Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86

Go down 
+8
talasumo
Nexus metal detectors
adminn
RelicHuntingVT
Radislav
Black Scorpion
peneff72
mdetectors.bg
12 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyЧет Авг 11, 2016 4:36 pm

Един бърз тест за дълбочина на XP DEUS 3.2 34x28см.
Тестът е в Перник и е направен по тяхна инциатива.
Почвата е супер минерализирана - заземяването е на 84-86 при максимални 90
Съвременно гърне с площ по-малка от капачка от буркан
Дълбочина 1метър
пълно със съвременни пари
Програмата е на разбирач, не е фабрична.
https://www.youtube.com/watch?v=DaHi0agBujE


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
peneff72
Легионер
Легионер




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПет Авг 12, 2016 12:44 pm

Един метър е доста май?
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПет Авг 12, 2016 1:30 pm

peneff72 написа:
Един метър е доста май?

Прав си, кой ще копа на 1 метър, ама ....
Полигона е на колегите от Перник, металотърсачът на теста е на колега от Перник, както и програмата.
Самия аз почти не работя с тази сонда 34х28см., защото не ми се копа.
Аз само съм снимал Very Happy , защото те ме извикаха.
По принцип имам правило, че на чужд полигон тестове не се правят поради много причини.
В случая с този обаче нещата ще имат развитие, защото почвата е много тежка и ми е близо.

РС: Помолих колегата на теста да си напише програмата, защото наистина е доста дълбока.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!

betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyСъб Авг 13, 2016 2:26 am

www.mdetectors.com написа:
peneff72 написа:
Един метър е доста май?

Прав си, кой ще копа на 1 метър, ама ....
Полигона е на колегите от Перник, металотърсачът на теста е на колега от Перник, както и програмата.
Самия аз почти не работя с тази сонда 34х28см., защото не ми се копа.
Аз само съм снимал Very Happy , защото те ме извикаха.
По принцип имам правило, че на чужд полигон тестове не се правят поради много причини.
В случая с този обаче нещата ще имат развитие, защото почвата е много тежка и ми е близо.

РС: Помолих колегата на теста да си напише програмата, защото наистина е доста дълбока.


Ще ни бъде много полезно! cheers
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyСъб Авг 13, 2016 2:55 pm

Самият тест цели да привлече вниманието към тестовете с металотърсачи, които се правят по принцип.
Всички, които ме познават знаят, че работя предимно с малки сонди и търся сигнали до 30см.
Досега съм правил 4 полигона и всеки път нещо съм подобрявал.
Към полигона има много по-вече изисквания от колкото можете да си представите и правене просто на тестове не е толкова просто, защото много може да Ви заблуди. Не говоря за тестове, при който има умишлена измама а по-скоро заблуда от незнание.
Когато полигона е на тежка почва /не само с железен оксид, а и силно алкална/ изискванията са още по-големи.
Приканвам хора, които разбират и да се включат в темата с препоръки и съвети.
Тази тема може да сложи началото на по-голям проект в това отношение.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyСъб Авг 13, 2016 6:06 pm

По пътя на логиката това означава, че на лека почва трябва да чува още по-добре на един метър- нали ?


"Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна !"
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyСъб Авг 13, 2016 6:27 pm

Radislav написа:
По пътя на логиката това означава, че на лека почва трябва да чува още по-добре на един метър- нали ?

DFX, Spectra и XP DEUS са много близки като замисъл металотърсачи. Когато не говорим за дискриминация, при добре балансилан уред и съответна програма не е много голяма разликата.
Спомням си един тест преди години, когато Whites DFX 30*25 SEF сонда с една руска програма до Монтана хващаше 1 лев на 30см. в земята и толкова на въздух.
Виж мене ми е ясно, че този тип тестове са инфантилни, но искам да дискутираме темата относно полигоните и дори да започнем да правим карта на почвите за металдетектинг в България, т.е. да направим публична карта със стойностите на фазата на земята на база 0-99 числа.
Затова ще отворим специални 2 нови теми.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyСъб Авг 13, 2016 7:34 pm

Ето основната цел на този тест - ето тази тема Very Happy
https://www.imperio.biz/t10286-topic#117321


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyНед Май 07, 2017 1:09 am

Много ми дойде такова малко гърне, че пък и на 1 метър.Лично аз съм правил тестове с голямо гърне и много трудно може да се чуе на повече от 50 см No Тия хора са те излъгали какво са заровили 1000 % невъзможно без значение кой каква програма е писал.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyНед Май 07, 2017 9:55 am

Този тест е по системата онзи казал, този казал и показва че трябва много да се внимава с правенето на тестове.
Толкова много зависи от конкретните условия, че някой път дори и на 60 сантиметра това не може да бъде засечено.


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyНед Май 07, 2017 12:12 pm

adminn написа:
.... че някой път дори и на 60 сантиметра това не може да бъде засечено.

....не някой път ами никой път. На 60 см гърне не се вади лесно дори с Нексъс Ултима с антена голяма като палатка та камо ли с тия джобни антени. Само един два малки гвоздея да се намерят наблизо и с гърнето е свършено.
А на орудено където индукционните баланси се намаляват много за да работят що годе, кви бели негри на един метър бе хора?

betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyНед Май 07, 2017 6:24 pm

И аз това казвам.Гърнето е трудна цел.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyНед Май 07, 2017 6:27 pm

Гърне със златни жълтици се намира по-лесно отколкото с медни, защото няма корозия и като цяло проводимостта на жълтиците, които са в гърнето е по-голяма отколкото ако са бронзови или медни примерно.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!

betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyНед Май 07, 2017 7:34 pm

Явно и настройките са секретни, сигурно са в някое свръх специално експертно меню достъпно само при пълнолуние.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyНед Май 07, 2017 8:50 pm

mdetectors.bg написа:
Гърне със златни жълтици се намира по-лесно отколкото с медни, защото няма корозия и като цяло проводимостта на жълтиците, които са в гърнето е по-голяма отколкото ако са бронзови или медни примерно.

Грешна презумция. Жълтиците са ловят добре на висока честота ако са една по една. Ако са количество високата честота не ги вижда в дълбочина, защото стават дълга време-константа.
Гърнета се ловят на що годе дълбоко само с много големи антени и ако не е много замърсено. Останалото е бръщолевене.

betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyНед Май 07, 2017 10:26 pm

Имам в предвид, че златото няма корозия, а при медта има и по този начин се намалява общата проводимост на всичките пари. Както е при самородно злато, 1г. на прах не се хваща, но 0,3гр. на парче се хваща.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПон Май 08, 2017 12:18 am

mdetectors.bg написа:
Имам в предвид, че златото няма корозия, а при медта има и по този начин се намалява общата проводимост на всичките пари. Както е при самородно злато, 1г. на прах не се хваща, но 0,3гр. на парче се хваща.

Златото няма корозия но се окислява макар и в много по-малка степен сравнено с други цветни метали.
Au2O3 е формулата на златния окис който се намира върху монети и предмети от злато престояли достатъчно дълго време в почвата. Между златни монети от антична находка няма обща проводимост както е при медни, бронзови и сребърни.

1г. мед, бронз или какйвото и да е на прах също не се хваща а 0.3 гр парченце се хваща, но тоя пример няма нищо общо с находки от монети.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПон Май 08, 2017 11:48 am

Малко помисли и ще видиш че има голяма връзка свързана с проводимостта. Затова на миналото гърненце беше сложил монетите изолирани с хартиено тиксо, това е тест за търсене на бакърени и бронзови пари, но не и за златни.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПон Май 08, 2017 12:44 pm

mdetectors.bg написа:
Малко помисли и ще видиш че има голяма връзка свързана с проводимостта. Затова на миналото гърненце беше сложил монетите изолирани с хартиено тиксо, това е тест за търсене на бакърени и бронзови пари, но не и за златни.

Античните златни монети в гърне са изолирани от златен окис Au2O3, който се образува по повърхността им и проводимост между тях няма.

Прясно заровените монети са друга работа, но ние не търсим такива.

Няма такова нещо като по-лесни за хващане находки. Находките са трудни дори невъзможни за хващане в дълбочина а златните са най-трудните от всички.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПон Май 08, 2017 1:17 pm

Не искам да отегчаваме хората Аз казах какво мисля ти каза какво мислиш така че няма, защо да го повтаряме 100 пъти. Разгледай малко повече снимки в интернет за находки от бронзови и бакърени пари и такива от злато и ще се сетиш за какво ти говоря.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПон Май 08, 2017 2:00 pm

mdetectors.bg написа:
Не искам да отегчаваме хората Аз казах какво мисля ти каза какво мислиш така че няма, защо да го повтаряме 100 пъти. Разгледай малко повече снимки в интернет за находки от бронзови и бакърени пари и такива от злато и ще се сетиш за какво ти говоря.

Светльо знам какво говориш, но всичко се обяснява с наука а не със снимки от интернета. На мене не ми предавай уроци по проводимост в находките.
Въпроса не е какво мислиш ти или аз а какви са научните факти. По форумите съм се начел на всякакви глупости, включително за гърнета на два метра и кви ли не щуротии.

Златните монети покрити със златен окис изглеждат пак златни ( не ръждиви или други на цвят), и от там иде заблудата, че са чисти и може да протича ток между тях, но не може.


betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПон Май 08, 2017 9:03 pm

Oкисити на благородните метали са също толко добре електропроводими,колкото и самите проводници.Това го има във всички учебници по електро и радиотехника и е догма в радиотехниката.Не случайно в високочестотната техника масово се използват сребърни посребрени и позлатени проводници в всички най-отговорни резонансни,съгласуващи и тн.вериги.При медта е друго-меду окисния слой и метала се образува полупроводников слой.Навремето се е ползвал така наречеия медноокисен детектор.Ферита като не е електропроводим,тогава защо така силно с засича от ВЛФ детектор. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyПон Май 08, 2017 10:31 pm

ton69 написа:
Oкисити на благородните метали са също толко добре електропроводими,колкото и самите проводници.Това го има във всички учебници по електро и радиотехника и е догма в радиотехниката.Не случайно в високочестотната техника масово се използват сребърни посребрени и позлатени проводници в всички най-отговорни резонансни,съгласуващи и тн.вериги.При  медта е друго-меду окисния слой и метала се образува полупроводников слой.Навремето се е ползвал така наречеия медноокисен детектор.Ферита като не е електропроводим,тогава защо така силно с засича от ВЛФ детектор. Very Happy


Всичките окиси на благородни метали са изолатори. Посребряване и позлатяване на проводници и контакти не се извършва с окиси ами с чисти метали. Линка по-долу обяснява основи на химята на проводници и изолатори.

http://collaborations.fz-juelich.de/ikp/cgswhp/cgswhp12/program/files_batumi/14-08-2012/Parallel_Session_5/1_Kazimierz.Conder_Batumi.pdf

Детекторите не реагират само на проводимост но и на феромагнетизъм (реактивна компонента).
Ферита се засича от всички детектори, не само от ВЛФ, ЗАЩОТО е с много силна реактивна компонента (феромагнитен материал) в следствие на която изкривява излъченото поле от предавателната бобина а това води до дисбаланс на антените. Всички феромагнитни материали са силни магнитопроводи, на които детекторите от всички видове реагират силно. В този случай проводимостта на е фактор.
Феромагнитите нямат нищо общо с изолационните качества на окисите на благородните метали. Феритите се произвеждат основно от FeIII - Fe3O4- трижелезен четириокис. Още един пример за метален окис, който е перфектен изолатор.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyВто Май 09, 2017 8:37 am

Мн. интересна тема стана - но не е мн. за тази тема...

Токопроводимост електроповодимост магнитопроводимост са различни неща...
Посребряването и позлатяването на електропроводимите детайли се прави със цел да не се окисляват защото намаляват електропроводимоста и токопроводимоста...

Детектора е един вид електромагнит на който му е извадена сърцевината - метала или като доближи до метал започва да създава магнитно поле...

Какво го бърка окиса на метала да се създаде магнитно поле...?
По би повлияло на честотопроводимост отколкото на магнитопроводимост ...

Като знаем че златото се чува по добре на 18 kHz ...

Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86   МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86 EmptyВто Май 09, 2017 1:14 pm

pechkata написа:
Мн. интересна тема стана - но не е мн. за тази тема...

Токопроводимост електроповодимост магнитопроводимост са различни неща...
Посребряването и позлатяването на електропроводимите детайли се прави със цел да не се окисляват защото намаляват електропроводимоста и токопроводимоста...

Детектора е един вид електромагнит на който му е извадена сърцевината - метала или като доближи до метал започва да създава магнитно поле...

Какво го бърка окиса на метала да се създаде магнитно поле...?
По би повлияло на честотопроводимост отколкото на магнитопроводимост ...

Като знаем че златото се чува по добре на 18 kHz ...


Токопроводимост и електропроводимост са едно и също нещо. Електричеството се характеризира с ТОК и НАПРЕЖЕНИЕ.

Детектора не е електромагнит, защото работи с променливо напрежение а електромагнитите работят само с постоянно напрежение.

Окиса на метала не може да създава магнитно поле, защото е изолатор. През изолаторите не протича ток. Ако няма протичане на ток не може да има създаване на магнитно поле.

Няма такъв термин като честотнопроводимост в електротехниката. Честотата е характеристика на електрически сигнал или електромагнитна вълна а не количествена мярка за енергия. В техниката има проводимост за енергия, няма проводимост за честота.

НЯМА ЛИ ДА СПРЕШ ДА СЕРЕШ ГЛУПОСТИ ПО ФОРУМИТЕ?
Върнете се в началото Go down
 
МЕТАЛОТЪРСАЧ Xp Deus v3.2.- Дълбочинен тест на земя 84-86
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Дълбока програма за металотърсач XP Deus - негативна земя
» ИЗДИРВА СЕ ТЕСТ НА ГОЛДЕН МАСК В ЗЕМЯ!
» Металотърсач XP Deus срещу металотърсач XP Deus на 30khz

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: XP Металотърсачи :: Металотърсачи XP DEUS-
Идете на: