Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
грунда Майнлаб mask голден prodavam lorenz miladinka TEKNETICS tesoro VANQUISH wave нишани Coil Fisher nexus Minelab kupuvam deus врътка GOLD Simplex маск Spectrum пират nokta 5000
 

 Избор на детектор

Go down 
+2
nasko75
Rolingash
6 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСря Авг 19, 2015 10:09 pm

Здравейте колеги, мисля да сменя стария фишер ф2 приготвил съм 1000 лева за нов детектор кажете си мнението за тези парички какъв според вас е най-добрият избор (от югозападна България съм почвите са леки) и ако може да обърнем внимание на новата маска Thanks поздрави от Англия
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyЧет Авг 20, 2015 5:59 am

Rolingash написа:
Здравейте колеги, мисля да сменя стария фишер ф2 приготвил съм 1000 лева за нов детектор кажете си мнението за тези парички какъв според вас е най-добрият избор  (от югозападна България съм почвите са леки) и ако може да обърнем внимание на новата маска  Thanks поздрави от Англия

1. 1000лв за добър уред са малко ,говорим за западен

2. Почвите никак не са леки даже на места бих казал че са доста тежки  

А за българска машинка за оня край бих ти препоръчал Мохаремка,Енигма,или Миладинка почти 90% от колегите работещи  с Бг. апарати, използват някоя от тези трите марки  ,защото са се доказали че работят там cheers


който търси намира
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyЧет Авг 20, 2015 10:19 am

Nasko75 благодаря за отговора, да речем че мога да се понапъна още малко и максималната цена за детектор която мога да дам е 1500 бг бангии не искам то по добре със фишерчето да си бачкам и да дам 200 лева за дд сонда излизал съм със колеги с бг детектори ! Обмислям ф5 голден маск 5 или ф75 на старо със гаранция към офицялния представител за България може и нещо друго ако някои ме убеди че е най добрият вариант мисля на 27 да отида до магазина на металдетекторс да видя те какво ще ми предложат за тези пари поздрави от Англия
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyЧет Авг 20, 2015 10:21 am

Rolingash написа:
Здравейте колеги, мисля да сменя стария фишер ф2 приготвил съм 1000 лева за нов детектор кажете си мнението за тези парички какъв според вас е най-добрият избор  (от югозападна България съм почвите са леки) и ако може да обърнем внимание на новата маска  Thanks поздрави от Англия

Почвите при тебе са тежки, поне в планините.
Фишер Gold Bug PRO DP 11"/28см./ е доста добро за тези пари.
http://www.shop.imperio.bg/fisher-gold-bug-dp-metalotarsach



http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyЧет Авг 20, 2015 10:34 am

Хмм вие направо ще ме обедите че старата ф2 е супер детектор та тя до сега не ми е правила проблем спецялно за почвите има си друг сериозен кусур от благоевградска област съм обикалял съм по петрич селата,много места до сега проблем да ми показва земята като сигнал не съм имал ако изклучим че на електически смущения е страшно НЕ УСТОЙЧИВА ф2 си е стабилна машинка ! като цяло искам апарат устойчив на смущения да лови 10стотинки 20см хубава дискриминация бързо възстановяване ! Ако има и нещо по добро казваите никои нищо не казва за маска 5
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyЧет Авг 20, 2015 10:46 am

Rolingash написа:
Хмм вие направо ще ме обедите че старата ф2 е супер детектор та тя до сега не ми е правила проблем спецялно за почвите има си друг сериозен кусур от благоевградска област съм обикалял съм по петрич селата,много места до сега проблем да ми показва земята като сигнал не съм имал ако изклучим че на електически смущения е страшно НЕ УСТОЙЧИВА ф2 си е стабилна  машинка ! като цяло искам апарат устойчив на смущения да лови 10стотинки 20см хубава дискриминация бързо възстановяване ! Ако има и нещо по добро казваите никои нищо не казва за маска 5

Golden Mask 5 е първокласен металотърсач разбира се и няма какво да се сравнява с Фишер F2
http://www.shop.imperio.bg/golden-mask5-metalotarsach


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyЧет Авг 20, 2015 11:00 am

Много различен ценови клас са 2 детектора можеш ли да кажеш нещо повече за маска 5 или по добре да дойда да го тествам но все пак мисля че ще е интересно и за хората много е ускъдна информацията във нета за маска 5 между фишер голд бъг дп и маска 5 според вас кой е по добрият вариант !
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyЧет Авг 20, 2015 11:04 am

Rolingash написа:
Много различен ценови клас са 2 детектора можеш ли да кажеш нещо повече за маска 5 или по добре да дойда да го тествам но все пак мисля че ще е интересно и за хората много е ускъдна информацията във нета за маска 5 между фишер голд бъг дп и маска 5 според вас кой е по добрият вариант !

Факта, че Голдън Маск 5 има 2 честоти го прави по-добър, но пък е окомплектован с по-малка сонда.


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyЧет Авг 20, 2015 12:21 pm

Някои правил ли е някъкъв дълбочинен тест със маска 5 има ли качен във нета клип? Също така по голяма сонда за маска 5 няма ли и ако има при покупка на маска 5 със 2 сонди може ли да очаквам някаква отстъпка от цената? Благодаря. Други колеги няма ли да изкажат мнение за под 1500 лева това ли е най добрият вариант .
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyПет Авг 21, 2015 9:03 pm

Колега няма смисъл да даваш много пари за детектор.За цената която си дал най-добрият вариант според мен е Fisher gold bug pro dp или Tesoro tejon.И двата са не цена около 1100 лева.И двата апарата са едни от най-добрите за цената си и не отстъпват по нищо на много по-скъпи и от по горен клас металдетектори.Разбира се всеки си има и малки недостатъци, но перфектен уред няма.Избора е изцяло твой.
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyПет Авг 21, 2015 11:00 pm

Има ли човек от форума със въпросният fisher gold bug pro do да сподели малко повече за въпросният апарат далбочина диакриминация и т.н за монетки няма ли да е по добре фишер ф5 със 11инчовата и дд сеф 30/25
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyПет Авг 21, 2015 11:12 pm

За сега мисля за фишер ф75 фишер голд буг про дп също се чуда и на фишер ф5 и маска 5 ама за нея нямам никаква информация има някакви клипове във интернет но май май като отида във магазина както казват хорара око да види ръка да пипне
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 6:35 am

Rolingash написа:
За сега мисля за фишер ф75  фишер голд буг про дп също се чуда и на фишер ф5  и маска 5 ама за нея нямам никаква информация има някакви клипове във интернет но май май като отида във магазина както казват хорара око да види ръка  да пипне

Добре си се ориентирал ,Fisher F75 или F75 LTD BLACK cheers


който търси намира
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 8:00 am

Mного зависи от местата на които ще търсиш.f75/75ltd е много добра машина,но отиваме по нагоре към цена.Перфектна е за леки до нормални почви.Но когато отиваме към средно тежки и тежки почви губи изцяло от Gold bug според мене.На места с по висока минерализация,замърсени с много черни сигнали,с много керамика,със съвременни боклуци мисля че Gold bug е наи добрият вариант.Много е бърз,отсича и най-малките сигнали.Много по-лек и удобен спрямо f5.Като дълбочина почти на едно.Може би с много малко предимство за Gold bug.Имай в предвид че ако има тежки алкални глинести почви по твоя край всички изброени ще ти дават дупков ефект,с изключение на f5.


Последната промяна е направена от colin96 на Съб Авг 22, 2015 10:12 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 9:07 am

colin96 написа:
Имай в предвид че ако има тежки алкални глинести почви по твоя край всички изброени ще ти дават дупков ефект,с изключение ма f5.

Дупков ефект няма само при Майнлаб...
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 9:20 am

Там вече не мога да кажа мнение.Нямам никакви наблюдения колега.Но за двата модела на Fisher F75 и Gold bug, а също така и за Tejona ,особено при влажна глинеста почва или тежък чернозем е много гадно да се работи.Да не говорим че и дълбочината пада драстично.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 9:37 am

colin96 написа:
Там вече не мога да кажа мнение.Нямам никакви наблюдения колега.Но за двата модела на Fisher F75 и Gold bug, а също така и за Tejona ,особено при влажна глинеста почва или тежък чернозем е много гадно да се работи.Да не говорим че и дълбочината пада драстично.

Тази почва е точно такава която описваш...


Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 10:08 am

Ами колегата сам да си прави прецеката и избора.Клипчето говори достатъчно.А и аз това исках да му кажа.Ако има около него съответните почви да има едно наум.А не после да се изненадва и да търси съвети.Ако не ,който и от изброените да избере ,няма да сбърка.Въпрос на личен избор.Аз като комплексни качества бих ги поставил така: 1.Gold bug pro; 2.F75/ltd; 3.Tesoro tejon. ; 4.F5..Лично мнение и опит.
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 12:01 pm

Благодаря много за отговорите клипа не мога да го видя чв съм със смартфона от чужбина и нещо не иска да го отвори. Притеснението ми за голд буга не е ли малко плитък. Колкото и да не ви се вярва то и ф2 на плитко си бута стабилно иначе съм работил със х тера 750 , и хп голд мах и някъкъв бг апарат гаражен добри детектори но не ме грабнаха особено ! Тсеро тежон не искам щото няма дисплеи не че дисплея върши кои знае каква работа но на мен лично ми допада и изпитвам по голямо удоволствие от хобито !
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 12:16 pm

Няма да намериш нищо подобно в другите детектори като работа което ти предоставя Х-тера 705 на Майнлаб...
Коплектован със всичките антени този детектор няма равен - работи навсякъде...
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 12:23 pm

Ако го сравняваме с f75 въздушно е по плитък.Но сигналите са в земята,а там ти казах къде е предимството на f75-в чиста и нормална почва.В малко по орудена почва става обратното.f75 очерня цветния сигнал и малко по трудно пробива керамика.И там вече не може да ползваш предимството на няколкото допълнителни програми и сам трябва да слизаш на по плитка програма и силите се изравняват.Но и двата са еднакво добри.Не се подвеждай за дълбочината.
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 12:41 pm

За х терата съм сагласен но това което чува със х терата колегата и аз го чувам даже бих казал че ф2 е по категоричен спрямо вди числата и пак ще кажа х терата е много по добър детектор ама ако си говоримм реално плус за х терата са по устоичив на смущения по бързо възтановяване куп екстри но за сметка на това е не сигорен във преценката какво има от доло което със времето се свиква също е и една идея по тежък за почвите може и да има места където са тежки но не вярвам някои от изброените апарати да се затродни щом гаражните бачкат не вярвам западните да не работят въпроса е че има едни топли камъни им викат там ф2 изкарва цвета черен гаражния си ги пее х терата се справя но не е сигорна хп-то е единственият апарат които тествахме и се справи и пак ще кажа ако монетата е точно под камъка
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 1:56 pm

Rolingash написа:
За х терата съм сагласен но това което чува със х терата колегата и аз го чувам даже бих казал че ф2 е по категоричен спрямо вди числата и пак ще кажа х терата е много по добър детектор ама ако си говоримм реално плус за х терата са по устоичив на смущения по бързо възтановяване куп екстри но за сметка на това е не сигорен във преценката какво има от доло което със времето се свиква също е и една идея по тежък за почвите може и да има места където са тежки но не вярвам някои от изброените апарати да се затродни щом гаражните бачкат не вярвам западните да не работят въпроса е че има едни топли камъни им викат там ф2 изкарва цвета черен гаражния си ги пее х терата се справя но не е сигорна хп-то е единственият апарат които тествахме и се справи и пак ще кажа ако монетата е точно под камъка

Кое xp имаш в предвид?


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 2:12 pm

Ако не се бъркам беше нещо от сорта голд мах или нещо подобно кутията му се пада зад ракатати като хванеш детектора а за гаражната бангия имах предвид че със или без монета си сфири камъка колегата твардеше че се познава когато е камък ама аз нямам нерви да слушам кое е камък и кое е монета
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Избор на детектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор   Избор на детектор EmptyСъб Авг 22, 2015 2:22 pm

Не помна точно името но имаше 4 врътки и 2 клуча наи във дясно му беше graund ако не бъркам
Върнете се в началото Go down
 
Избор на детектор
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Избор на детектор
» Помогнете за избор на детектор
» Избор

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: