Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus Fisher Coil пират wave GOLD Майнлаб nokta lorenz prodavam голден TEKNETICS kupuvam маск Minelab врътка 5000 deus VANQUISH mask Spectrum tesoro нишани грунда Simplex miladinka
 

 Има ли такъв?

Go down 
+8
ivanasen
bai_georgi
pechkata
sitalk
ton69
RelicHuntingVT
bobi31
Трибал-М
12 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyЧет Ное 28, 2013 4:39 pm

Добрите ПИ апарати с търсеща рамка хващат въздушно вдигната права лопата на 2,50 метра,та дори и по-високо...
Може ли същия апарат да хване медна лопата на същата височина?... Има ли такъв?
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyЧет Ное 28, 2013 8:46 pm

Трибал-М написа:
Добрите ПИ апарати с търсеща рамка хващат въздушно вдигната права лопата на 2,50 метра,та дори и по-високо...
Може ли същия апарат да хване медна лопата на същата височина?... Има ли такъв?
Ако се замислиш по-усърдно може сам да стигнеш до извода. По някога лесните отговори са правилни.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyЧет Ное 28, 2013 9:24 pm

ПОНЯКОГА може и да е така,както препоръчаш.Но аз не се чувствам достатъчно компетентен по въпроса и затова питам.
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyПет Ное 29, 2013 10:50 am

Апаратите ловят обем и форма на предмета.Ако лопатите са с еднаква форма и размери не би трябвало да има разлика от какъв метал са направени, но може и да греша.С прости тестове можеш да провериш.Според мен не би трябвало да има разлика а дори и да има би трябвало да е в полза на медната лопата Smile 
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyПет Ное 29, 2013 11:41 am

ПИ апаратите от класически тип,каквито са рамковите,реакцията на кована мед е много слаба.В най добрия случай на предмет от кована мед с размерите на лопата може да разчиташ на разстояния от 60 до макс 100см.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyПет Ное 29, 2013 1:35 pm

RelicHuntingVT написа:
Апаратите ловят обем и форма на предмета.Ако лопатите са с еднаква форма и размери не би трябвало да има разлика от какъв метал са направени, но може и да греша.С прости тестове можеш да провериш.Според мен не би трябвало да има разлика а дори и да има би трябвало да е в полза на медната лопата Smile 
Здравей,колега!
Ако ставаше въпрос за обикновени,аналогови кантари,работещи в честотния диапазон от8 до14 килохерца,щеше да си абсолютно прав.Те имат подчертан афинитет към цвета,особено към медта и бронза.Разликата възлиза на около 10-15% в полза на цветното,при алуминия-малко по-слабо.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyСъб Ное 30, 2013 2:26 pm

ton69 написа:
ПИ апаратите от класически тип,каквито са рамковите,реакцията на кована мед е много слаба.В най добрия случай на предмет от кована мед с размерите на лопата може да разчиташ на разстояния от 60 до макс 100см.
Благодаря,колега!
Ами,това е близо една трета от чувствителността към желязото-240:80=3(средни стойности).
А към бронза каква чувствителност има?...Определено,не ми се ще да е същата!...
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyСъб Ное 30, 2013 5:05 pm

Трибал-М написа:
ton69 написа:
ПИ апаратите от класически тип,каквито са рамковите,реакцията на кована мед е много слаба.В най добрия случай на предмет от кована мед с размерите на лопата може да разчиташ на разстояния от 60 до макс 100см.
Благодаря,колега!
Ами,това е близо една трета от чувствителността към желязото-240:80=3(средни стойности).
А към бронза каква чувствителност има?...Определено,не ми се ще да е същата!...
Very Happy Сега, ако питаш и каква е чувствителността към златото........пък може и някой да ти отговори, дето е пробвалCool
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyСъб Ное 30, 2013 7:59 pm

...Докато търсим метеорити трябва да сме подготвени и за възможните изненади.

Cool 
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyНед Дек 01, 2013 2:02 pm

RelicHuntingVT написа:
Апаратите ловят обем и форма на предмета.Ако лопатите са с еднаква форма и размери не би трябвало да има разлика от какъв метал са направени, но може и да греша.С прости тестове можеш да провериш.Според мен не би трябвало да има разлика а дори и да има би трябвало да е в полза на медната лопата Smile 
Има разлика.И е в полза на......желязото.Exclamation 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyНед Дек 01, 2013 4:25 pm

ton69 написа:
ПИ апаратите от класически тип,каквито са рамковите,реакцията на кована мед е много слаба.В най добрия случай на предмет от кована мед с размерите на лопата може да разчиташ на разстояния от 60 до макс 100см.
Това важи за бронз а не за мед...
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyНед Дек 01, 2013 4:53 pm

Точно съм посочил-предмети от КОВАНА медVery Happy .За бронз е подобна картинкатаMad 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyНед Дек 01, 2013 5:05 pm

Искаш да кажеш че меден съд котле ще го чуе по плитко от желязна тенджера емайлирана за готвене с еднакъв размер...
Не вярвам а ко тенджерата е от плътен метал(капак от улична канализация) да може...
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyНед Дек 01, 2013 5:15 pm

Щом не вярваш-пробвайVery Happy 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyНед Дек 01, 2013 6:51 pm

pechkata написа:
ton69 написа:
ПИ апаратите от класически тип,каквито са рамковите,реакцията на кована мед е много слаба.В най добрия случай на предмет от кована мед с размерите на лопата може да разчиташ на разстояния от 60 до макс 100см.
Това важи за бронз а не за мед...
Струва ми се,че аматьорите в този дълбочинен клас трябва само да питат,или четат,а не да дават мнения!...Каквото съм направил и аз.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyНед Дек 01, 2013 7:29 pm

ton69 написа:
Точно съм посочил-предмети от КОВАНА медVery Happy .За бронз е подобна картинкатаMad 
Още веднаж благодаря,колега ton69!
След такива категорични мнения май ще е излишно да правим тестове с някой мой колеги,а имахме такива намерения.Дори и ковано котле(около 4 литра) намерихме.Много е старо, вероятно много качамаци са минали през него...
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyНед Дек 01, 2013 11:44 pm

Проверката е висша форма на довериеSurprised Направете си теста,за да прецените докъде са възможностите на апаратурата,която е в арсенала ви.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyПон Дек 02, 2013 12:28 pm

Струва ми се,че аматьорите в този дълбочинен клас трябва само да питат,или четат,а не да дават мнения!...Каквото съм направил и аз. написа:
Мислиш че нямам достатачно опит за да опровергая това мнение - еми ако грешиш...?
За теста със медното котле и тенджерата съм сигорен че и двата предмета ще дават еднакви параметри...
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyПон Дек 02, 2013 5:18 pm

pechkata написа:

За теста със медното котле и тенджерата съм сигорен че и двата предмета ще дават еднакви параметри...
Наистина ли си толкова сигурен?!стена 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyПон Дек 02, 2013 9:11 pm

pechkata написа:
Мислиш че нямам достатачно опит за да опровергая това мнение - еми ако грешиш...?
За теста със медното котле и тенджерата съм сигорен че и двата предмета ще дават еднакви параметри...
Човек може да е сигурен само когато е проверил тезата си с точните "мишени".
...И после да не изкривява резултатите!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyПон Дек 02, 2013 9:20 pm

bobi31 написа:

Наистина ли си толкова сигурен?!стена 
На някой колеги ,не случайно, вярвам безусловно!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyВто Дек 03, 2013 12:08 pm

Трибал-М написа:

На някой колеги ,не случайно, вярвам безусловно!
Колкото и да ти е мъка има такава рамка...
И не си мисли че кантарите са най...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyВто Дек 03, 2013 12:25 pm

pechkata написа:
Трибал-М написа:

На някой колеги ,не случайно, вярвам безусловно!
Колкото и да ти е мъка има такава рамка...
И не си мисли че кантарите са най...
Наистина много ще се радвам,ако има такава рамка.И ще си купя такава,но ти не споменаваш марката и...
В същото време не мога да не си задавам въпроса защо в клиповете се размахват най-често лопати,каски и ламарини-все желязо,защо се избягват метали и сплави ,за които стана въпрос по-рано?...
Кантарите не са най...Рамките ги бият при търсене на феро обекти и метеорити и са незаменими апарати в задължителния арсенал.
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyВто Дек 03, 2013 4:50 pm

Трибал-М написа:

В същото време не мога да не си задавам въпроса защо в клиповете се размахват най-често лопати,каски и ламарини-все желязо,защо се избягват метали и сплави ,за които стана въпрос по-рано?...
То не пречи да питаш, да си зададеш въпросаcheers Не е срамно да питаш, а който пита рано или късно разбира истината, пък и може някой да ти кажеVery Happy
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Има ли такъв? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли такъв?   Има ли такъв? EmptyВто Дек 03, 2013 6:09 pm

Кантарите не са най...Рамките ги бият при търсене на феро обекти и метеорити и са незаменими апарати в задължителния арсенал. написа:
Радвам се че сме на едно мнение...
Имам закопани на полигон медно котле около 4/5 литра на 1м. и емайлирана тенджера със същия обем пак на 1м. - и двата сигнала ги пее добре...
Не помня точно диаметъра в см. закопах ги преди 15 г.
Тези дни ще направя и въздушен тест за аодиторията че не ми се копаят тестовите сигнали за достоверност...
Върнете се в началото Go down
 
Има ли такъв?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Има ли такъв?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: