Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
nokta Simplex mask Coil маск GOLD врътка miladinka prodavam пират nexus грунда VANQUISH tesoro Spectrum lorenz Minelab kupuvam голден Майнлаб нишани Fisher deus 5000 wave TEKNETICS
 

 За георадарите

Go down 
+12
laleto
mdetectors.bg
pechkata
adminn
PlovdivTrakiq
comander
Goldi
yes
Aemilivs
Троя
OFROAD
Gol MEN
16 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Gol MEN
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: За георадарите   За георадарите EmptyПет Авг 07, 2009 10:15 pm

Колеги за тези машини е писано твърде малко,та кажете поне кой ги прави най-истински?Ако искате де!!!Сигурен съм че,има познавачи Neutral Без значение БГ или вносни а,и някакво инфо различно от това на производителите е добре дошло Idea
Върнете се в началото Go down
OFROAD
Про-Консул
Про-Консул
OFROAD



За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Авг 07, 2009 10:41 pm

Gol MEN написа:
Колеги за тези машини е писано твърде малко,та кажете поне кой ги прави най-истински?Ако искате де!!!Сигурен съм че,има познавачи Neutral Без значение БГ или вносни а,и някакво инфо различно от това на производителите е добре дошло Idea


ГЕО РАДАРА (скенер) излъчва чрез антена подобна на някой модели телевизионни антени импулс с продължителност от 0,5 до 10 нано секунди,тази електро магнитна вълна се разпространява в земята от 2 до 10 пъти по-бавно от скороста на светлината в зависимост от вида на почвата или скалите, когато по пътя си тя премине от един вид почва в друг вид почва или предмет, част от нея в зависимост от разликите между двете вещества се отразява и се връща обратно, този сигнал се приема от втора антена същата като първата, усилва се и чрез стробоскопичен блок се разтегля във времето (примерно от 500 нано секунди става 100 000 нано секунди). Този сигнал се преобразува в цифров и се приема от компютър. Двете антени най-често са оформени като шеина, която се влачи по терена който се проучва. Приетите от компютъра сигнали се изобразяват на монитора като крива оцветена в зависимост от нивото на сигнала. Ако шеината се влачи по земята до като компютъра запълва екрана с приетите сигнали като ги подрежда един до друг на монитора се получава цветна картина, при преминаване над нееднородност (пласт от друг вид почва, кухина или някакъв предмет) се появява цветно петно, по местоположението му може ако се знае диелектричната константа на проучваната почва да се определи приблизителната дълбочина на обекта. Гео радара е подходящ за търсене на пещери, тунели, подземни сгради и относително едри предмети.

http://m12.hit.bg/gpr.html
Върнете се в началото Go down
Gol MEN
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyСъб Авг 08, 2009 1:13 am

Колега,благодаря ти cheers
Върнете се в началото Go down
Gol MEN
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyСъб Авг 08, 2009 1:16 am

Ами тези детектори с кабелите и колчетата,на същия принцип ли работят?
Върнете се в началото Go down
Троя
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyСъб Авг 15, 2009 10:40 pm

Кой е най добрият георадар който може да се ползва във БГ,цени,производители?
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyНед Авг 16, 2009 1:56 am

до колкото знам георадар в българия не може да работи,защото почти навсякъде почвата ни е глинеста,което пречи много на георадара ...
Върнете се в началото Go down
yes
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Окт 02, 2009 8:10 pm

Aemilivs написа:
до колкото знам георадар в българия не може да работи,защото почти навсякъде почвата ни е глинеста,което пречи много на георадара ...

При мен няма проблем,работи в цяла България,не го бърка глината(малко по слабо но работи)
руска машина,справя се доста добре, иска ми се ако някои има GPR и време да обменим малко опит
Върнете се в началото Go down
Goldi
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyЧет Ное 12, 2009 8:49 pm

yes написа:
Aemilivs написа:
до колкото знам георадар в българия не може да работи,защото почти навсякъде почвата ни е глинеста,което пречи много на георадара ...

При мен няма проблем,работи в цяла България,не го бърка глината(малко по слабо но работи)
руска машина,справя се доста добре, иска ми се ако някои има GPR и време да обменим малко опит
Здравей колега ще е добре наистина да обменим информация за георадарите,тук явно не ги взимат насериозно.Аз използвам ехр-3000.Успех
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyЧет Ное 12, 2009 9:33 pm

Аз ги взимам супер на сериозно Smile
Ако имах възможност бих си взел Smile
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Ное 13, 2009 10:53 pm

Goldi написа:
yes написа:
Aemilivs написа:
до колкото знам георадар в българия не може да работи,защото почти навсякъде почвата ни е глинеста,което пречи много на георадара ...

При мен няма проблем,работи в цяла България,не го бърка глината(малко по слабо но работи)
руска машина,справя се доста добре, иска ми се ако някои има GPR и време да обменим малко опит
Здравей колега ще е добре наистина да обменим информация за георадарите,тук явно не ги взимат насериозно.Аз използвам ехр-3000.Успех
колега ехр 3000 е магнитометър не е радар.
Върнете се в началото Go down
Goldi
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Георадар   За георадарите EmptyСря Ное 18, 2009 6:55 pm

Продавам ехр-3000 с 25 см антена и 3D визуализация качена на лаптоп.Помагам в обучението и анализирането на снимките .Цена 8000 евро.
Върнете се в началото Go down
Goldi
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПон Ное 30, 2009 5:52 pm

Goldi написа:
Продавам ехр-3000 с 25 см антена и 3D визуализация качена на лаптоп.Помагам в обучението и анализирането на снимките .Цена 8000 евро.
Нова цена за окм-а 7000 евро.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПон Ное 30, 2009 6:43 pm

за какво служи този скенер?
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyСря Дек 16, 2009 10:02 am

Магнарадарите са много особенни машинки. Ако не си в час можеш много да се ядосаш, защото те замерват магнитното поле на земята и отчитат ако има някакви аномалии, т.е. неща които променат това базово магнитно поле на земята. В този смисъл, ако има наблиза магнитни смущения и самото замерване ше отчете аномалии. Затова при тях софтуера е много важен. Също така трябва и рамка задължително.


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyСря Дек 16, 2009 2:03 pm

Колеги,чух че немските ОКМ не работели добре в България ,верно ли е това? А пък тази турската на нокта за мен не струва нищо,ходихме да я гледаме на полигона.Mонетарката хваща голяма колония въздушно на 30см ,а продавача казва че е направена за дъбоки сигнали.
Върнете се в началото Go down
Goldi
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Дек 18, 2009 6:24 pm

PlovdivTrakiq написа:
Колеги,чух че немските ОКМ не работели добре в България ,верно ли е това? А пък тази турската на нокта за мен не струва нищо,ходихме да я гледаме на полигона.Mонетарката хваща голяма колония въздушно на 30см ,а продавача казва че е направена за дъбоки сигнали.
Здравей според мен от личен опит мога да твърдя ,че работи доста добре .Обслужващата го програма(визуализацията ) е разковничето на този тип (ОКМ) апарати .много хора не им разбират въобще.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Дек 18, 2009 8:25 pm

adminn написа:
Магнарадарите са много особенни машинки. Ако не си в час можеш много да се ядосаш, защото те замерват магнитното поле на земята и отчитат ако има някакви аномалии, т.е. неща които променат това базово магнитно поле на земята. В този смисъл, ако има наблиза магнитни смущения и самото замерване ше отчете аномалии. Затова при тях софтуера е много важен. Също така трябва и рамка задължително.
То при всички скенери задължително трябва рамка...... Basketball :yes: коледа
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Дек 18, 2009 10:47 pm

Goldi написа:
PlovdivTrakiq написа:
Колеги,чух че немските ОКМ не работели добре в България ,верно ли е това? А пък тази турската на нокта за мен не струва нищо,ходихме да я гледаме на полигона.Mонетарката хваща голяма колония въздушно на 30см ,а продавача казва че е направена за дъбоки сигнали.
Здравей според мен от личен опит мога да твърдя ,че работи доста добре .Обслужващата го програма(визуализацията ) е разковничето на този тип (ОКМ) апарати .много хора не им разбират въобще.
наи вероятно ти си един от хората които не разбират,ако въобщте има какво да му се разбира.лично аз ходих да гледам един и ми направи впечатление че седем пъти мина от едно и същто място и даде седем различни картини.за мен тези уреди търсят балъци нищто друго
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyСъб Дек 19, 2009 11:34 am

Това с различните картини е нормално за магнарадарите. Просто всеки път машинката е показвала картината на текущото магнитно излъчване. Във времето може тяда се е променяла като интерзитет по много причини. След заснимането трябва да се анализира от софтуера данните и човека да нанесе определени корекции ако има нужда, а почти винаги има нужда. Промерно при трето заснемане в определен момент е имало по-високо магнитно поле машинката го отчита и на база на тази голяма аномалия и като цяло, човек остава с впечатление, че картините са различни, а в същност ако та компютъра зададета по-късно по време на анализа, да преизчисли каптината - тогава нещата ще са по-съпоставими.
Има и нещо друго - много е важно сондата с която се работи. Масово се купуват най-евтините с два сензора и 20см., но тогава чувствителността и грешките са големи наистина. /за така наречените магна пищови изобщо не коментирам/. Тръбва сондата да е поне 40см. и 4 сензора.
В www.mdetectors.com скоро ще имаме такава техника за регулярни продажби, защото досега само по поръчка сме продавали и само на специалисти. От следващата година ще поддържаме в наличност /както и всичко стонало поддържаме сег/ и един модел на магнарадара.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyНед Дек 20, 2009 12:51 am

www.mdetectors.com написа:
Това с различните картини е нормално за магнарадарите. Просто всеки път машинката е показвала картината на текущото магнитно излъчване. Във времето може тяда се е променяла като интерзитет по много причини. След заснимането трябва да се анализира от софтуера данните и човека да нанесе определени корекции ако има нужда, а почти винаги има нужда. Промерно при трето заснемане в определен момент е имало по-високо магнитно поле машинката го отчита и на база на тази голяма аномалия и като цяло, човек остава с впечатление, че картините са различни, а в същност ако та компютъра зададета по-късно по време на анализа, да преизчисли каптината - тогава нещата ще са по-съпоставими.
Има и нещо друго - много е важно сондата с която се работи. Масово се купуват най-евтините с два сензора и 20см., но тогава чувствителността и грешките са големи наистина. /за така наречените магна пищови изобщо не коментирам/. Тръбва сондата да е поне 40см. и 4 сензора.
В www.mdetectors.com скоро ще имаме такава техника за регулярни продажби, защото досега само по поръчка сме продавали и само на специалисти. От следващата година ще поддържаме в наличност /както и всичко стонало поддържаме сег/ и един модел на магнарадара.
е как щте е нормално се едно да ми кажеш че като хвана някои сигнал с машинката 7 пъти ше ми го дава ту цвят ту 4ерно,ас като минавам с радара десет пъти от едно и същто място щто ми дава еднакви картини?ама тези глупости засичат само много големи железа няма как магнитометар да засече цветен метал какъвто и да е.само като погледнете продават магнитометри а навсякаде пишат GPR да могат хората да си мислят че това са радари,и те си мислят.магнарадар да се смеш ли да плачеш ли.
Върнете се в началото Go down
laleto
Новобранец
Новобранец




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyЧет Дек 31, 2009 2:35 pm

А от къде можем да си набавим Зонд 12 ? голд
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Яну 01, 2010 12:47 am

comander написа:
да се смеш ли да плачеш ли.

Да плачеш колега ..да плачеш няма нищо смешно ... много ми е интересно как с магнитометър ще се засича заровено гърне примерно? отговарям ..никак... представете си че дам 15клв/ за тва животно и си намирам гърнета под път и над път ....и за кво ми е да го продавам ха? ще си ги събера всичките и ще унищожа машинката да не би някои да се добере до тази TEHOLODJI Wink ... тва без да ми го покажат поне 3 пъти и без и бои сръбска музика и.... до сутринта не го вервам !
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Яну 01, 2010 12:59 am

PHOENIX написа:
... много ми е интересно как с магнитометър ще се засича заровено гърне примерно?
Колега, вземи се в ръце! Very Happy
По това време трябва да си пиян, а не да мислиш за гърнета...
Cool :yes: нова кодина празник
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyПет Яну 01, 2010 1:42 am

бушон написа:
PHOENIX написа:
... много ми е интересно как с магнитометър ще се засича заровено гърне примерно?
Колега, вземи се в ръце! Very Happy
По това време трябва да си пиян, а не да мислиш за гърнета...
Cool :yes: нова кодина празник

относно алкохола може да разчиташ че е на ниво Wink

а относно темата утре ще прочета ко съм написал и ще поправя ако има разминавания с здравия ми разум ша оправя грешките си Smile ..ама все пак без да го видя тва не го вервам :p
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



За георадарите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За георадарите   За георадарите EmptyСря Яну 13, 2010 10:29 pm

utus777 написа:
NIKOGA NE SE PRAVI POVTORNA SNIMKA,....MOJE NO SLED VREME,....TAKA CHE TOZI DETO E SNIMAL 10 PATI,NORMALNO E DA VIDI I 10 RAZLICHNI SNIMKI,.....MNOGO E TANKA RABOTATA S TEZI MASHINI
Tънка е тънка,само за балъци.Ако повториш и магията се разваля Very Happy
Върнете се в началото Go down
 
За георадарите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: