Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  ПРОГРАМА С ТОЧКИТЕПРОГРАМА С ТОЧКИТЕ  
НОВО Multi Kruzer

ПРОМО ЦЕНИ НА ...

Дълбока програма XP DEUS

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Навигация

МАГАЗИН ДЕТЕКТОРИ

Продавам ТМ 808
Сря Юни 27, 2018 2:47 pm by ton69
Уреда е чисто нов, неупотребяван, в кашон, пълен комплект , ръководство на български -1200лв тел. …

Comments: 0
Търся Скуп( сито) за плажа
Нед Май 13, 2018 8:50 pm by deultum
Търся да си купя сито за плажа от този тип може и втора ръка
[url=https://servimg.com/view/19616577/212]

Comments: 2
Продава се Minelab Eureka Gold
Чет Апр 26, 2018 8:31 pm by deultum
Апарата е в много добро визуално и техническо състояние. Продава се с две сонди стандартна …

Comments: 0
Продавам SEF 12х15" антена за GPX и SD на MINELAB
Сря Фев 14, 2018 10:56 am by joro i
Цена 160 лв.  тел. за връзка 0878572341

Comments: 1
Keywords
продавам minelab грунда tesoro kupuvam nexus standard металотърсач голден Spectrum tejon врътка lorenz пират wave prodavam Coil нишани mask маск golden white miladinka GOLD Майнлаб POWER
Share | 

Mikron пускат подобрен NRG 100

Go down 
АвторСъобщение
imperio
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Mikron пускат подобрен NRG 100   Вто Фев 26, 2008 8:04 pm

Mikron пускат подобрена версия на новия NRG 100. Апарата се предлага с 27см. и 36см. сонди.

Технически характеристики:

- Микропроцесорно управление на дискриминацията и автоматичния земен баланс.
- Възможност за избор между автоматичен и ръчен баланс към условията на почвата.
- Ръчен земен баланс може да бъде избран по желание на оператора за фиксирна настройка към точно определена почва. Подходящ е за нормални почви с по-ниска минерализация.
- Автоматично звуково различаване на металите по време на търсене – висок тон за цветни метали, нисък тон за черни (магнитни).
- Допълнителен режим на работа само за цветни (благородни) метали (IRON MASK). Този режим позволява да се работи бързо и ефективно и е особено подходящ за замърсени местности с железни отпадъци.
- Режим VCO за точно локализиране на засечения обект.
- Автоматична настройка спрямо температурните изменения.
- Регулиране степента на дискриминация на различните метали.
- Настройка на уреда към почвата в зависимост от степента на минерализация.
- Регулиране силата на звука.
- Настройка прага на звука.
- Повишена стабилност на електронния блок при електромагнитни смущения( далекопроводи, радари и др.)
- Мигащ червен индикатор за изтощен акумулатор.
- Работна честота – 12,5 кHz
- Металдетекторът е частично херметизиран и можe да се потапя във вода до кутията. Когато се търсят единични монети, той показва положението им в земята: хоризонтално или вертикално .
Захранването на NRG-100 е с акумулаторен блок 12V / 2800mAh. В комплекта на апарата има автоматично зарядно устройство за него. Зареждането става без да се демонтира от апарата.
Времето за работа с едно зареждане е около 30 часа.
Тегло на апарата в сглобен вид – 1,4 кг. с батериите.
Към всеки апарат има инструкция за работа с него.
NRG-100 се предлага комплектован с 27см. сонда. С него може да се използва също и търсеща сонда: 36см. По малката 27см. е предназначена предимно за единични монети и дребни предмети, а 36см. се използва за по-големи предмeти на по-голяма дълбочина.
Върнете се в началото Go down
Rosi
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Черупка   Чет Фев 28, 2008 9:34 am

Не само защото с Микрон сме в отлични делови отношения, а защото лично видях новата им глава, смея да твърдя следното: изработката и дизайнът са перфектни - без никакви забележки. Материалът е с изключителни механични и естетически качества.
imperio
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Чет Фев 28, 2008 11:11 am

Напоследък доста известни производители залагат на DD сонда.

НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
imperio
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Вто Мар 04, 2008 5:23 pm

Малко видео от фирмата производител.Павето е гранит дава много силен сигнал, когато не е изчистено. На този тест DISC e в положение към капачката, "Mineralisation" e малко след средата.

НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
imperio
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Сря Мар 05, 2008 2:01 am

Още един клип на NRG 100. Режим "желязна маска".

imperio
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Чет Мар 13, 2008 6:55 pm

Днес опитах NRG 100 на открито. По липса на време не можах да търкам продължително и на различен терен, но и краткото изпитание което направих ми дава повод да твърдя това което казвах и преди, а именно че в тази ценова категория това е един от най-добрите апарати Cool По-натам ще пусна обстойна информация.

riko
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: микрон   Пон Мар 17, 2008 4:35 pm

империо с малка или с голяма антена пробва нрг 100,защото се закрастих да взема,но много ме навиват за голяма,а досега не съм работил с нестандартни и се притеснявам дали няма да испуска по малките предмети,даи един акъл, щото вече немам нерви.
Aemilivs
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Пон Мар 17, 2008 4:53 pm

лично мнение: ако нямаш опит с големи антени по-добре не взимай.за някъде са идеални.примерно за нереголвани обекти,където плитките сигнали са обрани и са останали по-дълбоките.но забрави за малки монетки и хубаво локализиране.лично за мен голямата антена е ташак работа.
imperio
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Пон Мар 17, 2008 6:11 pm

Днес правих доста обстойно изпитание на един терен с размер 20х20 метра, където съм опитвал с часове Екплорер СЕ, Енигма (от по-старите модели) УЛФ 21, и два врачански апарата. Мястото не е археологически паметник но излизат разни дребни дрънкулки, не е замърсено със съвременни боклуци.Почвата е с ниска, до средна степен на минерализация. Хванах 6 бронзови сигнала, всичките в дълбочина а не просто пропуснати в повърхностния слой. Два от сигналите извадих в режим "желязна маска", с допълнително pin point локализиране при ваденето. Тези дни специално ще тествам автоматичния режим на грундиране.

Radislav
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Чет Май 28, 2009 11:50 am

По какво се различават подобрения от стария NRG-100.Визуално може ли да се разбере , кой е новият ?

Последната промяна е направена от Radislav на Сря Ное 18, 2009 11:07 am; мнението е било променяно общо 1 път
imperio
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Чет Май 28, 2009 3:17 pm

Ако купуваш втора ръка е препоръчително да е с голяма остатъчна гаранция. Ако го вземаш да търсиш гърнета трябва да си наясно че това е монетар който в това отношение не се различва от апарати за 2000 лева. Сиреч, вероятността за детекция на килиграмово гърне на 80 сантиметра със стандартна сонда е минимална дори почвата да не е силно минерализирана.

Последната промяна е направена от imperio на Съб Ное 21, 2009 1:24 am; мнението е било променяно общо 1 път
Ancient Hunter
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Нед Юни 07, 2009 8:20 pm

Radislav написа:
Какви други сонди са подходящи за него ?
36см. - http://www.mikronbg.com/coils.html
Чумата
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Нед Яну 08, 2012 7:32 pm

imperio написа:

Когато се търсят единични монети, той показва положението им в земята: хоризонтално или вертикално .

Това с хоризонтално или вертикално ,как се разбира?

За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Нед Яну 08, 2012 8:08 pm

Като е вертикално монетата дава двоен сигнал(без център).
Това е характерно май само за ДД антената.Някой ако има детектор
с концентрична да пробва и да сподели резултата че ми стана интересно Smile
Ancient Hunter
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Нед Яну 08, 2012 8:38 pm

Цитат :
Това с хоризонтално или вертикално ,как се разбира?
По звука:

Тук даже се усеща, че монетата е застанала леко на една страна на дясно. Когато е точно вертикално, звука е двоен и в двете посоки.
veselin_grozdanov
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Чет Яну 26, 2012 7:54 pm

Изглежда добър апарат Rolling Eyes
hemeleon
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Здравей колега,искам да попитам нещо цена да знаеш зо този Микрон,   Сря Мар 14, 2012 10:55 pm

veselin_grozdanov написа:
Изглежда добър апарат Rolling Eyes
petar.delipetrov
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: NRG-100   Вто Окт 01, 2013 8:48 pm

да разбирам ли че това е апарат от рода на G maxx,Explorer SE
,Fisher F75?Питам понеже ми попадна един ,ама не знам как се работи с него ?
vesco
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Mikron пускат подобрен NRG 100   Вто Окт 01, 2013 10:47 pm

petar.delipetrov написа:
да разбирам ли че това е апарат от рода на G maxx,Explorer SE
,Fisher F75?Питам понеже ми попадна един ,ама не знам как се работи с него ?
да ама не
petar.delipetrov
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Микрон-100   Сря Окт 02, 2013 7:02 pm

колега теб нещо те сьмнява?

Mikron пускат подобрен NRG 100
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics