Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
маск Coil tesoro lorenz TEKNETICS GOLD wave нишани nexus miladinka Майнлаб nokta Spectrum голден kupuvam врътка Simplex пират VANQUISH mask грунда 5000 prodavam Minelab deus Fisher
 

 Въпрос за конфискация

Go down 
+8
petar_pz
KASPAR-AN-BVLGA
Селския
borislav123
lomidol
adminn
Трибал-М
bai mangal
12 posters
АвторСъобщение
bai mangal
Новобранец
Новобранец




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyПон Дек 02, 2013 9:54 pm

Здравейте на всички cheers cheers cheers cheers cheers 
В събота станах притежател на първата си машина (да се похваля)
Та питането ми е при какви условия имат право властите да ми конфискуват машината?
Може да е писано по темата, но не открих нищо конкректно.
Знам, че в археологичен обект и не съм сигурен за природен парк е забранено.
Просто не го открих като инфо точно къде не може да се слухти.
Тази информация ще много ценна за новаците, като мен, а закона е много разтегливо понятие.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyПон Дек 02, 2013 10:06 pm

bai mangal написа:
Здравейте на всички cheers cheers cheers cheers cheers 
В събота станах притежател на първата си машина (да се похваля)
Та питането ми е при какви условия имат право властите да ми конфискуват машината?
Може да е писано по темата, но не открих нищо конкректно.
Знам, че в археологичен  обект и не съм сигурен за природен парк е забранено.
Просто не го открих като инфо точно къде не може да се слухти.
Тази информация ще много ценна за новаците, като мен, а закона е много разтегливо понятие.
ЧЕСТИТО,КОЛЕГА!Първа машина-голям късмет,дано!...
И никога да не се оказваш в конфискационна ситуация,защото...е много разтегливо понятие!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyПон Дек 02, 2013 10:09 pm

Има няколко правила:
1. да имаш фактура
2. да не си на археологически обект
3. да няма в тебе или в колата НИТО ЕДНА антика или монета
4. препоръчително правило: да не сте по-вече от 2-ма души


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
lomidol
Цезар
Цезар
lomidol



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyПон Дек 02, 2013 10:18 pm

Абе човек, бягай колкото ти държат краката.След 300м. се отказватТе нямат тоя стимул, дето ти го имаш.Такива са ни законите.В Англия никой не бяга.
Върнете се в началото Go down
bai mangal
Новобранец
Новобранец




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyПон Дек 02, 2013 10:29 pm

Благодаря на админа за конкретизирания отговор.А че трябва да бягам, не съм съгласен.Човек трябва да си знае правата, за да може да се защити и докаже правотата.Когато човек не си знае правата е много лесен за манипулация (и то не само за този закон, а за всичко останало в живота).
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 1:19 am

По добре да се избягват срещите с органите на реда докато не се променят законите
Върнете се в началото Go down
Селския
Преторий
Преторий
Селския



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 4:53 am

borislav123 написа:
По добре да се избягват срещите с органите на реда докато не се променят законите
Кой, и по какъв начин ще промени законите...неразбрах ?
Върнете се в началото Go down
KASPAR-AN-BVLGA
Легионер
Легионер
KASPAR-AN-BVLGA



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 9:22 am

Честито и от мен,колега,за новата придобивка!!! Cool Със здраве и безпроблемно да си я ползваш и нека цветните сигнали да са повече от черните(без тия вторите не може)!!! Smile 
Относно написаното от adminn
Пон Дек 02, 2013 10:09 pm  
Има няколко правила:
1. да имаш фактура
2. да не си на археологически обект
3. да няма в тебе или в колата НИТО ЕДНА антика или монета
4. препоръчително правило: да не сте по-вече от 2-ма души
-считай тези правила за ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!!!
Бих добавил към тях:
5.Където и да си-НОСИ ВИНАГИ в себе си ДОКУМЕНТ ЗА САМОЛИЧНОСТ:лична карта,шофьорска книжка... Ако някой от тези документи не са в теб,при (не дай Боже) среща с органите на реда,същите по закон имат право да те задържат (до 24 часа) и отведат в най близкото районно управление с цел установяване на твоята самоличност.Отделно ще ти съставят акт за не носене на документ за самоличност,а ако не се лъжа глобата за това е между 50-150 лв.
Провери и как стоят нещата по-закон и за природните паркове и защитените територии.Те са с особен статут и има доста ограничения в тях!!! Внимавай и с охраната (горската стража) защото ако те хванат-да не се окаже,че твоя копка е унищожила някое цвете рядък вид и глобите за това са безбожни!!!
Успех,колега!!!
Върнете се в началото Go down
petar_pz
Про-Консул
Про-Консул




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 9:37 am

правилото е едно и lomibol ти го е написал.мен не са ме ловили щото съм бягал а не защото съм имал фактури документи и какво там беше.да ви кажа един приятел само по номера на колата като доказателство му дадоха 3 г.условно.а и като бягаш машината в ръката не я изпускай или крий.
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 10:51 am

Решат ли да се заяждат полицаите и фактура да имаш пак ще имаш дертове. Най лесния на4ин е като намерят керамика в нивата в която търсиш. Така 4е подобре избягвай срещите винаги щом има на4инSmile 
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 11:20 am

Колкото пъти са ми вземали машинката винаги са ме карали да подписвам протокол за доброволно предаване.След това с месеци се лигавят и не ми връщат апарата.Ако не подпишеш такъв протокол те трябва ако искат да я вземат да направят протокол за претърсване и изземване(кофискуване).Съдията до 24 часа трябва да се произнесе по случая.За това гледай да нямаш антики в себе си или в къщи ,нито да те хващат че търсиш там където е паметник на културата.Тия работи са престъпления ,но ако не си ги извършил нямат право да ти конфискуват машината.Те за това винаги са ми правили протокол за доброволно предаване за да ми вземат апарата.Сетне с месеци ходят да търсят с него полицаите.Че и трябваше да ги поя и черпя докато съмне из кръчмите.И агнета съм им носил докато  си взема металотърсача. Гледай ако ти правят обиск в къщи да не пъхат из джобовете ,големи са майстори. Каквото и да ти вземат трябва да им искаш протокол ,иначе веднага го открадват и на мен ми опънаха 2 кг.златни наполеони,пендари... и 3 - 4 кг. сребърни.Тука пише какво правят: http://www.epochtimes-bg.com/2013-03/2013-09-02_09.html
Върнете се в началото Go down
Anubis_
Новобранец
Новобранец




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 11:26 am

Винаги съм се чудил ако те хванат на някоя нива не става ли да се процедира както със катаджиите?
долардолардолардолар
Върнете се в началото Go down
KASPAR-AN-BVLGA
Легионер
Легионер
KASPAR-AN-BVLGA



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 11:51 am

Както е тръгнало,ще трябва да престана да си късам и бандерола от кутията за цигари,че току виж при проверка се захванали и за това и ме предали на Агенция Митници за митническо нарушение-цигари без бандерол... Smile Няма край тази простотия,ама така ще е докато (според експерти от Интерпол) бизнесът с нелегални антики е печеливш почти колкото този с наркотиците.А,ние все още като страна сме сред водещите. Няма и политическа воля за промяна на законите в това отношение-никой няма да заколи кокошката,която му снася златни яйца...в партийните фондове и...в личните сметки зад граница. Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
KASPAR-AN-BVLGA
Легионер
Легионер
KASPAR-AN-BVLGA



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 11:56 am

KASPAR-AN-BVLGA написа:
Както е тръгнало,ще трябва да престана да си късам и бандерола от кутията за цигари,че току виж при проверка се захванали и за това и ме предали на Агенция Митници за митническо нарушение-цигари без бандерол... Smile Няма край тази простотия,ама така ще е докато (според експерти от Интерпол) бизнесът с нелегални антики е печеливш почти колкото този с наркотиците.А,ние все още като страна сме сред водещите в нелегалният бизнес и износ на антики. Няма и политическа воля за промяна на законите в това отношение-никой няма да заколи кокошката,която му снася златни яйца...в партийните фондове и...в личните сметки зад граница. Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 12:01 pm

Anubis_ написа:
Винаги съм се чудил ако те хванат на някоя нива не става ли да се процедира както със катаджиите?
долардолардолардолар
Да само това ни липсва научи ги от къде да изкарват допълнително долар 
и след това не може да се отървеш от тях
То как мислиш че са се научили катаджиите и митничарите да вземат пари като има такива като теб да им предлагат ще вземат какво да правят и те деца хранят .
Колега само ако пътуваш навънка не се пробвай да даваш пари на полицаи полиция щото такива проблеми ще си направиш че неми се говори
Ако си Румъния,Сърбия, Македония може да се пробваш но Гърция ,Италия .......
и другите бели държави забрави по добре


който търси намира
Върнете се в началото Go down
kabel
Новобранец
Новобранец




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 12:03 pm

А каква фактура или документ трябва да имам при условие че сам съм си правил уреда.Може би фактура за покупка на частите.
Върнете се в началото Go down
KASPAR-AN-BVLGA
Легионер
Легионер
KASPAR-AN-BVLGA



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 12:20 pm

nasko75 написа:
Anubis_ написа:
Винаги съм се чудил ако те хванат на някоя нива не става ли да се процедира както със катаджиите?
долардолардолардолар
Да само това ни липсва научи ги от къде да изкарват допълнително долар 
и след това не може да се отървеш от тях
То как мислиш че са се научили  катаджиите и митничарите да вземат пари като има такива като теб да им предлагат ще вземат какво да правят и те деца хранят .
 
Колега,пари не съм предлагал,не съм давал и нямам намерение да го правя,нали знаеш,че не е луд този,който яде баницата-а този,който му я дава...и аз имам семейство да храня.Smile
Върнете се в началото Go down
bai mangal
Новобранец
Новобранец




Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 2:18 pm

Е добре, до тук разбрах,че ако искат го вземат доброволно или го конфискуват.Обаче не разбирам по кой член ще го вземат ако съм на място което е незабранено.Аз предлагам да се направи една консултация с някой адвокат и да стане ясно за всички ни, кой къде как имат право да ни вземат машините.На ли за това са учредени тези съюзи федерации асоциации тем ти подобни,за какво се плаща този членски внос за една картичка със снимка и печат?Аз не съм станал член към никой, ама имам приятели които плащат.Не трябва ли да се допитат и да го разгласят сред членовете си?Сега за съжаление нямам време за това но след нова година лично ще се консултирам и ще Ви пиша.Ще искам от адвоката всеки член,алинея и точка да ми предостави инфото за да мога да ги оборвам.А ако е забранено броденето с МД, защо е разрешена продажбата им?Или стана като с цигарите-купи си цигари ама еди си къде е забранено пушенето.стена стена стена 
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Въпрос за конфискация Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за конфискация   Въпрос за конфискация EmptyВто Дек 03, 2013 2:30 pm

bai mangal написа:
Е добре, до тук разбрах,че ако искат го вземат доброволно или го конфискуват.Обаче не разбирам по кой член ще го вземат ако съм на място което е незабранено.Аз предлагам да се направи една консултация с някой адвокат и да стане ясно за всички ни, кой къде как имат право да ни вземат машините.На ли за това са учредени тези съюзи федерации асоциации тем ти подобни,за какво се плаща този членски внос за една картичка със снимка и печат?Аз не съм станал член към никой, ама имам приятели които плащат.Не трябва ли да се допитат и да го разгласят сред членовете си?Сега за съжаление нямам време за това но след нова година лично ще се консултирам и ще Ви пиша.Ще искам от адвоката всеки член,алинея и точка да ми предостави инфото за да мога да ги оборвам.А ако е забранено броденето с МД, защо е разрешена продажбата им?Или стана като с цигарите-купи си цигари ама еди си къде е забранено пушенето.стена стена стена 
Да точно така е колега има сума ти фирми производители и вносители на МД в България които си плащат коректно данъци и патенти на тая държава
,а ние клиентите на тези фирми нямаме законно право да ги използваме след като си ги закупим законно от тях
ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ


който търси намира
Върнете се в началото Go down
 
Въпрос за конфискация
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Конфискация на ментета на Технетикс
» Български детектори в чужбина
» Въпрос за ACE-250

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Тестове на металдетектори-
Идете на: