доста .
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 5:46 pm

Колега,как е Еуреката,за сега май няма кой да я бие на тежки почви от ИБ машините?

Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 5:57 pm

deultum написа:
няма много полза от пробиването като обръща цвета в желязо . с тоз апарат или на чисто или на орудено на ал метал и вадиш наред иначе изтърваш доста .
В случея на клипа не объща фаза - на ход също съм вадил през керамика цвят по принцип аз копая от -30 до +95 ...
Колко време си работил със ХЛТ - нещо ми се струва малко...?
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 6:09 pm

Колега усещам лека ирония в въпроса ти но ще ти отговоря ,еуреката си е добре и никъде не съм казвал че няма кой да я бие и тя си има недостатъци като всички апарати . Говорим за ХЛТ -то че точно подовата керамика и е голям проблем в режим дискриминация щото обръща сигнала дълбочината също , колкото по дълбоко е сигнала толкова показанието на дисплея отива към минуса , т.е. дълбок цвят с VDI число под 20 на чиста почва ти отива в железата . Дотук долу горе добре , понеже повечето програми които са из интернет Accept започва от -10 . Но не навсякъде почвата е лека , и тогава правим разходки . Не оплювам апарата нито си хваля моя , яд ме е за времето което изгубих с него за това се обаждам по тази тема ако поне на един колега помогна пак файда , за това е форума все пак за да споделяме мнения и опит .
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 6:10 pm

има различни видове керамика .някоя ти я свири някоя не .
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 6:15 pm

deultum написа:
има различни видове керамика .някоя ти я свири някоя не .

Съгласен съм с теб! Срещал съм дебели керамики като сложа 5 от тях една върху друга -около 15-20см. уреда я пробива , но има керамика , която е 3см , почти уреда не може да я пробие. И то с антената непосредствено над нея.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 6:23 pm

ivanasen написа:
deultum написа:
има различни видове керамика .някоя ти я свири някоя не .

Съгласен съм с теб! Срещал съм дебели керамики като сложа 5 от тях една върху друга -около 15-20см. уреда я пробива , но има керамика , която е 3см , почти уреда не може да я пробие. И то с антената непосредствено над нея.
уреда я пробива но от цвят става желязо опитай с изключена дискриминация и ще видиш , но се предполага че при подовата керамика има много железни боклуци ,колко железа ще изкараш преди да ти писне ?
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 6:28 pm

deultum написа:
ivanasen написа:
deultum написа:
има различни видове керамика .някоя ти я свири някоя не .

Съгласен съм с теб! Срещал съм дебели керамики като сложа 5 от тях една върху друга -около 15-20см. уреда я пробива , но има керамика , която е 3см , почти уреда не може да я пробие. И то с антената непосредствено над нея.
уреда я пробива но от цвят става желязо опитай с изключена дискриминация и ще видиш , но се предполага че при подовата керамика има много железни боклуци ,колко железа ще изкараш преди да ти писне ?

Напълно си прав , Колега! Но нали знаеш ,че желязо на такъв обект не се копа, а само на чист обект. Поне така правя аз , е на някой съмнитетелен сигнал може да копна. Cool
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 6:42 pm

Исках да кажа.ако примерно си решил.Да работиш без дискриминация понеже знаеш че обръща сигнала колко сигнала ще извадиш преди да ти писне.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 6:54 pm

deultum написа:
Исках да кажа.ако примерно си решил.Да работиш без дискриминация понеже знаеш че обръща сигнала колко сигнала ще извадиш преди да ти писне.

Ми ако почвата е твърда , въобще няма да копая! Вече остаряхме. Е ако хвана нещо интересно случайно , всеки сигнал ще проверя .
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 6:59 pm

И мека да е повече от 30 сигнала няма да извадя. Даже са ми много.
Върнете се в началото Go down
petar_pz
Про-Консул
Про-Консул




за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 7:00 pm

deultum защо не кажеш направо че има почви където XLT-то не може и на 2 см да работи в режим на дискриминация ами се опитваш да бъдеш тактичен.нали сме ходили и знаеш как е.
Върнете се в началото Go down
petar_pz
Про-Консул
Про-Консул




за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 7:01 pm

колко време изгуби с маитап машини
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 7:08 pm

Ами аз говоря за леко орудено, за почви с висока активност прибираш в багажника.много пъти ми е давало Overload дори на Cions която е най намалената програма като се опитвам да заземя.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 7:14 pm

deultum- с каква машина си в момента?
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 7:16 pm

Евриката на майнлаб
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 7:50 pm

Колега deultum,никаква ирония няма във въпроса ми разбрал си ме погрешно.
Просто попитах как е апарата т.е. дали си доволен,понеже съм чел,а и съм разговарял със колеги,че Еуреката е по-добра от Лобото на тежки почви и ми е интересно всичко свързано със апарата.
Ако си ги сравнявал,наистина ще е интересно да споделиш,голяма ли е разликата?
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 7:57 pm

аз не съм го сравнявал лично знам че лобото загива на много тежък терен , достоверна информация . лично аз съм доволен от евриката .
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 8:24 pm

deultum написа:
Ами аз говоря за леко орудено, за почви с висока активност прибираш в багажника.много пъти ми е давало Overload дори на Cions която е най намалената програма като се опитвам да заземя.
Аз още не съм срещал такива почви и да има апарата се настройва към тях има достатъчно настройки за това - тове се постига със много опит...
И не ми отговори на предния пост...
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset EmptyПон Май 06, 2013 8:39 pm

1 година, докато разбера това което пиша тук . ХЛТ е същата работа не е по различен от тях ,малко да се посмеете на приказките на пича Very Happy
Върнете се в началото Go down
 
за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» призма 3 в орудени почви
» Планински кристали и минерали
» Полускъпоценни камъни

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: