Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Нов металдетектор от MINELAB

Go down 
+2
mdetectors.bg
colin96
6 posters
АвторСъобщение
colin96
Консул
Консул




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyПет Фев 10, 2017 6:14 pm

Преди малко видях ,че Мinelab представят нов модел VLF металдетектор за самородно злато.Повече информация от тук:

Нов металдетектор от MINELAB Minelab-gold-monster-1000-new-02

Нов металдетектор от MINELAB Minelab-gold-monster-1000-new-01


Характеристики:

Model: Minelab Gold Monster 1000
Intended Use: Gold prospecting
Operating frequency: 45 kHz
Coil: 5×10 DD and 5 DD
Headphone jack: Yes, 3.5 mm (1/8 inch)
Display: LCD, Monochrome
Screen backlight: No
USB port: No
Depth Indicator: No
Discrimination: Gold
Ground Balance: Automatic
Pinpoint mode: No
Sensitivity adjustment: Yes, Automatic & Manual
Noise cancel: Yes, automatic
Power supply: 8 AA batteries
Weight: 1.33 kg including 5×10 DD coil
Length: 94.4-138.2 cm (37.2-54.4 inches)

Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyПет Фев 10, 2017 8:55 pm

Ако цената му е като на Eureka Gold ще последва неговата съдба.
Цената на този металотърсач не трябва да бъде повече от 1200 лв това е действителността и истината в България специално, за чужбина не знам.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyПет Фев 10, 2017 9:43 pm

Разбрах, че цената ще бъде между 1400 и 1500 лв в България, от една страна Майлаб явно са разбрали грешките си от миналото, тоест не предлагат продукта за малоумно висока цена но не е достатъчно, при цена по-висока от хиляда и двеста лева ще е доста. Смятам че бъдещето е на много качествените евтини металотърсачи, каквито вече се появяват в средния клас.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 4:04 am

Ами цената е обявена и ще струва 799 $. За българския пазар може и да е по различна, но пак ми се струва че е малко висока. Като гледам от опции и настройки е един базисен детектор от типа пускаш и тръгваш и едва ли ще покаже кой знае какви възможности. Но все пак нека да изчакаме да видим дали няма да изненада с нещо.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 9:12 am

mdetectors.bg написа:
Разбрах, че цената ще бъде между 1400 и 1500 лв в България, от една страна Майлаб явно са разбрали грешките си от миналото, тоест не предлагат продукта за малоумно висока цена но не е достатъчно, при цена по-висока от хиляда и двеста лева ще е доста. Смятам че бъдещето е на много качествените евтини металотърсачи, каквито вече се появяват в средния клас.

Бъдеще в производството на евтини металотърсачи наистина има, защото количеството на клиенти с малко пари в джоба се увеличава.
Но евтини и много качествени в един пакет това няма да се случи никога. И все пак под "качествени" може да се разбират много неща.
Продуктите в ниския ценови клас се считат като средвтво за забавление на масовия потребител и нямат нищо общо с качеството на работа на високия клас детектори.

А в България не 1200 лева ами 12 лева са много. Тука нещата трябва да се раздават без пари и дори да се молим на клиентите да ни приемат подаръците. Само така ще са щастливи.
Света няма да дойде на нивото на Българина никога. Ще се наложи да стане обратното. Българина да намери начин да работи и да изкарва парите, с които се плащат сметките както подобава а не да реве за евтини супер продукти.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 10:48 am

colin96 написа:
Ами цената е обявена и ще струва 799 $. За българския пазар може и да е по различна, но пак ми се струва че е малко висока. Като гледам от опции и настройки е един базисен детектор от типа пускаш и тръгваш и едва ли ще покаже кой знае какви възможности. Но все пак нека да изчакаме да видим дали няма да изненада с нещо.

Цените, които се показват в долари в америка се смятат директно в евро за европейския пазар, защото има транспорт който никак не евтин мито и ддс по вноса. След което обикновено се получава цената която виждате в долари да излезе същата в евро за клиента.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 11:20 am

Nexus metal detectors написа:
mdetectors.bg написа:
Разбрах, че цената ще бъде между 1400 и 1500 лв в България, от една страна Майлаб явно са разбрали грешките си от миналото, тоест не предлагат продукта за малоумно висока цена но не е достатъчно, при цена по-висока от хиляда и двеста лева ще е доста. Смятам че бъдещето е на много качествените евтини металотърсачи, каквито вече се появяват в средния клас.

Бъдеще в производството на евтини металотърсачи наистина има, защото количеството на клиенти с малко пари в джоба се увеличава.
Но евтини и много качествени в един пакет това няма да се случи никога. И все пак под "качествени" може да се разбират много неща.
Продуктите в ниския ценови клас се считат като средвтво за забавление на масовия потребител и нямат нищо общо с качеството на работа на високия клас детектори.

А в България не 1200 лева ами 12 лева са много. Тука нещата трябва да се раздават без пари и дори да се молим на клиентите да ни приемат подаръците. Само така ще са щастливи.
Света няма да дойде на нивото на Българина никога. Ще се наложи да стане обратното. Българина да намери начин да работи и да изкарва парите, с които се плащат сметките както подобава а не да реве за евтини супер продукти.

Не съм съгласен че хората стават по-бедни, защото и в България се увеличават доходите, и по цял свят. Толкова много пари е нямало от създаването на цивилизацията ни.
Тук става дума за друго - тъй като търсенето на металотърсачи е по-голямо, защото наблюдаваме как този процес по увеличаване на хората, които се занимават с металдетектинг се развива не само в България но и по цял свят включително в държави като Китай арабските държави, което е съчетано с невиждано развитие на технологиите естественият резултат и цените да паднат така преди години се случи с телевизорите пералните другите електроники от бита.
В същото време като производители на металдетектори се явяват фирми които почват да предлагат страшно качествени продукти на доста приемливи цени и който не се съобрази с това ще пострада така беше с Майнлаб, които вдигнаха драстично цените си преди две години в края на лятото и както каза тогава мой приятел " който вдига цените е пред фалит " така се случи и с тях сега виждам че са взели поука и все пак са дали по нормална цена на металотърсача си.
Преди години фирмите Кия и Хюндай бяха смятани за нискокачествени и хората гледаха с насмешка на продуктите им, но сега са едни от най-големите лидери на пазара със супер качество, което може да го проверите като питате някои таксиметров шофьор, който кара такава кола. Киа са станали толкова качествени, че бият всички други марки, като в същото време предлагат и най добрите цени.
Истината е че идват още по-добри времена за клиентите както трябва и да бъде те ще получават все по-качествени стоки за същите пари.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 11:46 am

mdetectors.bg написа:

Истината е че идват още по-добри времена за клиентите както трябва и да бъде те ще получават все по-качествени стоки за същите пари.

Ами цените на Нексъс са все едни и същи от стартирането на бизнеса в 2004 а качеството и възможностите са значително по-големи.
В 2004 първия Nexus Standard беше 1800 Евра и сега последния резонансен MkII е също 1800 Евра, 13 години по-късно.
Нали за това говорим тука. По-качесвтен продукт на същата цена, която с течение на времето не е същата ами по-ниска, защото фиксирана сума от коя да е валута губи стойност с времето заради инфлацията.

А другия аспект на нискинте цени е базумната експлоатация на човешки труд в третия свят. За всеки "супер" продукт на ниска цена е смъкната кожата на човек от третия свят.
Хората трябва да разберат, че нещата няма как да са безкрайно евтини, защото някой ще трябва да плати сметката и милиарди хора тънат в неистова мизерия за да може бялата Европа да купува по-евтино.





Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 3:33 pm

Тука съм съгласен с мнението на Светльо и според мен се търси наистина една продуктова ниша, където се наблюдава постепенно повишаване на жизнения стандарт.Не случайно и този модел е насочен преди всичко към африканския пазар. Не е проблем за хората от развитите държави да си отделят пари за GPX или CTX3030, но там явно е, както и при нас де... Crying or Very sad , и затова се опитват да запълнят тази ниша с по евтини апарати. Така направиха и с орязаната версия на Деус от ХР. Иначе в един момент може да се окажат зад борда, изпреварени от възникващата конкуренция. Както  Кия, или Деу или Хюндай при колите, Хуауей,Ксаоми,  Мейзу и Оппо и т. н.  при телефоните,които отхапаха доста сериозно парче от баницата на лидерите.
"А другия аспект на нискинте цени е базумната експлоатация на човешки труд в третия свят. За всеки "супер" продукт на ниска цена е смъкната кожата на човек от третия свят.
Хората трябва да разберат, че нещата няма как да са безкрайно евтини, защото някой ще трябва да плати сметката и милиарди хора тънат в неистова мизерия за да може бялата Европа да купува по-евтино'
Нещата се променят доста динамично. Аз самият работих за холандска фирма която имаше две фабрики за дрехи в Индия. И лично съм разговарял с шефа, който започна да се оплаква от скъпата работна ръка. В началото ако са работили за по под 100 долара, сега имат закони, в които той, работодателя трябва да им плаща доста по високи заплати, включително осигуровки, застраховки, и е длъжен да им плаща и храната по време на работа.От него знам, че месечната заплата отива на над 150-160 долара и се интересуваше какви са условията в България.
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 7:41 pm

Цената е относително понятие , всеки производител я формира на базата инвестиции ,качествени компоненти и интелектуален труд.Не на последно място ценовата политика е зависима от това дали дадена марка се произвежда на така наречената поточна линия или е направена изцяло ръчно, нормално е след като на всеки ръчно направен детектор е обърнато специално внимание цената му да е по-висока.
Различните производители както при нас така и на вън имат различна маркетингова и инвестиционна политика базирана на няколко критерии.
Някой залагат на по-качествен външен вид и по занижени критерии към електрониката,други правят обратното.Има и производители които обръщат внимание и на двете ,там нещата са перфектни но цената е естествено по-висока.
Има също производители които занижават всичко и инвестират в хейтъри и тролове хвалещи техните продукти и оплюващи конкуренцията.Времевият успех при тях е къс и това се вижда във сайтовете за продажба на апарати втора употреба.... Laughing
Както каза колегата Нексъс : Като на някой не му изнася цената да си купи апарат на по ниска цена.
По темата : Като видях параметрите и дизайна на този апарат моето мнение е че е много скъп.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 8:44 pm

colin96 написа:
Тука съм съгласен с мнението на Светльо и според мен се търси наистина една продуктова ниша, където се наблюдава постепенно повишаване на жизнения стандарт.Не случайно и този модел е насочен преди всичко към африканския пазар. Не е проблем за хората от развитите държави да си отделят пари за GPX или CTX3030, но там явно е, както и при нас де... Crying or Very sad , и затова се опитват да запълнят тази ниша с по евтини апарати. Така направиха и с орязаната версия на Деус от ХР. Иначе в един момент може да се окажат зад борда, изпреварени от възникващата конкуренция. Както  Кия, или Деу или Хюндай при колите, Хуауей,Ксаоми,  Мейзу и Оппо и т. н.  при телефоните,които отхапаха доста сериозно парче от баницата на лидерите.
"А другия аспект на нискинте цени е базумната експлоатация на човешки труд в третия свят. За всеки "супер" продукт на ниска цена е смъкната кожата на човек от третия свят.
Хората трябва да разберат, че нещата няма как да са безкрайно евтини, защото някой ще трябва да плати сметката и милиарди хора тънат в неистова мизерия за да може бялата Европа да купува по-евтино'
Нещата се променят доста динамично. Аз самият работих за холандска фирма  която имаше две фабрики за дрехи в Индия. И лично съм разговарял с шефа, който започна да се оплаква от скъпата работна ръка. В началото ако са работили за по под 100 долара, сега имат закони, в които той, работодателя трябва да им плаща доста по високи заплати, включително осигуровки, застраховки, и е длъжен да им плаща и храната по време  на работа.От него знам, че месечната заплата отива на над 150-160 долара и се интересуваше какви са условията в България.

Защо не му каза че сме дупедавци и чакаме такива като него. Извода е че за да плащат работодателите трябва държавата да ги принуди , защото те горките нямат пари и за заплати , па какво да кажем за милионите $ които печелят на гърба на тези хора.
Е тази тема ми е най приятната.

А що се отнася за по ниски цени за Африка,България и тн. - винаги е за сметка на нещо / тя и каймата е по-скъпа и по-евтина /- само не ми казвайте че е еднаква - няма да ви повярвам.
Имам много примери свързани с моята работа за разлика в качеството - за в Европа и за в Бг.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 8:46 pm

OMD Detectors написа:

Както каза колегата Нексъс : Като на някой не му изнася цената да си купи апарат на по ниска цена.
По темата : Като видях параметрите и дизайна на този апарат моето мнение е че е много скъп.

Много точно казано.
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 8:54 pm

vanbg написа:
colin96 написа:
Тука съм съгласен с мнението на Светльо и според мен се търси наистина една продуктова ниша, където се наблюдава постепенно повишаване на жизнения стандарт.Не случайно и този модел е насочен преди всичко към африканския пазар. Не е проблем за хората от развитите държави да си отделят пари за GPX или CTX3030, но там явно е, както и при нас де... Crying or Very sad , и затова се опитват да запълнят тази ниша с по евтини апарати. Така направиха и с орязаната версия на Деус от ХР. Иначе в един момент може да се окажат зад борда, изпреварени от възникващата конкуренция. Както  Кия, или Деу или Хюндай при колите, Хуауей,Ксаоми,  Мейзу и Оппо и т. н.  при телефоните,които отхапаха доста сериозно парче от баницата на лидерите.
"А другия аспект на нискинте цени е базумната експлоатация на човешки труд в третия свят. За всеки "супер" продукт на ниска цена е смъкната кожата на човек от третия свят.
Хората трябва да разберат, че нещата няма как да са безкрайно евтини, защото някой ще трябва да плати сметката и милиарди хора тънат в неистова мизерия за да може бялата Европа да купува по-евтино'
Нещата се променят доста динамично. Аз самият работих за холандска фирма  която имаше две фабрики за дрехи в Индия. И лично съм разговарял с шефа, който започна да се оплаква от скъпата работна ръка. В началото ако са работили за по под 100 долара, сега имат закони, в които той, работодателя трябва да им плаща доста по високи заплати, включително осигуровки, застраховки, и е длъжен да им плаща и храната по време  на работа.От него знам, че месечната заплата отива на над 150-160 долара и се интересуваше какви са условията в България.

Защо не му каза че сме дупедавци и чакаме такива като него. Извода е че за да плащат работодателите трябва държавата да ги принуди , защото те горките нямат пари и за заплати , па какво да кажем за милионите $ които печелят на гърба на тези хора.
Е тази тема ми е най приятната.

А що се отнася за по ниски цени за Африка,България и тн. - винаги е за сметка на нещо / тя и каймата е по-скъпа и по-евтина /- само не ми казвайте че е еднаква - няма да ви повярвам.
Имам много примери свързани с моята работа за разлика в качеството - за в Европа и за в Бг.

Това с каймата много ми хареса, бих добавил от евтината винаги ще ходиш гладен.
Като пример в Китай има много качествени стоки но са скъпи , при нас се внасят боклуците които се продават на тон... Laughing Както казва един познат : Не съм толкова богат за да си купувам евтини неща.
Върнете се в началото Go down
Nexus metal detectors
Консул
Консул




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyСъб Фев 11, 2017 9:10 pm

Ето резултатите от всички по-евтини стоки, продавани по света. Това е директен резултат от лакомията за топ качество на най-ниската възможна цена. Тия са само две филмченца от стотици. Наслаждавайте се.


Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Нов металдетектор от MINELAB Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нов металдетектор от MINELAB   Нов металдетектор от MINELAB EmptyЧет Мар 09, 2017 6:15 pm

Върнете се в началото Go down
 
Нов металдетектор от MINELAB
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» металдетектор minelab
» Minelab Explorer SE Pro и Minelab Sovereigh GT мнение?
» металдетектор

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: