Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Minelab грунда Fisher nexus Майнлаб 5000 Simplex нишани GOLD lorenz пират голден miladinka TEKNETICS Spectrum tesoro nokta VANQUISH kupuvam Coil маск mask врътка deus wave prodavam
 

 Най-добрия подводен апарат ?

Go down 
+3
AlexP
mdetectors.bg
deultum
7 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПет Мар 30, 2018 10:11 pm

Кой според вас е най - добрият подводен апарат и според вас всички детектори ли имат проблем със синджирчетата (изключваме голд детекторите ) ?
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyСъб Мар 31, 2018 7:36 pm

deultum написа:
Кой според вас е най - добрият подводен апарат и според вас всички детектори ли имат проблем със синджирчетата (изключваме голд детекторите ) ?

Колега уточни за какво става дума: за търсене под водата или за търсене над водата на сухо. Ако става дума за търсене под водата трябва да обърнем внимание дали става дума за солена вода, когато става дума за солена вода най-добрия вариант е да бъде пулс индукционен металотърсач, но пулс металотърсач съвсем няма да чуе тънки синджирчета.
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyСъб Мар 31, 2018 9:29 pm

Ако питаш за Бургас - само пулсиндукция. Имах Tesoro Sand Shark, сега имам Garrett Sea Hunter MK2. С Тесорото намирах повече. И двата са доста плитки, но работят на черните пясъци под вода без проблем. Не хващат малки синджирчета. Може би Garrett Infinium или ATX ще е по-добре. Имам и Excalibur, но той не работи на северния плаж. На южния (до пристанището) върши някаква работа. Иначе за по-слабо минерализирани пясъци е идеален, но също не хваща синджирчета. Имам и White's TDI и ако беше водонепроницаем, щеше да е перфектният подводен детектор.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПон Апр 02, 2018 4:11 pm

За подводен питах . А като цяло ме интересува екскалибура . Алекс какво имаш предвид че на северния плаж не работи ? Черния пясък му пречи ли . Опитвал ли си да го настроиш там . Примерно да намалиш чувсвителността да работиш навсички метали ?
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПон Апр 02, 2018 6:44 pm

deultum написа:
За подводен питах . А като цяло ме интересува екскалибура . Алекс какво имаш предвид че на северния плаж не работи ? Черния пясък му пречи ли . Опитвал ли си да го настроиш там . Примерно да намалиш чувсвителността да работиш навсички метали ?

Много хвалят подводния металотърсач GARRETT SEAHUNTER MARK II. Той хваща по-малки неща от Minelab
https://xn--80aanzcpoied2d6a.bg/garrett-sea-hunter-mark-2
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПон Апр 02, 2018 9:28 pm

На северният плаж, особено нагоре от капаните, пясъка е черен и на сушата и във водата. Там Екскалибъра се затруднява да хване монета дори и на повърхността. Същото се отнася за почти всички VLF детектори. Имал съм Sovereign GT, Explorer и CTX и според мен BBS детекторите (Sovereign и Excalibur) са с една идея по-добре на черния пясък от FBS, но пак не стават. На южния плаж Excalibur-a работи задоволително, а на Крайморие е супер. На мен почти всичките ми детектори са пулсиндукции и Excalibur-a почти не го ползвам, но го държа щото мисля да го модна да работи с различни антени. С голяма антена на нормален плаж с бял пясък е много дълбок.

Garrett Sea Hunter MK2 както и всички пулсиндукции и всички FBS и BBS детектори на Minelab не хващат тънки синджирчета, обаче за Garrett Infinium и ATX съм чувал, че са по-добре в това отношение. Пробвай ако имаш възможност някой от тях и виж как ще е.

Пробвай и Equinox 800. 90% съм сигурен, че няма да работи на черен пясък, но все пак трябва да се пробва.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПон Апр 02, 2018 11:14 pm

Е няма да се работи тогава на бургаския плаж !
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyВто Апр 03, 2018 8:25 pm

А според вас ако ви предстоеше избор, екуинокс 800 или екскалибур и защо (без причина цена ) ?
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyСря Апр 04, 2018 8:36 am

deultum написа:
А според вас  ако ви предстоеше избор, екуинокс 800 или екскалибур и защо (без причина цена ) ?

100% Equinox 800  ще хваща по ситни сигнали.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyСря Апр 04, 2018 3:03 pm

deultum написа:
А според вас  ако ви предстоеше избор, екуинокс 800 или екскалибур и защо (без причина цена ) ?
Ами според мен Екинокса е за предпочитане пред Ескалибура. Има доста предимства като едни от най добрите са ъпдейт на софтуера, дисплей, безжична технология. Като недостатък,ако решиш да се гмуркаш на дълбоко, предимството е на Ескалибура. Имам Фишер Сz21 и все още си го държа. Много спокоен и категоричен, като изключим недостатъците му, които са и недостатъци на Ескалибура. Но ако Фишера и Ескалибура не работят на тоя черния пясък, съмнявам се че Екинокса ще работи.


Последната промяна е направена от colin96 на Пон Сеп 24, 2018 10:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyСря Апр 04, 2018 4:28 pm

Мен пък ме съмнява че чувствителността му към малки предмети ще му изиграе номер в солената вода и ще работи по неспокойно от екскалибура .
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyСря Апр 04, 2018 5:46 pm

deultum написа:
Мен пък ме съмнява че чувствителността му към малки предмети ще му изиграе номер в солената вода и ще работи по неспокойно от екскалибура .
Как да го кажа правилно...Работи много добре в солена вода, но именно чувствителността му го прави един вид по малко да речем производителен или ефективен... Нагледно казано с него имам 10 или 15 цветни сигнала, от които един или два стават, а с фишера имам два, от които и двата стават. Т. е нямам такива дребни неща които даже не мога да ги видя, камо ли да струват нещо.Така, че може да се окаже че за под вода специално , ако избереш Ескалибура ще имаш сигнали, които си заслужават, с изключение на златните синджирчета и малки бижута
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 05, 2018 12:30 pm

Да и аз достигнах до същия извод .
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 12, 2018 10:02 am

Гледах един клип в ютуба, където правят сравнение между екинокса и инфиниума. Но най добре е сам на живо да се тества.
https://m.youtube.com/watch?v=cnKJ6_VUrVg
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 12, 2018 10:14 am

Този пясък не е минерализиран. В Бургас само като доближа антената на Fisher-a (F75) до пясъка и започва да издава overload сигнал (като сирена на линейка).
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 12, 2018 12:28 pm

AlexP написа:
Този пясък не е минерализиран. В Бургас само като доближа антената на Fisher-a (F75) до пясъка и започва да издава overload сигнал (като сирена на линейка).

Коя година е произведен твоя Fisher F75? По-съвременните са доста по-различни и по-стабилни. Колко е числото на земята?
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 12, 2018 12:38 pm

AlexP написа:
Този пясък не е минерализиран. В Бургас само като доближа антената на Fisher-a (F75) до пясъка и започва да издава overload сигнал (като сирена на линейка).
Така поне казва и пише, което мен също ме съмнява. А и да работи на 22 чувствителност на такъв черен минерализиран пясък. Затова казвам, че най добре е да се види лично как ще се държи около Бургас.
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 12, 2018 2:08 pm

adminn написа:
Коя година е произведен твоя Fisher F75? По-съвременните са доста по-различни и по-стабилни. Колко е числото на земята?

Произведен е в края на 2015-та година. F75 LTD2 с DST.

Говорех за северния плаж. На южния плаж се балансира на 83-84, но е мъка да се работи с него - в дълбочина дава всичко като желязо и хваща на много плитко. На северния плаж въобще не може да се балансира. Там от ВЛФ детекторите, които съм имал, само Tesoro Lobo работи в режим black sand, но хваща на 5см макс.


Последната промяна е направена от AlexP на Чет Апр 12, 2018 9:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 12, 2018 2:12 pm

Аз все пак мисля да си купя Equinox 800 след 2-3 месеца за сезона за плажа. Мисля, че ще може напълно да замести Fisher F75. Само на много лека почва може би Fisher-a ще е по-дълбок, особено в режим all metal.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 12, 2018 7:28 pm

А някой знае ли с точност колко години е гаранцията на екскалибура от официалния представител , понеже чувам различни мнения . Един казва 1 друг 3 години .
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyЧет Апр 12, 2018 9:12 pm

На моята гаранция за Ескалибъра пише една година. Иначе за другите модели на Minelab май е 3 години.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПет Апр 13, 2018 10:56 am

AlexP написа:
На моята гаранция за Ескалибъра пише една година. Иначе за другите модели на Minelab май е 3 години.

Професионалните подводни металотърсачи са обикновенно с 1 година гаранция.
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПет Апр 13, 2018 9:55 pm

adminn написа:
AlexP написа:
На моята гаранция за Ескалибъра пише една година. Иначе за другите модели на Minelab май е 3 години.

Професионалните подводни металотърсачи са обикновенно с 1 година гаранция.
Admin гаранцията на този тип детектори се базира на качеството на изработка, аз лично гарантирам на мойте шнорхели 5 години гаранция. При мен този тип детектори не се ремонтира, просто се заменя с нов апарат.
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПет Апр 13, 2018 10:49 pm


Гаранцията за всички продукти на Мinelab е ограничена-прочетете тук всичко за нея :https://www.minelab.com/usa/customer-care/product-warranty/warranty-conditions. Основното е,че за да има съответната гаранция, детекторът трябва да е регистриран в Minelab не по-късно от 45 дена от деня на покупката му от оторизиран Minelab дилър - доказва се с датата на фактурата. Формата за регистрацията можете да изтеглите тук: https://www.minelab.com/usa/customer-care/product-warranty.
Excalibur II има една година ограничена гаранция от Minelab. Гаранционните периоди за всички детектори на Minelab можете да видите тук:https://www.minelab.com/usa/customer-care/product-warranty




Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Най-добрия подводен апарат ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрия подводен апарат ?   Най-добрия подводен апарат ? EmptyПет Апр 13, 2018 11:03 pm

Aurelius написа:

Гаранцията за всички продукти на Мinelab е ограничена-прочетете тук всичко за нея :https://www.minelab.com/usa/customer-care/product-warranty/warranty-conditions. Основното е,че за да има съответната гаранция, детекторът трябва да е регистриран в Minelab не по-късно от 45 дена от деня на покупката му от оторизиран Minelab дилър - доказва се с датата на фактурата. Формата за регистрацията можете да изтеглите тук: https://www.minelab.com/usa/customer-care/product-warranty.
Excalibur II има една година ограничена гаранция от Minelab. Гаранционните периоди за всички детектори на Minelab можете да видите тук:https://www.minelab.com/usa/customer-care/product-warranty




Aurelius, Excalibur II има един основен проблем в О-пръстените на потенциометрите.Направо се "опичат" и гълтат вода.
Върнете се в началото Go down
 
Най-добрия подводен апарат ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Дискусия- кой е най-добрия апарат за плажа.
» продавам подводен апарат
» купувам подводен апарат

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: