Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Coil 5000 miladinka nexus Spectrum nokta kupuvam голден mask врътка маск TEKNETICS VANQUISH tesoro wave lorenz Fisher пират грунда нишани Minelab prodavam GOLD deus Simplex Майнлаб
 

 България е най-древната на планетата

Go down 
+7
outsider
Petronii
tepes
sony147
slavitoooo
ivangrozni
Джони
11 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Джони
Цезар
Цезар
Джони



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 2:49 pm

България е най древната на планетата

Пламен Стефанов по образование е инженер, но цял живот се рови в историята на света и в частност в българската. В главата си е събрал толкова информация, че успешно би конкурирал много учени историци, твърдят негови приятели. Всъщност търсенията му са не в сферата на историята, която се тиражира масово и често е пълна с неточности, липси, дори фалшификации, а в областта на реално случилите се събития. Въоръжен със стремежа към истината, той не спира да търси. И открива зашеметяващи факти, част от които след време прочита в най-новите исторически изследвания на известни български учени.


"Аз не съм националист, изследвам българската история, защото съм българин, а това е достатъчно основание. Ходил съм много по света, контактувал съм с много националности, знам няколко езика, познавам много азбуки и с течение на времето се убедих в особения статус на нашия народ в този свят. Вече мога да потвърдя, че ние сме имали и ще имаме особена мисия в историята на света. Нашата роля винаги е била да сме носители на цивилизация. Българите навсякъде, където са минали, са строили огромни, красиви градове, организирали са държави. И Божидар Димитров наскоро говори в едно предаване, че ние, българите, не вдигаме въстания за национални, религиозни или икономически права, а за да правим държава. Явно това е закодирано в нас, защото навсякъде, където сме отишли, сме създавали огромни държави, дори империи. Уреждали сме ги по такъв начин, че след това топонимите да останат. Ако империите са били кървави, свързани с насилие, унищожение и робство, техните топоними бързо са били унищожавани от народите, заселили се на тяхно място. Топонимите на българите по целия свят са толкова много, че аз съм стреснат. Това говори, че те са носили цивилизация и са били уважавани от всички народи. Преди 10 - 15 години съм чел при различни автори за наши топоними, но ставаше въпрос за 10 - 15", разказва Пламен Стефанов.

Той бил провокиран да проследи историята на българите като изследва запазените им топоними по света от покойния Кръстю Мутафчиев, който пише за световните топоними. 10 години го имал предвид, но не бил направил нищо. Мутафчиев го провокира да провери сведенията, които дава, защото те не били доказани и всички го мислели за луд. През 1993 г. той издал трилогия, в която проследил историята на българите от преди 12 хил. години. Била много интересна и подробна, но без никакви доказателства. Авторът разкопавал в Странджа планина гробницата на египетската богиня Бастет. По времето на Тодор Живков го арестуват, когато убиват Людмила Живкова (Стефанов счита, че е убита) и 8 години лежи в затвора. Направо го смачкват, вземат му всички записки. "Аз се сетих, че българите може да са оставили топоними по пътя си, за което нито един историк не говори досега. Открих фрапиращи неща преди няколко години. На север от Монголия, където Мутафчиев пише, че преди 12 хил. години са били българите, съм открил две реки Яна, планина Мома, река Мома, град Дружина, поне 7 - 8 града с топоним Балабан, който е български. Чудех се откъде Мутафчиев може да знае цялата тази информация? Ако не е топонимно, няма как да проследиш този път. Преди година и половина, малко преди той да почине, разбрах, че е бил много близък на Людмила Живкова и е бил пратен на някаква длъжност в посолствотвото в Индия, където се запознава с Рьорих младши, който му разказва тази история за българите. Той пък я знае от своя баща Рьорих старши, за който е известно, че в сталинските години ходи да търси митичната страна Шамбала в планината Кайлас. За три дни той изчезва и тогава вероятно е бил допуснат и посветен. Рьорих младши разказва, че баща му се счита за наследник на българи. На друго място прочетох, че името Рьорих не идва от немски, а от древния български род Рюрик. Това, че един посветен разказва тази история, говори, че тя е много достоверна. Може историците да пискат, че няма факти, но... Затова се заех да проследя топонимно тези твърдения", продължава запаленият историк. Самият Рьорих не казвал никъде нищо за българите. Той само рисува картини и те говорят вместо него, знаят почитателите му. Информацията се предава само със загадки, тъй като самият той е казвал, че много неща няма да бъдат разбрани. Какво да каже по време на Сталинския терор, като са щели да го убият за нула време, припомня Стефанов. "Ще цитирам какво е казал Петър Дънов - Учителя Беинса Дуно малко преди да умре: "Историята за българите никой вече не може да я спре и да иска." И ето виж как е тръгнало: Рьорих, Кръстю Мутафчиев, Л. Живкова - тя е стигнала прекалено далеч в тези си занимания и затова е убита според мен. Самото КГБ е заинтересовано да крие историята от българите. Много документи за нашата история са взети оттук и са скрити в Русия и в КГБ. Христо Маджаров пише за тези неща. Във Ватикана също има много исторически извори. Там се разчита, че няма да отидем да си ги искаме, а ние трябва да го направим. Трябва да започнем да ровим, защото навсякъде в другите страни има информация за нашата история. Ние сме имали документи, но всичко е унищожено - колкото от турците, толкова и от гърците, които са получили право да се разпореждат с нас духовно. Проверил съм в няколко наши манастира. Като уважение към другите християнски религии ние сме правили преписи на нашите документи на гръцки, византийски, руски, арменски и на други езици. Сега в нашите манастири могат да се намерят документи, и то такива, които не ни трябват много, само на чужди езици. За много народи, които искат да играят съществена роля сега в света, не е изгодно нашата истинска история да излиза наяве. Но въпреки всичко най-големите наши помощници в момента са американците и англичаните, по простата причина, че те нямат древна история и все пак научно са заинтересовани да разберат как стоят нещата. Благодарение на тях през последните 20-30 години много факти излязоха наяве", твърди инженерът.

Остава топонимът само на някой, който е дошъл и ти е направил живота хубав, смята Пламен Стефанов. Независимо от смяна на религии, кланета и други превратности, местното население пази топонима, въпреки че този народ вече го няма там. По такива места, в които вече няма етнически българи, се срещат градове Куче или Куча, което е къща, Кан, реки Суек, Балхат, разбира от изследователските си търсения той. Отначало търси отделни топоними, но след това започва да се съсредоточава върху тяхната концентрация. Когато на едно място има по 15-20, направо не може да повярва. А такива места имало страшно много по целия свят. В Индия има повече български топоними от тези, които са в нашата България, твърди той. Особено в Северна Индия, която е в полите на Хималаите. Там се срещат поне 300 топонима "българ".

"Бях започнал да чета индийският епос Махабхарата и след като казах на моите приятели един ден, че цар Бхарата сигурно е цар Българата и е българин и сина му Панчо - толкова фрапиращо българско име, и още много от героите всъщност са българи, преди 1 месец излезе книгата на историка Петър Добрев, който твърди същото. Радвам се, че този българин го е доказал. Трябва екип от специалисти, на които да им се поръча национална задача от президента - ако имам власт ще го направя, да посетят всички тези места и да намерят доказателствата за нашата история. Няма начин да не са останали следи, щом аз намирам толкова много. Няма начин например в Иран да няма архиви, при условие, че българите са участвали в основаването на Индия и Иран. В Индия има страшно много архиви за нас - ето, те започнаха да излизат. Самата Махабхарата е за нас и веднъж за винаги трябва да го разберем. Защото индийците го знаят, а ние - не", разпалено настоява Стефанов.

Според него руският учен офталмолог Ернст Мулдашев не говори пряко за българите в своите книги, но казва, че в Индия всичко е записано и се пазят архиви от стотици хиляди години. Плевенчанинът счита руснака за свой духовен приятел, защото са извървели един и същ път - от атеизма към вярата. "Аз също съм учен - математик, физик, химик, топлоенергетик, и отдавна съм разбрал, че официалната наука се заблуждава в страшно много неща. Отдавна съм намерил обяснение на всички неща като ми е ясно, че нищо не знам, но поне знам накъде да търся. Самият Мулдашев се води татарин от българския град Уфа, който българите основават във Волжска България. Тя е разбита на няколко части - на чуваши, които са наследниците на кан Сувар, на татари - като голяма част от тях в момента се считат за българи. Татари са ги нарекли руснаците, за да изтрият спомена за Велика България. Тук византийците също ни наричат Велика България - навсякъде, където правим държава, съседите ни слагат по едно "велика" или отзад "гуру" или "гури". Това какво говори? Другите са ни казвали Велика България, не ние. Така че топонимите са нещо фантастично, ако се заровиш в тях. Когато става въпрос за хилядолетия, само по два начина може да се проследи случилото се - топонимно и чрез тайни знания, които се пазят от посветени, но се надявам, че ще излязат на бял свят", разсъждава Стефанов.

Според него нашите топоними са трудни за намиране, защото ние сме странен народ - произнасяме абсолютно всички възможни звуци в природата. Докато всички други народи все нещо не могат да кажат, забелязал е изследователят. Нашият топоним българ много трудно остава в чист вид, защото много народи дъвчат няколко звука в него - "ъ", например, имаме само ние. В арабските страни съчетанието "лг" става "х". При индийците също е така. И така "бах" фактически е "бълг". Най-малко на 10-15 места има Бахария по света, което всъщност е България. Съществува думата бахари. В Египет има поне 20 топонима Бахария и бахари. Има оазис Бахария, област Бахейра, град Калин, връх Абу Боян, град Борис. "Намерих река Булгар чай (чай означава река на местния език) до планината Талъш в Северан Иран, а по-късно Петър Добрев писа за нея. Божидар Димитров в едно предаване пък каза, че имали сведения, че талъшите се считали за българи. Най-фрапиращи са топонимите, на които е изменена само първата гласна - болгар, булгар. В Африка има градове Болгар и Булхар. И край тях намирам няколко Шар планини. Това не е случайно", с основание заключава плевенчанинът, изкушен от историята. Той е направил пълен анализ на всички вариации на топонима българ.

В Индия открива още няколко реки Бхери, Бхари, Бахари. Просто там топонимите били толкова много, че човек можел да се побърка, признава той. Стефанов установил, че голяма част от народите не могат да казват "л" и произнасят бъркари. Съседите ни казват бугари. В Япония още не е търсил, но е открил български топоними в цял Тибет, после до Тихия океан, много малко има на юг от Китайската стена и където е Китай, защото там всичко е променено. Най-много топоними има в Сибир, около езерото Байкал, защото там е диво и руснаците не са сменяли топонимите, информира Стефанов. В Монголия 1/3 от градовете имат топонима Боян в себе си и гурван, което е гарван. Има река Гарга в Сибир. На север от Китайската стена имало една голяма област, която се казва Тенгри. Голямо езеро Тенгри се намирало в Тибет. Там са и топоними с нашите имена Цачо, Цако, Дичо, Дико, Рачо. Поне 30 са топонимите, свързани с Тангра - Тенгри, Тангра, Тагра. В друга част на страната има Гангра, Джангра, Кангра. "Подозирам, че реката Ганг в Индия идва пак от Тангра. Защото има друга река, приток на Ганг, която се казва Гангра. Танг на български значи небесен. В този район има река Мадар, има щат Мадрас - Мадара е светилище на български. Има река Варна. Навсякъде, където идат българите, първият си град кръщават Българ, вторият - Варна. Не съм си изяснил какво значи Варна. Маджаров казва, че е начало на нещо. От Блаватска знам, че вара означава "там, където е създадено човечеството", разбрал е любителят историк.

Той ползва предимно руски карти, защото други нямало в нашите хранилища, а и те заедно с българските били най-подробни. От денонощно взиране в микроскопичните буквички под лупа Пламен си е повредил вече очите. Той смята, че е трудно да се проследят основните моменти от разселването на българите, тъй като топонимите са по целия свят и са от различни епохи. Една от сензациите за нашата история било откриването на древния град Аркаим, който датира поне от 7 хил. години пр. Хр. Още руснаците са казвали, че е град на българите и на бог Тангра. Той е изключително съвършен, затова информацията за него е засекретена. Знаят се съвсем малко факти - бил е с такива обогатени почви, каквите ние днес не можем да създадем, използвали са непознати строителни материали. Този град е в район, където след това е Волжска България, т. е. имало е наслагване на български култури дори през хиляди години. Маджаров твърди, че българите са живели в пустинята Такламакан. Наистина цялата пустиня е осеяна с наши топоними - най-голямата река е Кончедаря, има град Куче. Елена Блаватска и Мулдашев твърдят, че в тази пустиня е била най-старата цивилизация на земята. Знае се, че Такламакан е пустиня от 7-8 хил. г. пр. Хр. Така че ако българите са живели там, е било преди това. "Моето предположение е, че след това те са се разпръснали по цялата дъга, като някои клонове са подивели. Един от клоновете е отишъл при планините Памир и Хиндукуш и се е развил много. Той е дал най-древната държава Булхара, от където тръгва клонът, който е създал Индия като държава. Начело е този цар Кардам, който оставя Булхара на сина си. Това са така наречените арии. Ариите се делят на няколко вида, а ние сме българи. Маджаров твърди, че преди да дадат цивилизацията на Индия 2 хил. г. пр. Хр. част от българите са отишли към Иран. Те са се смесили с местните и са създали държавата. В действителност Иран като топоним идва от Ария - държава на арите. Друг клон, който е носител на голяма цивилизация, отива на изток от Такламакан и основава държавата Ордос. И сега в момента на север от Китайската стена един огромен район са казва Ордос. Ордос е ред. Орда не е тая тумба, за която пише Вазов - той не е бил историк, а изключително подредена войска (в английски order означава ред). Само с ред сме побеждавали, никой не може да прави държава без ред. И сега имаме нужда от същото. Трябва да се върнем към историята и да въведем ред, иначе не можем да се оправим", убеден е Стефанов. Той казва, че от държавата Ордос китайците са взели българския календар и са го нарекли китайски.

От Петър Добрев плевенчанинът научил, че Махабхарата съществува в писмен вид от 10-8 в. пр. Хр., но той не казвал от кога е в устен вид. Чрез свои изследвания с приятели философи Пламен Стефанов я датирал със сигурност - и самите индийци казвали, че битката за Махабхарата става 3112 г. пр. Хр.

Други клонове българи отиват в планината Тян Шан, в Алтай, на север. Навсякъде около Такламакан в радиус от няколко хиляди километра е осеяно с наши топоними. Няма друг народ с толкова топоними по света.

"Прави впечатление, че между различните държави от отделните клонове е съществувала връзка. Например Волжска България и Дунавска България даже са си разменяли войски. Самуил си връща стратегическите позиции, когато идва 160 хилядна войска от българи и кумани от Волжска България и се заселва тук. Учените се чудеха откъде Самуил е придобил военна сила, за да блъска византийците 30-40 години. Ето откъде. Те са поддържали връзка, а ние не знаем за тези неща, нямаме никакви документи. Затова трябва да търсим. Тези, които са били на север от Китайската стена, са направили 3 империи хуно. Последната империя е на Атила. Вече историците доказаха чрез Именника на българските ханове, че България започва в Европа от 165 г. пр. Хр. - пише го и в първия том за българската история, издаден от БАН тази година. Цялата държава е пренесена от Бълг в Памир. Тази държава се среща с хуните на Атила, но те не се избиват взаимно, а българите се вливат в хунската вълна, която също е българска. Дълго време византийските историци бъркат българите с хуните. В момента, в който Атила умира, отново се появяваме като българи. Тук трябва да говорим за различни клонове - това е работа за специалисти. Очевидно е, че хуни и българи не е едно и също, но е и очевидно, че са много близки. Няма случай в историята да се бият две български държави. С кумани и печенези сме били съюзници и никога не сме се били - явно са ни сродни. С татарите сме се били, защото не сме роднини", заключава Стефанов.

Преди време доказвал на свои приятели, че България е най-старата държава в Европа, която от 165 г. пр. Хр. съществува с едно и също име. В света имало четири държави, които са запазили имената си до днес - Китай, Египет, Индия и България. Индия сме я направили ние, така че тя отпадала. Коя е най-старата от трите? Египетската история започва от 3200 г. пр. Хр., Месопотамия започва от 3500 г. пр. Хр., а през 3112 г. пр. Хр. българската държава съществува най-малко 1 000 години преди това. "Ами ние вече спокойно можем да претендираме за най-старата държава в света, която си носи името. Не е случайно, че така наречената държава Булгаристан във Волжска България иска да се възстанови в момента. Откъдето е избягал Аспарух, гонен от хазарите, и в момента има малка държавица Бълкария в Кавказ, Русия", споделя любопитни факти плевенчанинът.

В момента той вади цитати от огромния многотомен труд на Елена Блаватска (1830-1891 г.). Нещо го накарало да търси в нейните съчинения дали споменава нещо за българите. И бил шокиран от откритото, което е известно на много малко хора. Елена Блаватска на едно място казва, че съвременният свят е много заблуден като смята, че Египетската и Месопотамската цивилизации са най-древните. Афганистанците днес (Афганистан идва от 19 в., няма го в историята. Имало е Бактрия.), които са полудиви племена, могат да претендират за много по-древна цивилизация. Тя отделя 10 листа в 3 т. за доказателство чрез астрономически събития, които са фиксирани в текста, че ведите са най-древните писмени човешки източници - поне от 20 хил. г. пр. Хр. "Ако ведите са следвали българите и цивилизацията, можем да си представим какво означава това. Тя твърди, че историята на атлантите започва от няколко велики царе като двама от тях са Бхури и Бхор. Блаватска пише, че днешна Индия само в последно време се казва така, а преди това е била Бхарата - Варша. И цар Бхарата - ама не този от Махабхарата, е основоположник на тази династия, която царува една калпа. Една калпа е 4 млн. и 200 хил. години! От всички 7 династии най-великата и допринеслата най-много за развитието на света е точно династията на Бхарата. Сещам се, че К. Мутафчиев пише, че българите са един от 7-те народа, оцелели след потопа", разкрива още сензационни факти Пламен Стефанов.

Запаленият по историята плевенчанин си е обещал, че ако изкара повече пари, ще тръгне да търси източници за българската история по света. Защото българите са славен народ, който е крайно време да научи истината за древното си минало.
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 2:51 pm

Мисля, че и за Орфей имам някакви интересни статии.

Може би ще се окаже, че и траките и прабългарите, на които в крайна сметка сме потомци, са оказали влияние върху други култури, смятани за много по-ранни от нашите.
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 5:36 pm

Нещо започваме да приличаме на съвременните македонски учени с тези приказки, колко сме древни, колко сме велики и как светът започва от нас. Само трябва да се замисли човек от къде тръгва писменоста, геометрията, астрономията , философията и всички други науки - от ЕЛИНСКАТА култура.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 5:41 pm

ivangrozni написа:
Нещо започваме да приличаме на съвременните македонски учени с тези приказки, колко сме древни, колко сме велики и как светът започва от нас. Само трябва да се замисли човек от къде тръгва писменоста, геометрията, астрономията , философията и всички други науки - от ЕЛИНСКАТА култура.



Колега тука май за " ЕЛИНСКАТА култура " се пообърка малко ! Laughing
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 5:50 pm

Колега, темата на admina и тази са сходни по смисъл.
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 6:10 pm

ivangrozni написа:
Колега, темата на admina и тази са сходни по смисъл.

Именно. Но на админа темата е затворена. По кви причини не знам,не даде отговор. Това всъщтност е само добавка към неговата тема. Но тук Very Happy можете да коментирате, а там не.
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 6:34 pm

Този учен са го попитали наистина ли не се сеща за една по древна държава, освен изброените 4 отговорът бил Армениа. Има много писания на тази тема някои са пропагандни , други по необходимост например по хитлерово време са ни изкарали издънка на арийската раса, после бяхме славяни и тук таме някаквиси българи, ние не сме с нищо нито по горе нито по долу от другите народи има и водищи култури -египед,вавилон,елинска - от тях ние сме взимали и обогатявали нашата култура.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 6:39 pm

ivangrozni написа:
Този учен са го попитали наистина ли не се сеща за една по древна държава, освен изброените 4 отговорът бил Армениа. Има много писания на тази тема някои са пропагандни , други по необходимост например по хитлерово време са ни изкарали издънка на арийската раса, после бяхме славяни и тук таме някаквиси българи, ние не сме с нищо нито по горе нито по долу от другите народи има и водищи култури -египед,вавилон,елинска - от тях ние сме взимали и обогатявали нашата култура.

Колега що ми се струва , всички правите една грешка ! Абе и в други теми сам срещал подобни постове ! Минали Българите покрай Тюрките и взели това взели онова от тях, минали покрай други народи пак взели нещо ! Айде сиктир бе а от нас никой нищо не е взел , ни от език ни от древни знания ни от нищо !!!!!!
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 6:49 pm

От изброените само сме взимали, а от нас са взаимствали народи които са били по назад в своето развитие.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 6:55 pm

ivangrozni написа:
От изброените само сме взимали, а от нас са взаимствали народи които са били по назад в своето развитие.

Колега пак не съм много съгласен с теб по простата причина ,че не е изяснено конните народи от кога са по нашите земи и кой са те всъщност - пък за най старото обработвано злато в света въобще не искам да си търкам джуките - от там на сетне старите ученически истории и простотии им тегля един шут !
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 6:56 pm

ivangrozni написа:
От изброените само сме взимали, а от нас са взаимствали народи които са били по назад в своето развитие.

Колега, какво ще кажеш за светилището на Перперикон, което е датирано на 6000 години, а по големина съперничи на най-големите елински такива?
Сега не се сещам, но вероятно ще ми излязат и други примери в главата, които като исторически факти и археологически свидетелства, много умело пренебрегвани години наред, водят точно до съждението, че нашите предци са имали далеч по-славна история, отколкото им се иска на Великите сили?

Темата няма за цел да подсилва националистическото ни самочувствие, а по-скоро да потърсим достойните си корени, корени, които никой няма право да ни отнема.
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 6:57 pm

Сарматите са измислили стремето и така побеждават скитите това значи ли че са по велики
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 7:05 pm

ivangrozni написа:
Сарматите са измислили стремето и така побеждават скитите това значи ли че са по велики

Виж какво ще ти кажа преди бях пуснал една тема http://imperio.bulgarianforum.net/forum-f5/topic-t2207.htm в която исках да се изясни две неща !

1 че българите са направили много изобретения от Глава на населението -тоест от малък народ !!
2 и второто са ги правили в нечовешки условия !

Не че изобретения няма от други народи и държави само ,че те ги правят в нормални условия - ей тия две нещица исках да подчертая ! Но и там се появиха разни професорчета с бетонни глави от Мичиганския университет !!!
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyНед Сеп 19, 2010 7:52 pm

Относно Перперикон кое му е голямото, то е построено върху природна височина, а не от хора имаме една дървена храмова постройка от нея няма почти нищо останало и гробове от всички епохи.През каменната епоха са използвани всички природни височини и няма нищо необикновенно, че и там е така ,а дали е на 6000 г. не вярвам защото този, който го казва e.... това е друга тема . По бтв имаше едно разследване и показаха кадри как от същият този Перперикон през 1974г. изнасят с въртолет находките от гробовите,ръководител е бащата на сегашният "откривател" Офчаров.
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyПон Сеп 20, 2010 10:07 am

Дано Господ ти прости невежеството.И Орфей ли е елин!?!?Имаш ли си на идея колко е потулена и изкривена и подменена историята ни а!?!Никакви прабългари и славяни няма "насадени" понятия са.
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyПон Сеп 20, 2010 10:13 am

Точно тези, дето са изнасяли с вертолети историята ни а преди това с конски впрягове и стигнеш до "твоите"елини.Точно те са осакатили истината за корените ни.Траките били безписмен народ,но има такива като теб дето вярват на подобен пълен абсурд.
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyПон Сеп 20, 2010 9:32 pm

До колкото си помням, за първи път за българи се споменава, след смъртта на Авитохол-Атила.
Роднински връзки м/у народите има много, това не означава, че са един народ.
Подобни статии, има за всеки един етнос, чел съм такива за гърци, македонци, италианци, англичани, германци, дори и една за цигани и всичките изкарваха по същия начин че света е техен и ако не са били те, до сега още да сме по дърветата.
Ние сме наследници на траките, но не сме траки, както сме наследници на гърците, но не сме гърци.Съвремените гърците също са наследници на траките, но е грешка да смятат че траките са гърци, нека не правим ние същото. Между другото съвремените гърци са много повече араби(на Юг) и българи (на Север), отколкото елини
Трябва да се приемем такива каквито сме, а не да се представяме за такива каквито ни се иска, на нас ни изглежда велико, но в очите на другите е смешно Very Happy
Науката история, за жалост е нещо много относително и постоянно се променя, за да служи на различни интереси
Тази статия по горе е крайност, другата крайност е, че България запръв път се създава през 1878, защото и това съм чувал Very Happy
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyПон Сеп 20, 2010 11:35 pm

tepes написа:
До колкото си помням, за първи път за българи се споменава, след смъртта на Авитохол-Атила.
Роднински връзки м/у народите има много, това не означава, че са един народ.
Подобни статии, има за всеки един етнос, чел съм такива за гърци, македонци, италианци, англичани, германци, дори и една за цигани и всичките изкарваха по същия начин че света е техен и ако не са били те, до сега още да сме по дърветата.
Ние сме наследници на траките, но не сме траки, както сме наследници на гърците, но не сме гърци.Съвремените гърците също са наследници на траките, но е грешка да смятат че траките са гърци, нека не правим ние същото. Между другото съвремените гърци са много повече араби(на Юг) и българи (на Север), отколкото елини
Трябва да се приемем такива каквито сме, а не да се представяме за такива каквито ни се иска, на нас ни изглежда велико, но в очите на другите е смешно Very Happy
Науката история, за жалост е нещо много относително и постоянно се променя, за да служи на различни интереси
Тази статия по горе е крайност, другата крайност е, че България запръв път се създава през 1878, защото и това съм чувал Very Happy

Виж, не пуснах тази статия, за да събуждам национално самочувствие. Има достатъчно причини то да липсва, защото имаме много лоши черти като нация , поне в съвремието. Но е жалко, ако години наред историята ни е преиначавана, а за това има доста заявки, и то с цел омаловажаването на значението ни като държава/тука вече не става въпрос нито за произхода ни, нито за етноса ни, нито за качеството ни/. Освен това някои от съвременните археолози/слава богу и между тях има кадърни хора/ започнаха да гледат по-широко на науката, която представят и да търсят източници, не само в собстмвеното си чоплене на могили. Има доста статии по въпроса, ще се опитам да ги намеря, чела съм ги, но не съм си ги запазила, бях малко неподготвена за толкова крайни мнения. А и не очаквах, че ще нападате статията, а по-скоро, че ще я коментирате и допълвате. Не е необходимо всичко да се приема за чиста монета. А по-скоро да провокира мисленето ни в тая посока. Ти самият приемаш, че историята е манипулирана. така че, помисли колко може да е манипулирана, докъде са стигали.

А с това ти изречение за роднинските връзки не съм съгласна. Може би всички народи по света имат един общ корен. /Не твърдя, че това са прабългарите де/ и съвсем не сме чак толкоз различни народи. Забравяш Адам и Ева. Науката не приема това писание за достоверно като фактология, но може да се окаже точно така. /Позовавайки се на Библията не намесвам религията/. Тази легенда присъства в летописите, устни или писмени на много народи по света, включително и тия, които нямат писменост. Легендата, в смисъла на това, че в началото е имало много тясна връзка между бог или боговете, които и да са те, и една малка част от хората, която връзка, каквато и да е тя, е първопричината за нашето съществуване в тоя ни вид.
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyВто Сеп 21, 2010 1:05 am

Джони не се засягай не исках да те обидя, исках да коментирам статията, но явно не се получи
За българи за пръв път се споменава през втори век, ако изчислявам правилно, така че няма как да сме първите в света. Виж за връзката ни с Адам и Ева съм сигурен, няма друг начин, но да ги изкарваме българи...?!
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyВто Сеп 21, 2010 11:17 am

tepes написа:
Джони не се засягай не исках да те обидя, исках да коментирам статията, но явно не се получи
За българи за пръв път се споменава през втори век, ако изчислявам правилно, така че няма как да сме първите в света. Виж за връзката ни с Адам и Ева съм сигурен, няма друг начин, но да ги изкарваме българи...?!




Колега какъв втори век те гони ?

Берсилското царство предхожда с 500 г. Великото преселение

Берсили, балхари, балхи, балкарци, беленжерци, българи, са различни имена на много древен народ, който се споменава в най-старите китайски хроники

На проведената наскоро във Варна V международна конференция “Прабългарите в Източна и Централна Европа” особено интересен доклад направи историкът от Дагестан проф. д-р и.н. Мурад Мохамедов. Неговата теза е, че първото държавно обединение на територията на Кавказ - т.нар. Берсилско царство, е създадено от древните българи през II - I век преди новата ера. По този начин то предхожда с най-малко 500 години първата вълна на Великото преселение на номадските народи от Азия и утвърждава присъствието на българите в Европа повече от 2000 години.
Проведените от него археологически разкопки в Дагестан, по поречието на река Сулак и по Каспийското крайбрежие на север от Дербент, разкриват изключително интересни древни могилни погребения - катакомби на дълбочина повече от 10 м Те са многокамерни, изградени от блокове бял мрамор. Вътрешността им е била някога украсена с цветна живопис. Датирани са от I и II век. Откритите черепи са изкуствено деформирани, което е белег за благородния произход на погребаните. Деформацията не е расов белег, тя се получава, като главата на знатното бебе се пристегне с две ленти, които се носели до шестмесечна възраст и придавали продълговат вид на главата Челото силно полягало назад за сметка на удължаването на тилната част на черепа.
Тази многовековна традиция е била съхранена и при аспаруховите българи до християнизирането им. Продълговати черепи на деца, жени и мъже на българи от благородно потекло бяха открити при разкопките на ритуално погребение край Девня през 70-те години на миналия век. Проф. д-р Йордан Йорданов от София по антропологични данни от некрополи от VIII - IX век реставрира по такъв начин череп на женска глава на благородна българка от IX век. Подобни могилни погребения са открити и при праговете на река Днепър в Украйна. Доскоро, според проф. Мохамедов, тези погребения се определяха като скитски. Той твърди, че т.нар. “царски скити”, които са населявали обширни територии - от Северозападното Черноморие до Иран, са били българи (берсили). И те са дошли по тези места през VIII век преди новата ера от дълбините на Азия - Алтай, Памир и Хиндокуш, като са извършвали многобройни набези към Иран. Притеснени от нахлуващите отново от изток сарматски племена, се оттеглят в Северен Кавказ. Остатъци от техните поселения и крепости по поречията на Кубан, Терек и Дон днес се определят с понятието Салто-Маяцка култура Интересно е становището на Мохамедов, че берсилите в състава на хазарския каганат нападат своите братя по кръв - кубратовите българи, с които са били разделени повече от 1000 години. Берсилите са българи от първата преселническа вълна през VIII век пр.Хр., а кубратовите българи са от второто преселение през IV - VI век. Връзката между тях е била прекъсната.
Остатъци от древните берсили са днешните балкарци в състава на Кабардино-балкарската република в Кавказ, под връх Елбрус, със столица Налчик.
Срещат се още и в Дагестан - поселението Башли (арабското наименование на балкарците). Сродни техни племена там са още карачаевците и каракалпаците.
Въобще берсили, балхари, балхи, балкарци, беленжерци, българи, са различни имена на един много древен народ, който се споменава в най-старите китайски хроники. Държавотворен, войнствен народ, градил каменни градове, крепости и валове и извървял огромния път през цяла Азия до днешна Италия И по този дълъг път оставил на стотици места своето племенно име: от езерото Байкал (Байкала - древнобългарска богиня) до връх Тенгри в Памир, гр. Болгар на река Волга, Булгар-даг в днешна Турция и езерото Булгаро в Италия. И може би най-значимото за нас, аспаруховите потомци, наименованието на планинската верига Балкан, което от своя страна е дало името на цял полуостров в Източна Европа.
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyВто Сеп 21, 2010 1:49 pm

Слави, ти си човек когото уважавам, не знам дали помниш преди извесно време имахме контакт по телефона, поради проблем който имах с машината. Не икам да приемаш спора ни лично, просто изказвам своето мнение.
Всичко това съм го чел и много още..., само че, всичко това както казваш по горе, са само тези, т.е не е 100%
Хубаво е да има такива теории, повдигат ни самочувствието, като народ, от което имаме нужда. От друга страна обаче се сърдиме на гърците, че наричат траките елини и се смеем на фиронците че се наричат антични македонци.
Възможно е твоята теория да е истина, възможно е обаче теорията на гърците и на фиромците, също да е истина, по същата логика.
Всеки един народ може да се опита да проследи корените си до дълбока древност, като скрива някои факти и подчертава други, за да изтъкне величието си. Ако погледнем реално ние имаме общ корен с циганите, но едва ли ще наречем циганите българско племе.
Не знам дали разбираш мисълта ми. Турците също имат подобна теория, те казват, че са наследници на траки и елини и вероятно са много прави, но това не прави елините и траките турци.
Просто казах това което знам със сигурност, че името което носим днес се появява за първи път, след смъртта на Атила, за първи път наричат българин един от синовете му, това балхари, балхи, балкарци, въшкари и въшкарци, може да сме били и роднини, може и не, но не са били българи...
Ти казваш, за нашите корени в Китай, ми това дава право на китайците да ни искарат и нас китайци?
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyВто Сеп 21, 2010 2:26 pm


Рекох си , че ще прочетеш между редовете .
Моята теза за Българите -ако обърнеш внимание се представя ВЕЧЕ от редица чужди учени . Има редица Имена на върхове , местности , градове , реки , който не двусмислено сочат Българското племе и не мисля ,че те са именувани през 1 или 2 век а май се оказва много по отдавна ! Просто върху някой факти има дебел слой пепел плюс Предразсъдъци ! Няма как да ни наричат цигани или китайци просто няма как ! Културата на древните българи , божество , обичай , знания са уникални за Азия ! Не забравяй ,че всяко нещо което откриваме сега , е вече открито преди доста хиляди години - просто е добре забравено старо и нищо ново под слънцето ! Имало е всемирен катаклизъм нищожна част от цивилизацията се е спасила и принесла знания и ако продължа още трябва да сложа този линк :
http://imperio.bulgarianforum.net/forum-f5/topic-t2320.htm
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyВто Сеп 21, 2010 5:33 pm

slavitoooo написа:

Рекох си , че ще прочетеш между редовете .
Моята теза за Българите -ако обърнеш внимание се представя ВЕЧЕ от редица чужди учени . Има редица Имена на върхове , местности , градове , реки , който не двусмислено сочат Българското племе и не мисля ,че те са именувани през 1 или 2 век а май се оказва много по отдавна ! Просто върху някой факти има дебел слой пепел плюс Предразсъдъци ! Няма как да ни наричат цигани или китайци просто няма как ! Културата на древните българи , божество , обичай , знания са уникални за Азия ! Не забравяй ,че всяко нещо което откриваме сега , е вече открито преди доста хиляди години - просто е добре забравено старо и нищо ново под слънцето ! Имало е всемирен катаклизъм нищожна част от цивилизацията се е спасила и принесла знания и ако продължа още трябва да сложа този линк :
http://imperio.bulgarianforum.net/forum-f5/topic-t2320.htm

И колко процента от тези българи които определяш ,можеш да кажеш със сигурност,че представят българското население в този момент.
Защото аз ,колкото повече се запознавам с историята и новите виждания,все повече се обърквам.
То не беха траки,скити,сармати,хуни,славяни,трибали,уйгури ,чукундури, шамандури. Къде са сега тия пичове,да не са се изпарили,
като прибавиме братята роми и турците картинката става много любопитна . Да се гледат съмнителни по значение названия и да се определя ,ще излезе,че българи има и в космоса,нали има космически тела с български наименования,да не забравяме,че същите думи има и в другите близки нам народи,те могат със същите изводи да претендират,че са техни.

Shocked
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyВто Сеп 21, 2010 5:40 pm

Petronii щях да те питам за твоята машинка - ти пък взе та навлезе в дълбоките преспи !
Само искам да ти кажа ,че генетика и кой как се определя са две коренно различни неща !
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



България е най-древната на планетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България е най-древната на планетата   България е най-древната на планетата EmptyВто Сеп 21, 2010 5:43 pm

Че ти не знаеш ли!?!?!Господ е Българин!
Върнете се в началото Go down
 
България е най-древната на планетата
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» АМЕРИКАНСКАТА НАУКА ПРИЗНА: НАЙ-ДРЕВНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ В ЕВРОПА Е ПРОЦЪФТЯЛА НА ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ
» 25-килограмов метеорит едва не уби жител на планетата.
» Има и в България

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: