Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
wave нишани 5000 врътка Coil miladinka mask голден GOLD маск Spectrum nexus Minelab TEKNETICS VANQUISH deus Simplex Fisher nokta lorenz prodavam грунда пират Майнлаб kupuvam tesoro
 

 Мнение за Tesoro Tejon.

Go down 
+13
nasko75
пурко
talasumo
colin96
kronos555
pechkata
uzurpatora
kris1111
бобо
Трибал-М
Симпличио
ivdebul
clavdii_gotski
17 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyСъб Яну 10, 2015 7:42 pm

Избора се свежда до кортез или тежон
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyСъб Яну 10, 2015 11:02 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Вто Сеп 13, 2016 7:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyСъб Яну 10, 2015 11:29 pm

Пробвал ли си ги, защото на много места съм чел че севките са най добри. кортеза не е ли по нов и по добър модел?
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyНед Яну 11, 2015 12:06 am

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Вто Сеп 13, 2016 7:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyНед Яну 11, 2015 12:47 am

Ясно, благодаря! А като дълбочина как е, нали си пипал сорекс про, можеш ли да ги сравниш
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyНед Яну 11, 2015 1:50 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Вто Сеп 13, 2016 7:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyНед Яну 11, 2015 4:53 pm

Абе идеална няма,сигурно няма и да има. То затова със всяка машина,резултата е различен.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyПон Яну 12, 2015 10:59 am

А бе ,общо взето,по основните показатели машините от един клас,на различните марки са си доста изравнени.Няма съществени разлики според мен.Друг е въпроса,че всеки търсач си има стил на търсене,и спрямо това,трябва да си търси машинаАз например ,работя предимно на ол метал,и естествено имам по специални изисквания точно към този режим!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyПон Яну 12, 2015 11:42 am

На ал метал най добре работи Гарет - сигнала съвпада с иконата...
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyПон Яну 12, 2015 6:51 pm

Едно време беше лесен избора, поръчваш една гадулка и си мааш, вечер се прибираш с един джоб стотинки, сега се чудиш кви хиляди левове да даваш и накрая за една шайба.
В крайна сметка моя реши да си вземе голд макс с 13" шумналийка.
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyВто Яну 13, 2015 1:36 am

Kronos555 Добър избор,машината няма грешка... и аз мисля сега каква да си взема и май,пак ще е голд макс. Много сигнали с нея човеко...
Върнете се в началото Go down
teka
Новобранец
Новобранец




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyВто Яну 13, 2015 10:14 pm

nasko75 написа:
пурко написа:
Тежона не е за всеки,плитка машина да кажеш че е ....не е вярно.Иска се опит и да свикнеш да различаваш поголемите железа,и не забравяйте Тежона е релик машина ,затова чува някои железа.Който му настоява и му свикне ,ще остане много доволен.

Колега аз не съм работил с нито един модел на Tesoro даже не съм срещал колеги около мен да работят с тази марка ,но по принцип се интересувам как работи и кой модел е по добър Tesoro Vaquero или Tesoro Tejon казват че и Тesoro Cibola като и изведеш ръчен грунд ставала добър монетар
Колега аз не съм работил с нито един модел на Tesoro даже не съм срещал колеги около мен да работят с тази марка ,но по принцип се интересувам как работи и кой модел е по добър Tesoro Vaquero или Tesoro Tejon казват че и Тesoro Cibola като и изведеш ръчен грунд ставала добър монетар

Пробвайте един излет с Тесоро .... ако сте начинаещ - Вакуеро... ако имаш опит Тежон... Който има Тесоро знае за какво става на въпрос...Относно Вакуерото и Циболата... така е изведох Грунда на циболата и стана неверочтно...Потенциометъра се поръчва от Англия, 50 кинта е и 50 KOM(килоома)
Върнете се в началото Go down
teka
Новобранец
Новобранец




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyВто Яну 13, 2015 10:22 pm

yaponetsa написа:
kronos555 написа:
Ясно, благодаря! А като дълбочина как е, нали си пипал сорекс про, можеш ли да ги сравниш
Сорекса имах възможност да го сравнявам едновремено с Вакеро.Отделно тогава тесорото беше със СЕФ  :beurk: .
Номера беше че някои дълбоки сигнали Сорекса ги засече с ясен сигнал,а Вакерото въобще не ги обади.Само че с някои по плитки сигнали се оказа обратното - Вакерото ги засече ,а Сорекса не.
М-у другото Сорекса беше в мен само за няколко седмици,така че не смея да твърдя че го бях изучил.По сложен апарат е и се изисква повече практика.Но според мен е по дълбок.
поздрав
Здрасти колега, благодаря за консултацийте по телефона, само да ти кажа, че изведох успешно и ръчен грунд - баланс на делеона и стана перфектен като на Кортеса. Искам да допълна , че при изведане на грунда с 10 многооборотен потенциометър, грунда става много по-прецизен от фабричния, понеже фабричния е с три и три четвърти оборота на 50 килоома.......успех.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyСря Яну 14, 2015 10:11 am

На Тежона болката му е в настройката на дискриминацията за да чува дълбоки сигнали - много е гъста скалата на потенциометъра при леко изместване неволно без да знаеш с един милиметър може да обикаляш като глух петел в нивата...
Може би с допълнителен потенциометър вързан последователно на оригиналния ще има по добри резултати - ще се разшири скалата на дискриминация в определена зона...
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyСря Яну 14, 2015 6:08 pm

[quote="pechkata"]На Тежона болката му е в настройката на дискриминацията за да чува дълбоки сигнали - много е гъста скалата на потенциометъра при леко изместване неволно без да знаеш с един милиметър може да обикаляш като глух петел в нивата...
Може би с допълнителен потенциометър вързан последователно на оригиналния ще има по добри резултати - ще се разшири скалата на дискриминация в определена зона...[/quot

Тогава как се разбира дали си на правилната позиция/настройка на дискриминацията ?
Трябва да си носиш тестови предмети и да пробваш преди работа ли ...?
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   Мнение за Tesoro Tejon. - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 3:04 pm

Много лесно става - настройваш прецизно всички черни сигнали да ги дава цвят в дълбоката зона и чешиш...
Върнете се в началото Go down
 
Мнение за Tesoro Tejon.
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Tesoro Vaqero или Tesoro Tejon
» малко информация за fisher f70 ???????
» търся tesoro tejon

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Tesoro-
Идете на: