Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus нишани Fisher kupuvam Майнлаб врътка TEKNETICS голден miladinka Spectrum Minelab VANQUISH 5000 nokta mask deus GOLD wave prodavam Simplex Coil пират грунда tesoro lorenz маск
 

 Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?

Go down 
+13
drujba6
yaponetsa
N@SKO
toprac
Golden Mask
plboy
Рис
adminn
OMD Detectors
pechkata
Nexus metal detectors
peneff72
mdetectors.bg
17 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 9:31 am

Жоре, не забравяй че хвана гърнето ама всичко беше на макс., така може да се работи само на места без никакви замърсявания и ако си балерина Smile а и кръста може да те секне...
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 9:41 am

yaponetsa написа:

Детектора е даден на "Емпориона" с уговорката че това е тестова машина и да не я продава.Той ако я е продал на някого трябва да връща парите,на човека когото е излъгал.Това е тестов вариант и е различен от този който е в продажба.Да го пратят за ремонт на тоя от когото са го купили!Нали така се правело?

Японец нямам представа защо говориш глупости, дали и на тебе не са ти дали една тава аванта та да лаеш ?! Направих си труда да напиша в гуугъл Pulse Relic и да знаеш много ''тестови'' тави излязоха. Тази тава въобще не е тестова, има много такива продадени и подарени - http://metaldetecting.bg/index.php?option=com_kunena&view=topic&Itemid=204&catid=147&id=11904&lang=bg

http://www.metaldetecting.bg/index.php?option=com_kunena&view=topic&Itemid=204&catid=144&id=11959



Тестова ама в кашон, готова за продажба - https://www.google.bg/search?q=pulse+relic&espv=2&biw=1280&bih=631&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjc5_mJnYnPAhWKbxQKHUyzC6kQ_AUIBigB#imgrc=hF4tLByyh8EzAM%3A

Миналата година са били с два потенциометъра, сега е добавен трети потенциометър и има тон колона
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 10:11 am

Ми тая от клипа е същата дето е при мен - тестовата хахахахахаа
Другата дето си я показал от ибей я познай от кой е обявата и кой почна да ги пуска там Laughing
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 10:17 am

Жоре,лицемер такъв звънеше ми и ме държеше по половин час само да плюеш на хорара зад гърба.Незнам против кой не си плюл.За това те записах и качих - да се види що за двулична ххххх си.А записите са на моя профил в ютуб никога не съм крил че съм бил аз.Никога не съм ти звънял аз , за да те записвам винаги ти си ме търсил да ми надуваш главата с простотиите си.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 11:26 am

[quote="yaponetsa"]
Golden Mask написа:


......
А че споменаваш Жоро Русито , той разказвал ли ти е как те хулеше(леко казано) зад гърба ти?Я го питай да видиш как ще почне да тепка като няма патка. Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 2wWW Да му припомня на Жорето,че аудио записите дето излезнаха преди време , бяха от телефонни разговори с мен.


С Бай Жоро Нексуса се запознах миналата година по това време /а Кирчо се запозна с него преди два дена!!! /.
Спомена ми е, че тъкмо се запознахме и започна да плюе срещу XP DEUS Smile , но това е негово мнение, което го изразява. Той е особняк и разбирам, защо е ядосал колегите с пулса.
По принцип не харесва нищо друго освен Нексус, което е разбираемо, така че той така си говори, но има доста да се научи от него.
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 12:35 pm

Владо обади се ако искаш на Командера и го питай дали тази новата тава,дето е при мен,ми е подарък или съм му я изплатил.
Тестовата също е още тук и трябва да му я върна.Тая тестовата преди това беше при куп други хора,които знаят много добре как работи.А пиша щото ИМАМ тавата , МОЯ Е, и знам как лови.Смешно е да ми сравняваш единичка с тавата за дълбочина.

Светльо,бай ти Жорето извади късмет,щото двата записа бяха по около 30 мин и беше неудобно да ги кача целите.Никой нямаше да издържи това мъчение да му слуша сичките простотии.Записите бяха в настолния компютър който от миналата зима не ползвам.Даже и монитор нямам за него вече.Но пък недадй си Боже да извадя късмет да ги възстановя,много хора които и не предполагат даже, ще останат очаровани от приказките му.
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 12:43 pm

yaponetsa написа:
Ми тая от клипа е същата дето е при мен - тестовата хахахахахаа
Другата дето си я показал от ибей я познай от кой е обявата  и кой почна да ги пуска там Laughing

Не ме интересува кой пуска обяви и какво продава в ибей, странното е че тавата от ибея е в кашон, а емпориона няма кашони, значи му е дадена така. Тестова тава в кашон Smile
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 12:54 pm

Golden Mask написа:
yaponetsa написа:
Ми тая от клипа е същата дето е при мен - тестовата хахахахахаа
Другата дето си я показал от ибей я познай от кой е обявата  и кой почна да ги пуска там Laughing

Не ме интересува кой пуска обяви и какво продава в ибей, странното е че тавата от ибея е в кашон, а емпориона няма кашони, значи му е дадена така. Тестова тава в кашон Smile
Странно ли?И двете при мен са в кашон.Ти как мислиш че се праща по куриери в чували ли?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 1:13 pm

yaponetsa написа:
Владо обади се ако искаш на Командера и го питай дали тази новата тава,дето е при мен,ми е подарък или съм му я изплатил.
Тестовата също е още тук и трябва да му я върна.Тая тестовата преди това беше при куп други хора,които знаят много добре как работи.А пиша щото ИМАМ тавата , МОЯ Е, и знам как лови.Смешно е да ми сравняваш единичка с тавата за дълбочина.

.

По времето когато тавата е била с две копчета я е продавал друг човек, този от който командера взима платките, ти да не помисли че е производител Smile ? И понеже е видял че от тавата нищо не става (както и от предишния -Pulse) що да не изкарва някой лев като продава на командера платки .
И за пулсето тръбяхте едни и същи хора че било супер машина и после тихомълком го спряха от продажба щото работата много замириса.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 1:14 pm

yaponetsa написа:
Жоре,лицемер такъв звънеше ми и ме държеше по половин час само да плюеш на хорара зад гърба.Незнам против кой не си плюл.За това те записах и качих - да се види що за двулична ххххх си.А записите са на моя профил в ютуб никога не съм крил че съм бил аз.Никога не съм ти звънял аз , за да те записвам винаги ти си ме търсил да ми надуваш главата с простотиите си.


Приятелю мой аз съм единствения в цяла България който казва точната истина за детекторите на Командера, както и направих последно.
Без мене на тоя събор тавата щеше да остане без никаква слава, запомни това преди да ме наричаш каквото и да е.

А че не се криеш това го знам.
Това което хората не знаят за теб е, че ги записваш без предупреждение и доносничиш срещу тях където ти е удобно. Поведение типично за утрепка.


Последната промяна е направена от Георги Чаушев на Пон Сеп 12, 2016 1:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 1:30 pm

СТИГА РАЗПРАВИИ.

Каква е истината за тавата Пулсето и т.н.?
Много просто.

Тавата е с антена приблизително два пъти по-голяма по площ от Пулсе 40 см монокойл (както го наричат).
Простата математика е, че тавата ще е по-дълбока от 40 см моно в земята с не повече от 13%. Разбира се производителите могат да твърдят всякакви бабини деветини, да издуват, да се пъчат до спукване но законите на физиката са закони на физиката и е крайно време всички тия лъжи за дълбочини да спрат.

Пулсето е добра машина за златинки, коего видях с очите си не веднъж.
Категорично не чува златни синджирчета и златни пендари по-малки от 10мм.
Много силна детекция на бирени канчета, лопати и други железа.
Както при всични импулсни уреди много слаба детекция на медни съдове и находки от бронзови монети (това е което съм тествал). За златни и сребърни монети не знам как е.
Менчета от кована мед на метър са извън всякакъв шанс.

Миналата година с Антон майстора на Пулс пробвахме на Перегрузката малка Римска монета на 20 см (ъглов тест). Само ГПХ5000 я хвана с 25 см монокоил и със смущения от камъните заради голямото усилване.
Пулсето я хвана на 15 см с 25 см монокоил бес сигнали от орудяването. Нексус МП я хвана също на 15 см с 25 см ДД антена и с дискриминация на индикатор, без сигнали от орудяването.

Пулс Релик е по- голям Пулс, нищо повече
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 1:39 pm

www.mdetectors.com написа:
yaponetsa написа:
Golden Mask написа:


......
А че споменаваш Жоро Русито , той разказвал ли ти е как те хулеше(леко казано) зад гърба ти?Я го питай да видиш как ще почне да тепка като няма патка. Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 2wWW Да му припомня на Жорето,че аудио записите дето излезнаха преди време , бяха от телефонни разговори с мен.


С Бай Жоро Нексуса се запознах миналата година по това време /а Кирчо се запозна с него преди два дена!!! /.
Спомена ми е, че тъкмо се запознахме и започна да плюе срещу XP DEUS Smile , но това е негово мнение, което го изразява.  Той е особняк и разбирам, защо е ядосал колегите с пулса.
По принцип не харесва нищо друго освен Нексус, което е разбираемо, така че той така си говори, но има доста да се научи от него.

Светлъо, колегите с Пулса не ги ядосах аз ами те се вързаха на слухове от лица които не познавам, твърдящи че съм им оплюл детекторите.
Ако моето мнение не им допада съжалявам, но каквото съм видял е каквото съм видял. като видя повече ще кажа повече.

Ако изразеното от мен мнение по един или друг въпрос може да се квалифицира само като плюене (когато е неудобно) най-добре ще е да не пиша нищо и в твоя форум, както спрях в другия.

А ти видя с очите си в твоя магазин какво е Нексъс. Минералните мостри които ти донесох бяха около 30 кг. Можеш ли да ме обвиниш, че харесвам най-много него?


Последната промяна е направена от Георги Чаушев на Пон Сеп 12, 2016 1:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 1:47 pm

Golden Mask написа:
Жоре, не забравяй че хвана гърнето ама всичко беше на макс., така може да се работи само на места без никакви замърсявания и ако си балерина Smile а и кръста може да те секне...

Предмета на моята проба беше да видя до къде може да стигна тавата с всички сили и дали хваща или не хваща на първо място. Оказа се че собствениците нямат хабер как се работи с това чудо.
На тоя тест бандурките като ги издуха до дупка хванаха същото, но със смущения от всякакъв характер.
Все пак тавата в ръцете ме беше доста стабилна при регистрирания резултат за който се надявах да е по-впечатляващ.

Затова и не извадих Нексъс МП за тестване, защото никой не се интересува от реалните възможности на детекторите. Всички издуват до спукване, яко чоплене на семки, диво рупане на ябълки. Всичко възможно се прави всеки да изкара неговия си хуй най-дълъг.
На такива тестове не бих си губил времето.
Върнете се в началото Go down
peneff72
Легионер
Легионер




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 1:55 pm

Не разбрах това момче на клипа продава пулса за 400лв. ли?
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyПон Сеп 12, 2016 6:14 pm

Какво толкова го обсъждате това тех. недоразумение. Бангия за полигонно търсене, на ход е подходяща само за биатлонисти,защо ли ? Трипио е широк 40 см.тоест на ход в права линия покрива 40 см.универсален детектор покрива на ход в права лини 4-5 пъти повече площ заради маховете. Проста математика : С обикновен детектор ако минеш един километър за да го покриеш с Трипио трябва с тигели да извървиш 4 километра. Laughing Търсиш с обикновен апарат 6 часа - за да покриеш същото място с Трипио ще са ти нужни 24 часа. Shocked
Струва ли си това тичане за едните железа ?


п.п. Сега от алтернативният синод ще ми праснат една безплатна клетва.....
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Към многоуважаемия и почтен Емо Христов   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyВто Сеп 13, 2016 7:59 pm

Нахвърлят ти се във всички форуми ,ще те изядат с парцалките ! affraid Но на всички ще затвориш устата, ако додеш на полигона ми и опраскаш сигналите! Rolling Eyes .Полигона е на 19 години, преди 3 години го изораха, сега е равен като писта и дори и аз не знам къде точно са ми сигналите.Площта , която трябва да минеш , е около 4 метра по 12 метра. Правиш си рекламния клип и ставаш световноизвестен ,аз ще застана деликатно зад теб... super21 .Никой от Българските производители не посмя да доиде и да си направи УНИКАЛЕН рекламен клип.Надявам се, оценяваш ситуацията Cool Приемам и да ми пратиш своя машина, с която аз ще направя клипове на полигона,( ако си твърде зает с поръчките за чужбина )която с благодарност ще задържа като скъп спомен.Очаквам да ми пишеш на лични. Shocked Basketball
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyВто Сеп 13, 2016 9:14 pm

[quote="Рис"]Нахвърлят ти се във всички форуми ,ще те изядат с парцалките !



Лекотата, с която някои възгледи се налагат като всеобщи, се дължи предимно на невъзможността на повечето хора да си изградят собствено мнение, основано на собствени съждения.Тяхното мнение се диктува от тълпите.Тълпите не се влияят от разсъждения и до тях достигат само грубо смесени представи. Законите на рационалната логика нямат никакво въздействие над тях.Тълпите никога не са били жадни за истини. Те се отвръщат от неизгодната им очевидност и предпочитат да обожествяват лъжата, ако лъжата ги привлича. Който умее да заблуждава, лесно ги завладява; който се опитва да ги извади от заблуда, винаги им става жертва.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyСря Сеп 14, 2016 5:30 pm

Рис написа:
Нахвърлят ти се във всички форуми ,ще те изядат с парцалките ! affraid Но на всички ще затвориш устата, ако додеш на полигона ми и опраскаш сигналите! Rolling Eyes .Полигона е на 19 години, преди 3 години го изораха, сега е равен като писта и дори и аз не знам къде точно са ми сигналите.Площта , която трябва да минеш , е около 4 метра по 12 метра. Правиш си рекламния клип и ставаш световноизвестен ,аз ще застана деликатно зад теб... super21 .Никой от Българските производители не посмя да доиде и да си направи УНИКАЛЕН рекламен клип.Надявам се, оценяваш ситуацията Cool Приемам и да ми пратиш своя машина, с която аз ще направя клипове на полигона,( ако си твърде зает с поръчките за чужбина )която с благодарност ще задържа като скъп спомен.Очаквам да ми пишеш на лични. Shocked Basketball


Аз като минавам през Берковица винаги бързам, но ще направя всичко възможно да отидеме за да ги намерим. Колко беше най-дълбокия сигнал и какво беше той?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyСря Сеп 14, 2016 6:06 pm

Такъв полигон ще правим другата седмица, като ще викна MEHMET да клати тавите че иначе не хващат. От Бачковския манастир са го харесали, трябвал им човек за кандилото .





Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyЧет Сеп 15, 2016 6:45 pm

Започнахме изграждането на полигона, той ще бъда направен преди всичко за дълбочинна техника . Ще има навес, пейки и барбекю...
Поради пътуване в чужбина изграждането ще се забави с една седмица Sad, а не искам работниците да оплескат нещо до като ме няма...

Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 P60915_182431

Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 P60915_182437

Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 P60915_182521

Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 P60915_182544

Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 P60915_182640
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyЧет Сеп 15, 2016 7:26 pm

Нямах идея че да си купиш статив е толкова важно преди да правиш полигон и съответно тестове, но явно е така .
Изглежда ако това е покупката на живота ти трябва да се обяви Smile...

Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Image

Е ние гледаме да сме в час с модата и ние си купихме статив...

Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 DSC05695




Сега остава да сформираме комисия от ''търсачи'' Smile
Върнете се в началото Go down
Garvan
Новобранец
Новобранец




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyЧет Фев 02, 2017 12:29 pm

Nexus metal detectors написа:
www.mdetectors.com написа:


И тук идва въпросът, кой метод е по-правдоподобен:
1. Изравяне на почвата и слагане на ПВЦ тръба под наклон 45 градуса и заравяне
2. Изкопаване на стена и странично слагане на целите в стената
3. Използване на свредел за изкопаване на дупките перпендикулярно на земята и вкарване на целите.

Споделете, кой от 3-те метода смятате за по-добър!

Номер едно ще даде резултати еквивалентни с въздушен тест.
Номер две е еквивалентен на цел поставена на дъното на дупка с тази разлика, че дупковия ефект ще е само с 50% магнетут.
Номер три е подходящ само за цели с диаметър до 20мм. По-големи цели ще изискват по-големи отвори, които ще усилват сигналите. Този тест е добре да се изработи в кално време за да може след поставяне на целите почвата да се трамбова и отворите да се запечатат по дължината си а не само отгоре.

Сравнени с реалните сигнали, нито един метод не е 100% точен. Най-близо до реалността е изкопаване на стена (трап) и слагане на целите в стената ако следните подробности се съблюдават;



-  В стената да се пробият отвори паралелни на повърхността с дълбочина мин. 40 см за монети, 60 см за находка от 1 кг малки монети. По-големи дълбочини са необходими за по-големи предмети. Тия дълбочини са необходими за отдалечаване на антените (сондите) от ръба на изкопа с цел намаляване на влиянието на изкопа върху измерването.
- Отворите трябва да са достатъчни само за поставяне целите. Големите по диаметър отвори влияят на измерванията и водят до завишени резултати.
-  След поставяне на предметите в стената, отворите се пълнят с пръст и трамбоват до колкото е възможно и всичко се заравя.











-  Ако теста е изработен в условия на повишена влажност на почвата ще се появят затруднения с връщането на пръстта обратно в изкопа, затова сухи условия са за предпочитане.
-  Тестовата площадка няма да е подходяща за тестване на големи антени, които стъпват едновремменно над сигналите и големия изкоп. Реално тестване на големи антени ще е възможно след природно изравняване на изкопа с останалата почва като земен шум. Този процесс отнема години и може да се съкрати значително чрез употребата на трамбовъчна машина. Продължително поливане с вода също съкращава процеса на изравняване.



Доста е стара темата но да питам и аз нещо-материал от кои метал използван на полигон би бил с наи-близки своиства с това на златото и сьответно да даде даде подобна на нея реакция като от злато?
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyЧет Фев 02, 2017 1:58 pm

Garvan написа:




   Доста е стара темата но да питам и аз нещо-материал от кои метал използван на полигон би бил с наи-близки своиства с това на златото и сьответно да даде даде подобна на нея реакция като от злато?

Няма такъв. Твърди се, че с олово се имитира злато но от моите измервания не съм намерил потвърждение на това твърдение. Проблема със златото е, че се намира в много разнообразни форми и няма начин да се предвиди нищо.

За да си сигурен в потенциалните тестове за злато ако тестваш с бронз намали крайния резултат с 15-20%. Това е горе-долу е, което може да се очаква като разлика при еднакво тегло на злато и бронз.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyЧет Фев 02, 2017 1:58 pm

Моето мнение: Ако става дума за самородно злато най-добре е с олово да се тества, а ако е за жълтици става и олово и мед. Въпроса е да не е бронз или сребро метала, защото го засича с много големи ID числа.
Върнете се в началото Go down
Garvan
Новобранец
Новобранец




Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?   Как да направим полигон за тестване на металотърсачи? - Page 3 EmptyЧет Фев 02, 2017 2:53 pm

mdetectors.bg написа:
Моето мнение: Ако става дума за самородно злато най-добре е с олово да се тества, а ако е за жълтици става и олово и мед. Въпроса е да не е бронз или сребро метала, защото го засича с много големи ID числа.

  Става дума ако е златен предмет.С нещо да се симулира за тестове.
Върнете се в началото Go down
 
Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?
Върнете се в началото 
Страница 3 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Полигон за тестове на металотърсачи MDETECTORS версия 2019
» НОВ ПОЛИГОН ЗА ТЕСТОВЕ НА WWW.MDETECTORS.COM
» Русе-да си направим клуб

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Тестове на металдетектори-
Идете на: