Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
НОВО Multi Kruzer

ПРОМО ЦЕНИ НА ...

Дълбока програма XP DEUS

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Продавам каталог на Рим и Византия и археологически селища в Плевенски окръг
Пет Окт 26, 2018 8:09 pm by bogo
Каталога на римските предмети е от Антъни Гилмор и е с цените на антики от акционите по света-ценно …

Comments: 0
Продава се металотърсач Pulse
Съб Май 20, 2017 4:49 pm by pechkata
Продава се металотърсач Pulse
- 999 лв.
телефон

0894364351

търкане
Специално за самородно …

Comments: 2
Продава се Minelab Eureka Gold
Чет Апр 26, 2018 8:31 pm by deultum
Апарата е в много добро визуално и техническо състояние. Продава се с две сонди стандартна …

Comments: 1
Продавам ТМ 808
Сря Юни 27, 2018 2:47 pm by ton69
Уреда е чисто нов, неупотребяван, в кашон, пълен комплект , ръководство на български -1200лв тел. …

Comments: 0
Keywords
грунда minelab deus нишани металотърсач Майнлаб продавам wave nexus GOLD голден miladinka Coil Spectrum kupuvam lorenz tesoro mask врътка POWER пират маск golden tejon pirate prodavam
Share | 

АКА БАТЕРИИ

Go down 
АвторСъобщение
MAXIMIN
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: АКА БАТЕРИИ   Пон Апр 30, 2018 9:35 pm

МНОГО КОЛЕГИ С АКА СИГНУМ СА СИ СЛОЖИЛИ ПО ОСЕМ БАТЕРИИ ОТ 1.2 ВОЛТА ЗА ДОСТИГАНЕ НА ВОЛТАЖА.АЗ НАМЕРИХ БАТЕРИИ ПО 1.6 ВОЛТА НИКЕЛ ЦИНК,КОИТО КАКТО СА 6 БРОЯ ДОСТИГАТ СЪЩИЯ ВОЛТАЖ КАТО 8 ОТ 1,2 ВОЛТА. ПИТАМ НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НЕЩО ЗА НИКЕЛ ЦИНКОВИТЕ ПО 1.6 ВОЛТА.ДАЛИ СА СНОСНИ. ТЕ СА ПРЕЗАРЕЖДАЩИ .
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: АКА БАТЕРИИ   Пон Апр 30, 2018 9:56 pm

Ni-ZN при пълен заряд достигат 1,9V. Не те съветвам да ползваш такива с касета за 8 бр. защото ще опаткаш няколко от стабилизаторите вътре, които имат максимално входно напрежение 12,5V. Този детектор е разчетен да работи с батерии на 9V  (6x1,5).
6x1,9 = 11,4V -> ще може да работи, но с 8 х 1,9 = 15,2V -> ще има инцидент и ще трябва да ми го пращаш за ремонт !!!
Недостатък на тези батерии е краткия живот - около 300 цикъла заряд - разряд.
Ако държиш на акумулаторни, най-добре касета за 8бр. и качествени Ni-MH
Рис
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: АКА БАТЕРИИ   Пон Апр 30, 2018 10:23 pm

MAXIMIN написа:
МНОГО КОЛЕГИ С АКА СИГНУМ СА СИ СЛОЖИЛИ ПО ОСЕМ БАТЕРИИ ОТ 1.2 ВОЛТА ЗА ДОСТИГАНЕ НА ВОЛТАЖА.АЗ НАМЕРИХ БАТЕРИИ ПО 1.6 ВОЛТА НИКЕЛ ЦИНК,КОИТО КАКТО СА 6 БРОЯ ДОСТИГАТ СЪЩИЯ ВОЛТАЖ КАТО 8 ОТ 1,2 ВОЛТА. ПИТАМ НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НЕЩО ЗА НИКЕЛ ЦИНКОВИТЕ ПО 1.6 ВОЛТА.ДАЛИ СА СНОСНИ. ТЕ СА ПРЕЗАРЕЖДАЩИ .
Аз не ща да чувам повече нито за никел-кадмиеви, нито за никел-металхидридни акумулатори ! яяяяяяяд
Защо ?
- дори и произведените от реномирани японски фирми след 2-5 години се самосъсипват -вдигат вътрешно съпротивление , пада им драстично капацитета , някои не могат да ,,отлепят " от 0 волта дори и с голям заряден ток-става
вътрешно късо съединение .
- зареждал съм ги поне един път годишно , при ток винаги по-малък от 0,1 от капацитета им , не ги претоварвах , през 95 % от времето са били ,,на склад "
- накратко- ТОВА СА БОКЛУЦИ !!! стига ,последните 2-3 години изхвърлих на боклука повече от 70 % от тези акумулатори , минах на литиевойонната система, Господ да дава живот и здраве на тези, които са я измислили !ангел

В
MAXIMIN
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: АКА БАТЕРИИ   Вто Май 01, 2018 9:43 am

НЯМА ДА СЛАГАМ 8 БАТЕРИИ .САМО 6КАКТО СИ Е ЗАВОДСКИ.ИСКАХ ДА РАЗБЕРА ДАЛИ НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО ЗА НИКЕЛ ЦИНКОВИТЕ И ДАЛИ Е РАБОТИЛ С ТЯХ.ТОВА Е ЗАЩОТО НЕ СЪМ В ЧАС,И КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ТЯХ И МЕТАЛ ХИДРИДНИТЕ АКО ИМА ТАКАВА.
Рис
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: АКА БАТЕРИИ   Вто Май 01, 2018 7:16 pm

MAXIMIN написа:
НЯМА ДА СЛАГАМ 8 БАТЕРИИ .САМО 6КАКТО СИ Е ЗАВОДСКИ.ИСКАХ ДА РАЗБЕРА ДАЛИ НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО ЗА НИКЕЛ ЦИНКОВИТЕ И ДАЛИ Е РАБОТИЛ С ТЯХ.ТОВА Е ЗАЩОТО НЕ СЪМ В ЧАС,И КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ТЯХ И МЕТАЛ ХИДРИДНИТЕ АКО ИМА ТАКАВА.
Кьормусун табела :
http://www.infobusiness.bcci.bg/content/file/Pezentacia_3_NiZn_2014BG.pdf
http://anrieff.net/batterytest/details/NiMH_AA/PowerGenix-Ni-Zn-bg.html
https://greentech.bg/archives/44240
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=433274&sid=5c6acd3b6182a6d83edca85332a10248
MAXIMIN
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: АКА БАТЕРИИ   Съб Май 05, 2018 11:28 am

НЕ ЗНАМ ЗАЩО КОЛЕГИТЕ СЛАГАТ ПО ОСЕМ БАТЕРИИ С ДОПЪЛНИТЕЛНА КУТИЯ.КАТО В И БЕЙ ИМА 1.5 ВОЛТОВИ ПРЕЗАРЕЖДАЩИ АЛКАЛНИ БАТЕРИИ.ПИШЕ,ЧЕ СА ПО 3000 МАЧ,БИ ТРЯБВАЛО ДА СТАВАТ.
MAXIMIN
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: АКА БАТЕРИИ   Сря Юни 20, 2018 7:34 pm

КОЛЕГИ ВЕЧЕ РАБОТЯ С БАТЕРИЙТЕ И СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН .ВОЛТАЖА СИЕ КАТО НА 1.5 АЛКАЛНИ .ЗАРЕЖДАТ СЕ С ОБИКНОВЕННО ЗАРЯДНО.НЯМА НУЖДА ОТ ИНЖИНЕРНИ ИЗПЪЛНЕНИЯ.НЕЗНАМ ЗАЩО НИКОЙ НЕ Е ПОГЛЕДНАЛ В ИБЕЙ
MAXIMIN
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: АКА БАТЕРИИ   Сря Юни 20, 2018 7:35 pm

ТОВА С ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ КАСЕТИ Е АБСОЛЮТНО НЕНУЖНО ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ,ЧЕ ИМА НАЛИЧНИ БАТЕРИЙ

АКА БАТЕРИИ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» литиеви батерии
» Продавам акумулаторни батерии
» Спектрум ДФХ
» Батерии или акумулатор
» зарядна батерия за тесоро

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металотърсачи AKA-
Идете на: