Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за металотърсачи. СПОРТЕН КЛУБ ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ MDETECTORS

ИндексИндекс  GalleryGallery  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  ПРОГРАМА С ТОЧКИТЕПРОГРАМА С ТОЧКИТЕ  

Металотърсачи XP DEUS

Официален представител

ПРОМОЦИЯ СОНДИ

ВИЖТЕ КОМПЛЕКТИТЕ
С ULTIMATE СОНДИ

Металотърсач на Кредит

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

TBI-На кредит

Similar topics
Навигация

МАГАЗИН ДЕТЕКТОРИ

Продавам търсеща сонда SEF 38x30см./15x12"/ DD за Fisher F75!
Пет Сеп 22, 2017 7:23 pm by ivanasen
Сондата е на 1-2 излизания и е работено общо 2-3 часа с нея. Продавам я защото терена при нас не …

Comments: 0
Продавам Silent 2DD на Миладин
Чет Авг 24, 2017 4:40 pm by deadline
Продавам Silent 2DD на Миладин.
490лв.
Габрово
0988701622

[url=https://servimg.com/view/19629733/80]

Продава се металотърсач Pulse
Съб Май 20, 2017 4:49 pm by pechkata
Продава се металотърсач Pulse
- 1200 лв.
телефон 0894364351

[url=https://servimg.com/view/19656657/6]

Comments: 1
Fisher Gold Bug MEGA ULTIMATE - 2 сонди
Сря Дек 07, 2016 6:30 pm by titpulo
Продавам Fisher Gold Bug MEGA ULTIMATE - 2 сонди.На няма и месец,купуван от SHOP.IMPERIO.BG.Почти …

Keywords
сонда POWER golden coinmaster продавам pirate металотърсач Майнлаб wave kupuvam торнадо маск голден miladinka Ултимейт GOLD пират nexus MAXX sorex mask prodavam това истина грунда врътка
Share | 

Намерена монета

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Ganni
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 7:49 pm

Здравейте, открих следната монета и след продължително търсене в нета мисля че това е тя - http://www.ebay.com/itm/AURELIAN-272AD-Ancient-Roman-Coin-Harmony-Marriage-in-ancient-Rome-i31459-/321059026992?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ac09bf830

Със сигурност е от Аурелиан и по точно серията CONCORDIAMILITVM но интересното е че на моята монета най горният зъб на короната е малко по нагоре сочещ от колкото на другите монети които открих.Прилагам снимки и ако някой успее да ме ортриентира ще съм много благодарен.

Снимки: http://imageshack.us/g/822/x4pv.jpg/
Върнете се в началото Go down
ganev82
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 8:01 pm

МЕДЕН АНТОНИНИАН НА Аврелиан ТУКА МОЖЕШ ДА ГО НАМЕРИШ http://www.acsearch.info/search.html?search=Aurelianus+Antoninianus&view_mode=0&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ol=1&sort=&c=&a=&l=
stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 8:06 pm

-Вероятно така е направена матрицата в монетният двор където е отсечена монетата -Не мисля че е белег за неква уникалност -И приятелю БГ транскрипцията на името на императора е АВРЕЛИАН.Smile
Ganni
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 8:22 pm

Благодаря ви, ето също какво намерих около монетата , керамика е но каква немога да преценя.
Също така в това състояние дали мога да и взема някакви пари на мометата.

Снимка: http://imageshack.us/gal.php?id=rZqk29zczZrj1NyS
jordan_nenov
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 8:44 pm

Ganni написа:
Благодаря ви, ето също какво намерих около монетата , керамика е но каква немога да преценя.

Можеш да вземеш няколко. Няколко годинки, всичко зависи от съдебния състав ! Освен ако не се шегуваш или провокираш някого ! :mdr6:

ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Ganni
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 8:50 pm

jordan_nenov написа:
Ganni написа:

Можеш да вземеш няколко. Няколко годинки, всичко зависи от съдебния състав ! Освен ако не се шегуваш или провокираш някого ! :mdr6:

Ясно Cool А керамиката дали ви е позната , аз немога да я определя честно казано.
jordan_nenov
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 8:59 pm

Ganni написа:
jordan_nenov написа:
Ganni написа:

Ясно Cool А керамиката дали ви е позната , аз немога да я определя честно казано.

Нека колегата Върбанов се произнесе... Той е корифей в науката за древността. Моите чест и почитания към него !

pechkata
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 9:23 pm

Максимум 3лв. и те са много...

Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!
jordan_nenov
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 9:25 pm

pechkata написа:

Наборе, а ако дойдат онези и го закопчаят, какво следва?

stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 9:42 pm

Ganni написа:
jordan_nenov написа:
Ganni написа:

Ясно Cool А керамиката дали ви е позната , аз немога да я определя честно казано.
-Човеко та склаща че си нагазил не там де е позволено ма ти керамиката та керамиката -Керамиката е грубичка като я гледам би требвало да има и по финна червена от тоя период освен ако монетата не е попаднала там случайно и освен ако не си негде в гората,там финажа почти го нема тук там само грубажи като тез дет си снимал -Както и да е,ма що разлайваш кучетата за неква монета верно не струваща нищо макар че селища от този тип могат да ти пуснат всичко..............................................Wink
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 9:51 pm

pechkata написа:

Не мисля, че е вярно това.В ебей струва над 100 и кусур долара в по-добро състояние,но все пак няма как да струва 3 лева.Аз давам 20 за тая монета без колебавка lol! Много ме кефят главите с короните Laughing
stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 9:55 pm

-Разсмя бре,честно -Що та немаше преди 10г. та да вида ка ги купуваш Аврелиановците по 20лв. -Щеше да си най търсеният дилър....................................LaughingLaughingLaughing
vvurbanov
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 10:16 pm

Ganni написа:
jordan_nenov написа:
Ganni написа:

Не може всичката керамика да се определи.Парчетата трябва да са характерни.Дръжки ,гърловини ,дъна,цвят,шарки,вида на глината и ако има по финни парчета.Тая не я знам каква е.
jordan_nenov
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 10:16 pm

stan960 написа:
-Разсмя бре,честно -Що та немаше преди 10г. та да вида ка ги купуваш Аврелиановците по 20лв. -Щеше да си най търсеният дилър....................................LaughingLaughingLaughing

Той и сега може да стане най-търсения дилър...

RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 10:34 pm

За сделки от такива мащаби може и да ми лепнат 20 години за всеки лев дето давам за на колегата паричката Laughing
jordan_nenov
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 10:38 pm

RelicHuntingVT написа:
За сделки от такива мащаби може и да ми лепнат 20 години за всеки лев дето давам за на колегата паричката Laughing

Смятам, че или подценяваш нещата или си взел на подбив всички колеги във форума... И в двата случая всички негативи ще са за теб. Не съм запознат в детайли, ама май в аналите на съда, придобиване на монета срещу пари се нарича търговия с антики... Стига се ебава с нашата общност !

RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Чет Юни 27, 2013 11:59 pm

jordan_nenov написа:
RelicHuntingVT написа:

Смятам, че или подценяваш нещата или си взел на подбив всички колеги във форума... И в двата случая всички негативи ще са за теб. Не съм запознат в детайли, ама май в аналите на съда, придобиване на монета срещу пари се нарича търговия с антики... Стига се ебава с нашата общност !

А ти стига се впряга.Явно бая си се наплашил.Спокойно всичко е под контрол.Шега беше това.Не се ебавам с никаква общност, нали и аз съм член на този форум.Като толкова се спичаш, защо си сложил за аватар една торба с АНТИКИ.Не вярвам да си ги дарил на музея а ако не са твои, може полицията, която следи форума да си помисли, че са твои и да ти проследят ИП-то на компютъра и да те арестуват silent И в двата случея негативите са за теб scratch (може и да се ебавам вече кой знае, но само с теб)
Колкото до съдебните неща, ако "срещу пари" придобия монета от ибей (ebay) е пак търговия с антики така ли и ще ме съдят Surprised

Във всички форуми за каквото и да било все се намират хора, които да развалят обстановката с разни простотии.
jordan_nenov
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Пет Юни 28, 2013 3:31 am

RelicHuntingVT написа:
jordan_nenov написа:
RelicHuntingVT написа:

А ти стига се впряга.Явно бая си се наплашил.Спокойно всичко е под контрол.Шега беше това.Не се ебавам с никаква общност, нали и аз съм член на този форум.Като толкова се спичаш, защо си сложил за аватар една торба с АНТИКИ.Не вярвам да си ги дарил на музея а ако не са твои, може полицията, която следи форума да си помисли, че са твои и да ти проследят ИП-то на компютъра и да те арестуват silentИ в двата случея негативите са за теб scratch(може и да се ебавам вече кой знае, но само с теб)
Колкото до съдебните неща, ако  "срещу пари" придобия монета  от ибей (ebay)  е пак търговия с антики така ли и ще ме съдят Surprised

Във всички форуми за каквото и да било все се намират хора, които да развалят обстановката с разни простотии.

После да не кажеш, че не си бил предупреден... affraid А на аватара си мога да сложа и ножовка, ако искам, но това незначи, че ще я използвам за да обера БНБ. Сам си избрал да си играеш с огъня и после ще плачеш че си се изгорил. Пожелавам ти късмет, защото наистина ще имаш нужда от него !

RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Пет Юни 28, 2013 6:23 pm

Мерси, късмет и на теб.
Ganni
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Съб Юни 29, 2013 8:38 am

Здравейте, първо искам да ви блсгодаря за отговорите по темата.Съжалявам че покрай нея толкова разпалих нещата и се стигна до спорове но всеки има право на собствено мнение, все пак истината е , че все още живеем в полицейска държава и законите засягащи точно нашето хоби не работят ни най малко в наша полза което е наистина жалко и превръща това толкова интересно и емоционално хоби в част от криминалните среди едва ли не.Надявам се в скоро време да има промяна в по добра насока на нещата което да стимулира повече хора да откриват невероятни находки които има в изобилие по нашите земи а музеите ни да предоставят добро възнаграждение на всеки които реши да го даде в бг музеи.
А по темата нещата за които ви питам ги открих съвсем скоро в двора ми на 50 см. от къщата ми при изкопни работи на 40 см дълбок канал за полагане на нов водопровод(канала е дълъг 10м, широк 40 см на 40 см дълбок а само 1 м. от него прегледах).Предполагам че има още много неща които си стоят заровени но не бих започнал разкопаване на по голяма площ и в последствие да даря всичко на някой музей които ще го изнесе и продаде извън граница.Относно керамиката да, намерих и няколко парчета по червеникава керамика но .... стига толкова засега.Още повече че нямам и металотърсач в момента за което съжалявам.А откритата монета най случайно я видях на върха на изкопаната пръст от края на канала и то защото си изхвърлих цигарата която пушех върху пръста и тя падна точно до монетката Smile какъв късмет но и затова могат да се заядът и да ми вгорчат живота полицията.
Благодаря ви още веднъж за отговорите и ако има нещо по интересно ще пиша и пак ще се допитам до вас.
stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Намерена монета   Нед Юни 30, 2013 12:14 am

-Хептен уплиташ работите братиньо -Според сега действащият закон независимо като какъв го класифицираме -Нема значение къде си намерил монетата и керамиката,даже и в двора да ти е трябва да уведомиш властите и т.н. и т.н. неща дето не те оневиняват ако не дай си боже се стигне до там.................................Smile 

Намерена монета
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Намерена монета
» Златна монета
» Каква е тази монета
» бг монета от 1930
» Монета