Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Simplex 5000 TEKNETICS wave Spectrum Coil miladinka VANQUISH prodavam врътка lorenz tesoro грунда пират mask deus kupuvam GOLD маск Minelab Майнлаб nokta Fisher нишани nexus голден
 

 XLT - Spectrum XLT

Go down 
+15
Moharem
slavitoooo
maksim
monetar
atd.dr
Avrelian
sve
pavlinbass
sten69
imperio
deultum
Primus Pilus
Ancient Hunter
Aemilivs
djendaka
19 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyЧет Сеп 11, 2008 5:18 pm

Здравейте колеги бихте ли ми казали каква е разликата между XLT и Spectrum XLT защото съм срещъл и двата вариянта лесно ли са усвоими за работа


Последната промяна е направена от djendaka на Чет Юли 02, 2009 1:23 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyЧет Сеп 11, 2008 9:08 pm

XLT е апарата за който казвам голямо ДА.но да знаеш,че обучението му е трудно...най-добре е да намериш някой с такав апарат за да ти покаже това онова,защото е наистина труден апарат.
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyЧет Сеп 11, 2008 11:46 pm

Че кое му е трудното на XLT-то. Ако има свястно упътване на български се научава за 1 ден, хайде за 2, докато запомниш коя настройка закакво е, че те не са малко, все едно да имаш към 39 потенциометъра. Пък за който не му се чете и мисли, си има готови програми.
Върнете се в началото Go down
Primus Pilus
Легионер
Легионер
Primus Pilus



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Сеп 12, 2008 9:44 pm

Наистина не е чак толкова труден апарат.Има 3-4 настройки които са важни другите са второ и третостепенни.Основното--- АЦ , ДЦ ,ПГ да са надути до колкото е възможно и ако не е замарсено(съвременни замарсители) задължително се изключва аудио диск и само на дисплей.Това е в общи линии.
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Сеп 12, 2008 9:57 pm

този дисплей и иконки само бават апарата
Върнете се в началото Go down
Primus Pilus
Легионер
Легионер
Primus Pilus



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyСъб Сеп 13, 2008 9:54 pm

Цитат :
този дисплей и иконки само бават апарата

Smile Инъче търсиш на 20см....... Wink
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 2:02 pm

някой който е по-запознат с техническите термини в англииския език няма ли да преведе най -после на български език ръководството за XLT ....
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 5:10 pm

Имам под ръка на руски. Даже оня ден го пратих на Емо, ако се чуете по Скайп му го искай щото аз рядко влизам. Или ако искаш да ти го пратя не мейла.


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
sten69
Легионер
Легионер
sten69



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 9:39 pm

imperio написа:
Имам под ръка на руски. Даже оня ден го пратих на Емо, ако се чуете по Скайп му го искай щото аз рядко влизам. Или ако искаш да ти го пратя не мейла.

Ако колегата ползва руски, надявам се не е проблем, ако се дадат направо линковете и към иначе полезните и откъм друга информация страници -

Линк 1

Линк 2

Предполагам, че не откривам топлата вода, ама нали пусто търсач, за момента по неволя в Интернет Very Happy
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 9:45 pm

аз на руски го имам ама друго си е на български на руски едно нещо няма да разбера и всичко отива на майната му аз за тва питах някой няма ли да се наеме да го преведе
Върнете се в началото Go down
pavlinbass
Про-Консул
Про-Консул




Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 9:50 pm

Инъче търсиш на 20см....... Very Happy


Последната промяна е направена от pavlinbass на Чет Юни 09, 2011 4:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
sve
Новобранец
Новобранец
sve



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 9:57 pm

Primus Pilus написа:
Наистина не е чак толкова труден апарат.Има 3-4 настройки които са важни другите са второ и третостепенни.Основното--- АЦ , ДЦ ,ПГ да са надути до колкото е възможно и ако не е замарсено(съвременни замарсители) задължително се изключва аудио диск и само на дисплей.Това е в общи линии.

Това важи ли и за експлоръра?
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 10:02 pm

Ако имате желание мога да сложа програмата - симулатор на Майнелаб Експлорер за теглене в сайта. Мисля че я имам.


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
Primus Pilus
Легионер
Легионер
Primus Pilus



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 10:07 pm

Ами доло горе.За експлорера най-важното за дълбочината е да НЕ работиш АУТО СЕНС ,или с други думи чертичката да не обикаля около цифрата на Сенс.Примерно на 22 без Ауто Сенс уреда е доста по-дълбок от колкото на макс сенс ауто(мисля 32 беше).
Върнете се в началото Go down
sve
Новобранец
Новобранец
sve



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПет Ное 21, 2008 10:23 pm

Primus Pilus написа:
Ами доло горе.За експлорера най-важното за дълбочината е да НЕ работиш АУТО СЕНС ,или с други думи чертичката да не обикаля около цифрата на Сенс.Примерно на 22 без Ауто Сенс уреда е доста по-дълбок от колкото на макс сенс ауто(мисля 32 беше).

То това е ясно, но утре ще пробвам без звукова дискриминация да видя как ще е. Не бях се сещал за това Smile
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyСъб Ное 22, 2008 6:54 am

Primus Pilus написа:
задължително се изключва аудио диск и само на дисплей.Това е в общи линии.
какво му пречи аудио дискриминацията на дълбочината би ли уто4нил
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyНед Ное 23, 2008 9:38 pm

ето ви един полезен линк за XLT по който си направих програма и е супер стабилна и дълбока
http://66.51.97.78/coinist/tipspage1.html , работи при нормални почви .при по орудени места трябва да намаляте Preamp Gain докато стане стабилна машината
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyНед Ное 23, 2008 10:31 pm

как е колега бачка ли новата предобивка?по уродонето недеи да ходиш много да не земе да изгори Very Happy
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПон Ное 24, 2008 7:07 am

знам Митак опитах вече и мога смело да твърдя ,че работи на орудено може на 10 см ,но работи не е като онова дърво..... няма да споменавам марка . Ти поне видя кво стана с метлата на оруденото, в Меден Рудник ,само припукваше монетата върху земята,тази може да е по сложна за настройка може да си играя 10 минути като отида на обекта за да я докарам за дадения терен ,ама после си ба4ка идеално .само за справка миналата седмица минах едно място където с летвата съм го минал всеки сантиметър и изкарах 4 монети и една с4упена гривна.знам че не е като SD серията ,но на мен ми е хоби и това ми е достатъчно (да не ме изнервя апарата) а по повод орудените места ,има и по-сериозни търсачи ,като теб например които могат да си позволят скъпа апаратура и да ходят там.аз ще си ходя на нормални почви да чеша крастата Smile
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПон Ное 24, 2008 5:09 pm

искам да попитам нещо.имам сонда на detech за MXT/DFX Penetrator 36 sm DD. Та искам да попитам за какво може да ми послужи с XLT ?
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПон Ное 24, 2008 5:21 pm

XLT-то може ли да работи с тази сонда пробвал ли си го
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПон Ное 24, 2008 5:33 pm

ами не съм го пробвал точно за това питам ,щото от човека дето го взех каза ,че не можал да го вкара в пътя нещо с голямата сонда,та за тва питам ,аз ще я пробвам ,но питам какво трябва да очаквам от по голяма сонда ,дълбочина ли нестабилност ли ......
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПон Ное 24, 2008 5:38 pm

По принцип от това което съм чувал от по компетентните във тази сфера DD сондите са по стабилни на тежки-орудени почви за това и всички Бг производители предлагат апаратите си със точно такива сонди другото което знам е че със сонда DD се центрира малко по трудно от колкото със концентричната но според мен всичко е въпрос на свикване аз примерно до сега съм работил само с апарати които са със DD сонди но да си презная не виждам затруднения при центрирането
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПон Ное 24, 2008 5:38 pm

deultum написа:
искам да попитам нещо.имам сонда на detech за MXT/DFX Penetrator 36 sm DD. Та искам да попитам за какво може да ми послужи с XLT ?
като набараш ниакои обект дет да е писта слагаш голиамата и ти си човека,по голиама площт минаваш и за колоните дава по добра далбочина.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT EmptyПон Ное 24, 2008 5:42 pm

ясно ,ще я пробвам и ако не мога да я вкарам и аз в пътя ще я пусна за продажба ,може на DFX/MXT да работи добре ,все пак за тях е правена и така пише на антената
Върнете се в началото Go down
 
XLT - Spectrum XLT
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» инструкция за WHITES eagle spectrum;spectrum XLT
» Spectrum XLT писна ми
» Eagle Spectrum

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: