Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 сайт - търсачка за монети

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
balkan
Новобранец
Новобранец




сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyВто Сеп 11, 2012 12:53 am

Здравейте,
От доста време търсенето на "съкровища" ми е хоби, по принцип съм уеб програмист и след като намеря нещо интересно винаги се опитвам да го намеря в интернет, НО няма нито един читав сайт който можеш да намериш пълна информация, като СНИМКИ във вид на галерия БЕЗ да трябва да цъкаш на всеки линк и да се чудиш кое си отворил преди 5 минути, така и приблизителна цена, допълнителна информация.
Въпросът ми е ако седна да напиша един сайт според нашите изисквания, да изглежда горе-долу като http://colnect.com/bg/coins/list/country/23488-Byzantine_Empire или нещо подобно с много повече информация, коментари, подробна база данни, дали някой от форума би имал интерес да помогне със създаването на задание, пълнене на информация (ще трябва да е ръчно, поне всичките останали сайтове са писани на ръка, ред по ред с добавяне на HTML формат и много трудно би било да се извлече)?

Моля, коментирайте и не пишете излишни неща по темата. БЛАГОДАРЯ!
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyВто Сеп 11, 2012 4:07 am

Слабо си търсил колега. Coinarchives.com на Джеймс Гатлин беше класика в жанра с огромен брой аукциони в базата данни. Докато не го направи платен с 600 долара годишна такса. Сега изкарва тотално ограничени резултати. Другото което си пропуснал са двата сайта acsearch.info и mcsearch.info . Двата сайта имат над 350 000 аукциона в базата данни и непрекъснато вкарват нови неща. Малко хора знаят че тези два сайта всъщност са проект на sixbid.com.
За подобен проект се иска много, ама много здраво бачкане, много време, и читав сървър. Във форума на moneti.org сме качили над 5 000 търга за ауреуси и медальони което не е малко за Българските мащаби, но не е и много, като в края на крайщата от acsearch.info ми баннаха ай-пито. В metaldetectings.com има каталог с около 11 000 римски и византийски монети (част от тях са качени и в moneti.org). Така че сме опитвали но това е далеч от гореспоменатите сайтове.
Не е лоша идеята но трябва добър къстъм скрипт или тотална преработка на някой готов CMS. Както и екип от поне няколко човека. А материалите? Хакване на базата на някой сайт донор? Или някой ще ги даде на готово? Отговора на тоя въпрос ми е интересен Smile
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyВто Сеп 11, 2012 6:55 am

[quote="balkan"]Здравейте,
От доста време търсенето на "съкровища" ми е хоби, по принцип съм уеб програмист и след като намеря нещо интересно винаги се опитвам да го намеря в интернет, НО няма нито един читав сайт който можеш да намериш пълна информация, като СНИМКИ във вид на галерия БЕЗ да трябва да цъкаш на всеки линк и да се чудиш кое си отворил преди 5 минути, така и приблизителна цена, допълнителна информация.

На занимаващите се с нумизматика не са необходими снимки на монетите за да се ориентират.Също така и разнообразието е много голямо само реверсите на някои императори са няколко хиляди.А като имаме напредвид и качеството на монетите задачата става невъзможна.
Приблизителната цена на монетите можеш да намериш в най реномираните каталози на "SEABY".А най актуална беше цената от аукционите на ЛАНЦ и ХИРШ.Не всички каталози и аукциони дават вярна информация.Даже и на споменатите цените на някои видове монети не са верни.
Информацията в каталога се отнася за номинала на монетата,изображенията,метала,надписите и качеството.Когато е необходимо теглото и диаметъра.Толкова е достатъчно.
Върнете се в началото Go down
balkan
Новобранец
Новобранец




сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyВто Сеп 11, 2012 6:03 pm

Благодаря за отговорите,
@imperio отговорът ми на въпроса ти е, ако ми покажете някой сайт в който има някаква информация която може да се извлече,, дайте ми го, аз ще направя парсер на PERL да извлече всичко видимо и да го вкара в моя база. По принцип се занимавам профисионално с програмиране от 5 години и имам не малко големи сайтове който съм правил, също така имам и мой CMS който съм разработил и доста от модулите са направени, само трябва да се направи да работи с новата база Smile

@vvurbanov може да се събират от интернет и да се нарпавят група от администратори които да ги преглеждат и одобряват
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyВто Сеп 11, 2012 6:49 pm

balkan написа:
Благодаря за отговорите,
@imperio отговорът ми на въпроса ти е, ако ми покажете някой сайт в който има някаква информация която може да се извлече,, дайте ми го, аз ще направя парсер на PERL да извлече всичко видимо и да го вкара в моя база. По принцип се занимавам профисионално с програмиране от 5 години и имам не малко големи сайтове който съм правил, също така имам и мой CMS който съм разработил и доста от модулите са направени, само трябва да се направи да работи с новата база Smile

@vvurbanov може да се събират от интернет и да се нарпавят група от администратори които да ги преглеждат и одобряват

Здрасти колега. Ако трябва да ти показвам ще трябва да е сайтове от типа "каталог". Обаче този тип сайтове са подходящи за ограничен брой записи. И обикновено са обикновен ХТМЛ при който трудно може да се разпарчетоса всичко на отделни записи. Каталога на www.metaldetectings.com не е нищо друго освен информацията от dirtyoldcoins.com която съм свлякал, преработил, и обновил с нови неща. Другия сайт който може да се свлече е старата класика wildwinds.com, той има страшно много информация но всичко е направено много ляво. Най добрите сайтове са тези за които писах по-горе. Там всичко е отделни записи в база данни който се изкарват с релативно търсене. Там е истината. Ако мислиш че може да се справиш почвай, аз цял месец си играх на стражари и апаши с acsearch.info. Имах известни успехи но за цялостно свялане на базата данни забрави.
Върнете се в началото Go down
balkan
Новобранец
Новобранец




сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyВто Сеп 11, 2012 11:53 pm

сега разгледах този -> http://www.acsearch.info/record.html?id=2 , адски лесно ще сваля всичката му база данни, но ми се вижда малка информацията която дава, имам предвит не е като wildwinds.com . Във wild е направено с доста информация но е неудобно..

Но на мен идеята ми е да стане като acsearch и подробно като wild, но не виждам как може да се обедини базата, като нямат еднакви ID елементи, освен ако някой не започне ръчно да добавя
Върнете се в началото Go down
balkan
Новобранец
Новобранец




сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 12:23 am

Извлечено е от http://www.acsearch.info/ следното

Source:
Auction:
Lot: (предполагма това е намерени)
Price:
Description:
Image:

Но това според мен е много малко информация, как да допълним още информация например още картинки,

например:
сечена от {DATE} до {DATE}
владетел,
лице
гръб
още информация

просто ако се сещате по някакъв начин който може да се обединят автоматично ми кажете, аз ще го направя
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 12:37 am


Цитат :
сега разгледах този -> http://www.acsearch.info/record.html?id=2 , адски лесно ще сваля всичката му база данни

Досега имат над 500 000 записи, които излизат само с релативно търсене. Нито ще е "адски лесно" да ги намериш и свалиш, нито ще е цялата информация която имат и непрекъснато добавят в базата данни. Smile

Цитат :
Но на мен идеята ми е да стане като acsearch и подробно като wild, но не виждам как може да се обедини базата, като нямат еднакви ID елементи, освен ако някой не започне ръчно да добавя

без коментар Smile

Цитат :
просто ако се сещате по някакъв начин който може да се обединят автоматично ми кажете, аз ще го направя

Ти сериозно ли? Нали си програмист колега, хем да ти кажем как да стане, хем да се хванем 50 човека да вкарваме записи в база данни?



Върнете се в началото Go down
balkan
Новобранец
Новобранец




сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 12:43 am

пускам тази вечер да се сваля всичко, утре ще ти направя симпъл сърч без дизайн, ако ми пуснете ПМ да мога да пиша ще ти пратя линк да гледаш какс е пълни базата

ПС. може и скайп да ми изпратиш
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 12:49 am

Прати едно лично с линк , май трябваше да имаш десет поста за лични, не помня вече.
Върнете се в началото Go down
balkan
Новобранец
Новобранец




сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 12:50 am

добре
Върнете се в началото Go down
balkan
Новобранец
Новобранец




сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 2:45 am

пуснал съм да се свалят като база данни, `source`,`price`,`auction`,`log`,`desciption`,`image`,`currency`,`coin_id`, в момента не се пазят картинките на мой сървър, но скоро и него ще го направя, за около 1 седмица ще се свалят всичките търгове които са около 600,000 на брой, след това и картинките за толкова ще се свалят и ще се направи автоматично всичко да излиза на сайта, както и хубава търсачка и advanced опции - по император, година, цивилизация, вид ако някой се сети още нещо нека допълни
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 4:11 am

Информацията която ще събереш трябва според мен да може да се ползва по следния начин.След като вкараш данните на монетата която те интересува да получиш информация от всички последни търгове за колко е оценена и продадена въпросната монета.Чувал съм че по този начин работят дилърите в Европа.Колега има ли каталози в интернет (предпочитам на Сейби) които мога да си запиша в компютъра?
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 8:35 am

balkan написа:
пуснал съм да се свалят като база данни, `source`,`price`,`auction`,`log`,`desciption`,`image`,`currency`,`coin_id`, в момента не се пазят картинките на мой сървър, но скоро и него ще го направя, за около 1 седмица ще се свалят всичките търгове които са около 600,000 на брой, след това и картинките за толкова ще се свалят и ще се направи автоматично всичко да излиза на сайта, както и хубава търсачка и advanced опции - по император, година, цивилизация, вид ако някой се сети още нещо нека допълни


'{$data['desciption']} - това добре. Значи като пишеш скрипта за търсачката имай предвид че има описания на търга които не са енглиш. Също има легенди на монети които са от гръцкия свят. И дано не баннат цяла България че нали ги видя колко са мнителни Smile
Много се чудих как вкарват новите неща. Много е вероятно да имат написани скриптове за всеки отделен сайт. Следят къде какво излиза, пускат бота, дърпат данните и готово.
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 8:56 am

Цените само на европейските търгове са реални и интересни за нас.Само те трябва според мен да се вземат под внимание.
Върнете се в началото Go down
balkan
Новобранец
Новобранец




сайт - търсачка за монети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: сайт - търсачка за монети   сайт - търсачка за монети EmptyСря Сеп 12, 2012 2:32 pm

@imperio няма как да баннат Българските IP-та защото не ползвам мое а от там където ти дадох..
да, забелязах, че има на немски, гръдски и още няколко езика, но мога да напиша скрипт който да ги минава през google translate, но не знам колко ще е читаво преведено.

Иначе за ботовете който да събират информация само ми кажете от къде и няма грижи ще ги съберем дявол

в момента съм събрал много малко, само около 1500 записа, но ще купя още IP-та от чужбина и ще ги пусна и те да събират за да стане по бързо..

иначе който се интересува за каталога до къде е нека да ми пише ЛС и ще му го изпратя
Върнете се в началото Go down
 
сайт - търсачка за монети
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Френски колеги лъскат бастоня над БГ търсачка
» Нов български сайт за нумизматика
» Един сайт с интересни статиики

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: