Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Coil маск TEKNETICS GOLD Minelab deus нишани mask nexus nokta Spectrum Майнлаб врътка tesoro prodavam miladinka Fisher kupuvam пират Simplex VANQUISH wave грунда голден lorenz 5000
 

 Вапрос за гти 2500.

Go down 
+6
maksim12
wallb2
mrsylver
bobo
trakieca
handjata
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 21, 2011 11:20 pm

Колега "handjata" Не си пипай Threshold ,както си е настроен автоматично си го оставаш така
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 21, 2011 11:27 pm

trakieca написа:
Колега "handjata" Не си пипай Threshold ,както си е настроен автоматично си го оставаш така
Колега атова възбуждане от каде мога да го сваля малко.
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 21, 2011 11:37 pm

[/quote]
Колега атова възбуждане от каде мога да го сваля малко.
[/quote]
Със слушалки ли работиш ? Ако си със слушалки извади буксата на слушалките и пак я сложи и си регулирай шума със копчетата на слушалките, не променяй авт. му настройки още в началото . Ако това бучене не спира отново го изключи и му върни заводските настройки със задържане на бутона Power повече от 5 секунди ,също не се опитвай да работиш във началото със средната антена 12,5" ,тя не се справя добре на тежки почви ,работи си само със малката 9,5" докато се научиш да работиш със апарата а за вбъдеще си вземи една DD антена
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 21, 2011 11:44 pm

trakieca написа:
Колега атова възбуждане от каде мога да го сваля малко.
[/quote]
Със слушалки ли работиш ? Ако си със слушалки извади буксата на слушалките и пак я сложи и си регулирай шума със копчетата на слушалките, не променяй авт. му настройки още в началото . Ако това бучене не спира отново го изключи и му върни заводските настройки със задържане на бутона Power повече от 5 секунди ,също не се опитвай да работиш във началото със средната антена 12,5" ,тя не се справя добре на тежки почви ,работи си само със малката 9,5" докато се научиш да работиш със апарата а за вбъдеще си вземи една DD антена[/quote]
Ами това чудо го взех с три антени.
средна ,малка и 45 см-голяма.
а иначе работя без слушалки, и
със средната,но ще я сменя
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 21, 2011 11:58 pm

Колега "handjata" още един съвет от мен ,работи си със слушалките и си включвай когато си в режим на дискриминация Audio Bi-Level за двата тона ,така по-лесно ще разбираш кое е желязо и кое не ,чрез Menu прелистваш до Audio Bi-Level и със бутон + го включваш ще видиш каква е разликата и успех cheers
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyПет Апр 22, 2011 12:00 am

trakieca написа:
Колега "handjata" още един съвет от мен ,работи си със слушалките и си включвай когато си в режим на дискриминация Audio Bi-Level за двата тона ,така по-лесно ще разбираш кое е желязо и кое не ,чрез Menu прелистваш до Audio Bi-Level и със бутон + го включваш ще видиш каква е разликата и успех cheers

ОК колега.Мерси за помоща.
Не всеки които знае се отзовава
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyПон Апр 25, 2011 11:02 pm

handjata написа:
trakieca написа:
Колега "handjata" още един съвет от мен ,работи си със слушалките и си включвай когато си в режим на дискриминация Audio Bi-Level за двата тона ,така по-лесно ще разбираш кое е желязо и кое не ,чрез Menu прелистваш до Audio Bi-Level и със бутон + го включваш ще видиш каква е разликата и успех cheers

ОК колега.Мерси за помоща.
Не всеки които знае се отзовава

Имам още вапроси относно апарата.

Има ли значение батерията за дълбочината
9,6 презаревдащи(8 по 1,2в)или 8 по 1.5в.

- Frequency избор на работна честота-ако се променя,
какво влияние оказва на дълбочината
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyПон Апр 25, 2011 11:25 pm

Има ли значение батерията за дълбочината
9,6 презаревдащи(8 по 1,2в)или 8 по 1.5в.
Не ,няма значение при 9,6 волта работиш на по-ниско напрежение от стандартната 12 волта , При 12 волта дълбочината не ти се покачва ,но за сметка на това батерията ще държи повече и няма да имаш фалшиви сигнали при 9,6в много често се случва да има лоша дискриминация ,аз работя със 12 волтова акумул.батерия 1,3 Аh и си я нося на кръста ,много добре дискриминира и държи много дълго батерията, но трябва да си прикачиш тел.кабел и да се консултираш със специалист
- Frequency избор на работна честота-ако се променя,
какво влияние оказва на дълбочината[/quote]
Frequency се влия единствено от високо напрежение когато си под някой стълб или до теб някой колега търси със металдетектор си я настройваш най-много до 1-2 чертички не повече, също по-високата честота се повишава чуствителността към златото ,но пък намаля чуствителността си към среброто и обратно не се влия от дълбочината Very Happy
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyВто Апр 26, 2011 12:52 am

trakieca написа:
Има ли значение батерията за дълбочината
9,6 презаревдащи(8 по 1,2в)или 8 по 1.5в.
Не ,няма значение при 9,6 волта работиш на по-ниско напрежение от стандартната 12 волта , При 12 волта дълбочината не ти се покачва ,но за сметка на това батерията ще държи повече и няма да имаш фалшиви сигнали при 9,6в много често се случва да има лоша дискриминация ,аз работя със 12 волтова акумул.батерия 1,3 Аh и си я нося на кръста ,много добре дискриминира и държи много дълго батерията, но трябва да си прикачиш тел.кабел и да се консултираш със специалист
- Frequency избор на работна честота-ако се променя,
какво влияние оказва на дълбочината
Frequency се влия единствено от високо напрежение когато си под някой стълб или до теб някой колега търси със металдетектор си я настройваш най-много до 1-2 чертички не повече, също по-високата честота се повишава чуствителността към златото ,но пък намаля чуствителността си към среброто и обратно не се влия от дълбочината Very Happy[/quote]

колега може ли някаква снимка да ми пратиш на , или каде да търся 12в.батерия,
но трябва да знам как изглежда
за кабела не е проблем.
а иначе голд голд голд Very Happy
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyСря Апр 27, 2011 1:32 pm

handjata написа:
trakieca написа:
Има ли значение батерията за дълбочината
9,6 презаревдащи(8 по 1,2в)или 8 по 1.5в.
Не ,няма значение при 9,6 волта работиш на по-ниско напрежение от стандартната 12 волта , При 12 волта дълбочината не ти се покачва ,но за сметка на това батерията ще държи повече и няма да имаш фалшиви сигнали при 9,6в много често се случва да има лоша дискриминация ,аз работя със 12 волтова акумул.батерия 1,3 Аh и си я нося на кръста ,много добре дискриминира и държи много дълго батерията, но трябва да си прикачиш тел.кабел и да се консултираш със специалист
- Frequency избор на работна честота-ако се променя,
какво влияние оказва на дълбочината
Frequency се влия единствено от високо напрежение когато си под някой стълб или до теб някой колега търси със металдетектор си я настройваш най-много до 1-2 чертички не повече, също по-високата честота се повишава чуствителността към златото ,но пък намаля чуствителността си към среброто и обратно не се влия от дълбочината Very Happy

колега може ли някаква снимка да ми пратиш на , или каде да търся 12в.батерия,
но трябва да знам как изглежда
за кабела не е проблем.
а иначе голд голд голд Very Happy [/quote]

Колега готово е.
сложих и 12в.батерия.
Мерси за помоща Smile
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyСря Апр 27, 2011 1:42 pm

Колега "handjata" браво cheers сега вече имаш съвсем друг апарат и по-добра дискриминация и успех cheers
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyСря Апр 27, 2011 2:17 pm

trakieca написа:
Колега "handjata" браво cheers сега вече имаш съвсем друг апарат и по-добра дискриминация и успех cheers
Е ,колега лошото е че от сутринта вали дъжди...
Върнете се в началото Go down
boom_n
Новобранец
Новобранец




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyСря Апр 27, 2011 5:21 pm

Колеги това с батериите ме заинтересува няма ли да има снимчица?
И друго не става ли да се използва оригиналната кутиика за батерии но вместо 1,2V да пъхнем 1,5V ?
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyСря Апр 27, 2011 8:08 pm

Имах GTI2500, които купих през 2001 година и винаги сам зареждал 8 батерии по 1.5В = 12В. Апарата, както и всеки друг, си има вграден стабилизатор на напрежението, които осигурява необходимото за работата на електрониката захранване. Най-добрия вариант е да се използва външна акумулаторна батерия, която да се включва през куплънг към апарата, при което да се изключва захранването от батериите. Както при различните електронни преносими устройства, които могат да работят на батерии или с външно захранване. Трябва да се монтира подходящо женския куплънг(букса), към него да се свържат през нормално затворен контакт (+) на батерийното захранване и през нормално отворения контакт (+) от куплънга на 12В акумулаторната батерия. При този случай, когато куплънга на акумулаторната батерия е включен, апарата ще работи на захранване от него, а когато е изключен( изваден от буксата), апарата ще работи на батериите 8х1.5В. Така ще имаш 2 пъти повече време за работа ! Самия акумулатор може да се защипва, например, механично към кутията в държач, закрепен отстрани. Самата батерия ще има 1 женска букса, в която да се включва зарядното устройство и 1 кабелче с куплънга за включване в апарата. Може и да се направи кабелче с куплънг в единия край и букса в другия, което да се включва в зарядното и батерията при нужда от презареждане( всеки път след използване). Желая успех и пиши как се справяш!
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyСря Апр 27, 2011 9:18 pm

boom_n написа:
Колеги това с батериите ме заинтересува няма ли да има снимчица?
И друго не става ли да се използва оригиналната кутиика за батерии но вместо 1,2V да пъхнем 1,5V ?
Колега аз направих както ме посаветва по горе (тракиеца)
купих 12в.акум.батерия 1.3амп.ч,-15лв ,зарядно малко по скъпо25лв.
монтирах букса на кутията.
на кабела от единия краи са две клеми(синя и червена)
те отиват в акумолатора, а от другия краи е букса като зарядно на гсм,N--IA
само яе малко по дебела.
те таз букса отива в апарата.
а батерията може и на колан да се сложи,
може и в джоба ,ама може да ти свали панталона ,ако ти е хлабав.
-моето впечатление-проблема е решен на 100% Very Happy Very Happy
а 1.5в.батерии ни-мн не намерих.
все са по 1.2в.
а батериите от апарата ги махам,и става малко по лек,
за тези на които им тежи разбира се cheers
Върнете се в началото Go down
Kopacha
Новобранец
Новобранец




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 11:29 am

handjata написа:
boom_n написа:
Колеги това с батериите ме заинтересува няма ли да има снимчица?
И друго не става ли да се използва оригиналната кутиика за батерии но вместо 1,2V да пъхнем 1,5V ?
Колега аз направих както ме посаветва по горе (тракиеца)
купих 12в.акум.батерия 1.3амп.ч,-15лв ,зарядно малко по скъпо25лв.
монтирах букса на кутията.
на кабела от единия краи са две клеми(синя и червена)
те отиват в акумолатора, а от другия краи е букса като зарядно на гсм,N--IA
само яе малко по дебела.
те таз букса отива в апарата.
а батерията може и на колан да се сложи,
може и в джоба ,ама може да ти свали панталона ,ако ти е хлабав.
-моето впечатление-проблема е решен на 100% Very Happy Very Happy
а 1.5в.батерии ни-мн не намерих.
все са по 1.2в.
а батериите от апарата ги махам,и става малко по лек,
за тези на които им тежи разбира се cheers


Винаги са по 1.2 волта просто не може да се направи по тази технология с друг волтаж , но пък акумулатор направен от няколко такива клетки върши перфектна работа , по принцип NIMH елементите са нечувствителни към късо съединение , презареждане и преразреждане , едиствения им проблем е че при отрицателни температури капацитета им намалява, да много по-скъпи са от обикновените оловни акумулатори но си струва , аз съм правил на приятел резервна батерия от такива клетки като в същото време машината му беше оригинално с такива.
Върнете се в началото Go down
boom_n
Новобранец
Новобранец




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 1:30 pm

Колега Aurelius точно такива батерии ми трябват, защото нещо не ми се приспособява с друга външна батерия, а и за какво ми е със сегашните 1,2V 2100mAh си искарвам два дни без да зареждам, а аз таркам от сутрин до вечер.Просто исках да видя дали ще стане по стабилен при дискриминация както казва trakieca.
И да попитам някои с голяма антена EXCELERATOR II 45см.DD работил ли е и как се справя, забелязах че handjata каза че има ако не те затруднявам може ли да дадеш някакво мнение, някаква дълбочина съпоставена с 12,5" че много съм и навит.
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 4:33 pm

Колега "boom_n" наистина при 12в.акум. батерия се подобрява дискриминацията , така апарата работи на 100% ,при 1,2 в. акум . батерий му пада напрежението от стандартната 12 волта , възможностите на апарата се снижават почти на половина да не говорим ,че със голямата антена или със каквато и друга голяма антена за Гарет на втория час започваш да копаеш само железа и започва да издава фалшиви сигнали ,спомням си когато бях със старите батерий как сигналите ми ги дава различно на каквато и програма да ги включа, просто смях във залата Very Happy , сега вече нямам такъв проблем покаже ли ми на дисплея конкретна цифра това е точно което трябва да е и успех cheers
Върнете се в началото Go down
boom_n
Новобранец
Новобранец




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 7:38 pm

Не че и сега много ме е бъркал но на замърсено се опитва девета симпфония на бетовен да вади Very Happy но сега знам защо Twisted Evil благодаря много за отговора и наи вече за темата cheers
Само оше едно нещо с 1,5V от менюто на алкални или на презареждащи даваш, чувал сам че на презареждащи вдигало мощност така ли е?
В смисал знам че на алкални се слага когато със 1,5V а на презареждащи когато си с 1,2V и от там се получава и разликата в мощноста.
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 8:15 pm

Колега "boom_n" само ,когато си със 1,2V го включваш на Recharge иначе когато си на 1,5V го оставяш на алкални и когато си със външна 12V акум.батерия също го оставяш на алкални Very Happy
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 8:20 pm

trakieca написа:
Колега "boom_n" наистина при 12в.акум. батерия се подобрява дискриминацията , така апарата работи на 100% ,при 1,2 в. акум . батерий му пада напрежението от стандартната 12 волта , възможностите на апарата се снижават почти на половина да не говорим ,че със голямата антена или със каквато и друга голяма антена за Гарет на втория час започваш да копаеш само железа и започва да издава фалшиви сигнали ,спомням си когато бях със старите батерий как сигналите ми ги дава различно на каквато и програма да ги включа, просто смях във залата Very Happy , сега вече нямам такъв проблем покаже ли ми на дисплея конкретна цифра това е точно което трябва да е и успех cheers
Еее, колега аз с1.2 в. направих състояние.
колянов вал от трактор,6 бр.лемежи,три лястовици,идр.
абе има няма 60-70кг. а с акумолатора съм но куршуми иняои други неща Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промяна е направена от handjata на Чет Апр 28, 2011 8:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 8:26 pm

boom_n написа:
чувал сам че на презареждащи вдигало мощност така ли е?
В смисал знам че на алкални се слага когато със 1,5V а на презареждащи когато си с 1,2V и от там се получава и разликата в мощноста.

Аз правя разлика между 9,6V акум.батерий и 12V акум .батерия - при 12V акум .батерия се вдига мощността само ,когато си на режим Al Metall иначе на режим със дискриминация не.
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 8:31 pm

boom_n написа:
Колега Aurelius точно такива батерии ми трябват, защото нещо не ми се приспособява с друга външна батерия, а и за какво ми е със сегашните 1,2V 2100mAh си искарвам два дни без да зареждам, а аз таркам от сутрин до вечер.Просто исках да видя дали ще стане по стабилен при дискриминация както казва trakieca.
И да попитам някои с голяма антена EXCELERATOR II 45см.DD работил ли е и как се справя, забелязах че handjata каза че има ако не те затруднявам може ли да дадеш някакво мнение, някаква дълбочина съпоставена с 12,5" че много съм и навит.
колега само я пробвах дали работи,и това е.
Very Happy
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 8:46 pm

Колега "handjata" пробвай Excelerator 45 см как се справя на силно орудено и на колко сантиметра засича монета във земята Very Happy
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вапрос за гти 2500.   2500 - Вапрос за гти 2500. - Page 2 EmptyЧет Апр 28, 2011 9:00 pm

trakieca написа:
Колега "handjata" пробвай Excelerator 45 см как се справя на силно орудено и на колко сантиметра засича монета във земята Very Happy
На ал метал или...........
Кажи какво точно искаш,и нема ядове Very Happy
само че нали знаеш че още съм аматиор Very Happy
Върнете се в началото Go down
 
Вапрос за гти 2500.
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» вапрос
» ВАПРОС ЗА ПРИЗМ 4
» гарет ат про

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Garrett Металотърсачи-
Идете на: