Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?

Go down 
+25
FELIX
mario321
B.K.
borislav123
Radislav
maas7eer
stoqn
buntar.1971
Трибал-М
jagler
s.saitov
sitalk
stater
Magikman
pechkata
sony147
stan960
Skrapadjiata
naikon42
white_prince
deso
djendaka
wallb
imperio
AlexP
29 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyНед Юли 20, 2008 7:10 am

Едни стари хора ме помолиха да им претърся двора. Смятат, че има заровено турско злато (в гърненце, бакърче, тенекия ...). Обаче май Minelab Explorer-a няма да ми свърши работа, понеже си е монетарник и ще реагира на многото малки предмети близо до повърхността (гвоздеи, единични монети, и т.н.). Трябва ми апарат, които няма да реагира на такива предмети, а само на големи. Мислех си за Garrett GTI 2500 с антената TreasureHound EagleEye. С него дали ще стане? Хубавото му е и че може да се ползва и като монетарник.
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Юли 21, 2008 1:05 am

Цитат :
Мислех си за Garrett GTI 2500 с антената TreasureHound EagleEye. С него дали ще стане?

Ще стане. Или поне това ще е най-удачния избор.
Върнете се в началото Go down
wallb
Новобранец
Новобранец




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Апр 13, 2009 5:43 pm

A със Стингър 2?
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Апр 13, 2009 8:20 pm

AlexP написа:
Едни стари хора ме помолиха да им претърся двора. Смятат, че има заровено турско злато (в гърненце, бакърче, тенекия ...). Обаче май Minelab Explorer-a няма да ми свърши работа, понеже си е монетарник и ще реагира на многото малки предмети близо до повърхността (гвоздеи, единични монети, и т.н.). Трябва ми апарат, които няма да реагира на такива предмети, а само на големи. Мислех си за Garrett GTI 2500 с антената TreasureHound EagleEye. С него дали ще стане? Хубавото му е и че може да се ползва и като монетарник.

Понеже турското злато е винаги много 200-300кг и нагоре ,това гърненце, бакърче са само външни пари ,затова препоръчвам верижен трактор С100 булдозер,мотокар наше производство за извозване на тежкия твар .
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Апр 13, 2009 9:07 pm

Хвани някой с GP или рамка ако двора го позволява и действайте макар че ако златото е много и Explorera ще го засече защото то едва ли ще е на дълбоко
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Апр 13, 2009 10:00 pm

AlexP написа:
Едни стари хора ме помолиха да им претърся двора. Смятат, че има заровено турско злато (в гърненце, бакърче, тенекия ...). Обаче май Minelab Explorer-a няма да ми свърши работа, понеже си е монетарник и ще реагира на многото малки предмети близо до повърхността (гвоздеи, единични монети, и т.н.). Трябва ми апарат, които няма да реагира на такива предмети, а само на големи. Мислех си за Garrett GTI 2500 с антената TreasureHound EagleEye. С него дали ще стане? Хубавото му е и че може да се ползва и като монетарник.

Alex ,ако имаш нужда от помощ за имането само кажи ,аз ще си донеса лoпата .така де нали тук сме да си помагаме

успех


Последната промяна е направена от deso на Сря Май 25, 2011 10:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
white_prince
Новобранец
Новобранец




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyСъб Май 30, 2009 12:46 pm

Здравейте, искам да попитам нещо и се надявам тук да получа отговори. Знам място където има заровено злато от турците когато са бягали. Нямам обаче никаква идея на колко дълбоко попринцип са заравяли. Някой ако може да сподели опит на колко сантиметра/метра е откривал. И другият ми въпрос е, че ми казаха че златото е прокълнато. Според вас има ли нещо вярно, ако има към кого мога да се обърна за помощ.
Благодаря предварително
Върнете се в началото Go down
naikon42
Легионер
Легионер
naikon42



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyСъб Май 30, 2009 1:19 pm

white_prince написа:
Здравейте, искам да попитам нещо и се надявам тук да получа отговори. Знам място където има заровено злато от турците когато са бягали. Нямам обаче никаква идея на колко дълбоко попринцип са заравяли. Някой ако може да сподели опит на колко сантиметра/метра е откривал. И другият ми въпрос е, че ми казаха че златото е прокълнато. Според вас има ли нещо вярно, ако има към кого мога да се обърна за помощ.
Благодаря предварително

За дулбочината не сам сигорен ,но сигорно не е на повече от 1 метар щом са бягали ,а за прокалнатото злато сам чувал ,4е ако намериш прокалнато злато трябва да заколиш агне и с кравта да премиеш златото (чувал сам от баби,дядовци и т.н.) ,но това са глупости според мен. УСПЕХ
Върнете се в началото Go down
Skrapadjiata
Новобранец
Новобранец
Skrapadjiata



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 10:03 am

Колега с моята техника мога да ти намеря парите.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 1:30 pm

Бил съм на две места от където е извадено т.н. "турско" злато.
Зависи от промените които са наспъпили с терена през годините, в смисъл наслагвания, ерозия и др. подобни  в/ху почвата на местото където евентуално е било заровено.
И при двата случая ставаше на въпрос за дълбочини от около 40-50 см.
Никой който е заровил нещо спасявайки живота си с бягство не е копал 1-2 и прочее глупости метри. Алогично е!
Всичко си е до късмета на търсещия, а в конкретния случай можеш и с обикновен монетар да го засечеш /да не казвам и само с детектор-лопата/.

Много от откритията са направени случайно и то от хора без подготовка. Wink
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 2:57 pm

Даа дай ни го тва местенце пък нии ш ти кажем как става работата и с обикновен монетар. Laughing
Върнете се в началото Go down
white_prince
Новобранец
Новобранец




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 4:03 pm

Мерси за информацията относно дълбочината. Друг въпрос обаче повече ме интересува. Тъй като се интересувам от златото не като средство за пари, а по скоро да се вживея в ролята на Индиана Джоунс и да намеря нещо. Не ме интересуват парите, а по-скоро кефа, приключението. Та въпроса ми е свързан с това че се носи преданието че златото е прокълнато. Според местните хора златото ''играело'' нощем. Някви съвети дали сте чували това явление, дали е възможно да е прокълнато, как е възможно да се развали магията ако има такава. Знам че форума не е точно за това, но просто от другите форуми се отнесоха прекалено несериозно. Моля ако някой пише по темата да е конкретен към въпросите ми. Благодаря
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 4:29 pm

КОЛЕГА НЕ ПИШИ ТАКИВА ПРОСТОТИИ ЗАЩОТО СТАВАШ ЗА РЕЗИЛ КОЙ Е ТОЗИ НЕНОРМАЛНИК КЪДЕТО ТИ ГИ РАЗПРАВЯ ТЕЗИ ГЛУПОСТИ ЧЕ ЗЛАТОТО ИГРАЕЛО НОЩЕМ ПРАТИ ГО ТОЗИ НА ПСИХИАТЪР ДА СЕ ПРЕГЛЕДА
Върнете се в началото Go down
white_prince
Новобранец
Новобранец




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 4:37 pm

Може и да си прав, че ставам за резил, но когато не разбирам от нещо питам. А и не си представяй точно, че играе. Това е метафора, предполагам нещо от сорта на някакви отблясъци. Питам дали сте чували за прокълнато злато и ако да как се разваля магията, ако не сте кажете че не сте, толкова.
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 4:40 pm

Щом е само за кеф и няма да го ползваш златото значи проклятие няма да те хване Razz
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 4:43 pm

Поразрови се из Форума некаде ще намериш това което търсиш исписахме сумати му неща да не се повтаряме За проклятия жертви и тем подобни не съм сигурен но е хубаво да го полееш с оцет доста добре пък и с течаща вода преди да го пипнеш И КЪСМЕТ и Умната
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 4:51 pm

Колега не знам нарочно ли се правиш на абдал или наистина си по неграмотен,но колегата папата е съвсем прав,че се излагаш почети малко.Турското злато е "ПРОКЛЕТО"от целия изстрадал Български народ то носи проклятието на народния дух
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 4:58 pm

sony147 написа:
Колега не знам нарочно ли се правиш на абдал или наистина си по неграмотен,но колегата папата е съвсем прав,че се излагаш почети малко.Турското злато е "ПРОКЛЕТО"от целия изстрадал Български народ то носи проклятието на народния дух
Да си видял некои споминал се от такова нещо АМА ЛИЧНО Щото иначе кой кво чул не е меродавно Нали знаеш че нереалните неща ги отнасят към сферата на Легендите и Митовете
Върнете се в началото Go down
white_prince
Новобранец
Новобранец




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 5:18 pm

stan960 написа:
Поразрови се из Форума некаде ще намериш това което търсиш исписахме сумати му неща да не се повтаряме За проклятия жертви и тем подобни не съм сигурен но е хубаво да го полееш с оцет доста добре пък и с течаща вода преди да го пипнеш И КЪСМЕТ и Умната

Мерси за съвета. Във форума търсих преди, погледнах и сега, аз ли не мога да работя с търсачката или тя нищо не ми изкарва не знам Rolling Eyes . Ако някой има спомен как се е казвала темата в която сте писали, ще се радвам да я сподели.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 5:22 pm

Отиваш на Благи приказки и след това търсиш темата на колегата Кодокан -Има ли истина в това
Върнете се в началото Go down
white_prince
Новобранец
Новобранец




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПет Юни 12, 2009 5:54 pm

Благодарско stan960 Smile , точно такава информация ми трябваше.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Огън   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Юли 19, 2010 8:33 pm

white_prince написа:
stan960 написа:
Поразрови се из Форума некаде ще намериш това което търсиш исписахме сумати му неща да не се повтаряме За проклятия жертви и тем подобни не съм сигурен но е хубаво да го полееш с оцет доста добре пък и с течаща вода преди да го пипнеш И КЪСМЕТ и Умната

Мерси за съвета. Във форума търсих преди, погледнах и сега, аз ли не мога да работя с търсачката или тя нищо не ми изкарва не знам Rolling Eyes . Ако някой има спомен как се е казвала темата в която сте писали, ще се радвам да я сподели.
Че е проклятие-и аз не варвамр но съм виждал да излиза огън от земята.Трая около минута-ту нараства-ту намалява-на височина около 50-60см.Ниамам идея какво може да бъде.Знам само че трябва да има рационално обяснение.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Юли 19, 2010 9:40 pm

AlexP написа:
Едни стари хора ме помолиха да им претърся двора. Смятат, че има заровено турско злато (в гърненце, бакърче, тенекия ...). Обаче май Minelab Explorer-a няма да ми свърши работа, понеже си е монетарник и ще реагира на многото малки предмети близо до повърхността (гвоздеи, единични монети, и т.н.). Трябва ми апарат, които няма да реагира на такива предмети, а само на големи. Мислех си за Garrett GTI 2500 с антената TreasureHound EagleEye. С него дали ще стане? Хубавото му е и че може да се ползва и като монетарник.
http://www.picbg.net/img.php?file=25bb4efd4a5177c0.gif това ще свърши работа...
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Юли 19, 2010 9:59 pm

pechkata написа:
AlexP написа:
Едни стари хора ме помолиха да им претърся двора. Смятат, че има заровено турско злато (в гърненце, бакърче, тенекия ...). Обаче май Minelab Explorer-a няма да ми свърши работа, понеже си е монетарник и ще реагира на многото малки предмети близо до повърхността (гвоздеи, единични монети, и т.н.). Трябва ми апарат, които няма да реагира на такива предмети, а само на големи. Мислех си за Garrett GTI 2500 с антената TreasureHound EagleEye. С него дали ще стане? Хубавото му е и че може да се ползва и като монетарник.
http://www.picbg.net/img.php?file=25bb4efd4a5177c0.gif това ще свърши работа...

аха Very Happy

max.thrax написа:
Двама братя отишли на един баир да търсят заровено имане.
Доста покопали без да намерят нищо, а и духал силен вятър и по
едно време по-малкият казал:
- Бате, аде да идеме долу в ниското да копаме, се същите пари
че искараме...
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?   Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато? EmptyПон Юли 19, 2010 11:52 pm

Мини двора с рамка.
Върнете се в началото Go down
 
Какъв детектор за дълбоко заровено турско злато?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Помощ! В двора си имам турско злато!
» Какъв детектор да си купя?
» Търсене на злато с детектор

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Други марки вносни детектори-
Идете на: