Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus Simplex 5000 miladinka prodavam lorenz GOLD Coil нишани deus Майнлаб tesoro грунда VANQUISH wave врътка пират маск TEKNETICS Minelab kupuvam Fisher mask Spectrum nokta голден
 

 Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyВто Фев 14, 2017 10:14 am

Здравейте, имам металдетектор ГМ 1+ UK 15kHz версия, и го ползвам с 12 инчова антена "спайдер" с която го купих. Сега искам да взема друга антена и имам следния въпрос, гледах клипчета в ютуб на които на същия детектор ползват антена СЕФ, може ли някой да ми обясни коя е подходяща и не е ли от значение при избора работната честота на апарата? Благодаря предварително.

п.с. Честит Трифон Зарезан!
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyВто Фев 14, 2017 1:27 pm

Ще конкретизирам въпроса, искам да си купя сонда детеч СЕФ 12х10, ако може приложете линк и/или обяснете как да разбера коя СЕФ-ка става за моя апарат, тъй като аз не намирам, а в същото време виждам че я дават като опция при покупка на апарата.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyВто Фев 14, 2017 7:09 pm

Тази която имаш е по добра от сеф, за къв чеп те е да се набутваш.
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyСря Фев 15, 2017 1:33 am

Avrelian написа:
Тази която имаш е по добра от сеф, за къв чеп те е да се набутваш.

Моята 12-ка работи перфектно, преценил съм обаче, че искам да изпробвам и сходна СЕФ-ка. Въпросът ми обаче продължава да си виси във въздуха, 70 преглеждания и една констатация, но нито един отговор по същество. Ако не съм си задал въпроса правилно моля поправете ме.
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyСря Фев 15, 2017 3:55 pm

Правилно ли съм разбрал, че сонда която е 8/18 кхц ще стане за моя апарат? Доколкото разбирам 8/18кхц е от колко до колко е работната честота на която работи антената, това би трябвало да значи, че моята машина би трябвало да работи с такава сонда или бъркам?
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyСря Фев 15, 2017 8:55 pm

Направо модераторите да трият темата пък ако може и акаунта ми, благодарим от форуми в които се водят монолози. Айде със здраве.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyСря Фев 15, 2017 10:03 pm

valioz написа:
Avrelian написа:
Тази която имаш е по добра от сеф, за къв чеп те е да се набутваш.

Моята 12-ка работи перфектно, преценил съм обаче, че искам да изпробвам и сходна СЕФ-ка. Въпросът ми обаче продължава да си виси във въздуха, 70 преглеждания и една констатация, но нито един отговор по същество. Ако не съм си задал въпроса правилно моля поправете ме.
Ами колегата ти отговори, ако ти си преценил, че искаш да пробваш друга, как може да те разубеди някой, или пък да те убеди в нещо друго. Когато аз реша да пробвам нещо, и поискам мнение във форума, независимо от отговорите, аз го правя защото сам искам да го проверя. И никакво мнение за или против не може да ми повлияе. Дано ме разбираш правилно какво искам да ти кажа. И друго, което е не по малко от значение, от тия 70 или не знам колко си преглеждания, едва ли има и 7 с този модел, за да се изкажат компетентно. В случая и аз самият. Така, че не се сърди и не го приемай твърде лично. Поздрави от мен и... каквото си решил.. това правиш.
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyСря Фев 15, 2017 10:49 pm

colin96 написа:
valioz написа:
Avrelian написа:
Тази която имаш е по добра от сеф, за къв чеп те е да се набутваш.

Моята 12-ка работи перфектно, преценил съм обаче, че искам да изпробвам и сходна СЕФ-ка. Въпросът ми обаче продължава да си виси във въздуха, 70 преглеждания и една констатация, но нито един отговор по същество. Ако не съм си задал въпроса правилно моля поправете ме.
Ами колегата ти отговори, ако ти си преценил, че искаш да пробваш друга, как може да те разубеди някой, или пък да те убеди в нещо друго. Когато аз реша да пробвам нещо, и поискам мнение във форума, независимо от отговорите, аз го правя защото сам искам да го проверя. И никакво мнение за или против не може да ми повлияе. Дано ме разбираш правилно какво искам да ти кажа. И друго, което е не по малко от значение, от тия 70 или не знам колко си преглеждания, едва ли има и 7 с този модел, за да се изкажат компетентно. В случая и аз самият. Така, че не се сърди и не го приемай твърде лично. Поздрави от мен и... каквото си решил.. това правиш.

Колега единственото нещо което ме интересуваше беше, коя СЕФ-ка става за моя апарат(едно линкче да се постне) и/или евентуално да ми поясни някой какво се гледа за да се разбере коя е подходяща. Обаче или хората са скарани с тази материя като мен, или просто не им се занимава.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyСря Фев 15, 2017 11:14 pm

valioz написа:
colin96 написа:
valioz написа:
Avrelian написа:
Тази която имаш е по добра от сеф, за къв чеп те е да се набутваш.

Моята 12-ка работи перфектно, преценил съм обаче, че искам да изпробвам и сходна СЕФ-ка. Въпросът ми обаче продължава да си виси във въздуха, 70 преглеждания и една констатация, но нито един отговор по същество. Ако не съм си задал въпроса правилно моля поправете ме.
Ами колегата ти отговори, ако ти си преценил, че искаш да пробваш друга, как може да те разубеди някой, или пък да те убеди в нещо друго. Когато аз реша да пробвам нещо, и поискам мнение във форума, независимо от отговорите, аз го правя защото сам искам да го проверя. И никакво мнение за или против не може да ми повлияе. Дано ме разбираш правилно какво искам да ти кажа. И друго, което е не по малко от значение, от тия 70 или не знам колко си преглеждания, едва ли има и 7 с този модел, за да се изкажат компетентно. В случая и аз самият. Така, че не се сърди и не го приемай твърде лично. Поздрави от мен и... каквото си решил.. това правиш.

Колега единственото нещо което ме интересуваше беше, коя СЕФ-ка става за моя апарат(едно линкче да се постне) и/или евентуално да ми поясни някой какво се гледа за да се разбере коя е подходяща. Обаче или хората са скарани с тази материя като мен, или просто не им се занимава.


Ако темата беше пусната за оплюване, е тогава е тия 70 щяха да си кажат мнението! Жалко че не мога да помогна, аз съм със сефка и съм доволен но детекторът ми не е Маска!
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyЧет Фев 16, 2017 10:04 am

Gandalf написа:

    Ако темата беше пусната за оплюване, е тогава е тия 70 щяха да си кажат мнението! Жалко че не мога да помогна, аз съм със сефка и съм доволен но детекторът ми не е Маска!

Абсолютно си прав колега, в оплюването и омразата сме номер 1. Във всички форуми се вижда войната м/у асоциация и федерация, иначе всички са ЗА да се обединим срещу идиотския закон, в същото време се заливаме с кал и мръсни номера всеки с/у всеки и накрая се чудим защо сме на този хал. По същата причина и държавата ни е в това положение.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyЧет Фев 16, 2017 10:14 am

Интересно, погледнах и видях, че твоята работи на 15 килохерца. И не намерих в нета точно такава.  Тези, които са на 8 и 18 са за двучестотните модели,които са, поне така мисля на фиксирани честоти. Тоест не от 8 до 18,а само на 8 и 18.Но след като ги дават, че ще работят и на едночестотните като твоя в случая, мисля че няма да има проблем. Единствено където честотата  не е същата ме притеснява малко, но явно не е толкова от значение. При тесоро също с един модел сонда работят различни детектори  на 14 и 18 килохерца мисля беше. За да си на 100 % сигурен най добре звънни на производителя. Има сайт, телефони и т. н
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyЧет Фев 16, 2017 10:57 am



Да, най добре е да отговори производителя или някой от феновете на Маската! А тези Маски 1+ които са на 15kHz не са ли от износа? И аз не можах да намеря такава антена в нета!
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyЧет Фев 16, 2017 12:55 pm

colin96 написа:
Интересно, погледнах и видях, че твоята работи на 15 килохерца. И не намерих в нета точно такава.  Тези, които са на 8 и 18 са за двучестотните модели,които са, поне така мисля на фиксирани честоти. Тоест не от 8 до 18,а само на 8 и 18.Но след като ги дават, че ще работят и на едночестотните като твоя в случая, мисля че няма да има проблем. Единствено където честотата  не е същата ме притеснява малко, но явно не е толкова от значение. При тесоро също с един модел сонда работят различни детектори  на 14 и 18 килохерца мисля беше. За да си на 100 % сигурен най добре звънни на производителя. Има сайт, телефони и т. н

Gandalf написа:
Да, най добре е да отговори производителя или някой от феновете на Маската! А тези Маски 1+ които са на 15kHz не са ли от износа? И аз не можах да намеря такава антена в нета!

Колеги, благодарско за помощта Cool , наистина този въпрос май е най-добре да го отнеса към производителя или някой от магазините. Аз също мислех, че честотите са фиксирани, но друг колега пък каза, че покривали дадения диапазон, което не звучи особено достоверно, защото тогава предполагам щяхме да можем да ползваме различни антени само с прехдник за различните букси. Гандалф да, тази маска е за пазара на Обединеното Кралство, но се продава и у нас. Разликата е само в работната честота и тази е с двутонален сигнал за цвят и желязо, а за българската версията нямам спомен дали беше така, но пък тя работи на по висока честота което се отчита като плюс при търсенето на злато и по малки обекти.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyПет Фев 17, 2017 1:25 pm

valioz написа:
colin96 написа:
Интересно, погледнах и видях, че твоята работи на 15 килохерца. И не намерих в нета точно такава.  Тези, които са на 8 и 18 са за двучестотните модели,които са, поне така мисля на фиксирани честоти. Тоест не от 8 до 18,а само на 8 и 18.Но след като ги дават, че ще работят и на едночестотните като твоя в случая, мисля че няма да има проблем. Единствено където честотата  не е същата ме притеснява малко, но явно не е толкова от значение. При тесоро също с един модел сонда работят различни детектори  на 14 и 18 килохерца мисля беше. За да си на 100 % сигурен най добре звънни на производителя. Има сайт, телефони и т. н

Gandalf написа:
Да, най добре е да отговори производителя или някой от феновете на Маската! А тези Маски 1+ които са на 15kHz не са ли от износа? И аз не можах да намеря такава антена в нета!

Колеги, благодарско за помощта Cool , наистина този въпрос май е най-добре да го отнеса към производителя или някой от магазините. Аз също мислех, че честотите са фиксирани, но друг колега пък каза, че покривали дадения диапазон, което не звучи особено достоверно, защото тогава предполагам щяхме да можем да ползваме различни антени само с прехдник за различните букси. Гандалф да, тази маска е за пазара на Обединеното Кралство, но се продава и у нас. Разликата е само в работната честота и тази е с двутонален сигнал за цвят и желязо, а за българската версията нямам спомен дали беше така, но пък тя работи на по висока честота което се отчита като плюс при търсенето на злато и по малки обекти.



Cool
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyПет Фев 17, 2017 1:52 pm

Зададох въпроса си към производителя, и когато получа отговор ще пиша и тук, евентуално да е в помощ и на някой друг.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyПет Фев 17, 2017 2:10 pm

valioz написа:
Зададох въпроса си към производителя, и когато получа отговор ще пиша и тук, евентуално да е в помощ и на някой друг.



Да, ще е добре да се знае! По-принцип всички БГ производители на МД са редовни във форума , как не са забелязали темата още не знам?
Върнете се в началото Go down
valioz
Новобранец
Новобранец




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyПет Фев 17, 2017 5:59 pm

Ето какво ми отговориха от официалният реселър:

Въпрос

Здравейте, притежавам металдетектор Голден Маск 1+ UK на 15кхц. и се интересувам, къде мога да видя видовете антени с които може да работи моят апарат?  По специално ме интересуват антените на Detech S.E.F., кои от тях стават за моя металдетектор? Задавам въпроса си към вас, тъй като не открих тези сонди на 15кхц. а видях, че се предлагат като опция. Благодаря предварително.

Отговор

Здравейте,
Ние НЕ предлагаме сондите на Detech. Предлагаме сонди само на Golden Mask, за които са правени машините и с които работят най-добре.
1+ UK е съвместим с всички мулти-честотни сонди на Golden Mask (които могат да работят на 8 и 18кХц). Можете да ги видите на страницата на апарата. Също, трябва да имате предвид, че апаратите от серията 1 се настройват към конкретна сонда, понеже са с фиксиран грунд. Тоест, машината ви ще работи най-добре със сондата, с която е закупена. Другите сонди също ще работят, но сонди с голяма разлика в размера може да създадат проблем на определени типове почви. Примерно, ако машината е купена със 18 см сонда и сложите 30 см, на тежка почва може да имате занижена ефективност. Казвам "може", защото почвите са различни, и е напълно възможно да нямате никакви проблеми, но трябва да имате едно наум за тази подробност.


Въпрос

Благодаря ви за отговора, но не разбрах, нали мулти-честотните сонди в случая работят на 8 и 18 килохерца, а моят апарат работи на 15 килохерца, как тогава се съвместява с тях?

Отговор

Те затова са мулти-честотни и могат да работят на много честоти между 7.2 и 19.8кХц. При тези сонди честотата се задава от апарата, не от сондата. Затова и тези сонди не са съвместими със старите модели GM 1,2,3 и 3+, които използват остаряла вече технология и при тях сондата трябва да е на същата честота, като апарата.


Това отчасти отговаря на някои от въпросите, но за сондите на детеч ще пиша на конкретния магазин който ги предлагаше, и щом отговорят ще кача отговора им пак тук.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




 - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK    - Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK EmptyПет Фев 17, 2017 8:48 pm

Ахааа, значи все пак правилно си разбрал за сондите от 8 до 18 килохерца, че покриват целия диапазон. А самият апарат е с фиксирана честота или честоти, и ако се вписва в границите между 8 и 18,ще работи без проблем със сондата.. стена Гледай ти колко нови неща научих... ама знае ли човек, един ден може и да му трябват... lol!
Върнете се в началото Go down
 
Въпрос за сонда за Голден Маск 1+ UK
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Купувам сонда за Голден Маск 1+
» Голден Маск-7
» Искам да купя български детектор.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Golden Mask Металотърсачи-
Идете на: