Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
lorenz пират Fisher GOLD Simplex грунда deus kupuvam Minelab wave tesoro Coil 5000 nexus маск Майнлаб TEKNETICS нишани VANQUISH mask prodavam miladinka врътка голден Spectrum nokta
 

 Металотърсач Minelab Equinox

Go down 
+32
iliev
Ancient Hunter
S56
kronos555
vasilio
petconi
peneff72
xp fan
N@SKO
boby_24
Рис
Haher4eto
odins-
iemo__
Avrelian
Aurelius
denzel1
deultum
joro_76
batned
lomidol
OMD Detectors
Nexus metal detectors
vanbg
SPVS
dobrevmi
snaiperista
Golden Mask
adminn
pechkata
colin96
mdetectors.bg
36 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
АвторСъобщение
joro_76
Легионер
Легионер
joro_76



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyНед Апр 15, 2018 10:58 pm

pechkata написа:
joro_76 написа:

Този поне да беше показал как го грундира. Аз имам 600 и такова нещо не съм усетил. Когато му е труден терена при помпане пада грунда до 0 и това е ,издава си звук и не се грундира хубаво.Но има и други режими на работа. Това беше на парк 2 , смених на поле 1 и машината се грундира на 48 и заспа. Карах на сенз 24 без проблем . Просто всяка машина си иска нейното и правилна настройка... А за желязото на нула големите ги оцветява , спор няма , но за това има и 1 и 2 и 3 и т.н. А дали машината е добра - всеки си има мнение , но за това което хванах като цвят (а аз реално не очаквах и една пета от всичките сигнали да хване )- силно ме впечатли.
По закон трябва да оцветява дълбокия сигнал за да има дълбочина...
Жоре при отворена копка чува ли дупката на ал. метал на диск. ...?
Губили сигнала при отворена копка...?
И грунда само със помпане ли се прави...?

Честно казано и аз имам мерак за този модел - 600 ...



Машината е супер стабилна , няма сигнал при отворена копка нито издава звук над празна дупка , има ли сигнал не лъже . Единствено оцветява кованите железа когато iron bias е на 0,но сигнала естествено не е чист и копаеш ако искаш... а аз си ги копая, не ми пречи, че не се знае. Грундирам с помпане, машината си се грундира прекрасно , страхотна дълбочина и скорост. Между другото като недостатък машината прихваща от време на време сигнали от телефона и става нервна за кратко, но това да и е кусура...Не обичам да хваля , но просто е перфектна и звуците са и изключително приятни и разбираеми . Доволен съм.

Поздрави
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyПет Апр 20, 2018 8:57 am

Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyПет Апр 20, 2018 9:25 pm

Почти всички детектори имат проблемни места .
При мен поне за сега нето един от познатите проблеми не се е появил.
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyСъб Апр 21, 2018 7:49 pm

joro_76 написа:
pechkata написа:
joro_76 написа:

Този поне да беше показал как го грундира. Аз имам 600 и такова нещо не съм усетил. Когато му е труден терена при помпане пада грунда до 0 и това е ,издава си звук и не се грундира хубаво.Но има и други режими на работа. Това беше на парк 2 , смених на поле 1 и машината се грундира на 48 и заспа. Карах на сенз 24 без проблем . Просто всяка машина си иска нейното и правилна настройка... А за желязото на нула големите ги оцветява , спор няма , но за това има и 1 и 2 и 3 и т.н. А дали машината е добра - всеки си има мнение , но за това което хванах като цвят (а аз реално не очаквах и една пета от всичките сигнали да хване )- силно ме впечатли.
По закон трябва да оцветява дълбокия сигнал за да има дълбочина...
Жоре при отворена копка чува ли дупката на ал. метал на диск. ...?
Губили сигнала при отворена копка...?
И грунда само със помпане ли се прави...?

Честно казано и аз имам мерак за този модел - 600 ...



Машината е супер стабилна , няма сигнал при отворена копка нито издава звук над празна дупка , има ли сигнал не лъже . Единствено оцветява кованите железа когато iron bias е на 0,но  сигнала естествено не е чист и копаеш ако искаш... а аз си ги копая, не ми пречи, че не се знае. Грундирам с помпане, машината си се грундира прекрасно , страхотна дълбочина и скорост. Между другото като недостатък машината прихваща от време на време сигнали от телефона и става нервна за кратко, но това да и е кусура...Не обичам да хваля , но просто е перфектна и звуците са и изключително приятни и разбираеми . Доволен съм.

Поздрави
А проверихте ли еднакво стабилна ли е при работа на една честота и при работа на много честоти едновременно спрямо дупките ? Дупковият ефект е мерило за класата на един детектор , той е по-силен в мокра и високопроводима почва- тя трудно се ,,пробива ",реалната дълбочина пада и някои детектори дават грандиозни фалш-сигнали , така ,че се голд на всеки метър :mdr97:
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyНед Апр 22, 2018 10:58 am

Току що продадох моя Minelab CTX3030, и също се приготвям да продам моя XP DEUS V4.0... И защо? ЗащотоEquinox800 е моят детектор и така ще бъде, докато се появи хибридния детектор-без значение под какво име-тогава все още ще имам Equinox800, но ще направя всичко възможно и да се сдобия с хибридния детектор....Та, това е....
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyНед Апр 22, 2018 11:26 am

Тук се вижда как прави грунд-баланс...

Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyНед Апр 22, 2018 5:59 pm

Рис написа:
joro_76 написа:
pechkata написа:
joro_76 написа:

Този поне да беше показал как го грундира. Аз имам 600 и такова нещо не съм усетил. Когато му е труден терена при помпане пада грунда до 0 и това е ,издава си звук и не се грундира хубаво.Но има и други режими на работа. Това беше на парк 2 , смених на поле 1 и машината се грундира на 48 и заспа. Карах на сенз 24 без проблем . Просто всяка машина си иска нейното и правилна настройка... А за желязото на нула големите ги оцветява , спор няма , но за това има и 1 и 2 и 3 и т.н. А дали машината е добра - всеки си има мнение , но за това което хванах като цвят (а аз реално не очаквах и една пета от всичките сигнали да хване )- силно ме впечатли.
По закон трябва да оцветява дълбокия сигнал за да има дълбочина...
Жоре при отворена копка чува ли дупката на ал. метал на диск. ...?
Губили сигнала при отворена копка...?
И грунда само със помпане ли се прави...?

Честно казано и аз имам мерак за този модел - 600 ...



Машината е супер стабилна , няма сигнал при отворена копка нито издава звук над празна дупка , има ли сигнал не лъже . Единствено оцветява кованите железа когато iron bias е на 0,но  сигнала естествено не е чист и копаеш ако искаш... а аз си ги копая, не ми пречи, че не се знае. Грундирам с помпане, машината си се грундира прекрасно , страхотна дълбочина и скорост. Между другото като недостатък машината прихваща от време на време сигнали от телефона и става нервна за кратко, но това да и е кусура...Не обичам да хваля , но просто е перфектна и звуците са и изключително приятни и разбираеми . Доволен съм.

Поздрави
А проверихте ли еднакво стабилна ли е при работа на една честота и при работа на много честоти едновременно спрямо дупките ? Дупковият ефект е мерило за класата на един детектор , той е по-силен в мокра и високопроводима почва- тя трудно се ,,пробива ",реалната дълбочина пада и някои детектори дават грандиозни фалш-сигнали , така ,че  се голд  на всеки метър :mdr97:
Днес точно това проверявах. На чернозем и отдолу мокра, или по скоро влажна глинеста почва екинокса дава дупков ефект на всички честоти, с изключение на мулти. Това е на програма поле 1,понеже там се държеше най стабилно. На другите по нервна. Направи ми впечатление, че работи на същата почва доста добре на плаж 1 и на 2 най вече.
Върнете се в началото Go down
SPVS
Легионер
Легионер




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyПон Апр 23, 2018 9:11 am

Aurelius написа:
Току що продадох моя Minelab CTX3030, и също се приготвям да продам моя XP DEUS V4.0... И защо? ЗащотоEquinox800 е моят детектор и така ще бъде, докато се появи хибридния детектор-без значение под какво име-тогава все още ще имам Equinox800, но ще направя всичко възможно и да се сдобия с хибридния детектор....Та, това е....

Колега, явно си направил тестове. Ще ни дадеш ли малко информация за тестовете и какво предизвика това твое решение да се разделиш с останалите си уреди?
Поздрави.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyПон Апр 23, 2018 10:54 am

SPVS написа:
Aurelius написа:
Току що продадох моя Minelab CTX3030, и също се приготвям да продам моя XP DEUS V4.0... И защо? ЗащотоEquinox800 е моят детектор и така ще бъде, докато се появи хибридния детектор-без значение под какво име-тогава все още ще имам Equinox800, но ще направя всичко възможно и да се сдобия с хибридния детектор....Та, това е....

Колега, явно си направил тестове. Ще ни дадеш ли малко информация за тестовете и какво предизвика това твое решение да се разделиш с останалите си уреди?
Поздрави.


Трябва да поработиш с Equinox-а и тогава ще усетиш разликата , това кой какво е направил и обяснения за работата на даден апарат не помагат за правилния избор.
А и Маинлаба си иска 2-3 дни да му хванеш тънкостите на различни терени и да се свикне с VDI-то спрямо различните цели.
Върнете се в началото Go down
SPVS
Легионер
Легионер




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyВто Апр 24, 2018 10:49 am

vanbg написа:
SPVS написа:
Aurelius написа:
Току що продадох моя Minelab CTX3030, и също се приготвям да продам моя XP DEUS V4.0... И защо? ЗащотоEquinox800 е моят детектор и така ще бъде, докато се появи хибридния детектор-без значение под какво име-тогава все още ще имам Equinox800, но ще направя всичко възможно и да се сдобия с хибридния детектор....Та, това е....

Колега, явно си направил тестове. Ще ни дадеш ли малко информация за тестовете и какво предизвика това твое решение да се разделиш с останалите си уреди?
Поздрави.


Трябва да поработиш с Equinox-а и тогава ще усетиш разликата , това кой какво е направил и обяснения за работата на даден апарат не помагат за правилния избор.
А и Маинлаба си иска 2-3 дни да му хванеш тънкостите на различни терени и да се свикне с VDI-то спрямо различните цели.

Колегата Aurelius е имал възможността да работи през годините с много металдетектори. Интересно ще е за мен, а и предполагам не само, да напише 2-3 думи за Екуинокса и за решението си. Нали това правим във форумите - обсъждаме. Отгоре на темата пише: "Металотърсач Minelab Equinox" и всяка информация за него (особено от хора, които са по-наясно с нещата) е добре дошла и точно тук й е мястото.
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyВто Апр 24, 2018 11:55 am

Да,така е-имах(имам) възможността да разполагам с наи-доброто,произведено от световните производители на металотърсачи и съм в състояние да имам критерии кое е добро за мен лично и кое-не. Всеки сам създава тези критерии за себе си и те на са непременно абсолютни за следване само ,защото   този човек е имал тези детектори от известно време... То и факта, че котаракът седи постоянно пред рибарския магазин не го прави автоматично рибар, нали?
  Накратко за Equinox : аз съм свързан с Minelab емоционално-вярвам в качествата на тези детектори и знам, че технологично са с гърди напред от конкуренцията. Също така гаранционното и следгаранционно обслужване са на висота. Освен това аз съм свикнал със звученето на тези детектори, а за музикален слух като моя това е огромно предимство. Ето защо звученето на DEUS или FisherF75 LTD не ми харесваше изобщо...
Minelab Equinox 800:
-лек;
-водоустоичив до 3м под водата(сигурно и повече....)
-бърз като DEUS;
-два пъти по-евтин от DEUS;
-Лесен и достъпен за настроики;
-Прекрасно подготвен(преднасроен) за сполучливо използване веднага след сглобяване от кутията;
-Лесен за транспортиране;
-Безжична връзка с произволни Blue tooth слушалки, а с WM08 не се усеша закъснение;
-Може лесно да се направи кабел(адаптер), както го направих аз, с които да се свържат например подводните слушалки за CTX3030 към Equinox и да се ползва под водата.
-Equinox е детекторът, които няма да пропусне синджирче във водата или сухия пясък;
-Този детектор с лекота открива златни частички до 0.1 гр.
-Дететорът работи перфеkтно на замърсени с желязо терени;
-Ергономичен дизаин.
Когато започнах да ползвам този детектор, при положение, че можех(мога все още) да го продам за повече пари, веднага разбрах, че е време да оставя само него за в бъдеще и да се освободя от останалите VLF детеkтори.Така, че казах вече сбогом на Minelab CTX3030, а скоро и ДЕУС ще го последва... Лични предпочитания...Cheers!
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyВто Апр 24, 2018 5:40 pm

Aurelius написа:
Току що продадох моя Minelab CTX3030, и също се приготвям да продам моя XP DEUS V4.0... И защо? ЗащотоEquinox800 е моят детектор и така ще бъде, докато се появи хибридния детектор-без значение под какво име-тогава все още ще имам Equinox800, но ще направя всичко възможно и да се сдобия с хибридния детектор....Та, това е....

Засега Equinox се оформя като плажен металотърсач, който на минерализирано се представя доста колебливо за парвокласен металотърсач. Сезона на съборите почна и ще се правят тестове. Засега манджана е попресолена. Познавам 4-ма колеги с Equnox 800 и засега го "разучават".
За мене Equnox 800 не е лош металотърсач, но е доста под очакванията.
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyВто Апр 24, 2018 8:07 pm

adminn написа:
Aurelius написа:
Току що продадох моя Minelab CTX3030, и също се приготвям да продам моя XP DEUS V4.0... И защо? ЗащотоEquinox800 е моят детектор и така ще бъде, докато се появи хибридния детектор-без значение под какво име-тогава все още ще имам Equinox800, но ще направя всичко възможно и да се сдобия с хибридния детектор....Та, това е....

Засега Equinox се оформя като плажен металотърсач, който на минерализирано се представя доста колебливо за парвокласен металотърсач. Сезона на съборите почна и ще се правят тестове. Засега манджана е попресолена. Познавам 4-ма колеги с Equnox 800 и засега го "разучават".
За мене Equnox 800 не е лош металотърсач, но е доста под очакванията.
Логично е всички да проявят нескрит интерес към очакванията бабо
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyСря Апр 25, 2018 1:53 am

Admin: " За мене Equnox 800 не е лош металотърсач, но е доста под очакванията."

Не, напротив, Equinox800 се представя  според очакванията както на чисти почви, така и на минерализирани такива. Наи-добре е да се види и тества добре в реални условия и тогава ще се разбере защо на американския пазар за металотърсачи ДЕУС ще загуби позиции в момента, в които този пазар е способен да задоволи търсенето на Minelab Equinox 800, което е огромно. А и не само DEUS, а и продажбите на други модели на известни поизводители ще се забавят. Американците са практичен народ...
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyСря Апр 25, 2018 7:32 pm

Ако не направят спешно някакъв ъпдейт за подобряване на работата в минерализирана почва да знаеш че тези неща за които говориш няма никога да станат. Ясно ми е, че голяма част от пазара по света не са толкова минерализирани почвите, но в България това е приоритет номер едно. Давам ти пример в Русия един от най-продаваните апарати x-terra 705 в България знаеш ли колко са продадени..
или продажбите на GARRETT ACE в Русия те са огромни, но това не означава че в България този апарат може да се използва за нещо СЕРИОЗНО.
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyСря Апр 25, 2018 7:43 pm

Aurelius написа:
Admin: " За мене Equnox 800 не е лош металотърсач, но е доста под очакванията."

Не, напротив, Equinox800 се представя  според очакванията както на чисти почви, така и на минерализирани такива. Наи-добре е да се види и тества добре в реални условия и тогава ще се разбере защо на американския пазар за металотърсачи ДЕУС ще загуби позиции в момента, в които този пазар е способен да задоволи търсенето на Minelab Equinox 800, което е огромно. А и не само DEUS, а и продажбите на други модели на известни поизводители ще се забавят. Американците са практичен народ...
Относно дупковия ефект- дупките изчезват яко дим ,като настроим грунда на лек плюс спрямо почвата ( апарата пищи при приближаване на сондата към почвата ).Интересно е да се провери при зададен офсет на почвения ефект дали и при кинокса изчезват дупките...щото при този офсет и находките излизат от ,,мъглата '' на почвените шумове внимавай те - дай Боже всекиму !
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyЧет Апр 26, 2018 6:05 pm

Руснаците съобщават и друг проблем с безжичните слушалки на equinox 800 затова по-внимателно с тяхminelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Img_2049
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyЧет Апр 26, 2018 6:22 pm

Слушалките са най-малкият проблем.
http://md-arena.com/polomki-i-problemy-minelab-equinox-belyj-ekran/

http://md-arena.com/ne-rabotaet-akkumulyator-minelab-equinox-srochno/

Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyЧет Апр 26, 2018 11:00 pm

Е ...... и при нас има малък проблем след конкурс у спечелване на минелабчето --2 излета на поле и 3 на солена вода на третото се удави малко екрана .За момента е пратен за ремонт но несе знае кога ще е поправен или заменен ,отговорът
беше нямаме налични в магазина------------
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyПон Апр 30, 2018 8:35 pm

От време на време имаме в наличност. Сега в момента имаме само Еквинокс 600
minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Img_2055
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyЧет Май 03, 2018 11:03 am

Добре е да иматеEquinox 800 в наличност, защото е хит в момента, а и ще бъде за неизвестно бъдеще за напред...Ама, не е така просто, защото макар Minelab да доставят по-големите количества за Европа, все пак( както разбрах днес....), все пак е проблем да се задоволи търсенето, за което си има и обяснение...
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyНед Май 13, 2018 3:15 pm

В този блок за металотърсачи се споменава за проблем с батериите и зареждането на еквинокса:
http://md-hunter.com/minelab-equinox-battery-doesnt-work-water-in-battery-compartment/

Става дума за проблем в батериите, при които потребителя е видял че има вода. Това е свързано с подводното използване на металотърсача.
Оказва се че гуменото уплътнение не е достатъчно и пуска вода. И други хора са се оплакали от подобни работи, затова колегите които имат вече тези машинки трябва да внимават много.
Съветва се да се използва някакъв силикон, който да уплътни въпросните уплътнен.
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyНед Май 13, 2018 7:33 pm

През фиксатора влиза вода.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyНед Май 13, 2018 8:35 pm

Трябва да се намажат уплътненията със силиконова грес .
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   minelab - Металотърсач Minelab Equinox - Page 12 EmptyПон Май 14, 2018 12:10 am

Това, че влиза вода през фиксатора на дръжката е нормално, защото там няма уплътнение. Уплътнението на батерията е под капачката вътре , закрепена с винт-на снимката, и не пропуска водата към батерията и навътре към електрониката. ! Хората не разбират и се плашат...Е, допълнително осигуряване е запълването на кухината със силиконова грес, но тя пък ще задържа песъчинки. Аз не се притеснявам и ще ползвам Equinox 800 във водата както е. Единственно си мисля, че ще е добре преди да го потопя във водата, където има финни песъчинки, да изолирам по някaкъв начин отворите отзад към високоговорителчето,когато ще ползвам подводни слушалки, за да не влиза пясъка и да се депозира вътре. Ще споделя идеята, когато я приложа.
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсач Minelab Equinox
Върнете се в началото 
Страница 12 от 21Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Продавам Металотърсач Minelab EQUINOX 600
» Нов софтуер 2.0 за Minelab Equinox 800
» Minelab Manticore или Equinox 800?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: