Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
нишани Fisher Майнлаб грунда пират Spectrum врътка Coil Simplex голден TEKNETICS deus mask lorenz nokta GOLD prodavam Minelab miladinka 5000 VANQUISH nexus маск wave kupuvam tesoro
 

 гарет гти 2500

Go down 
+9
sdsds
pet1r90
Gandalf
handjata
kronos555
бобо
yaponetsa
RelicHuntingVT
versay
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Ное 19, 2013 7:16 pm

бобо написа:
kronos555 написа:
бобо написа:
kronos555 написа:
бобо написа:
versay написа:
koy koto i da kajee towa e fakt skipi kolegi stotinkata ne bese ot strani kakto pishat nqkoi kolegi
На тази дълбочина,че и доста отгоре,със същия Гарет, с оригиналната 31 см антена съм вадил кофи,рала,алуминиеви канчета,но тези стотинки мааааксимум на 40,и то с доста уговорки.Просто нещо те е заблудило.....
Колега, работил съм с въпросната машина три години и знам кое на колко засича, 2ст. на 40см не може във въздуха да ги хване, а вие тук ми говорите за същата дълбочина в земята. Клипа с единия метър няма да го коментирам че смешно, трябва си доста болен мозък за да си повярваш.
Кажи кога и къде да идвам с три бона да решим спора? После ще ти покажа работата на една друга машина за да осъзнаеш колко е добър този зелен кютюк и как се самозаблуждавашVery Happy 
Казах мАААААААксимум 40,и с известни УГОВОРКИExclamation Exclamation Exclamation А те са:понеже въпросната стотинка е от железни сплави,доста бързо корозира,и при подходяща среда и достатъчно време около нея се натрупват известно количество метални съединения,които реално "уголемяват" сигнала почти двойно.И ако почвата е достатъчно лека и влажна -воалаVery Happy-в земята ги хваща,ма вънка йок! Ха сега ми кажи коя е тая машина,дет толкова искаш да покаеш,че на мен ми е трудно да измисля опонент на Гарета в дисциплината :дълбочина.
По принцип гарета, една проста станимирка го бие, а със сета с който работя в момента съм поне 12см. отгоре за например бронз Ф20. Например ат-про със единтична по размер антена, не може да ми чуе сигнала който хващам с ясен тон и графика за копаене. Сега почнахте с локумите, двете стотинки имали биополе незнам си кво...Very Happy Не че ще си купя гарет пак някога, ама вие прекалявате с тези дълбочини.
И какво е тва нещо "сета"?Другите простотии дет си ги написал са дъвкани хиляди пъти-няма кво да ги коментираме,само за двете стотинки-освен тях и 35 ст от 29-та година имат силно биополе -тях ги вадим от 47 смRazz Razz
Е не знаеш какво и "сета"Shocked  сет топ бокс естествено! Само че е някои модерен с тази "единтична по размер антена" и "графика за копаене"...според мен е HD Shocked 
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Ное 19, 2013 9:53 pm

Цитат :


Цитат :
Цитат :
Цитат :
Цитат :
Цитат :
Цитат :
 Shocked super21 ,може би колегата има  предвид технологията на майн лаб СЕТА,но пък там не съм чувал за графики......,ама пък все пак съм лаик,нека поясни!!!!!!

Върнете се в началото Go down
erdinch.redjebov.7
Новобранец
Новобранец
erdinch.redjebov.7



гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyНед Фев 02, 2014 8:34 pm

Здравейте колеги,може ли да попитам и аз нещо,наскоро си купих гарет ат про,нов от магазина,някой колега да каже дали стават,,как сане ми остана много време да го изпробам,та за това се обръщам към колеги които са работили със такъв апарат,благодарности
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Фев 04, 2014 11:45 am

versay написа:
не ви се вярва но е  фак видеото кидето сим го заснел е канал по който минава вода идваща от горите горе бих сеобзаложил на голяма сума пари някоъ ако не вярва аз сим за 3 бона  обзалагане
лично мен дълбочините не ме вълнуват. защото от опит знам че има места на които сигналите са толкова плитко че даже и не можеш да предположиш, и въпреки това, тези сигнали са НЕ-видими за много съвременни бангий !!! но ми е много интересно този Гарет ще чуе ли тези две стотинки между два 10см. пирона наредени в права линия по дължина на разстояние 2-3 см един от друг! ---- О ----  Laughing  ще те помоля да направиш този тест, и след това сподели резултатите от теста  Cool 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Фев 04, 2014 1:18 pm

Podlecii.avg написа:
но ми е много интересно този Гарет ще чуе ли  тези две стотинки между два 10см. пирона наредени в права линия по дължина на разстояние 2-3 см един от друг!  ---- О ----    Laughing  ще те помоля да направиш този тест, и след това сподели резултатите от теста  Cool 
Скороста на реакция може би ще те изненада - добра бангия е...
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Фев 04, 2014 5:04 pm

pechkata написа:
 
Скороста на реакция може би ще те изненада - добра бангия е...[/quote] ооо да да  Laughing  направо ще ме изненада  Laughing  хах Печка държал ли си някога GTI 2500 в ръцете си? това е невероятен бастун бе братче!!! живо се интересувах от този модел, за малко да ми се убие от главата!!! това нее бангия за приятели, и ако мразиш някой, пожелай му да се сдобие точно с този модел  Laughing Laughing Laughing много на често ми се случва да излизам с един авер, който работи точно с този модел! та искам да ти кажа че много добре знам възможностите на тези прехвалени ягоди  Cool 
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Фев 04, 2014 7:02 pm

Podlecii.avg написа:

ооо да да  Laughing  направо ще ме изненада  Laughing  хах Печка държал ли си някога GTI 2500 в ръцете си? това е невероятен бастун бе братче!!! живо се интересувах от този модел, за малко да ми се убие от главата!!!  това нее бангия за приятели,  и ако мразиш някой, пожелай му да се сдобие точно с този модел  Laughing Laughing Laughing много на често ми се случва да излизам с един авер, който работи точно с този модел!  та искам да ти кажа че много добре знам възможностите на тези прехвалени ягоди  Cool 
Подлеций,прехвален е Фишера ти , Гарета е по скоро оплюван.Аз поне не съм срещал тука някой да го хвали,поне не наскоро.Това е модел отпреди 15 години.И сега понякога ми се иска да поработя пак с тоз модел.За МНОГО замърсено наистина не става,с малката имидж сонда е и определено плитък,но с голямата на олметал е направо кеф да търкаш,бе човече .Има най точния дълбокомер който съм срещал,а освен това ти дава абсолютно точно и големината на обекта.И,с подходяща сонда е мнооооого дълбок-много!!!Щом ти е под ръка пробвай го с Фишера,но не с някоя дребна монета-да е по-голяма от 50 ст.
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Фев 04, 2014 7:50 pm

бобо написа:

Подлеций,прехвален е Фишера ти , Гарета е по скоро оплюван.Аз поне не съм срещал тука някой да го хвали,поне не наскоро.Това е модел отпреди 15 години.И сега понякога ми се иска да поработя пак с тоз модел.За МНОГО замърсено наистина не става,с малката имидж сонда е и определено плитък,но с голямата на олметал е направо кеф да търкаш,бе човече .Има най точния дълбокомер който съм срещал,а освен това ти дава абсолютно точно и големината на обекта.И,с подходяща сонда е мнооооого дълбок-много!!!Щом ти е под ръка пробвай го с Фишера,но не с някоя дребна монета-да е по-голяма от 50 ст.
еее дай боже повечко такива сигнали с големината на 50ст. Laughing  все още неми са е случвало да ги сравнявам с такива големи сигнали, освен това нямам навика да ходя по ливади!!! най често ми се случва да съм в СИЛНО замърсени терени, а точно там малко бангий могат да работят нормално! не казвам че ф75 е ПО-ПО-НАЙ-НАЙ , но на тези терени за сега се справя, макар и със зор, И все пак има преднина пред останалите по отношение на цветни сигнали!  Cool 
Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Фев 04, 2014 8:13 pm

Това е един много добър апарат.Макар и да е стар ,малцина разбират възможности те му поради неспособност да се слеят с апарата.Преки наблюдения нямам ,но съм склонен да вярвам на 100% на потребител от един друг форум,които го е имал от години и го има паралелно с други детектори
П.П Да видим новия закон...наи-вероятно единият ми детектор ще е този  Very Happy  другия ще е някои воден пулсак  :Tir:  ,че нал съм си морско чадо
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyВто Фев 04, 2014 9:12 pm

sdsds написа:
Това е един много добър апарат.Макар и да е стар ,малцина разбират възможности те му поради неспособност да се слеят с апарата.Преки наблюдения нямам ,но съм склонен да вярвам на 100% на потребител от един друг форум,които го е имал от години и го има паралелно с други детектори
П.П Да видим новия закон...наи-вероятно единият ми детектор ще е този  Very Happy  другия ще е някои воден пулсак     :Tir:   ,че нал съм си морско чадо
виж ся Laughing  много е важно човек да бъде обективен, също така редовно да прави излети с хора които са с конкурентни бангий! при всички положения в спора ще излезе истината!!! иначе тоз водния пулсак и на мен ми е гепил окото!  Cool 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyСря Фев 05, 2014 2:43 pm

Podlecii.avg написа:

ооо да да  Laughing  направо ще ме изненада  Laughing  хах Печка държал ли си някога GTI 2500 в ръцете си? това е невероятен бастун бе братче!!! живо се интересувах от този модел, за малко да ми се убие от главата!!!  това нее бангия за приятели,  и ако мразиш някой, пожелай му да се сдобие точно с този модел  Laughing Laughing Laughing много на често ми се случва да излизам с един авер, който работи точно с този модел!  та искам да ти кажа че много добре знам възможностите на тези прехвалени ягоди  Cool 
Коментара ми беше по адреса на АТ про а не на  Джи Ти Ай 2500...
- Поста над твоя пост...

Мислех че това коментираш с този пост...
И аз се зачудих малко ама нищо карай... Cool
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyСря Фев 05, 2014 3:11 pm

pechkata написа:
Коментара ми беше по адреса на АТ про а не на  Джи Ти Ай 2500...
- Поста над твоя пост...Мислех че това коментираш с този пост...И аз се зачудих малко ама нищо карай... Cool
извини ме Печка  Laughing  явно говориме за различни бангий Laughing 
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyНед Окт 19, 2014 7:51 pm

Колега Бангиев,може и да съм се заблудил....Сега видях,че имаш Гарета,и аз го имах преди,и много му се кефех,но тогава нямах толкоз познати колеги с машини и не съм го сравнявал с други мд,но ми правеше впечатление,че вади от много дълбоко.Ти какви впечатления имаш.Сравнявал ли си го с други?
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyНед Окт 19, 2014 11:07 pm

бобо написа:
Колега Бангиев,може и да съм се заблудил....Сега видях,че имаш Гарета,и аз го имах преди,и много му се кефех,но тогава нямах толкоз познати колеги с машини и не съм го сравнявал с други мд,но ми правеше впечатление,че вади от много дълбоко.Ти какви впечатления имаш.Сравнявал ли си го с други?

Колега, точно затова съм си взел Гарета, защото в режим "всички метали" наистина е много дълбок. Аз конкретно го използвам за чисти терени, където търся само най-дълбоките сигнали, тоест тези сигнали, които се засичат по съвсем леката промява на звуковия праг, но в същото време не се маркират по скалата на дискриминация - всички такива сигнали се копаят, няма значение дали са черни или цветни, защото става въпрос за много стари артефакти.

Общо погледнато, този апарат има доста функции, които изобщо не ползвам, примерно функциите за размер и дълбочина на обекта, те просто не са ми нужни. Също така не ползвам и автоматичната компенсация на земята, защото така ще ми се маскират най-дълбоките сигнали, а нали аз именно тях търся.

Правил съм сравнителните тестове за дълбочина с много други детектори и Гарета безапелационно ги бие, единствено АКА Сигнум вероятно е по-дълбок, но не мога да го твърдя със сигурност, понеже не ми е попадал този детектор подръка. За да се възползваш от дълбочината на Гарета, обаче, трябва да му се направи много фин земен баланс, при това ръчно, за да си сигурен, като често трябва да се правят корекции в баланса и е нужен доста опит и упоритост, за да се овладее тази настройка и да ползваш ефикасно апарата, затова и много колеги, които нямат нужното търпение, бързо се разочароват от апарата.

За този модел има и едно много важно обстоятелство - старите модели не могат да се грундират на почви с по-висока минерализация (каквито у нас често се срещат). Но от 2006 насам фирмата Гарет произвежда GTI 2500 с нови чипове, специално проектирани за терени с висока минерализация, така че апаратите, произведени от  2006 насам, нямат проблем с грунд-баланса. Затова, ако човек купува GTI 2500 на старо, трябва да разбере кога е произведен апаратът (по серийния номер, разбира се) и да не се набута за машина със стария чип.

Както вече споменах, аз бих си взел АТ Голд, понеже той има абсолютно всичко необходимо, което ми трябва и нищо излишно, ако изключим индикатора за дълбочина, който никога не ми е бил нужен. Освен това АТ Голд вероятно е с по-бърз процесор, така че става и за по-замърсени терени. Със сигурност е и по-лек, а това също си е предимство. А за дълбочината вече ще ми бъде много интересно дали ще бие GTI 2500, разбира се с някоя по-голяма сонда NEL, понеже фабричната му е малка и не вярвам да е по-дълбок с нея.

В допълнение давам линк към един американски форум, в темата там се коментира именно за новия чип:

http://www.treasurenet.com/forums/garrett/37021-gti-2500-new-chip.html

В общи линии там се разбира, че някои са звънели в централата на Гарет и оттам са разбрали за новия чип, който се използва от 2006 насам.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyПон Окт 20, 2014 12:18 pm

АЗ В момента съм с Ат голд,с антена 9 на 11 инча от ат про,и наистина за по дребни цели ...до около 20мм примерно е доста дълбок,но оттам нагоре Гти-то сигурно ще го бие ,а за дълбоки реликви над 30см просто сигурно не може и дума да става за сравнение.Аз имах Гти до 2002 г.,което ще рече със стария чип,но въпреки това се справяше прекрасно в Странджа,хем си беше с12 инчовата концетрична.Тогава още бях млад търсач,и го карах предимно на автоматичен грунд,и сигурно не съм го използвал пълноценно,но поне нямах проблеми с горещите скали.Сега чакам дано от Гарет пуснат нова машина в този клас,та дано е по добра и да я взема.Иначе от Гти 2500 отзивите по форумите,поне в Бг са предимно,че е дърво,а аз съм останал с добри впечатления от него.Единствено от дискр. на орудено не бях доволен-много ожелезява сигнала.Не знам с този чип,дали е пак така.Ти имал ли си наблюдения на силно орудено-примерно грунт между 85-90?
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyСря Окт 22, 2014 3:22 am

бобо написа:
Единствено от дискриминацията на орудено не бях доволен - много ожелезява сигнала. Не знам с този чип дали е пак така.Ти имал ли си наблюдения на силно орудено - примерно грунт между 85-90?

Колега, това ожелезяване на цветните сигнали, когато орудеността е висока, няма как да се избегне при апаратите с индуктивен баланс - това е принципен недостатък на самата технология, така че от него страдат всички такива апарати. За съжаление и аз нямам представа дали с новия чип това ожелезяване не е чак толкова силно, просто не ми е попадал подръка някой Гарет със стария чип, само чрез директно сравнение между двата апарата може да се определи дали новият чип е по-удачен.

В актуалните модели АТ Про и АТ Голд има функция "iron audio", която е въведена именно поради ефекта на ожелезяване и е много полезна, защото чрез нея можеш да си калиброваш апарата към конкретния терен, като видиш какво VDI-число ти показва на железните сигнали и така да настроиш звука, че ниският тон да обхваща именно такива железни боклуци, докато средният (съответно и високият) тон ще звънят при артефакти, които имат по-високо VDI-число и така на практика доста добре се компенсира ожелезяването. Разбира се, на друг терен настройките на "iron audio" ще са други, това именно означава да калиброваш апарата си към конкретния терен.

При GTI 2500 няма "iron audio", там просто може да изключиш съответните сегменти на дискриминационната скала, ако не искаш да чуваш железните сигнали, но пък не може да се направи такава фина калибровка, както при АТ Про и АТ Голд  - при тях секторът 0-40 на скалата се изменя през 1 единица, докато при GTI 2500 цялата дискриминационна скала се състои от 24 сегмента, от които само първите 2-3 покриват железния сектор, тоест несравнимо по-груба е скалата, затова и аз го ползвам за търсене само на възможно най-дълбоките сигнали, като не ме интересува дали са черни или цвенти, всеки такъв сигнал заслужава внимание и се копае наред.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет гти 2500 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет гти 2500   гарет гти 2500 - Page 2 EmptyСря Окт 22, 2014 5:58 pm

На АТ Голда айрънаудиото го ползвам много рядко,щото при нас,на рудата за да имам успех с тази иб машина изследвам всеки сигнал досто обстойно,като задължително го кръстосвам,и эабелязвам,че доста често в различните посоки показанията рязко се разграничават.На мен много ми допада про аудиото,защото ми дава информацията,дали детектора засича добре целта,или същата ена границата на засичане,а от там решавам доколко да се доверявам на дискриминацията.Незаменимо предимство е също както казваш,и разтеглената скала на желязото.Почти всички хубави неща съм ги извадил на черен сигнал,които обаче е сравнително стабилен в горната част на железния сектор на скалата,като в сащото време машината ми"маже"сигнала..т.е.казва ми-внимавай....Общо взето на орудено техниката на търсене е доста различна от скоростното мятане по нивите...А за ГТИ ,можеш ли да го засечеш на колко ще хване ..примерно 50 ст,но не лев,които да са в земята обаче Аз после ще пробвам и АТ то.Абе дано скоро от Гарет да пуснат нова машина,която да има качествата и на двата модела.Може и да им се получи...
Върнете се в началото Go down
 
гарет гти 2500
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ГАРЕТ 2500 ГТИ
» Продвам Гарет ГТИ 2500
» продавам гарет GTI 2500

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Garrett Металотърсачи-
Идете на: