Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus GOLD голден deus Fisher lorenz врътка nokta нишани грунда tesoro TEKNETICS Minelab kupuvam wave Майнлаб Coil 5000 Spectrum VANQUISH mask miladinka prodavam Simplex маск пират
 

 tesoro lobo

Go down 
+9
Симпличио
quell
B.K.
Mladencho
pechkata
бобо
kris1111
lobo
clavdii_gotski
13 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
clavdii_gotski
Новобранец
Новобранец
clavdii_gotski



tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyПон Яну 27, 2014 4:12 pm

Колеги кажете нещо повече за тази машина.Как се държи на орудено,как е като дискриминация и как е като дълбочина терена при мен не е силно оруден как според вас ще се справи?Реших да отворя тази тема защото във предишната ми пак се говореше за лобо но тук да е по-официално. Wink 
Върнете се в началото Go down
lobo
Новобранец
Новобранец




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyПон Яну 27, 2014 5:54 pm

След Еурека Голд според мен Лобото е от най добрите апарати за орудено. Има полуавтоматичен грунд баланс, т.е. ключе на три степени ,като последната е за силно орудени терени (на BLK SAND сме грундирали доста сериозни камъни, справил се е с всички) превключваш ,грундираш апарата и работиш. На алл метал има система за автоматично следене на грунд баланса ,която функционира наистина за разлика от други маркови апарати. Но ако искаш да ти работи автомата, трябва да работиш на алл метал, при включена дискриминация не работи. И при наличието на сигнал превключваш на дискриминация с цека ключе, много е удобно и не губиш време с излишни настройки.
Лобото с оригиналната 10" елипса не е дълбок, очаквай дълбочина от около 15ст. маааксимум 20ст. но ги имаш със сигурност. С оригиналната 10/12 ДД или с ултимейт 13" става друг МД, бих казал, че става релик машина.
Лобото става и за откриване на самородно злато, пробва ли сме 0,5гр. и си ги свири. 1/4 от акче на около 5ст. в земята. Работи винаги със слушалки, важна подробност!
С дискриминацията трябва много да се внимава, съвсем леко да се мръдне копчето и режеш доста полезни сигнали. Дискриминация на Лобото е, черното-черно, цветното-цветно много е прецизен.
Ами, от мен толкова, ако има и други нека се включат.
Върнете се в началото Go down
kris1111
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyПон Яну 27, 2014 6:05 pm

Перфектна дискриминация и много бърза машина,засича сачми за пъдпъдъци и това някои път изнервя.Няма значение от положението на монетата в земята засича я без проблем.На пръв поглед е плиткар обаче параметрите във въздуха са сходни с тези в земята.Има три режима на работа спрямо почвата,като третия е за много урудено на него дълбочината пада значително но апарата работи.На руда наи добрия вариант е елипса 8/9 дд-не става,но говоря за много уродено.Аз предимно работя дд10/12 на тесоро и съм доволен.Влизам в замърсено без да се притеснявам с дд-то и резултатите са впечатляващи.На дискриминация машината е много спокоина и се работи много приятно,на всички метали с дд-то е леко неспокоина но аз я държа леко на ръба иначе това може да се компенсира.Телефона трябва да е далече от машината защото я смущава. Very Happy 
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyВто Яну 28, 2014 2:06 pm

За мен съществен недостатък е това,че е еднотонален.Също така с ултимейт дава монета черно под 5 см странджански камък,случайно избран,но оказал се доста лют Embarassed Razz За съжаление не разполагах с друга антена,за да го тествам с нея....
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyВто Яну 28, 2014 3:51 pm

бобо написа:
За мен съществен недостатък е това,че е еднотонален.Също така с ултимейт дава монета черно под 5 см странджански камък,случайно избран,но оказал се доста лют Embarassed Razz За съжаление не разполагах с друга антена,за да го тествам с нея....
Не само на лют камък и на по леко оруден същата история всички от тази марка имат този недостатък...
Другите отзиви са верни...
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyВто Яну 28, 2014 6:05 pm

Печка,еурека голд по-добра ли е от лобото на орудено,като и двата апарата са с еднакви антени ?
Върнете се в началото Go down
kris1111
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyВто Яну 28, 2014 8:39 pm

Печка поста ти е напълно грешен,явно не си хващал лобо.
Върнете се в началото Go down
lobo
Новобранец
Новобранец




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyВто Яну 28, 2014 8:51 pm

kris1111 написа:
Печка поста ти е напълно грешен,явно не си хващал лобо.

Колега, щом Бай Ганя Балкански казва, че е така, смятам, че трябва да замълчим.

Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyВто Яну 28, 2014 10:05 pm

Хейи,лобото наистина се спъна на оруденото.Единственото оправдание е ,че беше с ултимейт,а не с оригинална сонда.Верно,в тези камъчета се спъват почти всички,но Лобото е с претенции....
Върнете се в началото Go down
kris1111
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyВто Яну 28, 2014 10:13 pm

Ами колега те хората пишат ама кои да чете,пак казвам лобото НА СИЛНО ОРУДЕНО РАБОТИ НАИ ДОБРЕ СЪС 8/9 ЕЛИПСА.До момента няма място където да се е спънало.
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyВто Яну 28, 2014 11:55 pm

Колега Крис,ако имаш възможност,би ли направил някой клип на лобото с оруден камък или почва,да видим как се справя,че приказки всякакви,а кое е вярно никой незнае....
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyСря Яну 29, 2014 11:27 am

Машина която пее черния камък цвят не може да каже под него какво е или ако скастри камъка кастри и цветното...
Върнете се в началото Go down
kris1111
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyСря Яну 29, 2014 3:22 pm

На Копривките на сабора Владо донесе камък от Брестовица,Е-Трака даде черно с монета в/у камъка нека капацитета да пита Владо дали лобото проби камъка.Не искам повече да коментирам.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyСря Яну 29, 2014 4:25 pm


http://prikachi.com/images.php?images/813/7005813I.jpg

Добре де вярваме ти...
Върнете се в началото Go down
lobo
Новобранец
Новобранец




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyСря Яну 29, 2014 4:54 pm

kris1111 написа:
На Копривките на сабора Владо донесе камък от Брестовица,Е-Трака даде черно с монета в/у камъка нека капацитета да пита Владо дали лобото проби камъка.Не искам повече да коментирам.

Колега ти пък кво се впрягаш?!
Да вярва който иска.
Който не вярва да си вземе друга марка и модел. Металдетектори колкото щеш!



Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyПет Фев 21, 2014 10:22 pm

Тук прочетох много глупости за Лобото.Че бил полуавтомат ,че трябвало да се грундира, че бил еднотонален, че пеел камъни,че не работел на орудено и всякакви глупости .Аман от специалисти. Laughing
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyПет Фев 21, 2014 10:56 pm

B.K. написа:
Тук прочетох много глупости за Лобото.Че бил полуавтомат ,че трябвало да се грундира, че бил еднотонален, че пеел камъни,че не работел на орудено и всякакви глупости .Аман от специалисти. Laughing
И кат не е еднотонален-колко точно тона има?
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyПет Фев 21, 2014 11:04 pm

бобо написа:
B.K. написа:
Тук прочетох много глупости за Лобото.Че бил полуавтомат ,че трябвало да се грундира, че бил еднотонален, че пеел камъни,че не работел на орудено и всякакви глупости .Аман от специалисти. Laughing
И кат не е еднотонален-колко точно тона има?


Различните цветни сигнали ги пее рзлично бе приятел , но с хубави слушалки се хващат и нюанси .Лемежите и консервите също ги свири по характерен начин,не могат да се збъркат .
На това еднотоналност ли му викаш ?
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyПет Фев 21, 2014 11:10 pm

B.K. написа:
бобо написа:
B.K. написа:
Тук прочетох много глупости за Лобото.Че бил полуавтомат ,че трябвало да се грундира, че бил еднотонален, че пеел камъни,че не работел на орудено и всякакви глупости .Аман от специалисти. Laughing
И кат не е еднотонален-колко точно тона има?


Различните цветни сигнали ги пее рзлично бе приятел , но с хубави слушалки се хващат и нюанси .Лемежите и консервите също ги свири по характерен начин,не могат да се збъркат .
На това еднотоналност ли му викаш ?
Има си пропорционално аудио-плитките ги крещи дълбоките ги маже,но си е еднотонален-няма отделен тон за желязото,а тва,че го познаваш по нюансите е доста относително.
Върнете се в началото Go down
quell
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyНед Мар 16, 2014 1:06 pm

И аз се сдобих с това чудо на техниката.
Първите впечатления са, че апарата е много плитък с оригиналната елептична сонда (WideScan). Невероятно спокоен и много чувствителен към малките обекти. На режим дискриминация е най-тихия апарат, който съм виждал. Дискриминатора е много чувствителен и установих, че много добре работи в положение около 2. Звука наистина има различни нюанси и с времето мисля, че ще успея да се ориентирам безгрешно. На замърсено с бавно и внимателно търсене апарата се представи повече от прекрасно.... За един ден наскубах толкова добри сигнали, който и с другия ми апарат, който е доста дълбок, но без да копая големи трапове и без да ме заболи ръката от тежестта. Оказа се, че заради многото замърсяване стотиците апарати, които са минали на това място са пропуснали съвсем повърхностни сигнали, намиращи се до много железца и големи плочи керамика. Лобото ми бе много удобно с апаратурата на кръста, като с парче изолирбанд изолирах кабел колкото да мога да оставям апарата на земята и да се изправя, без да опъвам кабела.. За търсене на ход из гората определено не става с тази бобина, заради малката площ, която покрива. На режим ALL-METAL апарата се грундира отлично. Звука от фона е много стабилен без изкривяване и предполагам добре ще се справи с по-големи златинки (скоро се надявам да намеря време да ги разходя между златоносни скали). В този режим реагира на много дребни обекти. Има страхотно центриране на сигнала. Голям плюс е, че човек може да избере къде да сложи апаратурата. Както казах аз я бях сложил на кръста и с малката сонда ми бе добре балансиран и много лек. С голяма антена може би ще трябва да я монтирам под лакътя за да компенсира по-голямото тегло отпред. Според мен си е един прекрасен апарат с много добра дискриминация и уникален грунд баланс и съм доволен от него.
Благодаря и за помощта от колегите и успех на всички...
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyНед Мар 16, 2014 6:18 pm

Компанията Тесоро никога не е имала за приоритет дълбочинността на детекторите си, те залагат на стабилност и надеждност на апаратите и определено са водещи в това отношение. Иначе по традиция това са детектори, предназначени за търсене на изгубени монети в паркове и пикник-зони, затова и са толкова плитки, по-точно дълбочината им е 10-15 см., така са проектирани, а не, че Тесоро не могат да направят по-дълбоки машини, но просто такава им е концепцията.
Върнете се в началото Go down
quell
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyНед Мар 16, 2014 7:58 pm

Симпличио написа:
Компанията Тесоро никога не е имала за приоритет дълбочинността на детекторите си, те залагат на стабилност и надеждност на апаратите и определено са водещи в това отношение. Иначе по традиция това са детектори, предназначени за търсене на изгубени монети в паркове и пикник-зони, затова и са толкова плитки, по-точно дълбочината им е 10-15 см., така са проектирани, а не, че Тесоро не могат да направят по-дълбоки машини, но просто такава им е концепцията.

... абе уж е така... ама Smile Някой ден трябва да видиш Кортеса с Ultimate 13` или с оригиналната 10х12 какви дупки дупчи Smile... но е много по-нестабилен от лобото
Иначе съм голям фен на марката... все пак Кортеса ми е основна машина вече май 6 години станаха...??? Много ми е любим... ама то май така е с всички... Който с каквото си е свикнал си го обича и хвали... Smile Още имам слабост и към Врачанските машини на Наско... Имах такава цели 8 години...
Върнете се в началото Go down
kris1111
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyНед Мар 16, 2014 9:57 pm

Честито за лобото пожелавам ти много цветни сигнали.Нека КОМПЕТЕНТНИТЕ казват че е плиткар, вземи голямата сонда и ще видиш разликата.А иначе ако искаш направи си следния тест=влес в силно замърсен обект и преброи цветните сигнали. Very Happy С времето ще видиш че цветните сигнали се определят от звука.
Върнете се в началото Go down
quell
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyНед Мар 16, 2014 10:09 pm

kris1111 написа:
Честито за лобото пожелавам ти много цветни сигнали.Нека КОМПЕТЕНТНИТЕ казват че е плиткар, вземи голямата сонда и ще видиш разликата.А иначе ако искаш направи си следния тест=влес в силно замърсен обект и преброи цветните сигнали. Very Happy С времето ще видиш че цветните сигнали се определят от звука.
... Бе аз за големи дупки си имам Кортеса.... иначе съм сигурен, че с голяма антена и лобото може да стане релик машина... но може да стане нестабилно.... и да изгуби центъра..
Четох по форумите навън, че са много доволни от сондите 10х12, но ако някой има наблюдения за различни антени с лобото ще се радвам да сподели... За замърсено му видях силата... представи се много добре (даже се изненадах какво чудо сме изпуснали на този полигон дето го въртят от сигурно 15 години)... Пробвал ли си някоя от антените на детеча ?
Върнете се в началото Go down
kris1111
Легионер
Легионер




tesoro lobo Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo EmptyНед Мар 16, 2014 10:18 pm

Имам 10 12дд на тесоро с него е малко по нестабилен на вс.метали,но го поиздувам иначе с голямата сонда влизам в замърсено без притеснения и се хващат сигнали под 1 грам без проблем,лошото е че трябва много внимателно да се борави с дискриминатора,ако се вдигне много далбочината пада значително.
Върнете се в началото Go down
 
tesoro lobo
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» КУПУВАМ TESORO LOBO
» Tesoro Vaqero или Tesoro Tejon
» Продавам Tesoro Lobo SuperTraq Grey

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Tesoro-
Идете на: