Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Fisher нишани 5000 Simplex lorenz nokta miladinka Spectrum Coil wave GOLD пират kupuvam tesoro TEKNETICS голден nexus Майнлаб врътка mask грунда Minelab маск VANQUISH deus prodavam
 

 Защо?

Go down 
+18
kronos555
бобо
Siromahus
kompira
pechkata
Ceco_
cecomotors
jordan_nenov
adventurer
mario321
Трибал-М
atina
mdetectors.bg
nasko75
Gandalf
eros
Radislav
ivanasen
22 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПет Мар 13, 2015 9:33 am

Спрямо мен и моите питания и писания абсолютно всеки може да бъде убеден че идват само от мен и отговорите които търся са само за мен,защото ми писна да гледам,и чета реклами на металдетектори кой от кой по нов модел и по дълбок и по добър а всъщност са едни и същи бракми.То май същото като с тия кремове против бръчките дето всеки месец излиза нов по добър крем и всеки път е по нова формула ама формулата е тайна.
Печка ти като познавач на маските също мълчиш и нищо не казваш по моите питания относно ГМ 4WD.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПет Мар 13, 2015 11:18 am

cecomotors написа:

Печка ти като познавач на маските също мълчиш и нищо не казваш по моите питания относно ГМ 4WD.
По принцип нямам право да вземам отношение как е конструиран Голден маск ...
Ти сам отговори с предния пост че не съм производител ...
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПет Мар 13, 2015 12:48 pm

Сондите, които коментираме в тази тема, се състоят от две бобини - излъчваща (означава се с Tx) и приемаща (означава се с Rx). Една от основните задачи при изработката на такава сонда е да се направи баланс (нулиране) на Rx, което означава, че по тази бобина не протича никакъв сигнал, когато по Tx протича синусоидалният сигнал, за който сондата е проектирана - при Голд Бъг тази честота е 19 kHz, така че сондите, които са произведени специално за Голд Бъг, са нулирани именно на 19 kHz.

Сега няма смисъл да разводняваме темата, като дискутираме как точно се прави нулирането - има достатъчно теми в съответните руски форуми, където надълго и нашироко са коментирани тези неща и всеки може да се порови и прочете. Важното в случая е, че ако една антена е нулирана на дадена честота, то каквато и друга честота да й пуснеш, балансът ще бъде нарушен! Разбира се, ако разликата между номиналната и другата честота не е твърде голям, апаратът пак може работи някак си, но ще е много далеч от оптималните си параметри, като ще има загуба на дълбочина, нестабилност и чести фантомни сигнали, странна дискриминация и т.н.

Ако един апарат ползва една и съща антена за работа на различни честоти, примерно 5 и 15 kHz, в такива случаи антената се нулира на 10 kHz и съответно на двете честоти ще имаме постоянен фонов сигнал, дължащ се на нарушения баланс на Rx, затова се слагат филтри, които да изрязват този сигнал, но това, разбира се, е компромисно решение, което е за сметка на дълбочината и точността на дискриминация - тези проблеми всеки опитен търсач ги е забелязал, когато е работил с такива апарати.

Аз затова предпочитам апарат като Х-Тера 705, който може да работи на различни честоти, но за всяка честота си има специална антена и работи оптимално.


Последната промяна е направена от Сельо Бангиев на Съб Мар 14, 2015 8:22 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПет Мар 13, 2015 6:13 pm

Благодаря за горният пост,трябва да има повече такива постове във форумите а не хвалби,препирни,реклами и какво ли още не.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 4:22 pm

...Колеги,това са азбучни истини,които познавате още от малки:
Ако,например, искате да слушате "Зи рок" на УКВ (FM),трябва да настроите радиоприемника си точно на същата честота-честотата на радиопредавателя.
Колкото по-неточна е настройката,толкова по-некачествено и неразбираемо е приемането...,докато стигнете накрая само до шъшкане и съскане.
Тука нЕма компромисЕ и нЕма Лабаво!


Последната промяна е направена от Трибал-М на Съб Мар 14, 2015 10:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 5:22 pm

Трибал-М написа:
...Колеги,това са азбучни истини,които познавате още от малки:
Ако,например, искате да слушате "Зи рок" на УКВ (FM),трябва с радиоприемника си да се настроите точно на същата честота-честотата на радиопредавателя.
Колкото по-неточна е настройката,толкова по-некачествено и неразбираемо е приемането...,докато стигнете накрая само до шъшкане и съскане.
Тука нЕма компромисЕ и нЕма Лабаво!

Точно това питам и затова пуснах темата. Защо да слушам "слабо и или със смущения радиото като просто ми трябва да врътна копчета на приемника или да направя много по хубава антена за да хвана чист сигнал"
Върнете се в началото Go down
atina
Про-Консул
Про-Консул




Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 5:33 pm

Много интересна тема стана,аз не съм се замислял може би защото при мен на омегата ултимеита пък ми лови сигналите с доста разлика от базовата сонда и работи доста добре, оцелил съм явно.Това такива ефекти дупки изобщо ги няма играх си специално да пробвам като гледах клип с ф5.После се ядосвах че си затрих хубавия следобед.


Последната промяна е направена от atina на Съб Мар 14, 2015 5:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 5:39 pm

ivanasen написа:
Трибал-М написа:
...Колеги,това са азбучни истини,които познавате още от малки:
Ако,например, искате да слушате "Зи рок" на УКВ (FM),трябва с радиоприемника си да се настроите точно на същата честота-честотата на радиопредавателя.
Колкото по-неточна е настройката,толкова по-некачествено и неразбираемо е приемането...,докато стигнете накрая само до шъшкане и съскане.
Тука нЕма компромисЕ и нЕма Лабаво!

Точно това питам и затова пуснах темата. Защо да слушам "слабо и или със смущения радиото като просто ми трябва да врътна копчета на приемника или да направя много по хубава антена за да хвана чист сигнал"

Абсолютно точно,според мен,колега!
Когато си в задължителния резонанс,можеш да си позволиш всичко друго,водещо към подобрения...
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 6:54 pm

Трябва ли да приемем в такъв случай че Голден Маск работи добре на едната честота а на другата не до там добре,или работи със занижени показатели и на двете честоти?Не ми се ще да е така че си ги уважавам маските ама и никой до момента не доказа обратното.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 7:12 pm

atina написа:
Много интересна тема стана,аз не съм се замислял може би защото при мен на омегата ултимеита пък ми лови сигналите с доста разлика от базовата сонда и работи доста добре, оцелил съм явно.Това такива ефекти дупки изобщо ги няма играх си специално да пробвам като гледах клип с ф5.После се ядосвах че си затрих хубавия следобед.

Пък представяш ли си ултимейт антената да е изчислена и направена точно на честотата на уреда Ти ! Каква дълбочина ще извади и колко тих ще бъде, а в същото време батериите може поне с един ден повече да издържат. А сега имаш разлика между уред и антена поне с 4-5kHz. Cool
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 7:22 pm

kronos555 написа:
cecomotors написа:
Е не съм правил технически замервания за да докажа съмненията си но аз както и болшинството търсачи нямаме тези възможности и си горим със стотици левове вярвайки на реклами,признавам си -за това сега разпитвам за двете честоти на Маската ама като гледам отговор нямааа а това пак ме навежда на мрачни мисли.Поне нея още не съм я купувал че чаках петицата -а да видим и там какво ще излезе.
Някои хора правят замервания, има тема в руския форум
Первоначальные замеры частоты для двух приборов и четырёх катушек.
Прибор GM 3+ ( 7 кГц )
катушка 10х12" ( 7 кГц ) -- 8,23-8,44 кГц ( для двух крайних положений регулятора частоты )
катушка 7" ( 18 кГц ) -- 16,46-16,89 кГц ( т.е. прибор работает на второй гармонике )
катушка 10" ( 18 кГц ) -- 8,23-8,44 кГц
катушка 12х15" ( 18 кГц ) --8,23-8,44 кГц

Прибор GM 4 Pro ( 18 кГц )
катушка 10х12" ( 7 кГц ) -- 12,42 кГц
катушка 7" ( 18 кГц ) -- 18,66 кГц
катушка 10" ( 18 кГц ) -- 18,63 кГц
катушка 12х15" ( 18 кГц ) --18,89 кГц
Това възможно ли е без повреда на електрониката? 8 и 18 са  взаимо заменяеми.
Върнете се в началото Go down
atina
Про-Консул
Про-Консул




Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 7:27 pm

Ще я премеря бъди сигурен,ултимата ми работи перфектно батерията ми я харчи колкото и с 11ката оригиналната даже бях се замислил да я бартеросвам за малката бяла 10инчова
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 7:38 pm

Трибал-М написа:
...Колеги,това са азбучни истини,които познавате още от малки:
Ако,например, искате да слушате "Зи рок" на УКВ (FM),трябва с радиоприемника си да се настроите точно на същата честота-честотата на радиопредавателя.
Колкото по-неточна е настройката,толкова по-некачествено и неразбираемо е приемането...,докато стигнете накрая само до шъшкане и съскане.
Тука нЕма компромисЕ и нЕма Лабаво!
За това при мен машината работи много по добре с 13ултимейт, защото само една единица имам разлика от самата машина и ултимейтката и фатам радиото много добре Cool
Трибал-М super21
Върнете се в началото Go down
Ne6o
Легионер
Легионер
Ne6o



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 7:41 pm

Какво ли не правят производителите и търговците само и само да продадат някой детектор повече Smile
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyСъб Мар 14, 2015 7:49 pm

atina написа:
Ще я премеря бъди сигурен,ултимата ми работи перфектно батерията ми я харчи колкото и с 11ката оригиналната даже бях се замислил да я бартеросвам за малката бяла 10инчова

Колега,когато измервате,имайте предвид и хармоничните честоти:
На 8 кХц хармоничните честоти са 16 и 24 кХц.
На втората хармонична честота излъчената мощност е около две трети от максималната(може съвсем малко да греша).
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПон Мар 16, 2015 1:19 pm

ivanasen написа:
cecomotors написа:
Това което ще кажа не е по темата,но винаги съм си мислил да питам,можеш ли да направиш на някоя от маските да е със 2 честоти например на 5 и 15кхц да се сменят с едно цк ключе,ще е много хубаво това да го има като опция.

Отговорът на Владо Лилов:


При две честоти има проблем с нулиране на сондата, на 5 кХц офсет-а е един, а на 15 съвсем друг, което значи че ако сондата е нулирана на 5 ще бъде разнулирана на 15кХц, не че не може детектора да работи но ще е със занижени параметри поне на едната честота, което я обезмисля !Последната промяна е направена от Golden Mask на Сря Фев 20, 2013 10:11 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

Колега доколкото съм в течение и новият уред с дисплей на Владко - Тарикатко е фалш. Защо ли? Защото програмистта , който се е заел да му го направи е офейкал! Усетил се е човека и беж крачета да ви няма! А сега де? Какво става? Ще чакаме ! Другото е да сме живи и здрави да дочакаме. Cool

ivanasen твоята информация винаги е била много ,,вярна''..., Миладин ли ти казва какво се случва с мен ?
Интересно, какво е усетил програмиста да избяга така ?! Smile
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПон Мар 16, 2015 1:33 pm

Golden Mask написа:
ivanasen написа:
cecomotors написа:
Това което ще кажа не е по темата,но винаги съм си мислил да питам,можеш ли да направиш на някоя от маските да е със 2 честоти например на 5 и 15кхц да се сменят с едно цк ключе,ще е много хубаво това да го има като опция.

Отговорът на Владо Лилов:


При две честоти има проблем с нулиране на сондата, на 5 кХц офсет-а е един, а на 15 съвсем друг, което значи че ако сондата е нулирана на 5 ще бъде разнулирана на 15кХц, не че не може детектора да работи но ще е със занижени параметри поне на едната честота, което я обезмисля !Последната промяна е направена от Golden Mask на Сря Фев 20, 2013 10:11 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

Колега доколкото съм в течение и новият уред с дисплей на Владко - Тарикатко е фалш. Защо ли? Защото програмистта , който се е заел да му го направи е офейкал! Усетил се е човека и беж крачета да ви няма! А сега де? Какво става? Ще чакаме ! Другото е да сме живи и здрави да дочакаме. Cool

ivanasen твоята информация винаги е била много ,,вярна''..., Миладин ли ти казва какво се случва с мен ?
Интересно, какво е усетил програмиста да избяга така ?! Smile


Не! Благодарение на теб се скарахме с Майстора! Да не мислиш , че всички хора от екипа , Ти те обичат и не споделят това онова!? А за това какво е усетил  програмиста Ти -Ти ни кажи? стена


Между другото , кога ще видим детектора, Ти с дисплей? Доста хора прегряха от чакане. Какво ще кажеш 2020-2025г. в този интервал ли ще бъде?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПон Мар 16, 2015 2:11 pm

ivanasen написа:
Golden Mask написа:
ivanasen написа:
cecomotors написа:
Това което ще кажа не е по темата,но винаги съм си мислил да питам,можеш ли да направиш на някоя от маските да е със 2 честоти например на 5 и 15кхц да се сменят с едно цк ключе,ще е много хубаво това да го има като опция.

Отговорът на Владо Лилов:


При две честоти има проблем с нулиране на сондата, на 5 кХц офсет-а е един, а на 15 съвсем друг, което значи че ако сондата е нулирана на 5 ще бъде разнулирана на 15кХц, не че не може детектора да работи но ще е със занижени параметри поне на едната честота, което я обезмисля !Последната промяна е направена от Golden Mask на Сря Фев 20, 2013 10:11 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

Колега доколкото съм в течение и новият уред с дисплей на Владко - Тарикатко е фалш. Защо ли? Защото програмистта , който се е заел да му го направи е офейкал! Усетил се е човека и беж крачета да ви няма! А сега де? Какво става? Ще чакаме ! Другото е да сме живи и здрави да дочакаме. Cool

ivanasen твоята информация винаги е била много ,,вярна''..., Миладин ли ти казва какво се случва с мен ?
Интересно, какво е усетил програмиста да избяга така ?! Smile


Не! Благодарение на теб се скарахме с Майстора! Да не мислиш , че всички хора от екипа , Ти те обичат и не споделят това онова!? А за това какво е усетил  програмиста Ти -Ти ни кажи? стена
Благодарение на твоята и негова глупост се скарахте ! И на пълните лъжи които говорехте за мен, без това да ви влиза в работата  !
Хората от екипа ми със сигурност не говроят, защото нямат достъп до новите неща във фирмата .
А програмиста не е избягал, работи в момента по 6-та версия ....
Т.е. имаше един ,,избягал" или по-точно който си намери работа в Англия и заряза проекта, но това се случи през 2003 година , а детектора беше Bandito 2 Pro, за него ли говориш ?

ivanasen написа:
Между другото , кога ще видим детектора, Ти с дисплей? Доста хора прегряха от чакане. Какво ще кажеш 2020-2025г. в този интервал ли ще бъде?

И като го видиш ще поумнееш ли ? Ще си останеш същото тъпо парче !!!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПон Мар 16, 2015 2:28 pm

Golden Mask написа:


А програмиста не е избягал, работи в момента по 6-та версия ....


Избягал е .......... избягал еее! Искаш да кажеш , че още не си пуснал пета версия , а работиш по шестата!? Ха-ха! Ти добре ли си ? Пък що се отнася до кой от двамата е "тъпото парче" . Нека направим един тест за интелигентност и да го публикуваме , на полигона в Пловдив. Както правихте другите тестове с мерчев и другият производител /забравих му името/. Там се видя , колко струват вашите МД , а и най важното умственият Ви потенциал! От този тест за интелигентност направен там по-хубав не може да се направи! Е нека не бъда краен -от тримата Ви , Ти показа по-добри резултати по-отношение на начина на говорене.. Cool
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 4 EmptyПон Мар 16, 2015 5:56 pm




Блистула със захранващи кабели от UPS ...
Върнете се в началото Go down
 
Защо?
Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Защо?
» Защо партия ГЕРБ?
» защо все ми изтривате темите???

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: