Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Търсене на злато с металотърсач

Go down 
+14
jordan_nenov
colin96
gold bug-2
peneff72
adminn
mdetectors.bg
borislav123
Mitbull
ivanasen
miroslavmladenov
milko
dektariev
vvurbanov
Kiril62
18 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyВто Авг 28, 2012 3:48 pm


След като прочетох за един самороден къс злато на стойност 1 000 000 долара, открит в Австралия с помощта на металотърсач, аз се запалих по тази идея. В тази статия, която напълно ме очарова, се разказваше за цяла купчина злато, открити с метални детектори. След серия подобни публикации, които аз вече следях, един от тези прибори се появи в моя “непременно да купя” списък и през 1988 г., най-накрая си поръчах «A3b-Gold Hunter» на компанията "Гарет".
В наръчника към моя чисто нов металотърсач беше казано, че с негова помощ всички мои мечти ще се сбъднат! И така, след многото години, изминали оттогава, мога да споделя с вас добри новини. Може напълно да потвърдя, че това странно изглеждащо приспособление наистина работи! За времето, в което се занимавах с търсене на злато с металотърсача, аз намерих няколко забележителни съкровища, равни на който има много малко в страната!
Първо, мисля, че трябва да обясня думата "съкровище". Под това аз разбирам всичко, което е скрито или под земята или под водата.
Ако все още нямате засега вълнуващата възможност да намерите лъскаво парче злато в малка скална пукнатина или стари монети, погребан под слой от борови иглички в страни от пътя, вие съвсем лесно можете да се научите да цените и другите находки.
Откриването и изкопаването на някои прости обекти, независимо дали това е стара железна кутия за тютюн, конска подкова или останки от стар емайлиран тас, принадлежат към моето разбиране за удоволствие от търсенето. Купчината стари ръждясали кутии зад отдавна забравените миньорски хижи, металните късове в камъчетата, ми напомнят за тези, които преди нас са преминали по "златната" пътека.
Някои ловци наричат такива предмети "фалшиви писъци", но аз се научих да ги ценя като интересна частица от вчерашния ни ден.
Първото нещо, което трябва да направите, преди да започнете да се обучавате да работите с металотърсача, е внимателно да прочетете инструкциите за ползване на производителя. Запознайте се с всички характеристики на вашия модел. За да постигнете най-добри резултати при работата със своя детектор, изучете добре инструкциите за неговата употреба. Съветвам ви да не тръгвате към полето до момента, в който не сте разбрали и изучили всички негови характеристики и качества, дори това да ви отнеме известно време. Методът “проба – грешка”, макар и широко използван, отнема много повече време.
Най-доброто място за запознаване с новия си металдетектор може да бъде добре познатата ви територия близо до дома. Но е необходимо да се убедите, че сте избрали за своите експерименти земя, в която няма зарити кабели на електрозахранването, стоманени водопроводни тръби , телефонни кабели и друго такова подземно стопанство. На не много голям участък можете да си направите добър тест: на различна дълбочина от 5 до 25 см закопайте няколко метални предмета, например, пирон, смачкано на кълбо алуминиево фолио, метална лъжица, една или няколко монети, златен пръстен. На по-голяма дълбочина от 40 до 60 см заровете стоманена кофа за вода.
За да маркирате местата, където са скрити тези неща, можете да използвате малки парченца разноцветна тъкан, прикрепени към пръчка. Отбележете дълбочината, на която са били заровени обектите! След това можете да започнете да сканирате земята, слушайки сигналите на своя металотърсач. Ако слушате много внимателно, скоро ще се научите да правите разлика между различните тонове, които са характерни за различните метали. Постепенно може да се научите да разпознавате по звука дълбочината, на която се намира обекта. Всичко това ще направи вашия курс на обучение още по-интересен и сложен. Разбира се има металотърсачи, които автоматично определят метала на предмета и приблизителната му дълбочина, но моя не беше такъв.
Като се запасите с търпение, пробвайте да търсите както изцяло метални предмети, така и такива, направени от метал и друг материал. За постигане на най-добрите резултати, сложете слушалките на ушите си. Следвайки инструкциите, използвайте и автоматичната и ръчната настройка на прибора. Работете с тях, докато не изучите всички нюанси на работата му. Продължете с ръчния режим, докато не настроите уреда максимално добре. Металотърсачите са най-чувствителни именно на ръчен режим, но тогава са и най-нестабилни.
След като се запознаете с всички функции и се научите добре да разпознавате различните видове метал по издавания звук, може с пълна увереност и надежда да отидете в природата и да изпитате детектора в "бойни" условия. Разбира се, има известна разлика в звука при един и същ предмет и на една и съща дълбочина, но единия стоял в слегналата се и добре утъпкана от годините почва, а другия току що закопан. Разпространението на електромагнитните вълни , излъчено от бобината се изкривява и е различно в двата случая, оттам и разликите в звука. Но при добра първоначална подготовка с това се свиква бързо.
Интересно е, че дори и да се затруднявате с разбирането на инструкциите за ползване, работата с металотърсача бързо и лесно се усвоява. Обяснението е просто – за първото е необходима известна първоначална техническа подготовка, която не всеки има, но всеки, стига да чува добре, много бързо свързва промените на височините и тона в слушалките с вида метал на предмета, големината му и дълбочината, на която се намира. За човешкия мозък това е доста тривиална задача.
Мисля, че електронното оборудване за търсене на злато и работата с него е много просто. За да изкопаете “съкровището” ви е необходим някакъв инструмент. За мека почва е достатъчно една по-дълга лъжица. Там където почвата и сбита и съдържа много камъни, може да се употреби малък лост с остър край. За предмети, заровени по-дълбоко понякога се налага кирка. Когато работя с металотърсача в райони богати на злато, аз винаги нося със себе си и ситото за промиване на злато и лопата. Когато при работа в такъв район прибора започне да “пищи”, с лопатата загребвам част от почвата и я слагам в ситото. След това сканирам ситото с металотърсача, за да определя дали обекта е там, или все още е в земята. Ако е в ситото отсейвам или промивам почвата, докато не намеря това, заради което пищи моя уред. Разбира се, ситото не трябва да е метално, защото металдетектора ще пищи и при празно сито. Накрая, все пак, винаги сканирам още веднъж почвата, там където е бил предмета, за да се уверя, че няма още нещо по-дълбоко разположено.
Не се обезкуражавайте, ако всичко, което намирате са стари пирони и парчета ръждясало желязо. Това понякога се случва на определени места. Решителността и търпението ще ви помогнат един ден да сложите скъпоценен къс самородно злато в джоба си! Когато това се случи, ще ви трябва кожена торбичка или пластмасова кутийка, в който можете да затворите надеждно своята находка. Торбичка с цип също става. Аз винаги взимам всичко, което изкопавам и го занасям в лагера, за да може следващия път територията на моето, или на други любители търсене да бъде чиста и да не се губи време в повторно разкопаване. След изваждането на самороден къс злато, непременно сканирам още веднъж, защото може да има и друг къс под първия. След това изключвам металотърсача и с помоща на ситото проверявам дали в околната почва няма дребно злато, или дълбоко зарити частици, на което уреда няма да реагира. Ето тук, като правило, влиза в действие кирката. Не бива да се забравя, че дори и най-чувствителния металотърсач има своята максимална дълбочина, на която може да търси.
Аз открих, че най-добрите места за търсене и намиране на злато с металотърсач са старите изработки. Независимо дали това е изваден от мина материал и вече златото от него е иззето, или става дума за открит рудник за добив, винаги с металотърсача могат да се открият късове пропуснато злато. Някои от най-забележителните ми късове самородно злато аз намерих именно в такива места.
Аз също така изкопах няколко много добри образци на места, където в по-стари времена се е добивало злато. Като използвах металотърсача си, се натъкнах на множество места, където са “очиствали” концентрата при промишления добив. В тези места имаше основно пясък, ръждиви гвоздей, парчета различни материали и, много често, голямо количество загубени при преработката златни частици.
По време на тази своя златодобивна дейност, аз не само събрах колекция от чудесни късове самородно злато, но намерих и други уникални “съкровища”. Към тях мога да отнеса, например, стара ютия, която открих в района на много известната златоносна река Менсън в Британска Колумбия. Тя беше в доста плачевно състояние първоначално, но по-късно аз успях да я възстановя. Към другите “съкровища” спадат безброй ножове, вилици, лъжици, копчета, медали, монети, кутии за лекарства, произвеждани в началото на 19 век. Освен това намерих, навярно, тонове стари ръждясали пирони, железни кутии, консервени кутии, всевъзможни ръждясали парчета от местата за добив на злато и всякакви други, с неизвестен за мен произход и предназначение.
Всяка една находка, независимо дали е самороден къс злато с размер на боб, или е консервена кутия боб, ми носи едно прекрасно и вълнуващо чувство при разкопаването му и възбуда от мисълта за откриването на нещо ново, скрито в слоевете на земята. Това е истинско съкровище и не е важно, голямо или малко е то. Това е и нещото, заради което “електронното” добиване съществува – да чуеш очаквания и характерен писък на металотърсача от сигнала на неговата търсеща бобина!
-------------------------------------------------------------------------
Изказвам благодарност на  Георги Цветанов Георгиев.Превода който е направил и положения труд от него мисля че ще бъдат полезни на по младите колеги.
Статията е превод от статия на Linda Haze Gabris


Последната промяна е направена от Kiril62 на Съб Май 06, 2017 9:40 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyСря Авг 29, 2012 8:04 pm

Не знам кой е написал тая статия,но тя ме върна доста назад в годините.Човека казва че през 1988година е прочел за златен къс струващ 1 000 000долара.Затова си е купил модел на Гарет.Това е верно през 1978година на корицата на книжката за Гарета имаше снимка на тоя къс самородно злато.Апарата на Гарет с който беше намерен къса и самия той бяха сложени във стъклен шкаф.
Много малко опит имам при търсенето на самородно злато.Знае ли някой дали на всички находища могат да се намерят златни късове?Или има места само със златен пясък и места само със златни парчета?
Върнете се в началото Go down
dektariev
Новобранец
Новобранец
dektariev



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyЧет Авг 30, 2012 8:43 pm

колега където има големи там и малки късове злато
Върнете се в началото Go down
milko
Новобранец
Новобранец




 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: цццццццццццц    - Търсене на злато с металотърсач EmptyПон Окт 15, 2012 5:51 pm

каде ги тея големи късове злато и аз да ги набарам че ми омръзна боклуци да копам
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyПон Окт 15, 2012 7:26 pm

Laughing Laughing Laughing познат проблем
Върнете се в началото Go down
dektariev
Новобранец
Новобранец
dektariev



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyПон Окт 15, 2012 9:50 pm

боклуци боклуци оглеждай ги може да намериж нешто друго аз сега събота и неделя в реката си намерих сребърна гривна
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyВто Окт 16, 2012 12:39 am

Kiril62 написа:
 - Търсене на злато с металотърсач 31937076913435915521346157991UZcASX69F4B0hn1s6kN0
След като прочетох за един самороден къс злато на стойност 1 000 000 долара, открит в Австралия с помощта на металотърсач, аз се запалих по тази идея. В тази статия, която напълно ме очарова, се разказваше за цяла купчина злато, открити с метални детектори. След серия подобни публикации, които аз вече следях, един от тези прибори се появи в моя “непременно да купя” списък и през 1988 г., най-накрая си поръчах «A3b-Gold Hunter» на компанията "Гарет".
В наръчника към моя чисто нов металотърсач беше казано, че с негова помощ всички мои мечти ще се сбъднат! И така, след многото години, изминали оттогава, мога да споделя с вас добри новини. Може напълно да потвърдя, че това странно изглеждащо приспособление наистина работи! За времето, в което се занимавах с търсене на злато с металотърсача, аз намерих няколко забележителни съкровища, равни на който има много малко в страната!
Първо, мисля, че трябва да обясня думата "съкровище". Под това аз разбирам всичко, което е скрито или под земята или под водата.
Ако все още нямате засега вълнуващата възможност да намерите лъскаво парче злато в малка скална пукнатина или стари монети, погребан под слой от борови иглички в страни от пътя, вие съвсем лесно можете да се научите да цените и другите находки.
Откриването и изкопаването на някои прости обекти, независимо дали това е стара железна кутия за тютюн, конска подкова или останки от стар емайлиран тас, принадлежат към моето разбиране за удоволствие от търсенето. Купчината стари ръждясали кутии зад отдавна забравените миньорски хижи, металните късове в камъчетата, ми напомнят за тези, които преди нас са преминали по "златната" пътека.
Някои ловци наричат такива предмети "фалшиви писъци", но аз се научих да ги ценя като интересна частица от вчерашния ни ден.
Първото нещо, което трябва да направите, преди да започнете да се обучавате да работите с металотърсача, е внимателно да прочетете инструкциите за ползване на производителя. Запознайте се с всички характеристики на вашия модел. За да постигнете най-добри резултати при работата със своя детектор, изучете добре инструкциите за неговата употреба. Съветвам ви да не тръгвате към полето до момента, в който не сте разбрали и изучили всички негови характеристики и качества, дори това да ви отнеме известно време. Методът “проба – грешка”, макар и широко използван, отнема много повече време.
Най-доброто място за запознаване с новия си металдетектор може да бъде добре познатата ви територия близо до дома. Но е необходимо да се убедите, че сте избрали за своите експерименти земя, в която няма зарити кабели на електрозахранването, стоманени водопроводни тръби , телефонни кабели и друго такова подземно стопанство. На не много голям участък можете да си направите добър тест: на различна дълбочина от 5 до 25 см закопайте няколко метални предмета, например, пирон, смачкано на кълбо алуминиево фолио, метална лъжица, една или няколко монети, златен пръстен. На по-голяма дълбочина от 40 до 60 см заровете стоманена кофа за вода.
За да маркирате местата, където са скрити тези неща, можете да използвате малки парченца разноцветна тъкан, прикрепени към пръчка. Отбележете дълбочината, на която са били заровени обектите! След това можете да започнете да сканирате земята, слушайки сигналите на своя металотърсач. Ако слушате много внимателно, скоро ще се научите да правите разлика между различните тонове, които са характерни за различните метали. Постепенно може да се научите да разпознавате по звука дълбочината, на която се намира обекта. Всичко това ще направи вашия курс на обучение още по-интересен и сложен. Разбира се има металотърсачи, които автоматично определят метала на предмета и приблизителната му дълбочина, но моя не беше такъв.
Като се запасите с търпение, пробвайте да търсите както изцяло метални предмети, така и такива, направени от метал и друг материал. За постигане на най-добрите резултати, сложете слушалките на ушите си. Следвайки инструкциите, използвайте и автоматичната и ръчната настройка на прибора. Работете с тях, докато не изучите всички нюанси на работата му. Продължете с ръчния режим, докато не настроите уреда максимално добре. Металотърсачите са най-чувствителни именно на ръчен режим, но тогава са и най-нестабилни.
След като се запознаете с всички функции и се научите добре да разпознавате различните видове метал по издавания звук, може с пълна увереност и надежда да отидете в природата и да изпитате детектора в "бойни" условия. Разбира се, има известна разлика в звука при един и същ предмет и на една и съща дълбочина, но единия стоял в слегналата се и добре утъпкана от годините почва, а другия току що закопан. Разпространението на електромагнитните вълни , излъчено от бобината се изкривява и е различно в двата случая, оттам и разликите в звука. Но при добра първоначална подготовка с това се свиква бързо.
Интересно е, че дори и да се затруднявате с разбирането на инструкциите за ползване, работата с металотърсача бързо и лесно се усвоява. Обяснението е просто – за първото е необходима известна първоначална техническа подготовка, която не всеки има, но всеки, стига да чува добре, много бързо свързва промените на височините и тона в слушалките с вида метал на предмета, големината му и дълбочината, на която се намира. За човешкия мозък това е доста тривиална задача.
Мисля, че електронното оборудване за търсене на злато и работата с него е много просто. За да изкопаете “съкровището” ви е необходим някакъв инструмент. За мека почва е достатъчно една по-дълга лъжица. Там където почвата и сбита и съдържа много камъни, може да се употреби малък лост с остър край. За предмети, заровени по-дълбоко понякога се налага кирка. Когато работя с металотърсача в райони богати на злато, аз винаги нося със себе си и ситото за промиване на злато и лопата. Когато при работа в такъв район прибора започне да “пищи”, с лопатата загребвам част от почвата и я слагам в ситото. След това сканирам ситото с металотърсача, за да определя дали обекта е там, или все още е в земята. Ако е в ситото отсейвам или промивам почвата, докато не намеря това, заради което пищи моя уред. Разбира се, ситото не трябва да е метално, защото металдетектора ще пищи и при празно сито. Накрая, все пак, винаги сканирам още веднъж почвата, там където е бил предмета, за да се уверя, че няма още нещо по-дълбоко разположено.
Не се обезкуражавайте, ако всичко, което намирате са стари пирони и парчета ръждясало желязо. Това понякога се случва на определени места. Решителността и търпението ще ви помогнат един ден да сложите скъпоценен къс самородно злато в джоба си! Когато това се случи, ще ви трябва кожена торбичка или пластмасова кутийка, в който можете да затворите надеждно своята находка. Торбичка с цип също става. Аз винаги взимам всичко, което изкопавам и го занасям в лагера, за да може следващия път територията на моето, или на други любители търсене да бъде чиста и да не се губи време в повторно разкопаване. След изваждането на самороден къс злато, непременно сканирам още веднъж, защото може да има и друг къс под първия. След това изключвам металотърсача и с помоща на ситото проверявам дали в околната почва няма дребно злато, или дълбоко зарити частици, на което уреда няма да реагира. Ето тук, като правило, влиза в действие кирката. Не бива да се забравя, че дори и най-чувствителния металотърсач има своята максимална дълбочина, на която може да търси.
Аз открих, че най-добрите места за търсене и намиране на злато с металотърсач са старите изработки. Независимо дали това е изваден от мина материал и вече златото от него е иззето, или става дума за открит рудник за добив, винаги с металотърсача могат да се открият късове пропуснато злато. Някои от най-забележителните ми късове самородно злато аз намерих именно в такива места.
Аз също така изкопах няколко много добри образци на места, където в по-стари времена се е добивало злато. Като използвах металотърсача си, се натъкнах на множество места, където са “очиствали” концентрата при промишления добив. В тези места имаше основно пясък, ръждиви гвоздей, парчета различни материали и, много често, голямо количество загубени при преработката златни частици.
По време на тази своя златодобивна дейност, аз не само събрах колекция от чудесни късове самородно злато, но намерих и други уникални “съкровища”. Към тях мога да отнеса, например, стара ютия, която открих в района на много известната златоносна река Менсън в Британска Колумбия. Тя беше в доста плачевно състояние първоначално, но по-късно аз успях да я възстановя. Към другите “съкровища” спадат безброй ножове, вилици, лъжици, копчета, медали, монети, кутии за лекарства, произвеждани в началото на 19 век. Освен това намерих, навярно, тонове стари ръждясали пирони, железни кутии, консервени кутии, всевъзможни ръждясали парчета от местата за добив на злато и всякакви други, с неизвестен за мен произход и предназначение.
Всяка една находка, независимо дали е самороден къс злато с размер на боб, или е консервена кутия боб, ми носи едно прекрасно и вълнуващо чувство при разкопаването му и възбуда от мисълта за откриването на нещо ново, скрито в слоевете на земята. Това е истинско съкровище и не е важно, голямо или малко е то. Това е и нещото, заради което “електронното” добиване съществува – да чуеш очаквания и характерен писък на металотърсача от сигнала на неговата търсеща бобина!
-------------------------------------------------------------------------
Изказвам благодарност на Георги Цветанов Георгиев.Превода който е направил и положения труд от него мисля че ще бъдат полезни на по младите колеги.
Статията е превод от статия на Linda Haze Gabris

Кире искам да попитам дали знаеш в България дали е открит голям къс злато и колко голям!? Very Happy
Върнете се в началото Go down
Mitbull
Легионер
Легионер
Mitbull



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyПет Окт 19, 2012 7:16 pm

Най-големия в БГ, е околи 4.5кг. край Чирпан.
Върнете се в началото Go down
dektariev
Новобранец
Новобранец
dektariev



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyПет Окт 19, 2012 8:54 pm

а да знаеш кои я е намерил Злато
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyПет Окт 19, 2012 11:52 pm

dektariev написа:
колега където има големи там и малки късове злато
-Като гледам клипчета за промиване на злато прави впечатление че размера на златото не надминава определена големина.Много е вероятно местата където може да се намерят късчета по големи от един грам и местата със златен пясък да са различни.Това може би зависи от особеностите на самия залеж,както и от разстоянието на самата жила от местонамирането.Златния пясък се натрупва на определени места.Докато златни парчета могат да се търсят с металотърсач в почвата и скалата неразрушена от водата.Може да се търсят и в реката на места където няма златен пясък.
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyСъб Окт 20, 2012 2:23 pm

-Цитат от горната статия"Ако слушате много внимателно, скоро ще се научите да правите разлика между различните тонове, които са характерни за различните метали. Постепенно може да се научите да разпознавате по звука дълбочината, на която се намира обекта. Всичко това ще направи вашия курс на обучение още по-интересен и сложен. Разбира се има металотърсачи, които автоматично определят метала на предмета и приблизителната му дълбочина, но моя не беше такъв."
-Не го знам тоя господин откъде е,но вярно е описал старите МТ.Нещо по вече можеше да се познае обекта дали е монета и какво положение заема в земята.
След известна практика всеки можеше да овладее така МТ и да ползва тия екстри.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyСъб Окт 20, 2012 5:02 pm

Mitbull написа:
Най-големия в БГ, е околи 4.5кг. край Чирпан.

Благодаря , Колега! Макар и малко със закъснение. Very Happy
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyПет Дек 28, 2012 7:52 pm

Освен на златната нива намирани ли са другаде златни късове с металодетектор
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyВто Ное 17, 2015 9:02 pm

Поздравления на колегата който ми прати снимките,все така да му върви.


 - Търсене на злато с металотърсач Image-EF6D_564B78D8

 - Търсене на злато с металотърсач Image-1F64_564B78D8
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyСъб Дек 26, 2015 10:00 am

Това е най добрия завършек на годината на колегата за тази година.Улова е за един ден в района на Средна гора.Пожелавам му и догодина все така да му върви.

 - Търсене на злато с металотърсач Jdv1451403361m


Последната промяна е направена от Kiril62 на Вто Дек 29, 2015 5:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyСъб Дек 26, 2015 12:28 pm

Как е намерено?
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyСъб Дек 26, 2015 3:02 pm

www.mdetectors.com написа:
Как е намерено?

Човека на който дадохме купата на семинара,с металдетектор.Влади му е направил по малка сонда на неговото Бандито.Но най вече той знае къде да търси самородно злато.По изветрените склонове на Средна гора там където живее.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyСъб Дек 26, 2015 4:58 pm

Kiril62 написа:
www.mdetectors.com написа:
Как е намерено?

Човека на който дадохме купата на семинара,с металдетектор.Влади му е направил по малка сонда на неговото Бандито.Но най вече той знае къде да търси самородно злато.По изветрените склонове на Средна гора там където живее.

Ама това Ванката ли е?
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyСъб Дек 26, 2015 5:18 pm

www.mdetectors.com написа:
Kiril62 написа:
www.mdetectors.com написа:
Как е намерено?

Човека на който дадохме купата на семинара,с металдетектор.Влади му е направил по малка сонда на неговото Бандито.Но най вече той знае къде да търси самородно злато.По изветрените склонове на Средна гора там където живее.

Ама това Ванката ли е?


Точно така,при него няма прошка.Опита и знанието си казват своето за което му се възхищавам. Very Happy Злато
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyВто Дек 29, 2015 5:36 pm

 - Търсене на злато с металотърсач Jdv1451403437n

 - Търсене на злато с металотърсач Jdv1451403472o

 - Търсене на злато с металотърсач Opt1451403502p

 - Търсене на злато с металотърсач Rgh1451403525w
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyПет Яну 08, 2016 4:59 pm

Ванка, това наистина е огромен успех! Поздрави от много Софийски Златари!
Върнете се в началото Go down
peneff72
Легионер
Легионер




 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyВто Яну 19, 2016 5:45 pm

Има ли такива по юго-западна България?
Глупав е въпроса, ама в кой край на България са намерени тези?
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyВто Яну 19, 2016 6:36 pm

peneff72 написа:
Има ли такива по юго-западна България?
Глупав е въпроса, ама в кой край на България са намерени тези?

 Това е намерено по централна Средна гора.Миналата година ми показаха хубави самородки намерени с металдетектр около стара антична мина в района на Доспат.Изисква се проучване и е препоръчително да се търси по изветрени склонове където няма дървета.

Върнете се в началото Go down
gold bug-2
Новобранец
Новобранец




 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyЧет Яну 21, 2016 4:05 pm

Браво на колегата за самородките явно е напипал добро място . Това е мечта за много хора . Някои големи специалисти даже ходят на другия край на света за самородки и толкова не са намирали за един ден .Нека колегата да разкаже по южните или северни склонове е работата и в кой режим на машината търси .
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



 - Търсене на злато с металотърсач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Търсене на злато с металотърсач    - Търсене на злато с металотърсач EmptyЧет Яну 21, 2016 6:11 pm

gold bug-2 написа:
Браво на  колегата за самородките явно е напипал добро място . Това е мечта за много хора . Някои големи специалисти даже ходят на другия край на света за самородки и толкова не са намирали за един ден .Нека колегата да разкаже по южните или северни склонове е работата и в кой режим на машината търси .

За съжаление не посещава форума,но доколкото знам от него работи предимно по изветрените северни склонове където няма залесяване и работи предимно на Ал метал.Набляга и на цепките на скалите.
Върнете се в началото Go down
 
Търсене на злато с металотърсач
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Търсене на злато с багети.
» Търсене на самородно злато с металотърсач, пинпойнтер ,легенче и ръчна помпа
» Търсене на самородно злато на очи ...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: