Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
голден prodavam Fisher Minelab GOLD Coil Spectrum врътка 5000 нишани lorenz Майнлаб tesoro nokta VANQUISH грунда miladinka Simplex mask маск deus nexus TEKNETICS wave пират kupuvam
 

 минелаб ехплорер

Go down 
+6
smok
don taban
sve
djendaka
zempar
deso
10 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyЧет Яну 22, 2009 1:28 am

ползващите ехплорер да посочат предимства и недостатаци ако има такива
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyЧет Яну 22, 2009 1:33 am

в случай , че не го правите-сваляите претпазителя на антената , там се събира много прах.
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyЧет Яну 22, 2009 10:10 am

deso написа:
в случай , че не го правите-сваляите претпазителя на антената , там се събира много прах.
Предпазитела съм го уплатнил със силикон и нямям проблем , а най-големия и недостатък е че не може да копае Very Happy
Когато работиш на силно замърсено място прави по-къси и плавни махове и ще се очудиш от резултата
настройки
SENS:31 , DISCRIM:COINS&JEWELRY , GAIN:7 , RESPONS:NORMAL
би трябвало на замърсено да включвам и FASTа , но не мога да работя с него антената май е голяма за тая опция (DoubleD 14,5х10"DeTech) елипса
Ходя на едно място което е замърсено със стругарски стружки и прави чудеса , водил съм там много авери с други много хвалени машини и тяхното мнение е ТУКА НЯМА НИШТО завъртат копчето OFF и бягат
машината ми е Explorer SE работя от година и половина с нея и още не мога да кажа че я познавам на 100%
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyЧет Яну 22, 2009 12:15 pm

Колега ти щом работиш на SENS 31 значи при теб почвите са изключително леки аз само във северна България мога да си позволя подобно нещо при нас почвите са тежки на някои места свалям до 8-9 SENS а на други пък рабоя ако може да се нарече работа само на автоматичен . Моя е Explorer XS също съм много доволен както каза ти на замърсено са царе бачкал съм на телено в бившо лозе и както каза ти всички викат ням сигнали ама за Експлорера има , вярно е че трябва да се върви с по бавни махове но то попринцип е така и на другите обекти но не и както казват приятелите на бандита че хората с Minelab детектори се движат като олигофрени и цял ден минават един квадратен метър , друго като предимство мога да кажа че има супер дълбочина в леки и средни почви позволява да се издува правил съм тестове на полето в процес на работа и другите колеги не чуваха сигнала който при мен беше ясен цветен , марки и производители няма да споменавам да не правя някаква анти реклама , за недостатък мога да спомен само фълшивите сигнали които понякога те сприта и бавят но това със времето се оправя човек свиква а за начинаещите има автоматичен SENS и работата им се олеснява аз също не мога да кажа че познавам апарата на 100% но да ти кажа доста бързо го разгадах в самото начало по обектите вмесо да търся повече експериментирах със настройките а така най лесно се свиква с апарата и като за край мога да кажа че Експлорера не е никък труден апарат лесно се усвоява и работи , подходящ и за начинаещи търсачи а недостатъка е че дори и втора ръка цената му е висока и не е по джоба на повечето средностатистически търсачи
А тука някои хора се се интересуват се за дълбочини аз Сантиметри няма да давам щото не ходя с метър в джоба ама от неволни тестове мога да кажа че при почти еднакви настройки Explorer SE е с 2-3 пръста по дълбок Explorer XS и Explorer SE има по стабилна работа с по малко фълшиви сигнали
Върнете се в началото Go down
sve
Новобранец
Новобранец
sve



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyЧет Яну 22, 2009 7:33 pm

Explorer SE Pro

Плюсове:
Изключително дълбок(не само във въздуха)!

Много стабилен. Позволява голямо усилване на чувствителността, съответно и дълбочината в реални условия на търсене. Сравнявал съм го с издут БГ апарат. Във въздуха са равни, но в земята експлорера е двойно по-дълбок!

Почти безпогрешна дискриминация. С времето се научаваш да разпознаваш обектите още преди да си ги извадил.

Минуси:
На мен лично не ми е много удобен. Има възможност за регулиране на подлакътника, но въпреки това ръката ми се схваща много бързо. В това отношение гореспоменатия БГ апарат го бие от всякъде.
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyЧет Яну 22, 2009 10:29 pm

zemper със стандартнатта антена позволявалити да го качваш до SENS-31 и ако ти го позволява да не би да ползваш полуавтоматична чувствителност в противен случай си поръчвам твоята антена веднага
Върнете се в началото Go down
don taban
Новобранец
Новобранец




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 8:24 am

Razz


Последната промяна е направена от don taban на Пон Авг 03, 2009 11:38 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
don taban
Новобранец
Новобранец




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 8:42 am

Razz


Последната промяна е направена от don taban на Пон Авг 03, 2009 11:38 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 9:20 am

deso написа:
zemper със стандартнатта антена позволявалити да го качваш до SENS-31 и ако ти го позволява да не би да ползваш полуавтоматична чувствителност в противен случай си поръчвам твоята антена веднага
Работя най-вече с (DoubleD 14,5х10"DeTech) елипса , оригиналната не съм я закачал по-вече от година затова и я продавам .
работя на sens 31-32 с исключен автомат(демек оная чертичка дето обикаля цифрата Я НАМА) рекордите ми са , денарий на около 30 , колония двуглава на около 40см а имаше и доста керемиди над нея , тетра под 50см . При така издута машина единственото желязо което копая от време на време и римски пирон
Интересното при мен е че оригиналната антена не позволявя такова издуване(по-вече паразитни сигнали) , един приятел се изказа че благодарение да дългата работа с елипсата електрониката на машината се е напаснала спрямо антената , явно машината има такива самонастройващи се възможности за които производитела не пише ништо Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy (НЕ МИ СЕ ВЯРВА) Very Happy
Сигурно има значение и почвата аз работя във варненска област и шуменски окръг.
дано съм ти бил ролезен с нешто
забравих , GAIN на 7 пада малко дълбочината но така различавам ловна съчма , при издут GAIN съчмата ми я дава като монета
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 11:28 am

Колега zempar имаш ли на представа дали тази антена DoubleD 14,5х10"DeTech елипса която ти ползваш дали е съвместима със Еxplorer XS по принцип я дават само за експлорер не пише конкретно за кои от тях е ама все пак да попитам
Върнете се в началото Go down
sve
Новобранец
Новобранец
sve



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 11:42 am

Аз с оригиналната също успявам да го усиля до 31, даже до 32, но тук във Варна почвата е лека(не навсякъде де). Няколко пъти слизам до едно село доста на юг и там ми се налага да работя на 13-15 максимум. Искам да ви попитам при вас има ли го този проблем да не засича малки синджирчета. Имам едно синджирче вкъщи и дори и като го упирам на питата се затруднява да го засече, а миниатюрните акчета ги вади от 15см дълбочина. Как става тоя номер и аз незнам. Има ли го при вас това явление?
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 11:56 am

по принцип колега сиджирите по трудно ги засича пробвай да го направиш на топка колкото се може по сбита и тогава го мятай пред питата така ше го хваща по добре иначе колкото е по разтеглен толкова по малка вероятност да го хване немога да си го обясня може да е заради смата структора на синджира а ахчетата ги засича щото са кръгли и плътни забелязъл съм че кръглите неща по лесно и по дълбоко ги лови
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 3:38 pm

djendaka написа:
Колега zempar имаш ли на представа дали тази антена DoubleD 14,5х10"DeTech елипса която ти ползваш дали е съвместима със Еxplorer XS по принцип я дават само за експлорер не пише конкретно за кои от тях е ама все пак да попитам
Виж тука http://www.minelab.com.ru/Accessories/Accessorie.htm
дават я че става , но най-добре питай Румен http://lotus.superhosting.bg/~minelab/index.php?option=com_contact&Itemid=3
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 5:06 pm

Аз точно в този саит я гледах и още един английски и на двете места пишеха че е за Explorer без да поясняват че е специално за даден модел но попринцип съм чувал че някои от антените които ползва SE и II не стават на XS и за това питам ако си наясно ама смятам че най сигурна информация ще получа от Шумен
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 5:10 pm

точно в руския сайт е отбелязана и XS
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 5:29 pm

Аз видях ама тук я има и новата антена с която се продава Explorer SE Pro и E-trak а един колега каза че не била съвместима със XS аз лично незнам защо няма да е съвместима след като и трите модела имат FBS и трите работят на еднакви честоти и ми е много интересно да прочета ако намеря информация точно за тези неща дали всички антени от серията Експлорер и И-трак са съвместими и другите аксесоари към тях
Върнете се в началото Go down
smok
Новобранец
Новобранец




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПет Яну 23, 2009 6:46 pm

Колега аз съм с XS. 10х14,5 Детеч заспива на XS. От година и половина я ползвам. Много по стабилна от оригиналната малко по дълбока и по чуствителна към малките предмети.Ако сега съм пред избор може би бих избрал SEF питата на Детеч.
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyНед Яну 25, 2009 6:44 pm

най-голямото предимство на ехплорера е FBS технологиата. работеики едновремено с 28 различни честоти постига наи-добри резултати/дълбочина и дискриминация/ на какъвто и да е терен /да исключим апаратите на минелаб за т
ърсене на самородно злато,пригодени да работят и в най-тежките терени -черните пясаци

другото главно предимство е двоината дискриминация-освен че разделя желязо от не желязо,разделя по-проводимите от по-слабо проводимите цветни метал

-земен баланс
-threshold

сумата от всички тея предимства го правят вторя най-добър детектор,първия сигурно е новия E-TRA

недостатак е високата му цена и бавната му работа.да се надяваме че следващите модели ще са малко по-бързи
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyНед Яну 25, 2009 7:19 pm

zempar написа:
deso написа:
zemper със стандартнатта антена позволявалити да го качваш до SENS-31 и ако ти го позволява да не би да ползваш полуавтоматична чувствителност в противен случай си поръчвам твоята антена веднага
Работя най-вече с (DoubleD 14,5х10"DeTech) елипса , оригиналната не съм я закачал по-вече от година затова и я продавам .
работя на sens 31-32 с исключен автомат(демек оная чертичка дето обикаля цифрата Я НАМА) рекордите ми са , денарий на около 30 , колония двуглава на около 40см а имаше и доста керемиди над нея , тетра под 50см . При така издута машина единственото желязо което копая от време на време и римски пирон
Интересното при мен е че оригиналната антена не позволявя такова издуване(по-вече паразитни сигнали) , един приятел се изказа че благодарение да дългата работа с елипсата електрониката на машината се е напаснала спрямо антената , явно машината има такива самонастройващи се възможности за които производитела не пише ништо Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy (НЕ МИ СЕ ВЯРВА) Very Happy
Сигурно има значение и почвата аз работя във варненска област и шуменски окръг.
дано съм ти бил ролезен с нешто
забравих , GAIN на 7 пада малко дълбочината но така различавам ловна съчма , при издут GAIN съчмата ми я дава като монета

изглежда стандартната антена е по-чувствителна .моя приятел работи с антена exelerator 12 и също му дава по-малко паразитни сигнали,но трябва да видиш как тежи
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyНед Яну 25, 2009 7:38 pm

за теглото виж в руския сайт посочват грамовете
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyНед Яну 25, 2009 7:57 pm

sve написа:
Аз с оригиналната също успявам да го усиля до 31, даже до 32, но тук във Варна почвата е лека(не навсякъде де). Няколко пъти слизам до едно село доста на юг и там ми се налага да работя на 13-15 максимум. Искам да ви попитам при вас има ли го този проблем да не засича малки синджирчета. Имам едно синджирче вкъщи и дори и като го упирам на питата се затруднява да го засече, а миниатюрните акчета ги вади от 15см дълбочина. Как става тоя номер и аз незнам. Има ли го при вас това явление?

на тежки почви в случай че трябва да се сваля чувствителноста под 22 би трябвало да се премине на полуавтоматичначувствителност. за симджрчетта, мисля че засича плетките по отделно и ни дава сигнал който идва само от една плетка и ако е куха или много фина съответно сигнал за много фино
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyПон Яну 26, 2009 11:17 am

deso написа:
sve написа:
Аз с оригиналната също успявам да го усиля до 31, даже до 32, но тук във Варна почвата е лека(не навсякъде де). Няколко пъти слизам до едно село доста на юг и там ми се налага да работя на 13-15 максимум. Искам да ви попитам при вас има ли го този проблем да не засича малки синджирчета. Имам едно синджирче вкъщи и дори и като го упирам на питата се затруднява да го засече, а миниатюрните акчета ги вади от 15см дълбочина. Как става тоя номер и аз незнам. Има ли го при вас това явление?

на тежки почви в случай че трябва да се сваля чувствителноста под 22 би трябвало да се премине на полуавтоматичначувствителност. за симджрчетта, мисля че засича плетките по отделно и ни дава сигнал който идва само от една плетка и ако е куха или много фина съответно сигнал за много фино
Автоматичната чувствителност според мен е за хора които тепърва хващат апарата но хора които работят с него от доста време не е удачно да я използват колега при нас почвите на доста места са доста тежки веднъж даже на един обект работих на Sens 10 апарата доста сплитчи но пак имаше прилична дълбочина като пуснах автоматичния Sens дълбочината падна значително ако мога да направя някаква съпоставка ако на ръчен хващаше 10 ст на 10см то на автоматичен ги хващаше на не повече от 4см така че според мен колкото и да е тежък даден район по добре е да намалиш чувствителноста до минимум от колкото да работиш на автомат
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyВто Яну 27, 2009 11:44 pm

djendaka написа:
deso написа:
sve написа:
Аз с оригиналната също успявам да го усиля до 31, даже до 32, но тук във Варна почвата е лека(не навсякъде де). Няколко пъти слизам до едно село доста на юг и там ми се налага да работя на 13-15 максимум. Искам да ви попитам при вас има ли го този проблем да не засича малки синджирчета. Имам едно синджирче вкъщи и дори и като го упирам на питата се затруднява да го засече, а миниатюрните акчета ги вади от 15см дълбочина. Как става тоя номер и аз незнам. Има ли го при вас това явление?

на тежки почви в случай че трябва да се сваля чувствителноста под 22 би трябвало да се премине на полуавтоматичначувствителност. за симджрчетта, мисля че засича плетките по отделно и ни дава сигнал който идва само от една плетка и ако е куха или много фина съответно сигнал за много фино
Автоматичната чувствителност според мен е за хора които тепърва хващат апарата но хора които работят с него от доста време не е удачно да я използват колега при нас почвите на доста места са доста тежки веднъж даже на един обект работих на Sens 10 апарата доста сплитчи но пак имаше прилична дълбочина като пуснах автоматичния Sens дълбочината падна значително ако мога да направя някаква съпоставка ако на ръчен хващаше 10 ст на 10см то на автоматичен ги хващаше на не повече от 4см така че според мен колкото и да е тежък даден район по добре е да намалиш чувствителноста до минимум от колкото да работиш на автомат

когато настроиван чувствителността - на автоматична търся едно чисто място,настроивам threshold звука на слабо доловим/винаги ползвам слушалки/превключвам на ръчна чувствителност и ако постояния звука е стабилен почвам да го увеличавам . в момента в който стане променлив връщам назад търсеики правия звук .така настроен детектора е на махимална чувствителност,позволяваща почвата.в хода на работата проверявам дали не би могло да се качи още малко или обратното да се намали ако има нужда. обикновено заради паразитни сигнали се налага да свалям.

нали имаше някакъв проблем с екрана на твоя, виж тая страница http://www.geocities.com/powerline_bg/index_bg/uslugi.html
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyСря Яну 28, 2009 11:14 am

Проблема на машинката за която попитах не беше със екрана а с това че от време на време сама се включва и изключва и преминава на фабричните настойки което в процес на работа е доста неприятно
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




минелаб ехплорер Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер EmptyСря Яну 28, 2009 1:30 pm

Коя от тези две пити е по-добра за Explorer SE, ако някой е работил и с двете - 10х14 на Detech или 15 WOT на Coiltek? Аз имам втората, но съм я ползвал само веднъж - на едно много орудено място, където трябваше да намаля чувствителността под 10. Стори ми се толкова стабилна колкото и оригиналната (11" Pro Coil). Чудя се дали да си поръчам Detech 10x14, но ако не е по-добра от 15" WOT няма смисъл.
Върнете се в началото Go down
 
минелаб ехплорер
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» купувам GPX5000
» МИНЕЛАБ 705
» КОПУВАМ МИНЕЛАБ МУСКЕТАР

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: