Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  ПРОГРАМА С ТОЧКИТЕПРОГРАМА С ТОЧКИТЕ  
НОВО Multi Kruzer

ПРОМО ЦЕНИ НА ...

Дълбока програма XP DEUS

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Навигация

МАГАЗИН ДЕТЕКТОРИ

Продавам ТМ 808
Сря Юни 27, 2018 2:47 pm by ton69
Уреда е чисто нов, неупотребяван, в кашон, пълен комплект , ръководство на български -1200лв тел. …

Comments: 0
Търся Скуп( сито) за плажа
Нед Май 13, 2018 8:50 pm by deultum
Търся да си купя сито за плажа от този тип може и втора ръка
[url=https://servimg.com/view/19616577/212]

Comments: 2
Продава се Minelab Eureka Gold
Чет Апр 26, 2018 8:31 pm by deultum
Апарата е в много добро визуално и техническо състояние. Продава се с две сонди стандартна …

Comments: 0
Продавам SEF 12х15" антена за GPX и SD на MINELAB
Сря Фев 14, 2018 10:56 am by joro i
Цена 160 лв.  тел. за връзка 0878572341

Comments: 1
Keywords
lorenz tesoro нишани prodavam golden грунда miladinka маск kupuvam nexus wave Coil minelab mask Spectrum металотърсач пират tejon GOLD врътка white deus Майнлаб голден POWER продавам
Share | 

GPX 5000

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
JENTIX
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Вто Юни 04, 2013 12:24 pm

Говорител с какво съпротивление и мощност ще е най-подходящ да се включи директно към апарата ?
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Вто Юни 04, 2013 8:44 pm

Това е едно говорителче с 8омa съпротивление на намотката-виж:http://www.robsdetectors.com/p/651/slimline-external-speaker
Има щипка отзад за захващане, дълъг кабел И 1/4 инча jak. Много е удобно-включва се към акумулаторната LiIon батерия на ГПХ4500, 4800, 5000, в която има вграден звуков усилвател, или към допълнителен звуков усилветел-регулатор на напрежение, които се включва към апарата И работи с портативни LiIon батерии за видео камера. ВъншниR говорител не може да работи директно включен към апарата,а И няма как!.
JENTIX
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Сря Юни 26, 2013 9:53 pm

Ясно - мерси . А как правиш земният баланс на койн-релик тайминга ?
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Чет Юни 27, 2013 12:01 am

Къде мога да видя тест на ГПХ серията.Искам въздушен тест да видя без скрито покрито на колко лови монета и голям предмет, че никъде не мога да намеря някой прост тест да гледам.Тайно се надявах на събора край старозагорските бани да има някой с такъв уред да го видя какво може ама не SmileИмам идея занапред да си купя един такъв ако ми хареса.
JENTIX
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Чет Юни 27, 2013 7:41 pm

никой ли не знае за тайминга ?
ivan_a2
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Чет Юни 27, 2013 9:26 pm

JENTIX написа:
никой ли не знае за тайминга ?

Този тайминг е за чисти почви,ако не можеш да го заземиш значи е минерализирана почвата.
JENTIX
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Пет Юни 28, 2013 10:08 am

Да - знам , че е за чисти почви но предполагах , че има и някаква тънкост при заземяването.Благодаря!
pechkata
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Нед Фев 09, 2014 6:28 pm

А някой беше казал че GPX не работи на замърсено - 7 от 10 сигнала са цвят...

Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!
ivan_a2
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Нед Фев 09, 2014 7:36 pm

pechkata написа:

Работи си кой каза,че не работи?Но докато се научиш да познаваш цвета при iron rej-off,както го прави този на клипа, си трябва доста практика.
бобо
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Нед Фев 09, 2014 8:14 pm

pechkata написа:

Ееее,да,ама тва не е съвсем- замърсено Wink lol! Cool 
Симпличио
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Пон Фев 10, 2014 3:11 pm

tepes написа:
Аз не говоря за патология, а за възможности. Имам в предвид, че някой изкарва тези пари, за ден или пет, друг за месец, а трети за две години. Този третия, ако си купи ГПХ, е за психиатрията!

Точно така, напоследък гледам се пръкнаха доста млади ентусиасти, които дават луди пари за техника и си вярват, че с едно излизане по горите и ще си избият разходите.
pechkata
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Пон Фев 10, 2014 5:25 pm

Симпличио написа:

Точно така, напоследък гледам се пръкнаха доста млади ентусиасти, които дават луди пари за техника и си вярват, че с едно излизане по горите и ще си избият разходите.
Да има нещо такова...

ТЪРКАНЕ МУ Е МАЙКАТА... търкане 

Не че няма къръци на първия излет и се спъват в гърнето...
 мечта 

Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!
Aurelius
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Вто Фев 11, 2014 10:23 am

Все пак наи-важното е да си на прaвилното място в правилното време с правилната техника..... и да можеш да се възползваш от всичко това.....;
gog
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Вто Фев 11, 2014 1:21 pm

pechkata написа:
Симпличио написа:

Да има нещо такова...

ТЪРКАНЕ МУ Е МАЙКАТА... търкане 

Не че няма къръци на първия излет и се спъват в гърнето...
 мечта 

ГПХ се купува и за самочуствие.
Имаш лек автомобил и не е лошо да имаш джип или кросов мотор.
Aurelius
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Сря Фев 12, 2014 10:59 am

Хаиде, стига сме говорили по принцип. Кои ще си купи GPX 5000 за самочувствие-пред кого, за Бога! Това е лудост, даjе тука, в USA! Нормалните хора са практични и си прават добре сметката!
igi80
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Пет Фев 28, 2014 4:07 pm

Aurelius написа:
Хаиде, стига сме говорили по принцип. Кои ще си купи GPX 5000 за самочувствие-пред кого, за Бога! Това е лудост, даjе тука, в USA! Нормалните хора са практични и си прават добре сметката!

Калега, може ли да ми разясниш защо GPX5000 примерно има DD И MONO сонди, за MONO четох, че са по-дълбоки, но ме интересува може ли с MONO да дели металите или за да я има дискриминацията, трябва да е с DD сонди?
Благодаря!

"След буря, винаги изгрява слънце"
Aurelius
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Пет Фев 28, 2014 8:16 pm

МОНО антените за SD/GP/GPX металотърсачи на Minelab, независимо дали са техни, или на Coiltek, Nuggett Finder ili DETECH, съдържат само една бобина, коRато изпълнява последователно функцията на предавателна и приемна антена толкова пъти в секунда, на каквато честота работи импулсниR генератор на детеkтора. Има известно закъснение преди включването на приемната верига след като е била изключена предавателната. Този цикъл се изпълнява непрекъснато във времето, докато е включено захранването толкова пъти в секунда, колкото е работната честота на импулсния генератор на детеkтора. Когато детеkторът работи с МОНО антена не е в състояние да дискриминира желRзото чрез заглушаване(накъсване) на звука индикиращ наличието на метален обект под антената(желRзо).
Когато се включи DD антена, обаче, става интересно. Когато е включен дискриминатора на желRзо(Iron reject)апарата дискриминира железните обекти чрез заглушаване(или накъсване) на звука според големината и дълбочината на обекта в земята, както и от степента му на корозионно разRждане. DD антените за Minelab SD/GP/GPX серии детеkтори съдържат две бобини, всRка от които с формата на буквата D, които се презастъпват в центъра на антената и се образува площ под коRто се създава полето с наи-голRм и почти еднакъв интензитет от предавателната бобина и се приема полето от вихровите токове, възникнали в металните обекти под антената от приемната бобина чрез индукция. Двете бобини са балансирани така, че когато няма метален обект под антената, в приемната бобина не протича ток и нRма звуков сигнал. Цикъла на работа е същия, както при работа с МОНО антена, но при DD антената двете функции-предавателна и приемна са поделени между две бобини.
Интересното при DD антените е това, че те могат да работRт в режим МОНО(ключето на панела-на МОНО), но само лявата част на антената(предавателната намотка) е активна и изпълнRва функцията на МОНО антена с еквивалентен размер равен на половината от размера на DD антената. Така, например, ако антената е Commander DD 12х15 инча, когато апарата е настроен на МОНО,работи лRвата част на антената и е еквивалентна на елиптична антена с размер 6х12 инча и центрирането на обекта е на 3 инча от левиR ръб гледано отгоре. Този режим на работа е наречен "псевдо моно". Много интересно става, когато се включи и дискриминатора на детеkтора. Тогава детеkтора работи на режим МОНО с лRвата половина на DD антенато, но и дискриминира желRзото! Този режим на работа може да е много полезен в определени случаи.
DD антените са по-стабилни при работа в уродени раиони, но при еднакъв размер с МОНО антена се постига по-голяма дълбочина на детеkтиране на един и същи обект.
igi80
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Пет Фев 28, 2014 9:24 pm

Благодаря ти много, за исчерпателните разяснения, Аурелиос!
Вярвам, че и за напред, инфото ще е полезно, и за други като мен в темата за GPX5000.
И се извинявам предварително на всички, но да те попитам нещо от което съм любопитен, извън темата:
Вярно ли е, че във Сиатъл вали дъжд много често, по често и от Лондон даже, и че в щата Вашингтон вали най-много в гр.Форкс - Клалламско?
Благодаря! Smile

Aurelius
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Пет Фев 28, 2014 11:37 pm

ВRрно е, че вали дъжд често, но само през късната есен и през зимата, когато вместо снRг вали дъжд. НRкои се шегуват, че 9 месеца от годината вали, но не е вRрно. Всеки щат си има мото и нашето е "ВечнозелениR щат" и то не само заради предимно иглолистната растителност наоколо, но и поради факта, че тревата е зелена през цRлата година(с изключение на горещото лRто, когато ако не се полива, пожълтява...)Въздухът, които дишаме, е кристално чист, а водата от чешмите е с качествата на изворна вода. Защитени сме на изток и Cascade Mountains, а на запад е Тихия океан с едно топло течение(Ел Нинио), което омекотRва климата-както във Варна, но го нRма ледениR пронизващ вятър през зимата, снега и леда... Имаме и 6 дремещи вулкани, част от Огнения пръстен, единия от които-Mount Saint Helens е избухнал за последен път през 1980 та година. Може много да се пише за този чудесен кът от планетата, отдалечен от Bulgaria на 10 часа във времето....
igi80
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Съб Мар 01, 2014 1:18 pm

Aurelius написа:
ВRрно е, че вали дъжд често, но само през късната есен и през зимата, когато вместо снRг вали дъжд. НRкои се шегуват, че 9 месеца от годината вали, но не е вRрно. Всеки щат си има мото и нашето е "ВечнозелениR щат" и то не само заради предимно иглолистната растителност наоколо, но и поради факта, че тревата е зелена през цRлата година(с изключение на горещото лRто, когато ако не се полива, пожълтява...)Въздухът, които дишаме, е кристално чист, а водата от чешмите е с качествата на изворна вода. Защитени сме на изток и Cascade Mountains, а на запад е Тихия океан с едно топло течение(Ел Нинио), което омекотRва климата-както във Варна, но го нRма ледениR пронизващ вятър през зимата, снега и леда... Имаме и 6 дремещи вулкани, част от Огнения пръстен, единия от които-Mount Saint Helens е избухнал за последен път през 1980 та година. Може много да се пише за този чудесен кът от планетата, отдалечен от Bulgaria на 10 часа във времето....

Thank you, friend! :bienvenue 
Фен съм на филма „Здрач“. Разбрах, че е сниман във вашият щат и природата в филма, много ми хареса, мечтата ми е: някога и аз да бъда там!
И да излезе някой нов БГ сериал за нашите супер специалисти в “империята“ Гейтс, а защо не и в Боинг. Примерно: „7+3 Часа разлика“!
Поздрави! Very Happy

Симпличио
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Съб Мар 01, 2014 7:12 pm

igi80 написа:

Фен съм на филма „Здрач“. Разбрах, че е сниман във вашият щат и природата в филма, много ми хареса, мечтата ми е: някога и аз да бъда там!

Поздрави! Very Happy

Мечтите са хубаво нещо, колега, но случайно не знаеш ли, че там няма да намираш антични ауреуси, ами ще намираш пул-табс, сентс, зинкс, даймс, куотърс и прочее забележителни артефакти?  Laughing 
FELIX
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Съб Мар 01, 2014 7:21 pm

Ако колегата отиде там където желае и успее да се устрои(което му го пожелавам  Cool  ),едва ли ще му дреме много за ауреусите и тн.
Симпличио
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Съб Мар 01, 2014 7:25 pm

FELIX написа:
Ако колегата отиде там където желае и успее да се устрои(което му го пожелавам  Cool  ),едва ли ще му дреме много за ауреусите и тн.

Колега, само заради мисълта, че в България може да откриеш ауреус, си заслужава да останеш тук - такива сме истинските търсачи! Само като гледам тия смешници в Щатите как се радват на някакви центове и други техни си монетки, намерени в парка, просто съм щастлив, че съм роден тук!

Cool 
FELIX
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Съб Мар 01, 2014 7:36 pm

Симпличио написа:
FELIX написа:

Колега, само заради мисълта, че в България може да откриеш ауреус, си заслужава да останеш тук - такива сме истинските търсачи! Само като гледам тия смешници в Щатите как се радват на някакви центове и други техни си монетки, намерени в парка, просто съм щастлив, че съм роден тук!

Cool 
По принцип си прав,няма по хубаво от родния дом и приятелите.Но понякога,живота оби4а да си прави шеги4ки и изборите които ни предоставя не винаги са вариант.Колкото до находките,щом 4овек е мераклия-винаги ще намери на4ин  Cool 
Aurelius
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: GPX 5000   Чет Мар 06, 2014 7:14 pm

Ето какво може да се намери в USA, когато излизаме да се ражодим в природата с металотърсач.... НRкои намират и без металотърсач даже....http://www.coinsusallecollection.com/most%20expensive%20coins.htm#Class_I_Silver_Dollar Very Happy

бира 

GPX 5000
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» минелаб гпх 5000
» Продава се Minelab GPX 5000- Продаден
» Купувам S.E.F. сонда за Minelab GPX 5000
» GPX 5000
» Minelab GPX 5000 намира ли големи предмети?