Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
deus GOLD lorenz wave tesoro Simplex Майнлаб голден nokta нишани VANQUISH пират Spectrum Fisher nexus TEKNETICS kupuvam маск 5000 грунда prodavam врътка Minelab miladinka mask Coil
 

 Работите ли с багети?

Go down 
+45
maradji1
RelicHuntingVT
chiko
inranxan
TyT
Preparator
mateus
maksim12
vasko_87
jagler
ROKI83
Petronii
sitalk
gudjola
ton69
stran
ztdmp
индиана джоунс
magnetron!
koko bg
pechkata
www
бушон
4орта
Radislav
deultum
Aemilivs
PlovdivTrakiq
yaponetsa
kodokan
stan960
K7650
snowbur
pavlinbass
Primus Pilus
slavitoooo
BEKS
aiko
FOX
NERON
djasko
gaqco64
Avrelian
топи
paco
49 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next
АвторСъобщение
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 12:34 pm

бушон написа:
aiko написа:
В момента, учените в областта на изкуствения интелект, признават, че все още са много далеч, дори от интелекта на една хлебарка
Не знам какво признават учените, не съм ги разпитвал наскоро, ама наистина ако човек изучава, например, интелекта на депутатите в Народното събрание, лесно може да стигне до извода, че той не се различава много от този на хлебарката, защото е базиран на същата елементарна бинарна логика: "лапай <-> бягай".
Така че, нека да разграничим разума (интелекта) от инстинкта. Работите ли с багети? - Page 9 Icon_biggrin

Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol това с депутатите ми хареса.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 1:58 pm

aiko написа:
бушон написа:
aiko написа:
В момента, учените в областта на изкуствения интелект, признават, че все още са много далеч, дори от интелекта на една хлебарка
Не знам какво признават учените, не съм ги разпитвал наскоро, ама наистина ако човек изучава, например, интелекта на депутатите в Народното събрание, лесно може да стигне до извода, че той не се различава много от този на хлебарката, защото е базиран на същата елементарна бинарна логика: "лапай <-> бягай".
Така че, нека да разграничим разума (интелекта) от инстинкта. Работите ли с багети? - Page 9 Icon_biggrin

Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol това с депутатите ми хареса.

И на мен.Ма някои лапат и не бегат,пак са си там ...
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 2:08 pm

Колега Кодокан, по повод експеримента - не мислиш ли, че подобни експерименти с ел. ток протичащ по някакви проводници, или през земята, няма нищо общо с радиестезията? Тогава, на практика, ще засичаш някакво електромагнитно поле, а в радиестезията не се говори за такова, щото аз това поле мога да го детектирам и с мойто си уредче - магнитометър.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 4:04 pm

aiko написа:
Колега Кодокан, по повод експеримента - не мислиш ли, че подобни експерименти с ел. ток протичащ по някакви проводници, или през земята, няма нищо общо с радиестезията? Тогава, на практика, ще засичаш някакво електромагнитно поле, а в радиестезията не се говори за такова, щото аз това поле мога да го детектирам и с мойто си уредче - магнитометър.

Чакай малко,какво е радиестезия според теб.
Ако багетите в твоите ръце изпълнят функцията на твоето уредче магнитомер,това ще е огромна крачка напред в нашия спор за радиестезията Smile
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 5:25 pm

Ами не е така колега, щото ако ми беше казал, че метални пръчки/багети/ се въртят под въздействието на магнитно поле, аз нямаше да споря и макар и с някои условности бих се съгласил. Ако някой беше казал "Радиестезията е способ за детектиране на магнитно излъчване, чрез метални инструменти /багети, махала и т.н./", нямаше и дума да кажа. Но тук си говорим за откриване на вода и немагнитни ценни метали, които нямат каквото и да е магнитно излъчване.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 5:30 pm

Дори в линка, който беше посочил, никъде не се споменава за електромагнетизъм:

http://slavkapeneva.com/bg/radiesteziya
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 6:05 pm

aiko написа:
Дори в линка, който беше посочил, никъде не се споменава за електромагнетизъм:

http://slavkapeneva.com/bg/radiesteziya

Този линк май друг го посочи.Идеята е че всяко нещо предмет,минерал,човек излъчва някакви вълни на уникална честота.И чрез багети махало ги засичаме.
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 6:05 pm

.


Последната промяна е направена от Radislav на Чет Авг 25, 2016 11:16 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 6:09 pm

aiko написа:
Ами не е така колега, щото ако ми беше казал, че метални пръчки/багети/ се въртят под въздействието на магнитно поле, аз нямаше да споря и макар и с някои условности бих се съгласил. Ако някой беше казал "Радиестезията е способ за детектиране на магнитно излъчване, чрез метални инструменти /багети, махала и т.н./", нямаше и дума да кажа. Но тук си говорим за откриване на вода и немагнитни ценни метали, които нямат каквото и да е магнитно излъчване.

Ама ти няма да си толкова близо до това електромагнитно поле.Добре остави ви ги тези багети,закрепи ги да речем и да видим дали ще реагират на ел.магнитно поле.Няма.
После ти или някой друг да ги вземе и пак пробвайте да видите разликата .... Идеята е ,че ти си приемника,багетите са ти нещо като антени.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 6:12 pm

Radislav написа:
Kолега Кodokan ,не се хаби в излишни спорове.Разбери ,че няма смисъл...Щом вярваш и знаеш (от личен опит ),че радиестезията при теб работи -работи и се развивай ! Не прахосвай ценна енергия в безмислия.
За това и бях написал ,че "Кучетата си лаят,а кервана си върви..." като съм нямал и най-малкото намерение да обиждам някого ,че е куче.Смисълът е :"Хората си приказват ,ама който се е захванал с тая работа си я кара"-не се влияе от това кой какво пише .
То ако беше така и Томас Едисон нямаше да е открил електрическата крушка. Laughing А и който има истински интерес подхожда към нещата като ученик ,който иска да научи нещо ново ,а не като заядлива махленска клюкарка.
Хайде ,остани си със здраве.

Колега ,радвам се че ти още няколко ме подкрепят.Аз пиша заради тях.И като спра те подновяват темата интересно им е.А Алко го хванах на тясно с този експеримент.
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 6:17 pm

.


Последната промяна е направена от Radislav на Сря Ное 18, 2009 10:52 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
www
Консул
Консул
www



Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 6:26 pm

а,чували ли сте,че видове метали и други предмети от различно естество изльчват радиация.и радиакалното био поле на даден организьм с определен вид метал в рьцете (багет) способства за откриването на даден метал,вода радиация и др. но това е свьрзано с много експерименти и изуцхажане на радиестезия и др. но не на всеки човек действа и 90% от хората не вярват,че с багети може да се открива и метал,както се открива вода с дьрвени багети така се и открива метал от различен вид- и електронните багети не тьрсят честота на метала -както много хора се заблуждават,а радиакално изльчване от дадениат метал
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 6:43 pm

www написа:
а,чували ли сте,че видове метали и други предмети от различно естество изльчват радиация.и радиакалното био поле на даден организьм с определен вид метал в рьцете (багет) способства за откриването на даден метал,вода радиация и др. но това е свьрзано с много експерименти и изуцхажане на радиестезия и др. но не на всеки човек действа и 90% от хората не вярват,че с багети може да се открива и метал,както се открива вода с дьрвени багети така се и открива метал от различен вид- и електронните багети не тьрсят честота на метала -както много хора се заблуждават,а радиакално изльчване от дадениат метал

Колега, а ти чувал ли си, че много хора с обикновени магнитометри ловят духове и си вярват Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 6:56 pm

.


Последната промяна е направена от Radislav на Сря Ное 18, 2009 10:53 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:03 pm

Колега Кодокан, съвсем не си ме хванал на тясно. Експриментът, който ми предлагащ включва използване на акумулатор и кабели, които твърде вероятно създават силно магнитно поле. Не може с такъв експеримент да дкоазваш феномен, който парадира, че улавя неизвестни на науката излъчвания и трептения.

И друго - казах ти, че експеримент доказваш парапсихо-физиологически способности не е обективен, ако се очаква, или подозира даден резултат в конкретен момент или място, защото е възможно, ако очакваш даден резултат на чисто психологическа основа да провокираш детекция.

Изобщо експеримента, който спомена е абсолютно негоден да докаже обективно съществуването на феномен като радиестезията.
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:08 pm

.


Последната промяна е направена от Radislav на Сря Ное 18, 2009 10:53 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:18 pm

Радислав, вече коментирах, че търсенето на вода не доказва радиестезийни способности. По геоложки данни за района, може да се предположи с висока степен на вероятност, горе-долу, на кой метър излиза водата и какъв ще е дебита. Впрочем дебита зависи от диаметъра на отвора на сондата, височината на водния стълб над смукателя и пропускливостта на почвата - много ми е интересно, как ще го сметнеш с радиестезия дебита. Ако хванеш някой от гората може подобен номер и да мине, но пред мен не минава Работите ли с багети? - Page 9 Icon_wink

А това с дигностиката от разни "феномени" ми е "любима" тема. Пълни глупости на търкалета.

И ако предлагаш облог бъди ясен и конкретен като мен, щото не разбрах тия 5000 на 5000, при какви конкретно условия се разиграват.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:21 pm

И преди писах радиестезията не е Феномен ! Това си е природно явление ! Колко още неща има да се откриват ! Всеки човек с нормално кръвно налягане и с достатъчно познания и опит може да прави радиестезично проучване с успех ! Познанието гарантира успех в божествените все още науки за нас !


Последната промяна е направена от slavitoooo на Съб Ное 14, 2009 7:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:21 pm

Radislav написа:
Радиестезията НЕ е феномен .Все едно дядо ми на село да твърди , че като го заснема с камерата на поляната с овцете и го пусна после да се види по тв-то това е феномен ,както и мобилната комуникация.(Въпреки , че те тези неща за него са си феномени Работите ли с багети? - Page 9 Icon_lol )

Всяко явление, което няма ясно и точно научно обяснение се счита за феномен. А за мен между феномена и измамата разликата е много малка ...
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:27 pm

Не залитайте по сега познатите физични и други закони ! Ние на земята разсъждаваме с човешки измерения за нещата ! Произхода на човека още е пълна мъгла !
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:32 pm

Здавейте колеги в занаята съм от 1990г. и първият ми уред беше сканиращо устройство с багети на различна честота и като млад търсач по старите колеги ме караха да сканирам селища за които не знаех че съществуват и със лекота локализирах къщите които в по късно търках и ми се чудиха на устройството което бях направил с мерак сега съм го захвърлил някъде в склада, ама мисля да го изровя и да потърся някой странична къща.
Върнете се в началото Go down
www
Консул
Консул
www



Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:38 pm

колеги отивам за бира,че темата доста се разгорещи,разни устройства се разсекретиха ,какво ли още предстои
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:51 pm

Устройството работи на принципа на честотното биене, генератор на определена честота напр:17kHz генерира в почвата на радиус от 100м. и ако в опсега на сондата има ойни/ръжда, патина/ от дадения обект оператора със багетите ги улавя като пулсова вибрация.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:53 pm

Колега Радислав, ето моето предложение. Давам ти мое ДНК, каквото кажеш. После ти ми казваш на кой зъб имам образование в костта на челюстта, наречено "одонтом" - това е нещо много рядко и въпросния диагностик трябва да го забележи. Ако познаеш взимаш 5000 лв, ако не даваш 5000. Аз ти доказвам с панорамна снимка къде е образованието. Обаче преди това отиваме при нотариус да изповяда облога и му даваме да съхранява сумата. Как е, навит ли си Работите ли с багети? - Page 9 Icon_cool ?
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 9 EmptyСъб Ное 14, 2009 7:56 pm

.


Последната промяна е направена от Radislav на Сря Ное 18, 2009 10:54 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
 
Работите ли с багети?
Върнете се в началото 
Страница 9 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Golden Mask 3 + с какви настройки работите
» Някой работил ли е с такова...
» Електронни багети

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: