Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  ПРОГРАМА С ТОЧКИТЕПРОГРАМА С ТОЧКИТЕ  
НОВО Multi Kruzer

ПРОМО ЦЕНИ НА ...

Дълбока програма XP DEUS

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Навигация

МАГАЗИН ДЕТЕКТОРИ

Продавам ТМ 808
Сря Юни 27, 2018 2:47 pm by ton69
Уреда е чисто нов, неупотребяван, в кашон, пълен комплект , ръководство на български -1200лв тел. …

Comments: 0
Търся Скуп( сито) за плажа
Нед Май 13, 2018 8:50 pm by deultum
Търся да си купя сито за плажа от този тип може и втора ръка
[url=https://servimg.com/view/19616577/212]

Comments: 2
Продава се Minelab Eureka Gold
Чет Апр 26, 2018 8:31 pm by deultum
Апарата е в много добро визуално и техническо състояние. Продава се с две сонди стандартна …

Comments: 0
Продавам SEF 12х15" антена за GPX и SD на MINELAB
Сря Фев 14, 2018 10:56 am by joro i
Цена 160 лв.  тел. за връзка 0878572341

Comments: 1
Keywords
маск wave грунда mask нишани tejon deus miladinka металотърсач white tesoro minelab Spectrum пират prodavam kupuvam продавам GOLD golden POWER Coil голден врътка nexus lorenz Майнлаб
Share | 

здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това

Go down 
АвторСъобщение
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Сря Окт 10, 2012 9:36 am

този предмет го намерих в една нива и ми е много интересно да разбера какво е от ватре има меден цвят а е доста тежко за размерите си около 150-200грама може би

Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Сря Окт 10, 2012 6:59 pm

Било е нещо -Но сега само една обикновенна медна стопилка................. Smile
F-75
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Сря Окт 10, 2012 8:25 pm

Възможно е да е метеорит.Виж дали го лови магнит.А за по-сигурно трябва разрез.Виж снимки на разрязани метеорити в нета!
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 9:41 am

F-75 написа:
Възможно е да е метеорит.Виж дали го лови магнит.А за по-сигурно трябва разрез.Виж снимки на разрязани метеорити в нета!

не го лови магнит пробвах го направил сам му разрез ватре е с меден цвят апак е доста тежак
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 9:44 am

stan960 написа:
Било е нещо -Но сега само една обикновенна медна стопилка................. Smile

е какво може да е било имам познат който се занимават с земеделие и каза 4е няма как да е 4аст от техника а е намерено в нива,но може и да си прав благодаря ти
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 9:47 am

а няма ли каде да отида и да ми кажат със сигорност какво е аз съм от Добри4,ако някои знае каде мога да ида да каже мислех си за музея но незнам
mdetectors.bg
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 11:54 am

Ако имаш металотърсач, който показва ID на металите, колко го показва 30-70 сигурно.

Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 12:45 pm

www.mdetectors.com написа:
Ако имаш металотърсач, който показва ID на металите, колко го показва 30-70 сигурно.

ами аз имах Garret ACE 250 ама го продадох а това ID не го знам на индикатора на моята машина го от4иташе на 4-5 квадрат4е ама не съм много сигорен пак
pechkata
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 3:08 pm

georgiev870 написа:
този предмет го намерих в една нива и ми е много интересно да разбера какво е от ватре има меден цвят а е доста тежко за размерите си около 150-200грама може би

Това е медна шлака отделя се при топене на рудата - обира се като каймак след втечняване на рудата и се изхвърля...

Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 3:35 pm

pechkata написа:
georgiev870 написа:

Това е медна шлака отделя се при топене на рудата - обира се като каймак след втечняване на рудата и се изхвърля...

ок благодаря ви!
vvurbanov
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 3:36 pm

Колега,тази стопилка струва само стойноста на метала който съдържа.Преди да стане такава може би е била нещо ценно но сега това няма абсолютно никакво значение.
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 5:32 pm

vvurbanov написа:
Колега,тази стопилка струва само стойноста на метала който съдържа.Преди да стане такава може би е била нещо ценно но сега това няма абсолютно никакво значение.

ок благодаря
pet1r90
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 7:46 pm

georgiev870 написа:
а няма ли каде да отида и да ми кажат със сигорност какво е аз съм от Добри4,ако някои знае каде мога да ида да каже мислех си за музея но незнам

бягай колега от музея в добрич .....
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Окт 11, 2012 8:57 pm

pet1r90 написа:
georgiev870 написа:

oк не е добра идея нали Smile
pet1r90
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Пет Окт 12, 2012 9:13 pm

georgiev870 написа:
pet1r90 написа:
georgiev870 написа:

явно има човек от музея ,,,,Very Happy щом съм получил един минус .... цъкаите ако ще и на -- 200 ме направете .

Не е добра идеята Wink
georgiev870
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Пет Окт 12, 2012 9:43 pm

pet1r90 написа:
georgiev870 написа:
pet1r90 написа:
georgiev870 написа:

явно има човек от музея ,,,,Very Happy щом съм получил един минус .... цъкаите ако ще и на -- 200 ме направете .

Не е добра идеята Wink

със сигорност има Smile Smile
goturbas
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: шлака   Пет Ное 16, 2012 11:53 am

най-обикновена шлака от металодобив... , не са можели да отделят цялото количество метал в рудата... и т'ва е оставало след топежа.
JORDANOS
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Сря Ное 21, 2012 6:15 pm

това е медна шлака около един наш завод е пално сас такива касове.
TyT
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Ное 22, 2012 12:05 am

много мнения прочетох но едно не видях да бъде точно,предполагам,че е пренесено от някоя рудница на римляните,обикновено при събиране на по фините парченца се претапят в този му вид под формата на руда.
Simsona
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Ное 22, 2012 12:16 am

Какво ли е било преди да се стопи.
Simsona
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Ное 22, 2012 12:17 am

Статуя може би?
goturbas
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Ное 22, 2012 12:16 pm

... било е: буци руда... полиметална, изкопана от някоя жила...!
veno001
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Чет Ное 22, 2012 4:59 pm

georgiev870 написа:
pet1r90 написа:
georgiev870 написа:
pet1r90 написа:
georgiev870 написа:

Не е добра идеята Wink

със сигорност има Smile Smile
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Сря Дек 19, 2012 1:36 pm

наи интересното на тази буца е чии го дири в добричко,там руда метална няма,или поне така се твърди...обикновено метала се е извличал близо до самата мина...може би това не е шлака,а чиста мед,краен продукт???
petrov81231
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това   Нед Фев 03, 2013 3:06 pm

това е стопилка образува се от стопен метал

здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» здравейте колеги може ли да ми кажете какво е това
» Какво е това?
» Правопис
» Направих снимки -какво е това !??
» какво е това ,само релеф ли