Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Майнлаб маск Simplex Spectrum Fisher nokta TEKNETICS tesoro врътка 5000 prodavam грунда голден miladinka нишани wave nexus пират lorenz VANQUISH mask GOLD Minelab kupuvam Coil deus
 

 GPX 5000

Go down 
+18
JENTIX
ivan_a2
ivanasen
gros
бобо
handjata
tepes
Pukanka
axil
Ne6o
Aurelius
kaponcheto
pechkata
Ceco_
Richman
Селския
gog
comander
22 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
comander
Цезар
Цезар
comander



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyЧет Апр 11, 2013 10:19 pm

tepes написа:
Командер, а може ли да се ползва ГПХ5000, като обикновен монетар или е необходима много практика, за това, т.е почти невъзможно?
За 5000 мисля че всеки би се справил,не са нужни кои знаи какви чалъми.Аз винаги съм си го ползвал като монетар,но изкочи ли рамков сигнал и него вадя.
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyЧет Апр 11, 2013 10:21 pm

Pukanka написа:
axil написа:
5000 може ли да се настрои да хващта по едри сигнали и да елиминира по дребните и с коя антена ще е по добре моно или дд за таз настройка

Може.Стабилизатора се слага на минимум - 3 например. Тогава трешхолда ти става много стабилен и се губи чувствителност към малките предмети.Чуват се само от монети нагоре. И като сте дали толкоз пари за GPX вземете и дайте още съвсем малко и за SEF антени. Ония въшки от комплекта са само за обучението. Razz
Да са живи и здрави учителите ми, без тях с тая машина нямаше да се оправя, ма с повече обяснения се научава.

по този начин няма ли да отрежеш дребната монета в дълбочина
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyЧет Апр 11, 2013 10:40 pm

handjata написа:
Pukanka написа:
axil написа:
5000 може ли да се настрои да хващта по едри сигнали и да елиминира по дребните и с коя антена ще е по добре моно или дд за таз настройка

Може.Стабилизатора се слага на минимум - 3 например. Тогава трешхолда ти става много стабилен и се губи чувствителност към малките предмети.Чуват се само от монети нагоре. И като сте дали толкоз пари за GPX вземете и дайте още съвсем малко и за SEF антени. Ония въшки от комплекта са само за обучението. Razz
Да са живи и здрави учителите ми, без тях с тая машина нямаше да се оправя, ма с повече обяснения се научава.

по този начин няма ли да отрежеш дребната монета в дълбочина
Стабилизатора изглажда тресхолда,когато има малки сигнали с слаба зона. Повишаването на стабилизатора изглажда общия фон и така слабия сигнал с малка зона става по чуваем.Но няма пряко отношение към малките сигнали.Незнам колегата по горе какво е имал в предвид.
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 12, 2013 9:11 pm

Следващата седмица очаквам да получа един GPX 5000, които купих от eBay И съм решил да го тествам паралелно с GPX4500 с различни антени( Minelab, Coiltek I Nugget Finder), едни И същи обекти И при реалистични условия до края на месеца както в:
https://www.youtube.com/watch?v=6fwWU76cgrc. с различни по размери от 6" до 18"- МОНО и ДД антени, за което отдавна се подготвям. Ще отнеме доста време, но си струва. Резултатите ще обобщя в таблица И ще ги публикувам във форума.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 12, 2013 10:14 pm

Aurelius написа:
Следващата седмица очаквам да получа един GPX 5000, които купих от eBay И съм решил да го тествам паралелно с GPX4500 с различни антени( Minelab, Coiltek I Nugget Finder), едни И същи обекти И при реалистични условия до края на месеца както в:
https://www.youtube.com/watch?v=6fwWU76cgrc. с различни по размери от 6" до 18"- МОНО и ДД антени, за което отдавна се подготвям. Ще отнеме доста време, но си струва. Резултатите ще обобщя в таблица И ще ги публикувам във форума.
super21 Благодарим предварително Cool
Върнете се в началото Go down
Pukanka
Легионер
Легионер
Pukanka



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 12, 2013 10:29 pm

Това е супер.Ще чакаме.
Върнете се в началото Go down
gros
Новобранец
Новобранец




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyСря Апр 24, 2013 10:58 pm

Question новини
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 3:23 pm

comander написа:
Стабилизатора изглажда тресхолда,когато има малки сигнали с слаба зона. Повишаването на стабилизатора изглажда общия фон и така слабия сигнал с малка зона става по чуваем.Но няма пряко отношение към малките сигнали.Незнам колегата по горе какво е имал в предвид.
Командер какво е "малка зона" "голама зона" или какво е зона на детекция...?
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 4:25 pm

pechkata написа:
comander написа:
Стабилизатора изглажда тресхолда,когато има малки сигнали с слаба зона. Повишаването на стабилизатора изглажда общия фон и така слабия сигнал с малка зона става по чуваем.Но няма пряко отношение към малките сигнали.Незнам колегата по горе какво е имал в предвид.
Командер какво е "малка зона" "голама зона" или какво е зона на детекция...?

Печка , Ти само в работно време ли пишеш по-задължение? Щото вечерите отсъстваш от разискванията.
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 8:06 pm

Като се повиши стабилизатора, освен малките сигнали, няма ли вероятност, да се пропуснат и дълбоки сигнали?
Командер, дискриминатора на колко го слагаш, като го ползваш като монетар?
Върнете се в началото Go down
gog
Консул
Консул




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 9:11 pm

Стига сте ги хвалили тези ГПХ. Имат некакво малко преимущество и това. А и нема кво да се заблуждаваме 4500-4800-5000 са с почти изравнени възможности.
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 9:38 pm

Предполагам, за да изказваш такова категорично мнение, си работил поне с един от изброените, достатъчно дълго време? Какво имаш в предвид, "малко преимущество"?
Върнете се в началото Go down
ivan_a2
Легионер
Легионер
ivan_a2



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 9:42 pm

tepes написа:
Предполагам, за да изказваш такова категорично мнение, си работил поне с един от изброените, достатъчно дълго време? Какво имаш в предвид, "малко преимущество"?


Аз мисля,че изобщо не знае какво говори ама айде.


Последната промяна е направена от ivan_a2 на Пет Апр 26, 2013 9:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
gog
Консул
Консул




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 9:45 pm

От четене имам опит. Преимуществото на 5000 е че има по плавен праг.
Русняците и те по форумите недават много разлики но знаели човек нащта почва е уникална.
Моито мнение за ГПХ е че или го имаш за самочуствие като ловджиите или ако го имаш трябва много да бачкаш с него.
Върнете се в началото Go down
gog
Консул
Консул




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 9:52 pm

Колеги сега сериозно.Тези които притежават гпх5000 няма да кажат почти нищо. Те неискат една настроика да кажат та камоли друго. Това се отнася и за 4500.
Говорил съм с колега които имаше 5000 и го продаде и единственото което каза беше че много дребно зърно като ориз го дискриминира добре и на много дълбоко.
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 10:04 pm

За самочувствие може да си купиш костюм Армани, часовник Ролекс или поръчково кабрио. Ако купиш гпх и не се научиш, може само да ти се понижи самочувствието. Явно с теб имаме еднакъв опит, но коренно противоположни мнения.
Според мен, вълшебни настройки няма нито един апарат, просто трябва да схванеш, за какво става дума и да си правиш сам настройките..
Върнете се в началото Go down
gog
Консул
Консул




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 10:13 pm

tepes написа:
За самочувствие може да си купиш костюм Армани, часовник Ролекс или поръчково кабрио. Ако купиш гпх и не се научиш, може само да ти се понижи самочувствието. Явно с теб имаме еднакъв опит, но коренно противоположни мнения.

Правилно

Доста скъп апарт е 7000л и заради това трябва да се бачка яко за да може се възтоновят.
А и наи важното трябва обекти да има.

Чакаме колегата от Америка да даде обективно мнение.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 10:28 pm

tepes написа:
За самочувствие може да си купиш костюм Армани, часовник Ролекс или поръчково кабрио. Ако купиш гпх и не се научиш, може само да ти се понижи самочувствието. Явно с теб имаме еднакъв опит, но коренно противоположни мнения.
Според мен, вълшебни настройки няма нито един апарат, просто трябва да схванеш, за какво става дума и да си правиш сам настройките..

Колегата Тепес е много прав! За мен единствено е важно 99% КЪСМЕТ! 0,5 % ЗАДКОРМИЛНО УСТРОУСТВО И САМО 0,5% УРЕДА!

Пример от преди няколко дни ходихме да търкаме.Колега с БГ апарат и аз с моят моят фишер . Работим заедно един до друг и постоянно човека с БГ апарата си сверява часовника с мен дали е желязо или цвят /фишера го бие по-дискриминация и по дълбочина, изобщо по-всичко/ , но човека прави 50см в ляво и Късмет! Това е ! Тава е Колеги! Предпочитам 99% Късмет, а не 1 % другото. Неискам минелаб 5000 , искам Късмет , ако ще и с апарат с едно копче. Късмет! Късмет! Късмет! Very Happy Успех на всички в хобито!


Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 10:30 pm

Парите в случая нямат абсолютно никакво значение, това въпрос единствено на възможности и личен избор.
Един приятел лятото си купи някакъв сърф, за 6000 евро, напълно безсмислена постъпка според мен. А според теб, кога ще го изплати?
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 10:42 pm

tepes написа:
Парите в случая нямат абсолютно никакво значение, това въпрос единствено на възможности и личен избор.
Един приятел лятото си купи някакъв сърф, за 6000 евро, напълно безсмислена постъпка според мен. А според теб, кога ще го изплати?

Колега , ако твоят приятел си е надвил на масрафа го оправдавам , иначе е въздух под налягане! Абсолютно същият случай: мой познат беше събрал пари и си купи готина кола с много скъпа по-дръжка , но се счупи една част и сега е на трупчета. Вече 6 месеца. Това е простотията на българина . Very Happy
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2013 11:04 pm

Аз не говоря за патология, а за възможности. Имам в предвид, че някой изкарва тези пари, за ден или пет, друг за месец, а трети за две години. Този третия, ако си купи ГПХ, е за психиатрията!
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyСъб Апр 27, 2013 1:00 am

tepes написа:
Като се повиши стабилизатора, освен малките сигнали, няма ли вероятност, да се пропуснат и дълбоки сигнали?
Командер, дискриминатора на колко го слагаш, като го ползваш като монетар?
Дълбоките по големи сигнали не могат да се изпуснат а само малките в дълбочина,малките в дълбочина правят малка чуваема зона,Печка при тези машини се чува как сигнала минава през намотките и излиза,тука няма единичен сигнал а има зона от сигнали,Според големината на предмета и дълбочината му можеш да направиш преценка на обекта,Дискриминатора на 3.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyСъб Апр 27, 2013 8:51 am

comander написа:
Дълбоките по големи сигнали не могат да се изпуснат а само малките в дълбочина,малките в дълбочина правят малка чуваема зона,Печка при тези машини се чува как сигнала минава през намотките и излиза,тука няма единичен сигнал а има зона от сигнали,Според големината на предмета и дълбочината му можеш да направиш преценка на обекта,Дискриминатора на 3.
Благодарско Командер въпроса бе отправен с цел за разяснение на аодиторията - защото като чета по темата гледам че бая от тях не знаят принципа на работа на пулс-индуционните машини и че чуват сигналите от зони пък и за мен беше интересно да науча нещо... Cool
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyНед Апр 28, 2013 6:38 am

Здравеите колеги,
наи-после успях да започна И наполовина да приключа моите експерименти с двата детектора-GPХ4500 И GPХ5000. Отварям отделна тема-"GPX4500 vs GPX5000", защото материалът е много голям, а ще има И дискусии, предполагам! Заповядаите, погледнете И споделете....
Бъдете здрави И Весела И щастлива Цветница на всички!
Върнете се в началото Go down
JENTIX
Легионер
Легионер




GPX 5000 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   GPX 5000 - Page 2 EmptyНед Май 26, 2013 10:05 am

Аурелиус , ти какви настройки използваш бира скара
Върнете се в началото Go down
 
GPX 5000
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Очаквайте скоро най-новия модел на МИНЕЛАБ
» ЗАТВАРЯИТЕ ТЕМАТА
» minelab jpx5000

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: