Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
5000 tesoro mask Coil kupuvam VANQUISH GOLD пират Spectrum Майнлаб Simplex TEKNETICS wave нишани nokta deus голден prodavam Minelab маск nexus грунда lorenz врътка Fisher miladinka
 

 XLT - Spectrum XLT

Go down 
+15
Moharem
slavitoooo
maksim
monetar
atd.dr
Avrelian
sve
pavlinbass
sten69
imperio
deultum
Primus Pilus
Ancient Hunter
Aemilivs
djendaka
19 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПон Ное 24, 2008 5:44 pm

deultum написа:
ами не съм го пробвал точно за това питам ,щото от човека дето го взех каза ,че не можал да го вкара в пътя нещо с голямата сонда,та за тва питам ,аз ще я пробвам ,но питам какво трябва да очаквам от по голяма сонда ,дълбочина ли нестабилност ли ......
По принцип е напълно възможно да не е можал да го накара да работи с тази сонда ако тя не е съвместима с този модел както ти каза че е за DFX/MTX а колкото до по голямата сонда тя винаги повишава дълбочината но от друга страна и тежеста и е по голяма по бързо ще каталясваш Smile
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПон Ное 24, 2008 5:47 pm

ми тва е доста вярно да ти кажа щото нещо си преебах гръбнака напоследък не спира да ме боли ,хвана ли апарата и да търся повече от два часа и почва да ме боли яко ,сега зимата ще си почина малко че от тва търсене ше се повредя Smile
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПон Ное 24, 2008 5:53 pm

с нова машинка си как така щте спираш?тиа иска работа на полето не да е подприана в вас Very Happy
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПон Ное 24, 2008 5:56 pm

работата е сериозна,не го пожелавам на никой , здравето е по-важно ,но като си знам крастата не мисля че ще спра ама поне зимата няма да ми се излиза толкова често на студа
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПон Ное 24, 2008 5:58 pm

Тя таз машинка работа иска ама от таз работа гърбави станахме Smile пак ти него го остави ко гопвори хич не му вярвам че ще си почива като го знам колко е запален един час да има свободен и хваща полето Smile
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПон Ное 24, 2008 6:02 pm

така е абсолютно си прав ,но мисля да спрем до тук че го обърнахме на чат а темата е за XLT Smile
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyВто Дек 02, 2008 3:20 pm

имам въпрос ,днес мо дойде новото зарядно от Хидролок за XLT ,изненадах се че е същото каквото и моето обадих им се и от там ми казаха че това е стандартното зарядно за апарата ,питах ок де как ще зареди батериите до 12 волта след като изходното напрежение е 8.1 в. каза ми че ги зареждало но не повече от 11.5 волта.както и да е сега е ново имам си 2 зарядни ,но въпроса ми е следния : може ли да са заминали батериите понеже един път забелязах че са мокри като отворих кутииката (мазни) .може ли да са почнали да се окисляват...... ?
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyВто Дек 02, 2008 9:58 pm

Батериата е заминала значи,или си го презаредил нещто.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyВто Дек 02, 2008 11:08 pm

Оригиналното зарядно за XLT което зарежда 8 бр. акумулаторни батерии е това
http://whiteselectronics.com/images/stories/products/509-0022-b.jpg
изход - 11,5V
Ако на него пише output - 8.1V е за по-малко от 8 батерии.
Тук http://www.whiteselectronics.com/content/view/37/132/ можеш да видиш всички оригинални зарядни на Уайтс
Щом батериите са пуснали ,,сок" значи са за изхвърляне, предполагам си ги презаредил . Проблема на повечето зарядни за металдетектори е че на са автоматични или ако са обявени за такива не работят коректно и презареждат батериите.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyВто Дек 02, 2008 11:19 pm

deultum написа:
искам да попитам нещо.имам сонда на detech за MXT/DFX Penetrator 36 sm DD. Та искам да попитам за какво може да ми послужи с XLT ?
Не става ! Платформата на MXT/DFX е различна от XLT .
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyСря Дек 03, 2008 6:06 pm

е на мен ми пише output 8,1 в и от хидролок ми казаха че това е зарядното за апарата а не това от снимката .и аз за това си поръчах ново но ми донесаха същото, като поръчката ми беше за 8 NiMh батерии 12 волта и аз се у4удих като ми изпрати същото и му се обадих но ми каза че това е оригинала който се продава с XLT .Както и да е, мерси за отговорите
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyСря Дек 03, 2008 6:45 pm

Абе приятелю,в магазините за бяла техника има 12волтови зарядни, или тъи наричан-адаптер за около 10лв.Ако не се сещаш от тоци,иди при някои елтехник да ти замери батериите една по една.Може някоя да е избила.В кутията за батериите след жака, на +са,трабва фабрично да имаш ДИОД които да предпазва батериите от презареждане и евентоална смяна на полярноста.Ако намаш човека с поялника да ти сложи.Наи добре да идеш при някои които се занимава с електроника.


Последната промяна е направена от Avrelian на Нед Яну 13, 2013 9:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyСря Дек 03, 2008 7:02 pm

Имам представа от тоци ,кутията за батерии има диод, просто се дразня от факта че трябва да го зареждам с друго зарядно а не с оригиналното
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyСря Дек 03, 2008 8:25 pm

Имам един въпрос за XLT : значи когато настроя DISC EDIT примерно на -10 BLOCK EDIT също става -10 .гледам в програмите в нета че пише за това примерно да си направиш настройките accept +8 до +95 a reject -95 до+7 .Някой да ми каже как да стане това след като като направя едното ,другото става същото.
Върнете се в началото Go down
atd.dr
Легионер
Легионер
atd.dr



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyВто Дек 23, 2008 10:51 pm

По


Последната промяна е направена от atd.dr на Пон Яну 12, 2009 4:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyСря Дек 24, 2008 3:23 pm

благодаря за изчерпателния отговор cheers
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 12:11 am

май като гледам няма голяма разлика в програмите, и ДХФ ги има същите опции
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 1:10 am

Днес излизах да пробвам ДФХ, въпреки че имаше сняг и въпреки че не бях на "обект". Фабричните му програми са плитки, вкарах му една програмка от нета работи по добре но е на звукова дискриминация АЦ ДЦ и ПГ не са надути, успях да намеря сребърно пръстенче. pirat
http://img80.imageshack.us/my.php?image=s8003149ih8.jpg
Laughing Laughing Laughing
първоначална цена за пръстена 44 000 евро Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 1:16 am

deultum написа:
Имам представа от тоци ,кутията за батерии има диод, просто се дразня от факта че трябва да го зареждам с друго зарядно а не с оригиналното

колега с кво зарядно си сега, май и аз трябва да му вземам зарядно на моя и резервни батерии че с едни батерии сме за никъде, много малко карат тези батерии бе а всичко е ново и съм ги разредил и заредил уж докрая повече от 12 часа бяха на зарядното Shocked
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 7:44 am

с обикновеното което е без режим за бързо зареждане ама с него го зареждам .от хидролок ми казаха че това е зарядното за XLT .не ми вдига повече от 9.5 волта ,но 8 батерии по 1,2 болта са 9,6 в. 12 волта вдига ако му сложиш другата кутия за батерии която не е с изход за зарядно и се слагат вътре обикновени батерии Алкални по 1,5 в . което по 8 прави 12 волта .така че всичко е наред не се притеснявай .много як пръстен .Успех
Върнете се в началото Go down
atd.dr
Легионер
Легионер
atd.dr



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: XLT-Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 9:03 am

Батериите са 8 x 1,2 = 9,6v но това е към края на техния лимит .


Последната промяна е направена от atd.dr на Нед Яну 11, 2009 12:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 5:37 pm

ами аз един път отворих тази тема ,но се примирих че така ще е .Но сега пак се раздразних 4е не зарежда повече от 9,6 в. добре кажи ми тогава купих си ново зарядно и то не зарежда батериите повече от 9,6 в . и не виждам защо да е ненормално това след като на зарядното пише output 8.1 v .след като изходящия ток е 8,1 в . как да се заредят до 12 ?
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 7:51 pm

Аз сега го примерих моето зарядно на ДФХ 8.90v показва, а батериите ми са заредени 10.90v.
а машината работи от 8v до 13v, утре ще си купя едни NI-MH най малко 2100mAh, едно зарядно за тях една женска букса която ще монтирам на другата кутия, да мога да ги зареждам като оргиналните батерий и един диод за + на буксата Idea
Върнете се в началото Go down
atd.dr
Легионер
Легионер
atd.dr



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: XLT-Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 8:34 pm

О


Последната промяна е направена от atd.dr на Нед Яну 11, 2009 12:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   Spectrum - XLT - Spectrum XLT - Page 2 EmptyПет Яну 09, 2009 9:26 pm

http://www.xlt.narod.ru/battery.html
Върнете се в началото Go down
 
XLT - Spectrum XLT
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» инструкция за WHITES eagle spectrum;spectrum XLT
» Spectrum XLT писна ми
» Eagle Spectrum

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: