Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за металотърсачи. СПОРТЕН КЛУБ ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  ПРОГРАМА С ТОЧКИТЕПРОГРАМА С ТОЧКИТЕ  
НОВО Multi Kruzer

ПРОМО ЦЕНИ НА ...

Дълбока програма XP DEUS

Металотърсачи XP DEUS

Официален представител

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Навигация

МАГАЗИН ДЕТЕКТОРИ

Продавам SEF 12х15" антена за GPX и SD на MINELAB
Сря Фев 14, 2018 10:56 am by joro i
Цена 160 лв.  тел. за връзка 0878572341

Comments: 1
Продавам WHITES SPECTRUM XLT
Пон Фев 19, 2018 9:11 pm by BRABUS
Продавам работещ металдетектор white xlt spectrum Цена. 650лв

Тел:089 759 7796

[url=https://servimg.com/view/19861819/20]

Comments: 0
Продава сонда XP DEUS 22,5cm. по-новия модел 350лв.
Вто Яну 23, 2018 7:56 pm by adminn
Това го продава един приятел,  който не може да качи снимките затова му правя услуга.
Това е …

Comments: 1
Explorer II и Maska3 се продават
Пон Дек 04, 2017 8:16 pm by sitalk
Майнлаба е с 4 антена.Трите на снимките и една СЕФ-ка голяма.
Касетата за батериите не е за …

Comments: 12
Keywords
грунда golden tesoro prodavam tejon mask kupuvam пират металотърсач маск miladinka lorenz white minelab GOLD голден nexus Spectrum Майнлаб deus wave продавам врътка Coil standard нишани
Share | 

Полицейските акции зачестяват все повече...

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
djotoriij
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Пет Сеп 03, 2010 6:55 pm

Avrelian написа:
Рашидов запознат ли е колко могили са изтрити от лицето на земята от господа археолозите ?
Тоя ЦЪРВУЛ, изобщо незнае къде се намира в Културата.
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Пет Сеп 03, 2010 11:00 pm

Антимафиоти закопчаха четирима иманяри ......
http://www.blitz.bg/news/article/86805
Джони
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Пет Сеп 03, 2010 11:38 pm

hercones написа:
Антимафиоти закопчаха четирима иманяри ......
http://www.blitz.bg/news/article/86805

За да не кажете, че си мълча, ще направя коментар и на тая статия, и ще ви кажа какво аз чета между редовете.

"Организираната престъпна група" е заловена на археологически обект. Според закона той трябва да е означен като такъв, това едва ли е така. Колегите обаче са длъжни да знаят, това не ги оневинява, поне според действащия закон. Дали са знаели или не е друг въпрос.

Но, забележете, на кое се набляга в статията /а всъщтност това са нещата, от които се възмущавам най много/. Пистолетът, с който очевидно не е извършено никакво престъпление, се споменава два пъти, набляга се на това. Естествено, нали трябва да се наблегне на понятието "престъпник". Но заглавието не е: "Откриха незаконно оръжие", а: "Закопчаха иманяри". Явно второто е по-сериозно престъпление.

"Групата" има "лидер", това пак гръмко ги причислява към престъпниците. На трите адреса общо са намерени 83 антики, кой знае дали изобщо са такива и каква всъщтност е истинската им стойност. Катарами, висулки, апликации, монети....това са неща, които всеки може да си купи за дребни стотинки във всеки клуб, ако ги занесете в музей, сигурно ще ви се смеят, никой няма да иска да се занимава с ваште дреболии. Но за сметка на това, "организираната престъпна група" "организира" и трафик. Ще си помисли човек, че става дума за трафика на Националното съкровище! Безумно и смешно. Ма хванали ли са ги да ги прподават тия неща, не са ли, що трябва да са точно от археологическия обект, имат ли деиствителна стойност с национално значение? ....Все въпроси, които отговор в статията нямат, но за сметка на това, тя е натъпкана с клишета, които неоспоримо водят читателя само към едно заключение - "Браво, хванаха престъпниците!"

Всъщтност, става дума за няколко хлапета, които си търсят късмета, хванали металотърсачи.

Ето това, дами и господа, са основните престъпници в Република България, поне според журналистите.

Забравиха да споменат трактора, явно е излязал от категорията на страшните оръжия и неопровержимите доказателства.

Един търсач - войн, двама - бригада, трима - чета, четирима и повече - армия. И така до 300 000!
sony147
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Съб Сеп 04, 2010 9:57 am

Престъпниците са консултанти по мегапроекти с комисионни милиони и не лежат в кафеза.За огромно съжаление и на милицията и на неграмотните журналя народа го знае.

Дошло е време,робите да преброят господарите!
maksim12
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 12:03 pm

djotoriij написа:
Avrelian написа:
Рашидов запознат ли е колко могили са изтрити от лицето на земята от господа археолозите ?
Тоя ЦЪРВУЛ, изобщо незнае къде се намира в Културата.
този цървул както казваш е от правителството на герб а герб и боика борисова го избраха булгарите нали ,не слезе от луната така 4е от цурвула и обкръжение не очакваи нищо хубаво в интерес на народа а когато народа започне да мисли с главата си не с задника си 6те има резултаи за всичко
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 12:36 pm

Освен монети всичко останало прави търсача иманяр,ако не го знаете го запомнете ,за да не триете клавиатурата като се изцерика някой.
Пръстени,апликаций,печати,гривни,фибули и др намира ли се в ръцете на търсач,вече е иманяр
sony147
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 12:40 pm

А ти от народа ли си!?!?

Дошло е време,робите да преброят господарите!
Petronii
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 1:35 pm

PlovdivTrakiq написа:
Освен монети всичко останало прави търсача иманяр,ако не го знаете го запомнете ,за да не триете клавиатурата като се изцерика някой.
Пръстени,апликаций,печати,гривни,фибули и др намира ли се в ръцете на търсач,вече е иманяр

А поради каква причина изключвате монетите колега ? Хайде да не изопачаваме нещата и да се правиме на света вода ненапита . Няма търсач,който намери нещо интересно и поради скруполи да дава всичко на държавата,като знае,че незабавно ще изчезне от музея. Единствено приемам,че не трябва да ходя на места ,които са културно-исторически обекти и да спазвам ограниченията,за всичко друго аз мисля да се разпореждам както намеря за добре. Ако беше както е в други държави,намираш нещо в частна собственост,предлагаш на музеите,те ти го изкупуват и всеки по-живо здраво. Докато не се нормализират нещата и тук,никой да не очаква нищо положително.
А пък който както иска да ме нарича, иманяр не виждам да звучи лошо,не е нито като убиец,нито като обирджия и повечето хора го знаят и въобще не се впечатляват,макар да се опитват да го сатанизират, но това няма как да стане.
Джони
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 6:04 pm

PlovdivTrakiq написа:

Не те разбирам и аз в случая.

За един разработван археологически обект е важно всичко, и половин монета даже. Всичко е парче история. По присъствието на металите, вида на керамиката и куп други неща археолозите би следвало да направят извода за живота протекъл на това място: продължителността му, стокообмена, от там и движението на хората, поминък, значение....и много други неща, за които едва ли се сещат като работят с тия фадроми...

Но, когато тия неща не са върху важен археологически обект, а са на място, към което археолозите не биха проявили интерес, например нива с пет парчета керамика в нея и без кой знае какви видими следи от живот, то това са обикновени артефакти, които не само че не са скъпи, но и не носят кой знае каква информация или поне не такава, че археолозите да хукнат да копаят.

В същото време, ако намериш дори и една много ценна монета, такава че да е сечена в много малък тираж, и примерно откриването и на територията на Бг е събитие, то тя вече е с национално значение, и ако закона и държавата позволяваха, би следвало ние търсачите да можем да я отнесем в музея, да получим полагащато ни се възнаграждение за труда си и тя да остане за поколенията. ... За съжаление, нещата изобщо не стоят така.

В тоя дух разсъждавам, затова мисля, че не си прав.

Един търсач - войн, двама - бригада, трима - чета, четирима и повече - армия. И така до 300 000!
hercones
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 6:57 pm

Джони написа:
PlovdivTrakiq написа:

За един разработван археологически обект е важно всичко, и половин монета даже. Всичко е парче история. По присъствието на металите, вида на керамиката и куп други неща археолозите би следвало да направят извода за живота протекъл на това място: продължителността му, стокообмена, от там и движението на хората, поминък, значение....и много други неща, за които едва ли се сещат като работят с тия фадроми...

Но, когато тия неща не са върху важен археологически обект, а са на място, към което археолозите не биха проявили интерес, например нива с пет парчета керамика в нея и без кой знае какви видими следи от живот, то това са обикновени артефакти, които не само че не са скъпи, но и не носят кой знае каква информация или поне не такава, че археолозите да хукнат да копаят.

В същото време, ако намериш дори и една много ценна монета, такава че да е сечена в много малък тираж, и примерно откриването и на територията на Бг е събитие, то тя вече е с национално значение, и ако закона и държавата позволяваха, би следвало ние търсачите да можем да я отнесем в музея, да получим полагащато ни се възнаграждение за труда си и тя да остане за поколенията. ... За съжаление, нещата изобщо не стоят така.

...явно никой не е разбрал и аз съм "умника който е схванал" Very Happy . Това което иска да каже колегата PlovdivTrakiq е че ако открият само монети у някой търсач той според властите не влиза в категорията "иманярр"(не съм сигурен че е така ако монетите не са регистрирани). И ако е така това е "малкото добро" от "многото зло". А вие тръгнахте да развивате "нашите си философии"(които са верни разбира се)......
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 9:53 pm

Petronii написа:
PlovdivTrakiq написа:

А поради каква причина изключвате монетите колега ? Хайде да не изопачаваме нещата и да се правиме на света вода ненапита . Няма търсач,който намери нещо интересно и поради скруполи да дава всичко на държавата,като знае,че незабавно ще изчезне от музея. Единствено приемам,че не трябва да ходя на места ,които са културно-исторически обекти и да спазвам ограниченията,за всичко друго аз мисля да се разпореждам както намеря за добре. Ако беше както е в други държави,намираш нещо в частна собственост,предлагаш на музеите,те ти го изкупуват и всеки по-живо здраво. Докато не се нормализират нещата и тук,никой да не очаква нищо положително.
А пък който както иска да ме нарича, иманяр не виждам да звучи лошо,не е нито като убиец,нито като обирджия и повечето хора го знаят и въобще не се впечатляват,макар да се опитват да го сатанизират, но това няма как да стане.

Съгласен съм,че намираме,да аз постоянно съм намирал,но ги подарявам на колежки в повечето случай.
Не ги държа в мен!
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 9:56 pm

hercones написа:
Джони написа:
PlovdivTrakiq написа:

...явно никой не е разбрал и аз съм "умника който е схванал" Very Happy . Това което иска да каже колегата PlovdivTrakiq е че ако открият само монети у някой търсач той според властите не влиза в категорията "иманярр"(не съм сигурен че е така ако монетите не са регистрирани). И ако е така това е "малкото добро" от "многото зло". А вие тръгнахте да развивате "нашите си философии"(които са верни разбира се)......

точно това исках да кажа,щото е имало случай като дойде полиция с музейния работник и след 10 мин обсуждане те пускат ако си искарал 2-3 монети,но барнат ли антики гориш
Джони
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Нед Сеп 05, 2010 10:05 pm

PlovdivTrakiq написа:
hercones написа:
Джони написа:
PlovdivTrakiq написа:

точно това исках да кажа,щото е имало случай като дойде полиция с музейния работник и след 10 мин обсуждане те пускат ако си искарал 2-3 монети,но барнат ли антики гориш

Това дето си го мислиш, вече не е така. От няколко месеца. И недей на това рамо да лежиш..., че бела.

Petronii
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Пон Сеп 06, 2010 9:12 am

[/quote] PlovdivTrakiq написа:
точно това исках да кажа,щото е имало случай като дойде полиция с музейния работник и след 10 мин обсуждане те пускат ако си искарал 2-3 монети,но барнат ли антики гориш[/quote]

Ех колега ,те така стават скандалите в семействата , някой не се доизказал,някой не доразбрал и е готов боя.
Така както казваш може и да се размине ,но при всички положения сме наведени. Извинявам се ако съм те засегнал , на на тая болна тема човек действа малко емоционално .

Cool
Джони
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Пон Сеп 06, 2010 9:37 am

Petronii написа:
PlovdivTrakiq написа:
точно това исках да кажа,щото е имало случай като дойде полиция с музейния работник и след 10 мин обсуждане те пускат ако си искарал 2-3 монети,но барнат ли антики гориш[/quote]

Ех колега ,те така стават скандалите в семействата , някой не се доизказал,някой не доразбрал и е готов боя.
Така както казваш може и да се размине ,но при всички положения сме наведени. Извинявам се ако съм те засегнал , на на тая болна тема човек действа малко емоционално .

Cool [/quote]

ГСБОП следи иманяри чрез сателит! Вече търсачите са толкова опасни...почти колкото Бен Ладен. Вижте и снимката на "скъпите" антики. Статията е същата, но от друг източник...
http://news.ibox.bg/news/id_12640254

georgi_at
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Сря Сеп 08, 2010 8:59 pm

следят ли ги с сателит те ще хванат всички бедни сеячи ,всички баби сеещи картоф ,и мн. други подходящи ,и докато ги поонаобиколят ще брадясат .Затова търсачи се занимавайте?
pld-monetarka
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Сря Окт 06, 2010 1:33 pm

Джони написа:
http://www.shum.bg/index.php?item=51328

http://www.shum.bg/index.php?item=51518

УДАРИЛИ ДЖАКПОДА,КА НЯМА ДА ГО УДАРЯТ ОЩЕ УТРЕ ВСИЧКО ЩЕ ГО ПРЕРОДАДАТ И ЛАЙФ cheers

stater
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Сря Окт 06, 2010 2:02 pm

Находката на колегите според мен ще промени хода на историята на човечеството. :yes:
vako70
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Полицейските акции зачестяват все повече...   Пет Окт 08, 2010 10:33 am

Преди време ако си спомняте имаше случаи при които хора като се качват в колите си случайно намират нещо изпаднало до тях, я оръжие я нещо друго обект на престъпление, така че в краен случай и това е решение, както си се качвал в колата си намерил монетарка и пакетче с антики и първата ти работа като съвестен гражданин е да ги предадеш в полицията.

Полицейските акции зачестяват все повече...
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Когато ти го обичаш (много) повече, отколкото той теб
» Нещо интересно за гледане може би
» Епизод 22 - As I Lay Dying
» Обичам я...
» Столичани в повече