Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH prodavam GOLD wave nokta deus TEKNETICS маск 5000 tesoro Fisher kupuvam Coil Simplex пират Spectrum Minelab Майнлаб голден lorenz nexus miladinka нишани врътка mask грунда
 

 Работите ли с багети?

Go down 
+45
maradji1
RelicHuntingVT
chiko
inranxan
TyT
Preparator
mateus
maksim12
vasko_87
jagler
ROKI83
Petronii
sitalk
gudjola
ton69
stran
ztdmp
индиана джоунс
magnetron!
koko bg
pechkata
www
бушон
4орта
Radislav
deultum
Aemilivs
PlovdivTrakiq
yaponetsa
kodokan
stan960
K7650
snowbur
pavlinbass
Primus Pilus
slavitoooo
BEKS
aiko
FOX
NERON
djasko
gaqco64
Avrelian
топи
paco
49 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next
АвторСъобщение
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 1:28 pm

Някой от колегите запознати с радиестезията, може ли да обясни на какви признати от съвременната наука физични явления и принципи, се основава работата на въпросните методи?
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 1:42 pm

Лъчо , аз не съм запознат с радиестезията , но има неща който са необясними за науката и не мисля че всички процеси и явления са известни.
Като не разбираме дадено явление не трябва да го отричаме.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 1:43 pm

aiko написа:
Някой от колегите запознати с радиестезията, може ли да обясни на какви признати от съвременната наука физични явления и принципи, се основава работата на въпросните методи?


Кратко точно и ясно ...НЕ , няма почти никакво СМИСЛЕНО обяснение
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 1:52 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 9:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 1:56 pm

NERON написа:
Лъчо , аз не съм запознат с радиестезията , но има неща който са необясними за науката и не мисля че всички процеси и явления са известни.
Като не разбираме дадено явление не трябва да го отричаме.

Мога много да споря по този въпрос. Дай ми един пример за явление, чието съществуване е доказано и документирано и не е обяснено от съвременната наука. Под доказано и документирано нямам предвид показания на очевидци Laughing
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:03 pm

Ще ви цитирам определението за радиестезия от уикипедия:

Radiesthesia is the paranormal or parapsychological ability to detect "radiation" within the human body.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:07 pm

aiko написа:
NERON написа:
Лъчо , аз не съм запознат с радиестезията , но има неща който са необясними за науката и не мисля че всички процеси и явления са известни.
Като не разбираме дадено явление не трябва да го отричаме.

Мога много да споря по този въпрос. Дай ми един пример за явление, чието съществуване е доказано и документирано и не е обяснено от съвременната наука. Под доказано и документирано нямам предвид показания на очевидци Laughing

Колега като пример за явление - за Бермудския триъгълник примерно ...

Колеги, довечера като се прибера ще ви напиша някои цитати от книги,които са ми под ръка.Има скални рисунки на които са изобразени радиестезисти.
Има и поредици от литографии от средновековието на които хората ясно са изобразени как търсят.Но да не пиша наизуст, обещавам довечера да драсна някой ред.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:10 pm

yaponetsa написа:
как ме провокирате да се занимаам с простотии,ма ша зема камерата 2 медни пръчки и още некой шашкънин с мене.ше идем на некое селище и ша снимам.ма отсега ми е ясно кво ше стане - аз за кашмер.

Колега, пиша всичко защото сме Колеги и трябва да споделяме и да си помагаме,такъв ни е и моралния кодекс.

А иначе аз съм много по спокоен , когато повечето от вас не вярват в радиестезията.
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:12 pm

аз и от физика не разбирам и не казвам , че с багети може да се намери злато.
не ми се и спори
но и да има и да няма такива явления това не означава , че багетите са измислица.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:16 pm

Във физиката са известни два вида вълни – носещи (постоянни) и носени (статични). Всяко едно тяло в природата има своя характерна статична вълна. По-сложните обекти, състоящи се от множество органи и системи, имат обща вълна, но всяка съставна тяхна част има също своя специфична статична вълна. Радиоактивните и някои други елементи са източник на постоянни вълни, които служат като антени, по които могат да се разпространяват статични-те вълни на други тела.
Френският професор Луи Тюрен е установил научно наличието на девет вида радиестезични вълни. Те имат характер, сходен с физичните вълни. Явяват се техен хармоничен еквивалент, 25 милиона пъти по-мощен от съответните физични първоизточници. Радиестезичните вълни имат електромагнитен характер и са достатъчно добри носители на информация. Единственият пре-цизен „уред”, който с помощта на детектори (махала, багети и др.) може да диференцира точно тези вълни, засега си остава човекът.

РАДИЕСТЕЗИЧНИ ИНСТРУМЕНТИ

В древността това са били магическите жезли и махала на жреците, лесковите и дряновите вилки, пастирските гегли, каменните и глинени оракули и още много други интересни „инструменти”. Съвременните радиестезисти боравят със стотици различни видове махала, багети, линеали, вълномери, източници на постоянни вълни, свидетели и т. н. Всичките те обаче се свеждат до няколко прости принципа на действие.
Махалата, багетите, лесковите и метални вилки, различните пръчки и жезли представляват антенен детектор. С такъв уред в ръка човек образува трептящ кръг, който е в състояние да регистрира определен тип физични и радиестезични вълни. При среща с такива вълни детекторът в човешката ръка реагира по определен начин. Всеки инструмент има свой специфичен „език”, който трябва предварително да бъде усвоен добре от радиестезиста.
Кой може да се занимава с радиестезия.Всеки би могъл да се научи да работи с махало, багети или вилки с изключение на хора, които имат вродени или придобити увреждания на продълговатия или на малкия мозък. Защо е така. Булбът в продълговатия мозък е мястото, където се обработват уловените чрез детектори вълни и сигнали. Малкият мозък служи като генератор за разпознаване на регистрираните честоти. Ако в тях има дефект, съответно дефектни ще бъдат и отчитаните резултати. За щастие хора с такива увреждания се срещат много рядко. Затруднени в работата с махало са и хората с висок диоптър (над 3 диоптъра) на зрението.


Последната промяна е направена от kodokan на Сря Окт 28, 2009 2:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:21 pm

NERON написа:
еее прати ми е по скайпа де

Колега, тази електронната книга я прегледах,но не става чак толкова и не знам дали ще ти свърши работа, човекът използва радиестезията за други неща.
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:27 pm

ясно
аз ще се разровя в нета
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:29 pm

Очаквам с нетърпение колега. А за бермудския триъгълник, предполагам ти е известно, че това което се знае със сигурност за него е наличието на редица инциденти с кораби и самолети. Всичко останало са спекулации и показания на очевидци, на които ту им се побъркват уредите за навигация ту идват извънземните да ги вземат. Всяко необяснимо явление поражда спекулации измежду хората неспособни да си го обяснят.

Има редица правдоподобни научни теории, които обясняват изчезването на самолети и кораби в този район. Една от които и най-правдоподобна е наличието на силни и непостоянни течения в този район в комбинация с рязко променлива метеорологична обстановка.

С няколко думи - мистерията "бермудски триъгълник" е плод на митове, легенди и спекулации създавани в промишлени количества от хора с богато въображение.
Върнете се в началото Go down
paco
Легионер
Легионер




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:36 pm

искам да ви споделя опит правен с баща ми.3 алуминиеви кутийки от бира и златен прьстен скрит в едната.никакво колебание в откриването му.ако някой се сьмнява Basketball
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 2:39 pm

пацо, много интересно
аз искам да си направя за да ги пробвам
какви трябва да бъдат багетите
метал , дебелина , дължина на страните ?
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 3:28 pm

NERON написа:
пацо, много интересно
аз искам да си направя за да ги пробвам
какви трябва да бъдат багетите
метал , дебелина , дължина на страните ?

Това става с махало, не с багети
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 3:46 pm

колегата не е пояснил за какво става дума
и като става дума за "работите ли с багети" предположих , че става дума за багети
и ти маи си го пробвал а ?
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 3:53 pm

NERON написа:
колегата не е пояснил за какво става дума
и като става дума за "работите ли с багети" предположих , че става дума за багети
и ти маи си го пробвал а ?

Да.Но от няколко години съм в София и изгубих доста(да не кажа почти всичко).
За добри резултати се изисква пълно прочистване на организма,техники на концентация и медитация и много,много тренировки и опити и да се отдадеш напълно на това.
Нещо като елитните спортисти - тренировки и режим.Не казвам,че и така няма да постигнеш успехи.
М/у впрочем сега се сетих,радиестезията се изучава и в някои медицински университети на запад като задължителна дисциплина.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 4:05 pm

NERON написа:
пацо, много интересно
аз искам да си направя за да ги пробвам
какви трябва да бъдат багетите
метал , дебелина , дължина на страните ?

Щом си от Пловдив иди до Хеликона и си вземи "Радиестезия за начинаещи" от Ричард Уебстър - около 10 лв е.Чудесна книжка и има много интересни неща.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 4:36 pm

Багетие помагат но и лужат
Случвало ми се е да копая по 3-4 дпки докато локализирам сигнала
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 5:07 pm

PlovdivTrakiq написа:
Багетие помагат но и лужат
Случвало ми се е да копая по 3-4 дпки докато локализирам сигнала

Когато силно желаеш нещо да ти покажат и тогава лъжат.Трябва да се концентрираш и изчистиш съзнанието и да се съсредоточиш само върху багетите и агента.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 5:12 pm

Радиестезията се дели на два дяла – физикална и ментална. Физикалната радиестезия борави с точни свидетели на търсените вълни и се стреми да бъде максимално близо до физическия характер на материята. Изработваните от Луи Тюрен и други радиестезисти свидетели, представляват гилзи или дървени трупчета, пълни с талк, кварцов пясък или оризово брашно. Тези вещества имат добра материална памет и съхраняват дълго време импрегнираните чрез генератори в тях статични вълни с определена дължина. Практически може да се изработи физикален свидетел за всяко нещо от нашия свят, стига да знаем параметрите на неговата статична вълна. Работата със свидетели води до бързи и точни резултати, тъй като свежда до минимум възможността за грешка при регистрирането на определен тип вълни. Недостатък на тази система е необходимостта от периодично подновяване на свидетелите, тъй като след определено време те се изчерпват.
Фиксираните и генерирани върху метален носител честотни характеристики на търсените от нас неща са практически много по-дълготрайни. Замърсяването им със странични насложени вълни може да бъде бързо отстранено чрез поставянето на свидетелите под пирамида за няколко часа. За практикуващите радиестезисти такива свидетели са неоценим помощник за прецизиране на измерванията на терен и при работата по карти, таблици и схеми.

Менталната радиестезия има стародавна традиция и се основава на силата на мисълта и способността на човека да визуализира. Менталните радиестезисти изграждат мисловен образ на търсения предмет или обект, който представлява ментален свидетел. От решаващо значение в този метод е способността на човек да се концентрира върху извършваното замерване, като същевременно се абстрахира от външна намеса и влияния. Менталистите и физикалистите в радиестезията обикновено използват едни и същи детектори и в крайна сметка постигат едни и същи резултати, независимо че вървят по различни пътища към тях. В крайна сметка физикалният радиестезист също използва менталните си способноси, но подкрепя своята чувствителност с допълнителни помощни средства.
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 6:30 pm

NERON написа:
колегата не е пояснил за какво става дума
и като става дума за "работите ли с багети" предположих , че става дума за багети
и ти маи си го пробвал а ?
Spoko,6te Ti pokaja kak rabotqt.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 7:20 pm

paco написа:
искам да ви споделя опит правен с баща ми.3 алуминиеви кутийки от бира и златен прьстен скрит в едната.никакво колебание в откриването му.ако някой се сьмнява Basketball

На този свят почти всичко е възможно. Здравият разум обаче задължава, човек да остане скептик по повод на което и да било твърдение, което звучи съмнително.

Пако, помоли баща си да пробва десет пъти да намери пръстена в кутийките, като ти ги разместваш без той да присъства в помещението. Много ще ми е интересен резултата от така проведен експеримент.

По напред в темата съм предложил облог в който предлагам 1000 лв срещу 500. Никой не поиска да ги вземе Cool
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 3 EmptyСря Окт 28, 2009 8:54 pm

kodokan написа:
Във физиката са известни два вида вълни – носещи (постоянни) и носени (статични). Всяко едно тяло в природата има своя характерна статична вълна. По-сложните обекти, състоящи се от множество органи и системи, имат обща вълна, но всяка съставна тяхна част има също своя специфична статична вълна. Радиоактивните и някои други елементи са източник на постоянни вълни, които служат като антени, по които могат да се разпространяват статични-те вълни на други тела.
Френският професор Луи Тюрен е установил научно наличието на девет вида радиестезични вълни. Те имат характер, сходен с физичните вълни. Явяват се техен хармоничен еквивалент, 25 милиона пъти по-мощен от съответните физични първоизточници. Радиестезичните вълни имат електромагнитен характер и са достатъчно добри носители на информация. Единственият пре-цизен „уред”, който с помощта на детектори (махала, багети и др.) може да диференцира точно тези вълни, засега си остава човекът.

РАДИЕСТЕЗИЧНИ ИНСТРУМЕНТИ

В древността това са били магическите жезли и махала на жреците, лесковите и дряновите вилки, пастирските гегли, каменните и глинени оракули и още много други интересни „инструменти”. Съвременните радиестезисти боравят със стотици различни видове махала, багети, линеали, вълномери, източници на постоянни вълни, свидетели и т. н. Всичките те обаче се свеждат до няколко прости принципа на действие.
Махалата, багетите, лесковите и метални вилки, различните пръчки и жезли представляват антенен детектор. С такъв уред в ръка човек образува трептящ кръг, който е в състояние да регистрира определен тип физични и радиестезични вълни. При среща с такива вълни детекторът в човешката ръка реагира по определен начин. Всеки инструмент има свой специфичен „език”, който трябва предварително да бъде усвоен добре от радиестезиста.
Кой може да се занимава с радиестезия.Всеки би могъл да се научи да работи с махало, багети или вилки с изключение на хора, които имат вродени или придобити увреждания на продълговатия или на малкия мозък. Защо е така. Булбът в продълговатия мозък е мястото, където се обработват уловените чрез детектори вълни и сигнали. Малкият мозък служи като генератор за разпознаване на регистрираните честоти. Ако в тях има дефект, съответно дефектни ще бъдат и отчитаните резултати. За щастие хора с такива увреждания се срещат много рядко. Затруднени в работата с махало са и хората с висок диоптър (над 3 диоптъра) на зрението.

Колега в никакъв случай не искам да приемаш, че се заяждам. Тук си спорим в добър тон за да стигнем до някаква истина. Въпросният цитат незнам от какъв източник е но е типичен пример за псевдонаучен текст. Издиша още в първото изречение: Във физиката са известни два вида вълни – носещи (постоянни) и носени (статични).

Този който го е писал явно е учил физика различна от тази, която се преподава в училищата и университите или изобщо не е учил физика. Такова деление на вълните на "носещи (постоянни) и носени (статични)", чисто и просто не съществува никъде в никой учебник по физика и в нито една истинска научна публикация.
Върнете се в началото Go down
 
Работите ли с багети?
Върнете се в началото 
Страница 3 от 17Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Golden Mask 3 + с какви настройки работите
» Някой работил ли е с такова...
» Електронни багети

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: