Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  ПРОГРАМА С ТОЧКИТЕПРОГРАМА С ТОЧКИТЕ  
НОВО Multi Kruzer

ПРОМО ЦЕНИ НА ...

Дълбока програма XP DEUS

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Навигация

МАГАЗИН ДЕТЕКТОРИ

Продавам ТМ 808
Сря Юни 27, 2018 2:47 pm by ton69
Уреда е чисто нов, неупотребяван, в кашон, пълен комплект , ръководство на български -1200лв тел. …

Comments: 0
Търся Скуп( сито) за плажа
Нед Май 13, 2018 8:50 pm by deultum
Търся да си купя сито за плажа от този тип може и втора ръка
[url=https://servimg.com/view/19616577/212]

Comments: 2
Продава се Minelab Eureka Gold
Чет Апр 26, 2018 8:31 pm by deultum
Апарата е в много добро визуално и техническо състояние. Продава се с две сонди стандартна …

Comments: 0
Продавам SEF 12х15" антена за GPX и SD на MINELAB
Сря Фев 14, 2018 10:56 am by joro i
Цена 160 лв.  тел. за връзка 0878572341

Comments: 1
Keywords
wave white GOLD POWER miladinka Майнлаб lorenz маск пират tesoro продавам tejon nexus deus Spectrum врътка golden Coil нишани грунда металотърсач kupuvam голден minelab mask prodavam
Share | 

Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.

Go down 
АвторСъобщение
Radislav
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Сря Ное 07, 2012 10:34 pm

Археолози от БАН тази вечер са открили в голямата Свещарска (известна и като Омуртагова) могила дървено сандъче с много златни накити.

Това съобщи пред Агенция "Фокус" ст.н.с. д-р Диана Гергова от Археологическия институт с музей при БАН.

Находката е изключителна - от прекрасни златни накити и апликация към конска сбруя с много хубав златен начелник с конско протоме, каза още тя.

"В процес на проучване сме в момента. Работим на фарове, защото утре времето ще се развали. Мястото на намирането на находката е много необичайно и бързаме да се справим преди да е заваляло", допълни д-р Гергова.

По думите й находката е от края на ІV и началото на ІІІ век пр. Хр. Когато завършим проучването, ще можем да дадем още по-точна дата, добави тя.
"Това е времето на апогея на Гетската държава и може да се предположи, че най-голямата, Омуртаговата могила на царския некропол на гетите, така или иначе ще ни даде интересни резултати, когато имаме средства да я проучваме. Това се случи със спонсорство, за съжаление, не със средства на държавата", уточни археологът.

"Много съм щастлива, че на 10-тата година от началото на проучването на този знаков паметник, изобщо за историята на България - която е голямата Свещарска могила, имаме толкова прекрасни резултати", не скри радостта си д-р Гергова.

"Проучването продължава и в момента. Много се радвам, че показахме отново колко е голямо значението на резервата Сборяново, за който отдавна държавата не отделя никакви средства. Това е един център от световно значение във всяко едно отношение.

Радвам се, че това се случи точно тази вечер. Сега ще работим през цялата нощ за почистване на находката, защото тя е с много дребни златни предмети", уточни д-р Диана Гергова.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5271031
Върнете се в началото Go down
dektariev
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Вто Ное 13, 2012 5:58 pm

да и аз чух за това но според мен част от съкровището е отишло при .. големите..
внимание
emilio
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Сря Ное 14, 2012 7:24 am

Само аз ли видях в репортажа че е копано с багери,това не са археолози а бетер търсачи.
За каде бързат,да не обере друг ларвите или кинтите.
dektariev
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Сря Ное 14, 2012 4:44 pm

чувал съм от дядо ми безброи такива истории където дадени хора откриват нещо после ги посещават черните джипове и повече никои не ги вижда
emilio
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Чет Ное 15, 2012 9:42 am

dektariev написа:
чувал съм от дядо ми безброи такива истории където дадени хора откриват нещо после ги посещават черните джипове и повече никои не ги вижда
Да не ти е разправял за зелените джипове че черните са от скоро Laughing
dektariev
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Чет Ное 15, 2012 6:57 pm

моя грешка

Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1