Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

Go down 
+5
Pulsim
pechkata
ivanasen
hubavito
igi80
9 posters
АвторСъобщение
igi80
Легионер
Легионер
igi80



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 1:41 pm

Е това ще е въпроса след два дни, идната неделя - 27.01.2013г.
- Как го тълкувате и какво ви е мнението за този референдум?
- Също така, как бихте гласували в неделя?
Да!
Не!
Въздържал се!
Върнете се в началото Go down
hubavito
Легионер
Легионер




Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 3:33 pm

Здравейте колеги, аз съм НЕ за нова централа. Обосновавам си решението: Лошо няма за втора централа, но този ток няма вече на кой да го продаваме, гърците си слагат масово слънчеви колектори, а турците имат няколко централи. Германците започват да си затварят атомните централи, започнали са такава политика, най вече заради отпадъците, зашото съхраняването им е по скъпо и опасно от работата на такава централа. Най лошото е че Белене е сеизмичен район и ако стане нещо половин България заминава !!! Толкова ни е голяма държавата, че с един по нов автомобил от единия до другия край се вземат само за няколко часа, а ако стане нещо и се затвори района около Белене какво ще ни остане като територия ? Другото нещо е че ще се използва вода от река Дунав, а отпадните води пак там и отиват в Черно море, според вас скед няколко години каква риба ще ловим ако има колеги рибари ? И най големия ми довод за НЕ е политическата игра на БСП, когато Станишев беше премиер е трябвало да се подпише договор, но той не го е направил. Защо ? За да не носи отговорност. Сега предизвикват референдум, като са събирали подписи от пенсионери, които докато се построи централата няма да са между нас (много гадно, но истина) и на пенсионерите не им пука много много какво ше става, с тези подписи правят референдум и ако се приеме БСП и обкръжението няма да носят отговорност. Голяма им е играта, признавам че са изкусни политици, хем няма да носят отговорност, хем си взимат хонорара. Другото нещо е че сме бедна държава в момента, аз сега като нямам пари търкам с Гарет не с Фишер, ако се замогна може и да се промени ситуацията, но с,е бедна държава и не можем да си позволим такъв лукс за такава централа, а ако имаше пари колкото и да го мразим Дянков щеше да вдигне пенсиите. Отплеснах се малко, но твърдо НЕ съм аз.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 3:52 pm

1. В Турция се правят 4 .
2 . В румъния има също.
3 В Кузлодуй.
Където и да гръмне/недай си боже/ все сме сe запътили за нагоре !
Така , че ако си мислим , че като неправим Белене ще се предпазим от опастности жестоко се лъжем.
През 1981 г. Министерският съвет решава да се строи ... изграждането на АЕЦ „Белене" и започва проучване . Значи още от тогава започват да се набутват пари там / е, доста пари са се крали /, но са направени и доста неща. С една дума доста пари от нас данъкоплатците е глътнала АЕЦ "Белене" досега. И когато трябва да се завърши строежа , правителството го спира. Защо?
Да станем зависими за ток от Турция , Румъния Сърбия и т.н. , както за всичко останало сме зависими.

Големият аргумунт , на правителството – много пари ще глътне!!!
Не им вярвам!!! Преди изборите Герб застанаха в Бургаз зад протестите против строителството на Южен поток. В тяхната програма фигурираше , че няма да се даде разрешение за изграждането му , сега вече се търсат фирми изпълнителки- ХА, ХА, ХА. Нито една заплата не се е вдигнала никъде в бюджетната сфера , нито пенсии/уж нямала пари/, а скандала с премиите на министерските чиновници бързо се потули – ХА, ХА, ХА! 60% избирателна активност за да бъде референдума валиден. Никога няма да има тази активност и то посред зима и референдума няма да бъде валиден. С една дума още много наши пари хвърлени на вятъра.
По добре да се направи закон под 60% избирателна активност да не са валидни изборите за парламент и тогава ще ги видим Котараците в парламента.
Колега и да гласуваш и да не гласуваш твоят глас е хвърлен на вятъра. Това е моето мнение. Никога не съм бил комунист и никога няма да бъда, но неискам и да бъда като днешните измислени демократи- разбойници!!!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 4:25 pm

ivanasen написа:

По добре да се направи закон под 60% избирателна активност да не са валидни изборите за парламент и тогава ще ги видим Котараците в парламента.

И аз това говоря от сума време - ама те законите си ги ковът за техни облаги и въобще не мислят за народа...Според мен трябва да влезем в парламента и да разпедушинем всички или да ги гледаме още 20г. какво правят...
Върнете се в началото Go down
Pulsim
Новобранец
Новобранец
Pulsim



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 5:11 pm

Ще гласувам със твърдо НЕ!!!Защо не се вложат тия пари за развитие на Зелената енергия така ще е в пъти по добре и без заплаха от изтичане на радияция вижте в чернобал какво стана а в Япония!!!!Искам децата и поколението да расте без страх и замърсени раони....То ако направим Белене след 1 или 2 години пак ще вдигнат цените на тока а пък зарплатите ще са си 300 лв!!!!!!
И да гласуваме ВСИЧКО Е РЕШЕНО!!!Трябва да влезем в парламента както в 1997 год ако не се лъжа Wink
Върнете се в началото Go down
hubavito
Легионер
Легионер




Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 5:19 pm

Аз съм съгласен, че трябва да влезем в парламента, но дали ще се промени нещо ? Демокрацията е измислена в България както и във САЩ. Имам роднини които живеят в САЩ, там има квартали в които не можеш да гледаш куче в дома си, имат и много други правила. За българската политика, всичките ни управляващи са на 80% от 20 години там, просто си сменят местата, по този начин няма как да се промени нещо, те се договарят и се пазят. Скоро излязоха факти как Костов се е угаварял с упонентите, пред нас само играят театър че се мразя, а всъщност се договарят. Ако ние простите хора не отидем да ги махнем те няма сами да се махнат, но е важно като се махнат какво ще отидат, защото 97-ма уж демократи, а пък те били от старите редици. 20 години преход до сега и така като гледам още 20 няма да стигнат до свършването на прехода Smile
Върнете се в началото Go down
Pulsim
Новобранец
Новобранец
Pulsim



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 5:52 pm

колеги не че се хваля но съм жъвял 8 години в Белгия,Холандия,Франция,Англя и Руссия и на всички тези места съм видял че хората залагат повече на зелена енергия повечето къщи слагат слънчеви батерии и продават тока на държавата!!!
Темата е много широка може да пишем със километри но даже и 1% не постигаме нищо и никой от парламента няма да обърнат внимание щото от този АЕЦ има ужасно много пари..Нека да продават тока НО и да има и прозрачност в тези зделки (на каква цена е продадена и до стотинка да показват къде отиват парите от сделката),нека да има и комисия щото без комисия е всички пари ще отиват на 2 или 3 човека в джоба!!!!
Ядосвам се и на това че се мачкаме и се топим един на друг,идват нови в чужбина за да си търсят работа и старите (българи) казват на новите ''ама,брат ти от 2 дена си тук и документи нямаш езика не знаеш то никой няма да те вземе на работа'' Абе боклуци нали и вие сте дошли без документи и език!!!
Израснах в Турско село единствен християнин (Руснак) съм и съм благодарен че и турския го знам за да испрося някаква работа в чужбина!!!!
Колеги имаме 500 годишен опит така че не се притиснявайте от нищо главите долу и напред все някой ден ще се оправим но кога???
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 7:01 pm

„Ще гласувам със твърдо НЕ!!!Защо не се вложат тия пари за развитие на Зелената енергия така ще е в пъти по добре и без заплаха от изтичане на радияция вижте в чернобал какво стана а в Япония!!!!Искам децата и поколението да расте без страх и замърсени раони....”

Колега, Pulsim и аз имам семейство и дете! Виж по надолу

1. В Турция се правят .
2 . В румъния има също.
3 В Кузлодуй. Та те се намират на няколок стотици км от столицата ни. И още в момента Италия е единствената страна от Г-8, която не произвежда ядрена енергия. Значи останалите 7 имат не една , а няколко ядрени централи.
Където и да гръмне/недай си боже/ все сме сe запътили за нагоре !
Така , че ако си мислим , че като неправим Белене ще се предпазим от опастности жестоко се лъжем.

Няма да гласувам !!! Не защото без Белене ще ни е по-чиста държавата. Изброих по-горе, а защото няма смисъл. Референдума е изопачен. Това е да играеш на руска рулетка с пълен барабан на пистолет и да се надяваш да не гръмне. Повече от 25% до 30% ще гласуват само , но според мен и това са много. И аз съм за зелената енергия , но нали гледам как се крадат парите от еврофондове отпуснати за направата на безвредни ел .централи . 3 г. е давността на проекта , т.е3 г.се наблюдава от вън и след това му е....т м......та нашите хора. Cool
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 9:10 pm

Здравейте Колеги,
Аз имам малко повече знания в областта на ядрената техника и технологии и малко повече опит в политиката. Да ви кажа аз ще гласувам с ДА. Защото пари има, но не се дават на хората. Така или иначе парите в държавата се прибират периодично, поне да се направи една централа, а това че ще обедняваме е 100% сигурно с или без АЕЦ.
Върнете се в началото Go down
fishera80
Преторий
Преторий
fishera80



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 10:33 pm

- Не знам какво да кажа: бих казал ДА, защото съм от този регион и безработицата е голяма както навсякъде в нашата България, но инвестирането във възобновяеми енергийни източници е въпрос за дългосрочно инвестиране и далечни печалби за инвеститорите, също така е за богатите държави, а не за последните в редиците и на опашката...!?!
- От друга страна политиката на Станишев е много гадна, като му е мило и драго за червените старци, защо предизвика референдум за 30 мил. по време на криза...при условие, че трябваше да се вдигат пенсиите през април? Значи не му пука за неговите "червени бабички", да им бяха раздадени на тях тия 30 мил. За толкова години, да е подписвал документи и договори, а не да си пълни джоба под масата и това изсрано лайно на площадката в Белене, да не беше оставено да се вмирише!
- За това съм твърдо НЕ, а може би Бойко е прав - още един нов реактор в Козлодуй, на първо време ще ни е напълно достатъчен в тази EURO-КРИЗА!!!
Върнете се в началото Go down
ferovo
Новобранец
Новобранец
ferovo



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 10:50 pm

Аз пък ще гласувам с ДА, за да им е гадно на пеерасите от ГЕРБ
Върнете се в началото Go down
igi80
Легионер
Легионер
igi80



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 11:07 pm

Трябва да гласуваме - Българи!!!
Не зависимо как и като знаем още от бай Ганьо, че "и едните, и другите са маскари", тези думи винаги ще са верни, просто такъв ни е нрава - от цяло стадо, все мършите да избираме!
- А любимият ми филм "К-н Петко Войвода" по най-великият наш писател Николай Хайтов, е още адекватен - особено сериите след освобождението - алчни изедници и мерзавци, да ни управляват!
- Просто, честния Български народ, не иска да се омърсява с политика, преход и дрън-дрън.
- Дано нашият к-н е Бойко Борисов, въпреки че беше вкаран в блудството на главните фигури в преходната политика и бе направен на зорлем генерал, може би му трябва още малко време и 2-ри шанс за да се справи със чорбаджиите си в сянка, просто не трябва да се отказва, не зависимо с цената на какво за него с тях!!!
Затова - НЕ - от мен!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyПет Яну 25, 2013 11:25 pm

igi80 написа:
Трябва да гласуваме - Българи!!!
Не зависимо как и като знаем още от бай Ганьо, че "и едните, и другите са маскари", тези думи винаги ще са верни, просто такъв ни е нрава - от цяло стадо, все мършите да избираме!
- А любимият ми филм "К-н Петко Войвода" по най-великият наш писател Николай Хайтов, е още адекватен - особено сериите след освобождението - алчни изедници и мерзавци, да ни управляват!
- Просто, честния Български народ, не иска да се омърсява с политика, преход и дрън-дрън.
- Дано нашият к-н е Бойко Борисов, въпреки че беше вкаран в блудството на главните фигури в преходната политика и бе направен на зорлем генерал, може би му трябва още малко време и 2-ри шанс за да се справи със чорбаджиите си в сянка, просто не трябва да се отказва, не зависимо с цената на какво за него с тях!!!
Затова - НЕ - от мен!

Не! Не си прав , Колега по отношение на Бат Бойко. По скоро е капитан на шайка пирати на пиратски кораб. Пример :

По време на местните избори по-миналата година в нашата община имаше двама кандидати за общински кмет. Единият от ГЕРБ, другият от коалиция от партии. Понеже имаше балотаж , дойде Цветан Цветанов да подкрепи кандидата на ГЕРБ. Каква му беше подкрепата масови обиски от полицаи с качулки около 25 на брой в къщите на активистите на опонента им! В резултат на това един човек получи инфарк и почина от притеснение. Нооооооооооо опонента спечели и извади пред обществото и пресата , че бившият общински кмет и настоящт кандидат за кмет от ГЕРБ е завлякъл общината с 5млн.лв. Какво стана Даде се на прокуратурата и всичко се стопира. Спусна се чадър и "кадърното крадливо момче се изтегли да роботи в София в партийната централа". На сегашният Кмет му врътнаха кранчето отгоре и човека сега се чуди дългове ли да плаща или заплати. Това е управлението на ГЕРБ.Мафия! Very Happy

Истински пример
Върнете се в началото Go down
fishera80
Преторий
Преторий
fishera80



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyСъб Яну 26, 2013 12:03 am

По време на местните избори по-миналата година в нашата община имаше двама кандидати за общински кмет. Единият от ГЕРБ, другият от коалиция от партии. Понеже имаше балотаж , дойде Цветан Цветанов да подкрепи кандидата на ГЕРБ. Каква му беше подкрепата масови обиски от полицаи с качулки около 25 на брой в къщите на активистите на опонента им! В резултат на това един човек получи инфарк и почина от притеснение. Нооооооооооо опонента спечели и извади пред обществото и пресата , че бившият общински кмет и настоящт кандидат за кмет от ГЕРБ е завлякъл общината с 5млн.лв. Какво стана Даде се на прокуратурата и всичко се стопира. Спусна се чадър и "кадърното крадливо момче се изтегли да роботи в София в партийната централа". На сегашният Кмет му врътнаха кранчето отгоре и човека сега се чуди дългове ли да плаща или заплати. Това е управлението на ГЕРБ.Мафия! Very Happy

Истински пример [/quote]


Това би означавало, че премиера опиянен от властта, развива дълбоко в себе си някакъв модел на параноя... А какво означава това Rolling Eyes
- Всички диктатори са параноици, но по-вечето мислят за страната и народа си, за което съм - ЗА.
- Друг е въпроса, че Цецко се има за Троцки...
Като оглавява предизборните щабове на ГЕРБ и иска да се изтъкне пред Генерала!
- Това не означава, че Бойко е Сталин, а аз съм партиен или за ГЕРБ!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyСъб Яну 26, 2013 12:21 am

fishera80 написа:
По време на местните избори по-миналата година в нашата община имаше двама кандидати за общински кмет. Единият от ГЕРБ, другият от коалиция от партии. Понеже имаше балотаж , дойде Цветан Цветанов да подкрепи кандидата на ГЕРБ. Каква му беше подкрепата масови обиски от полицаи с качулки около 25 на брой в къщите на активистите на опонента им! В резултат на това един човек получи инфарк и почина от притеснение. Нооооооооооо опонента спечели и извади пред обществото и пресата , че бившият общински кмет и настоящт кандидат за кмет от ГЕРБ е завлякъл общината с 5млн.лв. Какво стана Даде се на прокуратурата и всичко се стопира. Спусна се чадър и "кадърното крадливо момче се изтегли да роботи в София в партийната централа". На сегашният Кмет му врътнаха кранчето отгоре и човека сега се чуди дългове ли да плаща или заплати. Това е управлението на ГЕРБ.Мафия! Very Happy

Истински пример



Това би означавало, че премиера опиянен от властта, развива дълбоко в себе си някакъв модел на параноя... А какво означава това Rolling Eyes
- Всички диктатори са параноици, но по-вечето мислят за страната и народа си, за което съм - ЗА.
- Друг е въпроса, че Цецко се има за Троцки...
Като оглавява предизборните щабове на ГЕРБ и иска да се изтъкне пред Генерала!
- Това не означава, че Бойко е Сталин, а аз съм партиен или за ГЕРБ![/quote]

Колега уважавам мнението , Ти , но да видя как у съседите и старо и младо плачат от полицаите , защото ясно са изразили позициите си против ГЕРБ. Не съм съгласен! Дано да разбере Бат Бойко , какво ги върши Бат Цветанко и да му тумпне едно круше! Cool
Върнете се в началото Go down
buntar.1971
Про-Консул
Про-Консул
buntar.1971



Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?   Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала? EmptyСъб Яну 26, 2013 11:51 am

ferovo написа:
Аз пък ще гласувам с ДА, за да им е гадно на пеерасите от ГЕРБ

И аз ще гласувам с "ДА" по същата причина !!!
Стига с тия ш.......и гербери /мафиоти/ !
Върнете се в началото Go down
 
Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Филм за златната треска в България по Нова телевизия
» почистване на монети чрез електролиза
» Работите ли с багети?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: