Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nokta пират Майнлаб голден 5000 врътка Minelab deus грунда miladinka kupuvam GOLD mask нишани маск lorenz VANQUISH Fisher TEKNETICS tesoro nexus Simplex Spectrum Coil wave prodavam
 

 дайте съвет за фабричен металдетектор

Go down 
+25
maximus_kn
hagemon4o
LAV DJOI
imperio
Golden Mask
drujba6
colin96
ivangrozni
tepes
markos
asparuh
бобо
F-75
borisov
4орта
lomidol
mdetectors.bg
ivanasen
stan960
vvurbanov
pet1r90
jordan_nenov
анди999
sitalk
nasko75
29 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyСъб Сеп 22, 2012 11:13 pm

Garrett GTI 2500
,Fisher F70 ,Fisher F75
,XP G-Maxx II ,XP Gold Maxx Power,
Minelab X-Terra 705,Minelab Safari,
дайте мнението си за уред с които сте работили вие
аз горе долу вече съм залитнал на някъде ама ще ми е интересно да чуя и други савети
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 1:26 am

Ако си се спрял само на изброените модели,вземи си XP GM POWER.
Монетарите,които ги имаш(отбелязаните под аватара ти),са си стандартни.
Освен на тежките почви,на замърсените също останаха "нещата".Затова ти препоръчвам ХР-то,за замърсени с железа...
Това,че някой от Майнлабите ще бие бг монетарите с някой друг сант на орудено,не е от кой знае колко значение от колкото замърсено с железа......Там е по-важно,затова-ХР-то е по важно,мисля...
Върнете се в началото Go down
анди999
Новобранец
Новобранец




дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 6:23 am

Аз също се интересувам от ефективен дигитален монетар който да дискриминира стари бирени капачки.На това място излизат златни и сребърни турции.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 8:46 am

Fisher F75, има процес BC (bottle cap) който показва дали сигнала е от капачка. А с малката антена и превъзходната си дискриминация смятам че е най-добрия от изброените.
Наслука!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 10:48 am

а като дълбочина кои е най добре на чиста почва ... Smile
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 10:57 am

Всичко зависи от "срастването" на машината с човека.
Като дълбочина на работа, със СЕФ антената 38х30 на Фишера съм мноооого доволен.
Зависи също от големината на обекта. Също зависи дали си в режим на дискриминация или в алл метал. В общи линии всичко зависи от КЪСМЕТА !
Късмет на всички търсачи !
super21


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 11:26 am

jordan_nenov написа:
Всичко зависи от "срастването" на машината с човека.
Като дълбочина на работа, със СЕФ антената 38х30 на Фишера съм мноооого доволен.
Зависи също от големината на обекта. Също зависи дали си в режим на дискриминация или в алл метал. В общи линии всичко зависи от КЪСМЕТА !
Късмет на всички търсачи !
super21

знам колега за срастването , имам опит с доста машини ... просто за сега съм най доволен от игъла ,,
но на ли това са ново поколение машини ,, може да са с по добри показатели , но май разликите са минимални ..
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 11:41 am

Машините от по-ново поколение са с цифрова обработка на сигналите, от където идва по-добрата дискриминация. Също така бързината на процесорите е с пъти по-добра, от където идва по-бързото възстановяване в работен режим. Ако до голям черен сигнал има малък цветен, бързо възстановяващият се апарат ще индикира цветния сигнал, докато бавната машина ще отчете само черния сигнал.
На това отдавам намирането на достя цвят на пребити обекти. Фишера е с един от най-бързите процесори.
Късмет.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 2:54 pm

Някои МТ могат да търсят в режим "без движение".Тогава не е необходимо време за възстановяване.А иначе това възстановяване може да се регулира.Колкото по бързо премине в работен режим,толкова по къс и недостатъчен е полезния сигнал.Затова се подбира времето за зареждане(изпразване) на кондензатора да е оптимално и отговарящо на средната скорост на търсене.
Най добър ефект при многото и близко разположени обекти се постига,когато активната зона на сондата се направи по тясна.Това лесно се постига при добро познаване на апарата.Но не всеки път е препоръчително да се прави.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 4:13 pm

Фишера има режим за търсене без движение: stat и режим в движение: motion
Просто смятам, че от изброените машини, фишера е без конкупренция...


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 4:16 pm

P.s. фишера свири няколко тона едновременно, в зависимост от целите една до друга...


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 5:11 pm

Нямам опит със съвременните металотърсачи и ми е много интересна темата.Това дето казваш за Фишера са много хубави функции.И аз съм за него.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 5:23 pm

бира
Имаш една бира за хубавите думи г-н Върбанов!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 7:10 pm

vvurbanov написа:
Нямам опит със съвременните металотърсачи и ми е много интересна темата.Това дето казваш за Фишера са много хубави функции.И аз съм за него.
То и аз към него клоня но се двоумя още между Фишера иXP G-Maxx II Question Rolling Eyes стена
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 7:19 pm

Вземай фишера с голяма сефка 38х30. После драсни едно редче...


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 11:26 pm

-Ъхъ,верно -Фишера си бърка по на длибоко от французойчето....................... Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyНед Сеп 23, 2012 11:40 pm

nasko75 написа:
Garrett GTI 2500
,Fisher F70 ,Fisher F75
,XP G-Maxx II ,XP Gold Maxx Power,
Minelab X-Terra 705,Minelab Safari,
дайте мнението си за уред с които сте работили вие
аз горе долу вече съм залитнал на някъде ама ще ми е интересно да чуя и други савети

За мен си остава Fisher F75 най-добър за сега приятелю! Дано да направиш правилният избор! Поздрави!


Последната промяна е направена от ivanasen на Пон Сеп 24, 2012 12:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyПон Сеп 24, 2012 7:53 am

,Fisher F70 ,Fisher F75-дайте разликата между двата модела плюсове и минуси
==================================================
,XP G-Maxx II ,XP Gold Maxx Power,кое е по доброто от двата модела щото са на различни честоти все пак XP G-Maxx II 4.6 kHz и XP Gold Maxx Power 18 kHz
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyПон Сеп 24, 2012 8:23 am

Немога дйа кажа нищо за ф70, никога не съм работил с него.
Късмет .


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyПон Сеп 24, 2012 11:40 am

Що не погледнеш и това:
Голдън Маск 4 S



Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyПон Сеп 24, 2012 12:13 pm

www.mdetectors.com написа:
Що не погледнеш и това:
Голдън Маск 4 S


А според теб кое е по-добро? Голфън Маск 4S или Fisher F75?
И въобще може ли да се сравняват?
слушай


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyПон Сеп 24, 2012 3:38 pm


Благодаря но от Голдън Маск 4 не съм очарован предпочитам ако е маска по добре Голдън Маск 2
мисля че от маските двойката си е номер едно cheers да не се обижда никои
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyПон Сеп 24, 2012 5:15 pm

Четворката ако не се лъжа беше на базата на ГМ1 -18или19kHz -Не можеш да очакваш дълбочини макар че не съм я виждал с тая сонда в действие може пък и да притуря некой сантиметър от горе.На клипа се вижда само отлична дискриминация ма въздушно. Smile
Върнете се в началото Go down
lomidol
Цезар
Цезар
lomidol



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyПон Сеп 24, 2012 6:57 pm

Колега виж Teknetics T2 по-евтин е а е като F-75
Върнете се в началото Go down
4орта
Про-Консул
Про-Консул
4орта



дайте съвет за фабричен металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: дайте съвет за фабричен металдетектор   дайте съвет за фабричен металдетектор EmptyВто Сеп 25, 2012 7:21 am

nasko75 написа:
Благодаря но от Голдън Маск 4 не съм очарован предпочитам ако е маска по добре Голдън Маск 2
мисля че от маските двойката си е номер едно да не се обижда никои
Вярно, от всички маски двойката е номер едно, има най перфектната дискриминация Wink Особено в селища направо е трепач:


Последната промяна е направена от 4орта на Вто Сеп 25, 2012 4:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
 
дайте съвет за фабричен металдетектор
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
»  Купувам фабричен металдетектор
» Моля дайте съвет
» дайте съвет

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: