Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
tesoro Майнлаб голден Simplex mask нишани пират VANQUISH prodavam kupuvam Minelab miladinka nexus грунда nokta врътка TEKNETICS Coil wave Spectrum deus GOLD Fisher маск 5000 lorenz
 

 Eagle Spectrum

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
deso
Преторий
Преторий




Spectrum - Eagle Spectrum Empty
ПисанеЗаглавие: Eagle Spectrum   Spectrum - Eagle Spectrum EmptyЧет Дек 23, 2010 12:07 am

Поздарави на всички с наближаващите празници.
От няколко дни имам един Eagle Spectrum и в момента му заучавам менюто.Толкова е дълго ,че на пръв поглед направо плаши Very Happy ,но пък ми прави впечатление ,че
опците които определят поведението на апарата и директно биха влиали на дълбочината са едва 5 или 6 .
За да се извлечат максималните възможности,предполагам,че и този като всеки друг апарат има своите особености и ,,тънки моменти,,които се усещат,след много часове прекарани заедно Very Happy
Ще съм благодарен ,ако дадете някой съвет.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - Eagle Spectrum Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eagle Spectrum   Spectrum - Eagle Spectrum EmptyЧет Дек 23, 2010 8:04 am

ето ти ръководство за апарата на български и да почерпиш Wink
http://www.esnips.com/nsdoc/1b90f10c-b355-4686-89c0-82c5ce7bb094/?action=forceDL
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




Spectrum - Eagle Spectrum Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eagle Spectrum   Spectrum - Eagle Spectrum EmptyПет Дек 24, 2010 12:24 am

Мерси за ръководството,нямах го на български.
Все още не съм излизал с апарата,следващите почивни дни ще го поразходя из полето.
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




Spectrum - Eagle Spectrum Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eagle Spectrum   Spectrum - Eagle Spectrum EmptyНед Дек 26, 2010 10:22 pm

След голямото преяждане около коледа ,доиде време да се излез да се пробва Игала.Наскоро намерих една ,,интересна ‘’ овоща градина или по-скоро е била интересна ,единственото куето пуска в момента е някое друго парче олово.Пристигам на мястото голям студ сутринта ,бързам да включа апарата,викам си след няколко изкопани сигнали ще ми стане горещо.Само си го мислех за фабричната настроика Coin y jewery сигнали няма. .Веднага прави впечатление ,че е много удобен Апарата се държи стабилно с един чист праг,дискриминацията шест направо удоволствие.,до момента в който реших да заровя една монета,тогава удоволствието изчезна. НА петнадесетина сантиметра никакъв сигнал.За капак екрана угасна ,едно почукване и пак работи.Тогава се започва едно натискане на копчета,тук трябва да кажа ,че в къщи доста си поиграх с менюто и вече бях наясно с него.Увеличих чувствителноста почти до край ,отворих целия дискриминатор и Preamp gain na 10.Тук работилите с този апарата се сещат за какво става на въпрос пълна лудница от сигнали.Намалих PREAMP GAIN NA 5 ,горе долу същата история изглежда имаше много желязо.Преместих се в периферията на овошката търсеики по-чисто място.И наистина сигналите понамаляха овеличих дискриминацията до минус 40 като го препоръчват в упътването.Така настрое с апарата може да се работи,извадих едно олово ,нещо цветно и няколко пирона.Екрана взема да гасне все по-често
Бях чел за режима MIXED ‘MODE AUDIO реших да го пробвам.Изглежда ,че е един вид пин поинтер с дискриминация.Апарата дискриминира само когато бобината е в движение,когато е в покой работи на общ режим.Интересен е напомня ми MXT в режим RELIC.Дава два тона нисък по-дебел за металите които са дискриминирани и висок за останалите.на този режим апарата се променя корено.Работеики на него известно време намалих АС на73,оставих DCна 4 с изключено TONE ID.При TONE ID включено апарата реагира на различните метали с различшн сигнал и това на микс мод ми доиде малко в повече.Рботих на автоматичен земен баланс ,не ми остана време да пробвам ръчния-следващия път.Екрана продължава да гасне ,пък и батерите са на свършване.това по-прилича на руски апарат батерите ги няма за нищо чисто нови батери неразбрах кога ги измука.
Апарата продалжава ше да бъде много шумен затова му намалих дискриминацията ,отхвърлих всички негативни числа оставих само позитивните при куето очаквах железата да бъдат с нисък /дебел/тон а всичко останало с висок .Горе доло беше така ,но имах сигнали от нисък тон и в същото време се промъква и един висок тон който те кара де се замислиш дали е желязо,същите тезии тонове екрана ги дава в негативната част.Изкопах няколко такива съмнителни сигнали и всичките бяха пирони.Което означава ,че VDI числата са правелни ,а звука в случея е подвеждащ,затова пробвах да овелича Bottlecap Reject,в случея беше на 1 овеличаваики го на 10, пироните започнаха да дават само и единствено дебел тон.така търсенето стана по –бързо защото се обръща внимание само на високите тонове.Много е важно VCO да е изключено ,защото всички метали без значение каквиса на повърхноста дават много висик тон.
Visual disc. Също е хубаво да бъде изключено,така на екрана се регистрират всички сигнали включително и дискриминираните.

С тази настроика апарата е доста шумени малко търсачи биха го използвали ,но пък има добра чувствителност горе долу стабилени със средна приемлива дълбочина около 27 см за 1 вл,ако греша моля да ме поправите.плзвам бобина струвами се стандартната 25 см идва към 9.5-10 инча.С една по-нова и голяма бобина може да стигне и до 30 см. за лев предполагам
това е цялата програма която съставих
volume i thechold е най-добре всеки да си прецени за него
tone auduo freguency 231
SILENT SEARCH-OFF
MIXED MODE AUDIO –ON
AC-73
DC-4
SAT-ON
SAT SPEED-4
TONE ID-OFF
VCO-OFF
MODULACION-OFF
AUTO TRAC-ONTRACVIEW-ON TRAC SPID 10
TRAC OFFSET 1
TRAC INHIBIT-OFF
DISCRIMINACION -95-0 reject 1-95 acept
recoveri Speedy -20
BOTTLECAP REJECT -10

VISUAL DISC-OFF
LABELS ON
VDI SENS -85
GROUND ID- ON
ACUMILATE-ON
AVERAGE-ON FADE RATE-7
HIGH TRANSMIT POWER-ON
LOW-OFF
T.R.-4
PREAMP GAIN -4
Между времено смених батерите поработих половин час с новите и вече имам нов проблем освем ,че гасне екрана почна да изгасва самия апарат.Свалям батерите ,пак ги слагам същите ,ушкем тръгва след момент пак изгасва ,пак наново разглабям и така няколко пъти тръгва и пак огасва .батери дюрасел чисто нови 1.5v.

Следващия път ще поработя на AUDIO DISC и ръчена настроика на земята ,да видим как ще се представи

ако тръгне въобще
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Spectrum - Eagle Spectrum Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eagle Spectrum   Spectrum - Eagle Spectrum EmptyНед Дек 26, 2010 10:46 pm


Е па честито за апарата , да намираш повече цветни и да не гасне телевизоро, с малко повече практика ще му свикнеш .


bounce
Върнете се в началото Go down
SAGITTARIUS
Консул
Консул
SAGITTARIUS



Spectrum - Eagle Spectrum Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eagle Spectrum   Spectrum - Eagle Spectrum EmptyПон Дек 27, 2010 1:58 am

.


Последната промяна е направена от SAGITTARIUS на Нед Апр 10, 2011 8:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




Spectrum - Eagle Spectrum Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eagle Spectrum   Spectrum - Eagle Spectrum EmptyСъб Фев 19, 2011 3:16 pm

Какви антени ползвате ,препоръчаите някоя антена за игала
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



Spectrum - Eagle Spectrum Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eagle Spectrum   Spectrum - Eagle Spectrum EmptyНед Май 01, 2011 7:06 pm

колеги дайте някои програма за голяма антена ?
само и вие да не кажите 250лв - за програма ... affraid
Върнете се в началото Go down
 
Eagle Spectrum
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» инструкция за WHITES eagle spectrum;spectrum XLT
» Какаъв модел е този Eagle Spectrum !
» Eagle Spectrum проблем

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: