Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 металдетектор fisher f5

Go down 
+19
B.K.K.
moom
Avrelian
nasko75
васил
Black Scorpion
borislav123
marrio
pechkata
cecomotors
mario321
TITITKANIE
бобо
BEKS
pavli_q
Lamas
atina
Gandalf
ivanasen
23 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
kateracha_86
Новобранец
Новобранец




Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 12:15 am

B.K.K. написа:
kateracha_86 написа:
B.K.K. написа:
moom написа:
пусти късмет, с такъв голям мерак я купих. Вече имам уговорка да я връщам.
нищо и няма на сондата,тя просто толкова си може–дълбока е на неорудено,но попадне ли в кофти ситуация–сдава багажа.Най вероятно почвата при тебе е кофти, затва тоз тормоз!В такъв случай–само оригинални,те са сметнати по– добре.....
Като видях това щях да падна от коня човек ти наясно ли си кои сонди как работят lol!
Аз да,ама ти не!Въпросните са по дълбоки,съответно и по нервни.ОСОБЕНО в трудни терени.
Ама ти нали си разбираш по специалността
Оригиналната казваш е по добра от ултумейт на орудрно ей ако не бях пробвал щях да ти повярвам Laughing
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 12:25 am

B.K.K. написа:

Дайте да се върнем от тука!!!!!

Да те попитам нещо извън темата , как се справя Nokta Velox One по вашият край имаш ли наблюдение ???
Върнете се в началото Go down
moom
Новобранец
Новобранец
moom



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 2:48 am

От добричка област съм, грундирам автоматично между 38-52. Тествах като зарових 10 стотинки на 15тина сантиметра, слабо я хваща и я реже като желязо.
С 11 инчовата подобни проблеми няма, издувам машината и си работи добре. Имаше други машини около мен, гм,1 детеч, гарет, нямаха проблеми с терена. Утре ще тествам в друга, по далечна нива.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 9:12 am

mario321 написа:

Прав си има ги всякакви индивиди, аз колко съм ги слушал да плуят мерцедесите, а не могат да разберат, че това е единствения автомобил, който му дават да мине 1 милион километри без да се разваля, ама а иди им обясни на тези с по 100 хил. дето ги дават да по здухат, а гърнетурка, а клапани, а някой други неща .
По важното е че тези плювачи, на нас ич не ни пречат, те са просто любители на физическите натоварвания  Cool

Мерцедес-а бих го категоризирал със Майнлаб...
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 9:24 am

B.K.K. написа:

Аз не знам бг машина с истински АМ,може би гъдулките????За стила си прав наистина.!

Всички машини с настройка на грунд-баланс имат истински АМ - без изключение...
Грунд-баланс е задание нула на детектора спрямо околната среда...
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 9:33 am

moom написа:
От добричка област съм, грундирам автоматично между 38-52. Тествах като зарових 10 стотинки на 15тина сантиметра, слабо я хваща и я реже като желязо.
С 11 инчовата подобни проблеми няма, издувам машината и си работи добре. Имаше други машини около мен, гм,1 детеч, гарет, нямаха проблеми с терена. Утре ще тествам в друга, по далечна нива.
Колега при теб почвата е направо супер лека, всички монетари, ще работят максимално добре, при мен тръгва от 77 та стига до 86 и стандартната сонда почти не я използвам.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 9:46 am

nasko75 написа:

Печка виждам че си много на ТИ с уредите ,ако може да ми отговориш на един въпрос ще съм ти МНОГО МНОГО благодарен кой уред  цветни сигнали не ги черни в дълбочина scratch марка и модел стена

Можеш и сам да отговориш на този въпрос - направил съм доста клипчета с различни детектори качени в YouTube ...
Върнете се в началото Go down
B.K.K.
Легионер
Легионер
B.K.K.



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 10:03 am

pechkata написа:
B.K.K. написа:

Аз не знам бг машина с истински АМ,може би гъдулките????За стила си прав наистина.!

Всички машини с настройка на грунд-баланс имат истински АМ - без изключение...
Грунд-баланс е задание нула на детектора спрямо околната среда...
А,тука вече ме пообърка,Каква е разликата тогава между Гарет АТ голд,и АТ про–и двата имат грбл?Значи ли това ,че АМ при въпросния Фишер е еднакъв с коя да е друга програма с диск на 0?
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 10:12 am

Всички машини с настройка на грунд-баланс имат истински АМ - без изключение... Грунд-баланс е задание нула на детектора спрямо околната среда... написа:

Никъде не съм споменал за марка и модел...
Прочети инструкции за ползване на даден детектор и ще намериш много отговори...
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 11:18 am

moom написа:
От добричка област съм, грундирам автоматично между 38-52. Тествах като зарових 10 стотинки на 15тина сантиметра, слабо я хваща и я реже като желязо.
С 11 инчовата подобни проблеми няма, издувам машината и си работи добре. Имаше други машини около мен, гм,1 детеч, гарет, нямаха проблеми с терена. Утре ще тествам в друга, по далечна нива.



Същото положение е и при мен, леки почви! Грундирай го с автоматичния, гайн на 80, треш на 7 или 8 сложи дискриминацията на 10 или 12 но не повече от 12! И после кажи какво е положението, мани го тоя АМ! Smile
Върнете се в началото Go down
moom
Новобранец
Новобранец
moom



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 12:45 pm

Gandalf написа:
moom написа:
От добричка област съм, грундирам автоматично между 38-52. Тествах като зарових 10 стотинки на 15тина сантиметра, слабо я хваща и я реже като желязо.
С 11 инчовата подобни проблеми няма, издувам машината и си работи добре. Имаше други машини около мен, гм,1 детеч, гарет, нямаха проблеми с терена. Утре ще тествам в друга, по далечна нива.



      Същото положение е и при мен, леки почви! Грундирай го с автоматичния, гайн на 80, треш на 7 или 8 сложи дискриминацията на 10 или 12 но не повече от 12! И после кажи какво е положението, мани го тоя АМ! Smile

предпочитам в режим АМ, иначе в дискриминация ми се вижда много плитък с ултимейт. Тези дни ще я тествам и ако пак се държи така ще я заменя.
Върнете се в началото Go down
moom
Новобранец
Новобранец
moom



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 12:54 pm

mario321 написа:
moom написа:
От добричка област съм, грундирам автоматично между 38-52. Тествах като зарових 10 стотинки на 15тина сантиметра, слабо я хваща и я реже като желязо.
С 11 инчовата подобни проблеми няма, издувам машината и си работи добре. Имаше други машини около мен, гм,1 детеч, гарет, нямаха проблеми с терена. Утре ще тествам в друга, по далечна нива.
Колега при теб почвата е направо супер лека, всички монетари, ще работят максимално добре, при мен тръгва от 77 та стига до 86 и стандартната сонда почти не я използвам.

значи явно проблема е в питата, 11 инчовата се държи прекрасно в режим АМ
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 2:06 pm

moom написа:
Gandalf написа:
moom написа:
От добричка област съм, грундирам автоматично между 38-52. Тествах като зарових 10 стотинки на 15тина сантиметра, слабо я хваща и я реже като желязо.
С 11 инчовата подобни проблеми няма, издувам машината и си работи добре. Имаше други машини около мен, гм,1 детеч, гарет, нямаха проблеми с терена. Утре ще тествам в друга, по далечна нива.



      Същото положение е и при мен, леки почви! Грундирай го с автоматичния, гайн на 80, треш на 7 или 8 сложи дискриминацията на 10 или 12 но не повече от 12! И после кажи какво е положението, мани го тоя АМ! Smile

предпочитам в режим АМ, иначе в дискриминация ми се вижда много плитък с ултимейт. Тези дни ще я тествам и ако пак се държи така ще я заменя.



Ами като ти харесва така си работиш! Мисля че при фабричните това не е така, дискриминацията да влияе на дълбочината! Само нашенските са така!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 3:30 pm

Gandalf написа:

      Ами като ти харесва така си работиш! Мисля че при фабричните това не е така, дискриминацията да влияе на дълбочината! Само нашенските са така!

Защо аз на този клип виждам че Фишера се справя мн. добре с Ултимата...?

Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 4:11 pm

Gandalf написа:




      Ами като ти харесва така си работиш! Мисля че при фабричните това не е така, дискриминацията да влияе на дълбочината! Само нашенските са така!

Колега сигурен ли си ,че няма разлика в дълбочината ал метал и дискриминация?Нямам Ф5 ама съм останал с впечатлението ,че има голяма разлика при този модел.
Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 4:20 pm

Ал метал има смисъл да се ползва на бедна от към метали почва.Режима е много по-чувствителен и кат хванеш сигнал проверяваш точно над сигнала в дискриминация.Играчка е ама за някои места става.
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 6:49 pm

sdsds написа:
Ал метал има смисъл да се ползва на бедна от към метали почва.Режима е много по-чувствителен и кат хванеш сигнал проверяваш точно над сигнала в дискриминация.Играчка е ама за някои места става.

Да точно така е колега днес се пребирам от обект на които при един мах машината ти свири поне 4-5 черни сигнала ,и там ли ще работи колегата в режим алл метал Laughing.А пък най добре колегата moom да го разкара тоя F-5 и да си вземи една маска с тях се работи много по лесно и са много дълбоки Wink
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 7:16 pm

pechkata написа:
Gandalf написа:

      Ами като ти харесва така си работиш! Мисля че при фабричните това не е така, дискриминацията да влияе на дълбочината! Само нашенските са така!

Защо аз на този клип виждам че Фишера се справя мн. добре с Ултимата...?





Е нали това казваме, че Ултимата е добра! А на моя цитат по скоро трябва въпросът ти да е за дълбочината в дискриминация!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 7:22 pm

sdsds написа:
Ал метал има смисъл да се ползва на бедна от към метали почва.Режима е много по-чувствителен и кат хванеш сигнал проверяваш точно над сигнала в дискриминация.Играчка е ама за някои места става.





Именно, аз като не съм сигурен някой път в сигнала обръщам на АМ само за да проверя какъв всъщност е сигнала защото в тоя режим е по чувствителен и точен! Но само от време на време съм на АМ, не постоянно да работя! Пробвал съм няколко пъти на АМ да работя само, но така става доста нервен щото прихваща всичко!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 7:24 pm

sdsds написа:
Gandalf написа:




      Ами като ти харесва така си работиш! Мисля че при фабричните това не е така, дискриминацията да влияе на дълбочината! Само нашенските са така!

Колега сигурен ли си ,че няма разлика в дълбочината ал метал и дискриминация?Нямам Ф5 ама съм останал с впечатлението ,че има голяма разлика при този модел.



Да ти кажа честно един път си правих тест за това и тогава ми се стори че е съвсем малка разликата! Но тестът според мен не беше много точен поради други причини, но мога да си направя тест още утре и да ти кажа!
Върнете се в началото Go down
B.K.K.
Легионер
Легионер
B.K.K.



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 7:33 pm

pechkata написа:


Никъде не съм споменал за марка и модел...
Прочети инструкции за ползване на даден детектор и ще намериш много отговори...
Е,е,много си пестелив на обяснения Very Happy .Добре де,то и самото понятие ол метал е доста разтегливо,та по скоро въпроса е такъв–по какво се различава АМ при Ф5,от друг режим на нулева дискриминация.Сигурен съм ,че можеш да кажеш нещо по въпроса.А иначе в никое ръководство няма дадено обяснение на моя въпрос.Обикновено пише–за по–дълбоко претърсване на терени с малко железни отпадъци....бла...бла...Защо е по дълбок???
Върнете се в началото Go down
B.K.K.
Легионер
Легионер
B.K.K.



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 7:36 pm

moom написа:
Gandalf написа:
moom написа:
От добричка област съм, грундирам автоматично между 38-52. Тествах като зарових 10 стотинки на 15тина сантиметра, слабо я хваща и я реже като желязо.
С 11 инчовата подобни проблеми няма, издувам машината и си работи добре. Имаше други машини около мен, гм,1 детеч, гарет, нямаха проблеми с терена. Утре ще тествам в друга, по далечна нива.



      Същото положение е и при мен, леки почви! Грундирай го с автоматичния, гайн на 80, треш на 7 или 8 сложи дискриминацията на 10 или 12 но не повече от 12! И после кажи какво е положението, мани го тоя АМ! Smile

предпочитам в режим АМ, иначе в дискриминация ми се вижда много плитък с ултимейт. Тези дни ще я тествам и ако пак се държи така ще я заменя.
Добре си се ориентирал super21 Само че на твойте леки почви не би трябвало да имаш паразити.Ако има обаче камъни,или други примеси на терена,напълно е възможно!Пробвай да грундираш върху някоя гореща точка,и виж дали ше се кротне.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 7:37 pm

B.K.K. написа:
pechkata написа:


Никъде не съм споменал за марка и модел...
Прочети инструкции за ползване на даден детектор и ще намериш много отговори...
Е,е,много си пестелив на обяснения Very Happy .Добре де,то и самото понятие ол метал е доста разтегливо,та по скоро въпроса е такъв–по какво се различава АМ при Ф5,от друг режим на нулева дискриминация.Сигурен съм ,че можеш да кажеш нещо по въпроса.А иначе в никое ръководство няма дадено обяснение на моя въпрос.Обикновено пише–за по–дълбоко претърсване на терени с малко железни отпадъци....бла...бла...Защо е по дълбок???



Е нулева дискриминация не е ли всички метали според теб!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 7:42 pm

B.K.K. написа:
moom написа:
Gandalf написа:
moom написа:
От добричка област съм, грундирам автоматично между 38-52. Тествах като зарових 10 стотинки на 15тина сантиметра, слабо я хваща и я реже като желязо.
С 11 инчовата подобни проблеми няма, издувам машината и си работи добре. Имаше други машини около мен, гм,1 детеч, гарет, нямаха проблеми с терена. Утре ще тествам в друга, по далечна нива.



      Същото положение е и при мен, леки почви! Грундирай го с автоматичния, гайн на 80, треш на 7 или 8 сложи дискриминацията на 10 или 12 но не повече от 12! И после кажи какво е положението, мани го тоя АМ! Smile

предпочитам в режим АМ, иначе в дискриминация ми се вижда много плитък с ултимейт. Тези дни ще я тествам и ако пак се държи така ще я заменя.
Добре си се ориентирал super21 Само че на твойте леки почви не би трябвало да имаш паразити.Ако има обаче камъни,или други примеси на терена,напълно е възможно!Пробвай да грундираш върху някоя гореща точка,и виж дали ше се кротне.


Пробвал съм и помага! Но рядко попадам на нервни места! Забелязал съм обаче както и ivanasen каза, че телефоните мнооого пречат! И то точно ако си на места където няма обхват, защото тела тогава започва да търси автоматично обхват и детектора ти полудява та се чудиш кво става ако не го знаеш това! Затова аз не го изключвам но не го държа в предните джобове а в задния, и така е малко по добре а ако го изключа още по добре но това рядко става!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   Fisher - металдетектор fisher f5 - Page 5 EmptyСъб Апр 11, 2015 7:44 pm

.


Последната промяна е направена от Gandalf на Нед Апр 12, 2015 7:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
 
металдетектор fisher f5
Върнете се в началото 
Страница 5 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Fisher F5 или Fisher Gold Bug MEGA
» Търся металдетектор FISHER F 75 под наем
» Споделете мнения и впечатления за Fisher 1270 и Fisher CZ-3D

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: