Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
deus kupuvam mask nokta TEKNETICS tesoro lorenz Coil голден Spectrum пират wave nexus GOLD Minelab грунда Simplex VANQUISH врътка Майнлаб 5000 prodavam нишани маск Fisher miladinka
 

 Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?

Go down 
+22
Заралията
tepes
mario321
uzurpatora
RelicHuntingVT
pechkata
adminn
lomidol
Mladencho
Podlecii.avg
Трибал-М
sdsds
ivangrozni
mdetectors.bg
Симпличио
jordan_nenov
pavli_q
nasko75
Aemilivs
Селския
бобо
talasumo
26 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyСря Фев 19, 2014 6:10 pm

Колеги мисля да минавам в по горен клас детектори и се спрях на тия трите, Деус, GMAXX II и текнетикс т2 понеже бюджета ми е макс 1500лв, деуса ще е само с слушалки и 22см сонда , GMAXX с 27 сонда а текнетикса стандартна сонда.В района ми почвата не е нищо особено, трябва ми машина дето бърка възможно най дълбоко и да има що годе прилична дискриминация.Вие коя машина ще ми препоръчате? За сега клоня към деуса само не знам дали слушалките позволяват достъп до всички настройки които има на дистанционното?
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyСря Фев 19, 2014 7:38 pm

talasumo написа:
Колеги мисля да минавам в по горен клас детектори и се спрях на тия трите, Деус, GMAXX II и текнетикс т2 понеже бюджета ми е макс 1500лв, деуса ще е само с слушалки и 22см сонда , GMAXX с 27 сонда а текнетикса стандартна сонда.В района ми почвата не е нищо особено, трябва ми машина дето бърка възможно най дълбоко и да има що годе прилична дискриминация.Вие коя машина ще ми препоръчате? За сега клоня към деуса само не знам дали слушалките позволяват достъп до всички настройки които има на дистанционното?
Един Тежон няма ли да ти пасне?!Щото от горните варианти....дълбочина.... Evil or Very Mad Crying or Very sad 
Върнете се в началото Go down
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyСря Фев 19, 2014 7:48 pm

Имах тежон,   не е лоша машинка но има доста ситни метални парчетии при мене тежона ме побъркваше, писна ми от копане за една съчма или малко цветно парче, за това сега искам нещо на ниска честота.
Върнете се в началото Go down
Селския
Преторий
Преторий
Селския



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyСря Фев 19, 2014 8:07 pm

Гризкай DEUSa.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyСря Фев 19, 2014 8:08 pm

talasumo написа:
Имах тежон,   не е лоша машинка но има доста ситни метални парчетии при мене тежона ме побъркваше, писна ми от копане за една съчма или малко цветно парче, за това сега искам нещо на ниска честота.
Попрегледай гарет 2500-може би това е твойта машина.С Големите антени на ол метал -кърти на дълбочина,но пък на замърсено.... Evil or Very MadВсе пак-хвърли му едно око!!!!
Върнете се в началото Go down
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyСря Фев 19, 2014 8:28 pm

Селския написа:
Гризкай DEUSa.


 Very Happy за сега и аз към него съм се насочил, само чакам някой да каже дали от слушалките са достъпни всички настройки ?
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyСря Фев 19, 2014 8:36 pm

За 1500 можеш да намериш ДЕУС втора ръка пълен комплект.
Върнете се в началото Go down
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyСря Фев 19, 2014 8:59 pm

Aemilivs написа:
За 1500 можеш да намериш ДЕУС втора ръка пълен комплект.
Да ама рядко се продават, а и не се знае в какво състояние ще е.До колкото разбирам от слушалките не може да се влезе в експерт настройките демек може да се работи на фабричните програми само или грешно съм разбрал?
Върнете се в началото Go down
Селския
Преторий
Преторий
Селския



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyЧет Фев 20, 2014 4:32 am

Правилно Си разбрал.
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyЧет Фев 20, 2014 9:23 am

Селския написа:
Правилно Си разбрал.

Голяма ли е разлика в настройките които се правят от слушалките и тези от пулта
Щото и аз съм чувал от колеги че с пулта били правели по добри настройки НО  долар 
Та с тази цел питам ако имам възможност да си го купя XP DEUS само със слушалките заслужава ли си ??? имам двама колеги които работят с този комплект само със слушалките и са доволни  cheers 
И да попитам още нещо коя антена ще е по добрата

1. сонда 22.5cm. DD за XP DEUS
2. сонда 28cm. DD за XP DEUS

ГОЛЯМАТА Я ОТПИСВАМ НАПЪЛНО,НЕ МИ ХАРЕСВА
Върнете се в началото Go down
Селския
Преторий
Преторий
Селския



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyЧет Фев 20, 2014 11:32 am

nasko75 написа:
Селския написа:
Правилно Си разбрал.

Голяма ли е разлика в настройките които се правят от слушалките и тези от пулта
Щото и аз  съм чувал от колеги че с пулта били правели по добри настройки  НО  долар 
Та с тази цел питам ако имам възможност да си го купя XP DEUS само със слушалките заслужава ли си ??? имам  двама колеги които  работят с този комплект само със слушалките и са доволни  cheers 
И да попитам още нещо коя антена ще е по добрата

1.  сонда 22.5cm. DD за XP DEUS
2.  сонда 28cm. DD за XP DEUS

ГОЛЯМАТА Я ОТПИСВАМ НАПЪЛНО,НЕ МИ ХАРЕСВА  
Това,което са Ти казали е верно.9"антена-задължително.
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyЧет Фев 20, 2014 12:25 pm

Селския написа:
Селския написа:
Правилно Си разбрал.

Това,което са Ти казали е верно.9"антена-задължително.

А пък аз се бях нагледал на сонда 28cm. DD за XP DEUS
Златната среда   cheers универсална  Wink 
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyЧет Фев 20, 2014 9:31 pm

Деуса не е нещо божествено,даже не е и полубожествено-совите не са това,коета са....
Върнете се в началото Go down
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 9:49 am

бобо написа:
Деуса не е нещо божествено,даже не е и полубожествено-совите не са това,коета са....

Да разбира се че не е  нещо божествено ,но пък за сега е най добрият МОНЕТАР
поне лично за мен  е така  Cool 

Нали знаеш че има и една друга поговорка
И лисицата казала, че гроздето е кисело като не могла да го достигне.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 10:09 am

pavli_q написа:
бобо написа:
Деуса не е нещо божествено,даже не е и полубожествено-совите не са това,коета са....

Да разбира се че не е  нещо божествено ,но пък за сега е най добрият МОНЕТАР
поне лично за мен  е така  Cool 

Нали знаеш че има и една друга поговорка
И лисицата казала, че гроздето е кисело като не могла да го достигне.

Деуса е добър в по-горните слоеве на земята. На границата на детекция мълчи като пукъл. Просто е по-плитък от известна марка хамерикански апарати, които са любими на търсачите на метеорити...


Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 1:38 pm

jordan_nenov написа:
pavli_q написа:
бобо написа:
Деуса не е нещо божествено,даже не е и полубожествено-совите не са това,коета са....

Да разбира се че не е  нещо божествено ,но пък за сега е най добрият МОНЕТАР
поне лично за мен  е така  Cool 

Нали знаеш че има и една друга поговорка
И лисицата казала, че гроздето е кисело като не могла да го достигне.

Деуса е добър в по-горните слоеве на земята. На границата на детекция мълчи като пукъл. Просто е по-плитък от известна марка хамерикански апарати, които са любими на търсачите на метеорити...

Деус-а като параметри не е нищо особено, единственото му предимство е комфортът при използване, тоест лек, ергономичен, няма кабели, лесно се побира в малка раница, но дотук.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 3:25 pm

Аз съм на коренно различно мнение от колегата по-горе.
Най-малката екстра на XP DEUS е комфорта при работа. Но дори и тя е на супер ниво, защото е едно да махаш 5-6 часа с 700 грама, а друго е да го правиш с 2.5кг.
Имам в предвид многото възможности, които търсача има с XP DEUS - те са страшно много комбинации, но най-важните са:
1. Контрол на честотат на търсене - 4 честоти - едно е да съм на дупер орузен терен, друго е да съм на замърсен, първия вариант е ниска честота, втория вариант е на висока честота 18 кхц.
2. Контрол на скоростта на търсене - едно е да търся на дълбоко - тогава настройка за бавно търсене, друго е да е на плитко и бързо търсене.
3. Различни настройки на диапазона на търсене под сондата - ако е за дърбоко ще го разширя от настройките, ако е много замърсено , ще то направя да търси само в центъра на сондата.
4. Възможност да включа бустер процеси с цел допълнително увеличаване на дърбочината - експертна настройка на Сенс - TX POwer
5. Осъвременяване на софта безплатно по интернет.
........
много неща са и като се замисля няма маловажни.
Върнете се в началото Go down
Селския
Преторий
Преторий
Селския



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 4:03 pm

www.mdetectors.com написа:
Аз съм на коренно различно мнение от колегата по-горе.
Най-малката екстра на XP DEUS е комфорта при работа. Но дори и тя е на супер ниво, защото е едно да махаш 5-6 часа с 700 грама, а друго е да го правиш с 2.5кг.
Имам в предвид многото възможности, които търсача има с  XP DEUS - те са страшно много комбинации, но най-важните са:
1. Контрол на честотат на търсене - 4 честоти - едно е да съм на дупер орузен терен, друго е да съм на замърсен, първия вариант е ниска честота, втория вариант е на висока честота 18 кхц.
2. Контрол на скоростта на търсене - едно е да търся на дълбоко - тогава настройка за бавно търсене, друго е да е на плитко и бързо търсене.
3. Различни настройки на диапазона на търсене под сондата - ако е за дърбоко ще го разширя от настройките, ако е много замърсено , ще то направя да търси само в центъра на сондата.
4. Възможност да включа бустер процеси с цел допълнително увеличаване на дърбочината - експертна настройка на Сенс - TX POwer
5. Осъвременяване на софта безплатно по интернет.
........
много неща са и като се замисля няма маловажни.
Не ги пиши тези неща,че този по-горе започна да гледа като: Бик в Путка...
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 4:35 pm

www.mdetectors.com написа:
Аз съм на коренно различно мнение от колегата по-горе.
Най-малката екстра на XP DEUS е комфорта при работа. Но дори и тя е на супер ниво, защото е едно да махаш 5-6 часа с 700 грама, а друго е да го правиш с 2.5кг.
Имам в предвид многото възможности, които търсача има с  XP DEUS - те са страшно много комбинации, но най-важните са:
1. Контрол на честотат на търсене - 4 честоти - едно е да съм на дупер орузен терен, друго е да съм на замърсен, първия вариант е ниска честота, втория вариант е на висока честота 18 кхц.
2. Контрол на скоростта на търсене - едно е да търся на дълбоко - тогава настройка за бавно търсене, друго е да е на плитко и бързо търсене.
3. Различни настройки на диапазона на търсене под сондата - ако е за дърбоко ще го разширя от настройките, ако е много замърсено , ще то направя да търси само в центъра на сондата.
4. Възможност да включа бустер процеси с цел допълнително увеличаване на дърбочината - експертна настройка на Сенс - TX POwer
5. Осъвременяване на софта безплатно по интернет.
........
много неща са и като се замисля няма маловажни.

Точно за тези функционалности имах предвид, че с нищо не ме впечатляват и на практика са получава, че каквото откриеш с Деус-а, почти същото и ще засега с Евротек-а, даже и повече, понеже Евротека има по-висока скорост на възстановяване.
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 5:31 pm

Симпличио написа:


Точно за тези функционалности имах предвид, че с нищо не ме впечатляват и на практика са получава, че каквото откриеш с Деус-а, почти същото и ще засега с Евротек-а, даже и повече, понеже Евротека има по-висока скорост на възстановяване.

Колега недей така че ставаш МАЛКО смешен Very Happy  с тези твоите небивалици ,ще вземат да ти се подиграват и да се гаврят с теб сега  Laughing 
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 5:40 pm

nasko75 написа:

Колега недей така че ставаш МАЛКО смешен Very Happy  с тези твоите небивалици ,ще вземат да ти  се подиграват и да се гаврят с теб сега  Laughing 

Ами така май ще се получи - един на друг ще се подиграваме и накрая аз с моя евтин Евротек ще си се кефя на макс, а балъците, набутали се за скъпарски машини, ще се чудят как да си избият парите, щото бирените капачки, та дори и на по 20-30 години, все още не се търсят от колекционерите.  Laughing
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 6:28 pm

Деуса е номер 1 , другите два не стават за мръсно и орудено. А за тези ,които са свидливи (скръндзи) може и на око след дъжд.
Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 7:36 pm

nasko75 написа:
Симпличио написа:


Точно за тези функционалности имах предвид, че с нищо не ме впечатляват и на практика са получава, че каквото откриеш с Деус-а, почти същото и ще засега с Евротек-а, даже и повече, понеже Евротека има по-висока скорост на възстановяване.

Колега недей така че ставаш МАЛКО смешен Very Happy  с тези твоите небивалици ,ще вземат да ти  се подиграват и да се гаврят с теб сега  Laughing 

Наско колегата си избира първи детектор,не му секваи ентусиазма  Very Happy Ще пробва него после друг ...въпреки,че след тази констатация едва ли някои ще си вземи деус  Shocked 
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 7:41 pm

Колеги, нека разсъждаваме трезво - физичните закони са едни и същи, както за Деус, така и за най-евтината гаражна бангия, така че колкото и да се мъчат производителите, таванът на технологиите е достигнат и само може да се подобрява визията и комфортът, точно това наблюдаваме при Деус - лек, ергономичен, безжичен, но като ефективност на полето е като другите добри, но доста по-евтини модели на реномираните марки.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?   Teknetics - Deus, Gmaxх II или Teknetics T2? EmptyПет Фев 21, 2014 8:17 pm

Симпличио написа:
Колеги, нека разсъждаваме трезво - физичните закони са едни и същи, както за Деус, така и за най-евтината гаражна бангия, така че колкото и да се мъчат производителите, таванът на технологиите е достигнат и само може да се подобрява визията и комфортът, точно това наблюдаваме при Деус - лек, ергономичен, безжичен, но като ефективност на полето е като другите добри, но доста по-евтини модели на реномираните марки.


...Ако постиженията имаха таван,какво щеше да стане с еволюцията?
Върнете се в началото Go down
 
Deus, Gmaxх II или Teknetics T2?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» XP deus vs Fisher F75LTD vs Teknetics T2 LTD
» Металотърсач XP Deus срещу металотърсач XP Deus на 30khz
» Teknetics T2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: XP Металотърсачи-
Идете на: